Telegram Group Search
Здійснював дорозвідку перед ворожими обстрілами одного з районів Сумщини – затримано місцевого жителя

За процесуального керівництва Сумської обласної прокуратури громадянину повідомлено про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

За даними слідства, у липні 2024 року житель Сумщини розпочав тісну співпрацю з представником спецслужби рф.

На один із месенджерів він отримував координати, які йому потрібно було перевірити на наявність українських захисників.

Чоловік виїжджав на вказану місцевість та ретельно все документував. Детальний звіт, підкріплений фото доказами та уточненими координатами, пересилав своєму куратору.

На даний час підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права на заставу.

Досудове розслідування – СБУ.
11 листопада 2022 року став історичним днем – днем, коли Сили Оборони визволили Херсон від російської окупації🇺🇦

Прокурори Херсонщини разом із правоохоронцями, попри постійні обстріли, щодня документують і розслідують жахливі наслідки понад восьмимісячного терору. Вони невпинно працюють над тим, щоб кожен, хто причетний до злочинів проти мирного населення, був притягнутий до відповідальності.

Ми діємо єдиним фронтом заради майбутнього України та спільної Перемоги.

Безмежна вдячність і шана кожному Українському Захиснику!🙏
Восьмеро постраждалих, серед них діти, внаслідок ракетного удару по Кривому Рогу – розпочато розслідування

За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, вранці 11 листопада 2024 року військові рф здійснили ракетний удар по м. Кривий Ріг.

За попередніми даними, постраждали восьмеро місцевих мешканців. Серед них – 10-річна дівчинка та 11-річний хлопчик.

Пошуково-рятувальна операція триває. Під завалами, ймовірно, залишаються люди.

Внаслідок обстрілу пошкоджено п’ятиповерхівку.

На місці події працюють співробітники екстрених служб та правоохоронці, які фіксують черговий воєнний злочин рф.
Заступницю головного лікаря Львівської обласної МСЕК викрито на декларуванні недостовірної інформації

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора заступниці головного лікаря Львівської обласної МСЕК повідомлено про підозру у декларуванні недостовірної інформації (ч. 1 ст. 366-2 КК України).

За даними слідства, посадовиця подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, у якій не зазначила відомості про наявність у неї та її чоловіка об'єктів нерухомості і транспортних засобів на праві користування. Вона не задекларувала гараж, який перебуває в оренді, а також дві автівки преміум-класу – Mercedes-Benz GLE 300D Coupe та BMW X5. Вартість майна перевищує 5,9 млн грн.

В рамках розслідування перевіряється причетність підозрюваної до прийняття безпідставних рішень про присвоєння груп інвалідності.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваній запобіжного заходу.

Досудове розслідування та оперативний супровід - ДБР.
Розпочато розслідування за фактом вбивства цивільного в окупованому селі поблизу Селидового на Донеччині

За процесуального керівництва Покровської окружної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом воєнного злочину, що призвів до загибелі людини (ч. 2 ст. 438 КК України).

11 листопада 2024 року у одному з Telegram-каналів була опублікована інформація про ймовірне вбивство цивільного, скоєне представниками збройних сил російської федерації в Покровському районі. За даними медіа, цей злочин стався після захоплення села Новоолексіївка, яке знаходиться поблизу міста Селидове.

На оприлюднених фото видно тіло чоловіка, яке знаходиться на дорозі поруч зі зруйнованими приватними будинками, що постраждали від бойових дій.

Наразі проводяться невідкладні слідчі дії та розшукові заходи для перевірки інформації, встановлення всіх обставин події та ідентифікації жертви окупантів.
Правоохоронці викрили ще три схеми ухилення від військової служби за допомогою представників МСЕК і ВЛК

За процесуального керівництва органів прокуратури ліквідовано три схеми ухилення від військової служби, трьом особам повідомлено про підозру.

На Дніпропетровщині

Викрито завідувачку одного з медичних відділень області підозрювана вимагала від мешканки регіону 5 тис доларів США та 10 тис грн. За цю суму вона пообіцяла вплинути на рішення членів МСЕК щодо присвоєння ІІ групи інвалідності доньці потерпілої, яка з дитинства має ІІІ групу. Це дало б можливість її військовозобов’язаному брату отримати відстрочку від мобілізації.

На Харківщині

Затримано лікарку-терапевта (спеціаліст з реабілітації) однієї з міжрайонних медико-соціальних експертних комісій м. Харкова – 14-ту фігурантку злочинної оборудки, яку правоохоронці викрили у жовтні 2024 року. Тоді було повідомлено про підозру голові цієї МСЕК та 12 його спільникам, які за гроші допомагали чоловікам оформити фіктивну інвалідність для уникнення призову на службу.

У Кропивницькому

Викрито лікаря-хірурга військово-лікарської комісії, який одержав від військовозобов’язаного неправомірну вигоду в сумі 5000 доларів США. За ці кошти підозрюваний обіцяв визнати чоловіка обмежено придатним до військової служби за мобілізацією, що надасть йому можливість служити у складі небойових підрозділів ЗСУ.

