🇨🇳📉 Зростання ВВП Китаю, ймовірно, сповільниться до 4,4% у 2025 році🇨🇳⚡️🇺🇸 Економісти
прогнозують, що зростання ВВП Китаю у 2025 році уповільниться до 4,4%, що нижче попередніх прогнозів. Головними причинами такого спаду є торговельна напруга зі США та криза на ринку нерухомості, які послаблюють внутрішнє споживання. Хоча темпи зростання в 2024 році становитимуть 4,9% і відповідатимуть офіційним цілям Пекіна, у 2025 році очікується більш складна економічна ситуація.
🇺🇸 Заплановане підвищення тарифів США до 60%, яке, за словами старшого економіста Allianz Trade Франсуази Хуан, може набрати чинності у другому кварталі 2025 року, стане значним ударом для експортоорієнтованої економіки Китаю. Вона підкреслила, що перше півріччя буде позначене "перевантаженням" торгівлі між країнами, тоді як основні наслідки стануть помітними у другій половині року. Водночас економіст BNP Paribas Жаклін Ронг зазначає, що ці тарифи можуть знизити зростання ВВП Китаю на 0,4 процентного пункту в 2025 році та на 0,8 у 2026-му.
🏚💸 Ситуація на ринку нерухомості також залишається критичною. Продовження падіння продажів, цін та інвестицій у 2024 році призводить до того, що відновлення галузі займе більше часу, вважає головний економіст S&P Global Ratings Луїс Куїс. На додаток до цього, очікується подальше знецінення юаня, який, за прогнозами, до кінця 2025 року досягне курсу 7,37 юаня за долар через монетарну політику Китаю та меншу кількість зниження ставок у США.
🤔 Політики Пекіна, ймовірно, активізують стимули, щоб протистояти спаду. Головний економіст Societe Generale Вей Яо прогнозує випуск додаткових урядових облігацій на 2 трлн юанів для підтримки доходів населення, субсидій на споживання та розвитку міської інфраструктури. Проте вона зазначає, що слабке зростання ринку праці та повільний процес скорочення запасів житла можуть перешкоджати швидкому відновленню.
⏺Попри ці зусилля, низьке внутрішнє споживання залишається значною проблемою через слабку соціальну підтримку, підкреслює економіст Atradius Берт Бургер. За його словами, демографічні виклики, такі як старіння населення та скорочення робочої сили, матимуть довгостроковий негативний вплив на економіку.
国際アニャメ