Залежно від вчинених злочинів підозрюваним інкриміновано отримання неправомірної вигоди, поєднаної з вимаганням, для себе та третіх осіб за вплив на посадових осіб, уповноважених на виконання функцій держави (ч. 3 ст. 369-2 КК України), перешкоджання законній діяльності ЗСУ, підробленні офіційного документу, а також використанні завідомо підробленого документа (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 3, 4 ст. 358 КК України), одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

Досудове розслідування здійснюється регіональними підрозділами поліції та СБУ за оперативного супроводу СБУ та процесуального керівництва Нікопольської окружної прокуратури, Харківської обласної прокуратури та Кропивницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.
Двоє загиблих та п’ятеро поранених внаслідок ворожої атаки на м. Нікополь – розпочато розслідування

За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

За даними слідства, 11 листопада 2024 року військові рф обстріляли з артилерії м. Нікополь.

Внаслідок атаки загинули двоє місцевих мешканців. Поранення отримали п’ятеро людей.

Пошкоджено житловий будинок, медзаклад, заклад освіти, відділення банку, кафе, магазини, автомобілі.

Прокурори у взаємодії з іншими правоохоронцями вживають всі можливі та належні заходи для документування воєнних злочинів, вчинених представниками збройних сил рф.
За фактом ймовірного розстрілу 2 українських військових на Курщині розпочато розслідування

За процесуального керівництва Офісу Генпрокурора розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

11 листопада 2024 року під час моніторингу інформації в соціальних мережах виявлено публікацію з відеозаписом ймовірного розстрілу представниками зс рф двох беззбройних українських військовослужбовців на Курському напрямку.

Умисне вбивство військовополонених є грубим порушенням Женевських конвенцій та кваліфікується як тяжкий міжнародний злочин.

В межах кримінального провадження проводяться першочергові слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення обставин події для притягнення винних до відповідальності.

Досудове розслідування – СБУ.
Зловживання під час отримання інвалідності: В МСЕК, лікарських установах та обласних прокуратурах проходять обшуки

🔻За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора в межах розслідування фактів неправомірного отримання інвалідності посадовими особами, зокрема прокурорами, проводяться обшуки у працівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), у лікарських установах, де могли бути видані незаконні довідки та рішення, а також в прокуратурах кількох областей України. 

Ці заходи є частиною комплексної боротьби з корупцією та зловживанням службовим становищем в органах прокуратури та системі медико-соціальної експертизи. 

Кримінальне провадження розслідується за ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 369 КК України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора. Досудове розслідування здійснюється ДБР. Оперативний супровід – ДБР та СБУ.

Обшуки проводяться у кількох обласних прокуратурах, лікарнях та МСЕК, де були виявлені факти видачі довідок з ознаками фальсифікацій. Вилучено медичну документацію та особові справи, що можуть слугувати доказами у розслідуванні. Триває робота зі встановлення ланцюгів причетних осіб. 

Комплексні слідчі (розшукові) дії включають допити свідків та перевірку правомірності медичних висновків, на підставі яких було встановлено групи інвалідності. 

🔻Разом з цим Офіс Генерального прокурора продовжує службове розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності, яке охоплює всі регіони, спецпрокуратури та центральний апарат. 

Станом на сьогодні в органах прокуратури усіх рівнів налічується 523 прокурори, які мають інвалідність. Цей показник становить менше 6% від загальної чисельності прокурорів і не перевищує 10% по прокуратурам. Значне перевищення цього відсотку спостерігається в прокуратурах Хмельницької (29%) та Черкаської областей (27%).

Двом прокурорам встановлено І групу інвалідності, 328 – ІІ групу та 193 – ІІІ групу. Серед них 348 або 67% – чоловіки, 175 або 33% – жінки.

386 прокурорів або 74% – отримали первинне рішення МСЕК про встановлення інвалідності в період до 2022 року.

Відповідно до ст. 86 Закону «Про прокуратуру» прокурори, визнані особами з інвалідністю I або II групи, мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за вислугу років за наявності відповідного 10-річного стажу. 229 прокурорів або близько 70% від числа тих, хто мають І та ІІ групи, отримують пенсію на таких підставах. Майже половина від загальної суми пенсій, що виплачується цим працівникам щомісяця, припадає на органи прокуратури Черкаської та Хмельницької областей.

Чинним законодавством МСЕК зобовʼязані надсилати за місцем роботи особи з інвалідністю повідомлення щодо групи інвалідності та причини її встановлення. Водночас такі повідомлення від МСЕК до органів прокуратури надходили лише у поодиноких випадках (наразі встановлено лише 10 таких випадків). 25 жовтня 2024 року наказом Генерального прокурора внесено зміни до Інструкції з обліку кадрів, якими прокурорів зобов'язано інформувати кадрові підрозділі про встановлення їм інвалідності. 
 
Офіс Генерального прокурора у координації з Державним бюро розслідувань та Службою безпеки України продовжує комплексні заходи із викорінення корупції у МСЕК та органах прокуратури.
2024/11/11 22:03:56
Back to Top
HTML Embed Code: