Telegram Group Search
СБУ затримала відомого адвоката з Дніпра, який коригував ракетні удари рф по місту та намагався втекти з України

Контррозвідники та слідчі Служба безпеки запобігли втечі з України одного з найбільше законспірованих агентів фсб на Дніпропетровщині. Ним виявився відомий місцевий адвокат, який коригував ракетні удари рф по обласному центру.

Співробітники СБУ затримали фігуранта при спробі втечі з нашої держави на пункті пропуску «Краківець», через який він намагався виїхати за кордон.

Задокументовано як зрадник скоригував ракетний обстріл противника по місцевій компанії, що модернізує та відновлює ударні і розвідувальні дрони.

Встановлено, що для завдання максимальної шкоди він передав фсб не просто загальні координати підприємства, а точні відмітки розташування технологічних цехів та складів зберігання БПЛА.

Згодом рашисти завдали удар за його координатами, внаслідок чого загинуло шість і важко поранено 30 українців. Також від атаки було пошкоджено об’єкти цивільної інфраструктури.

За матеріалами справи, зрадник прозвітував російським кураторам про наслідки «прильоту» і для подальших обстрілів м. Дніпро надіслав координати іншого стратегічного об’єкта, що розташований у місті.

Як встановило слідство, комунікація агента з його російським куратором відбувалася через «зв’язкового». Ним виявився давній знайомий фігуранта, так званий «перший заступник голови Красногвардійської районної адміністрації Криму», який працює на фсб.

Контррозвідники та слідчі СБУ задокументували злочини російського агента і затримали його на спробі втечі.
Під час обшуків в оселі та офісі затриманого вилучено мобільні телефони та сім-карти із доказами його підривної діяльності на користь рф.

Слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Наразі зловмиснику обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Полтавській та Дніпропетровській областях за процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури.
СБУ викрила керівництво черкаського хімзаводу на співпраці з рф

Служба безпеки ліквідувала ще одну схему обходу санкцій на експорт української продукції до рф. За результатами комплексних заходів на співпраці з країною-агресором викрито керівництво хімічного підприємства у Черкасах.

За даними слідства, представники українського хімзаводу налагодили оптові поставки добрив та мінералів для аграрної галузі рф.

Встановлено, що протягом 2022-2024 років ділки нелегально переправили до росії власну продукцію на суму 1,8 млн доларів США.

Для прихованого переправлення українського товару до рф фігуранти використовували афілійовану компанію на Близькому Сході.

Задокументовано, що продукцію черкаського виробника спочатку направляли до близькосхідного «посередника», а звідти здійснювали реекспорт до росії.

Серед ключових російських замовників були одні з найбільших компаній агропромислового комплексу країни-агресора – «Щьолково Агрохім» та «Альтерит».

За наявними даними, з початку повномасштабної війни фігуранти відвантажили на російські підприємства понад 216 тонн хімічної продукції.

Для обговорення нелегальних поставок та продовження підпільного бізнесу організатори використовували анонімні чати у месенджерах та електронну пошту.

Під час обшуків за місцями роботи та проживання фігурантів виявлено документацію, мобільні телефони та комп’ютерну техніку із доказами оборудки.

Слідчі Служби безпеки повідомили керівнику черкаської компанії про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).

Тримає розслідування для притягнення до відповідальності всіх учасників «схеми». Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.
СБУ викрила агентурну групу військової контррозвідки фсб, яка наводила російські удари по Донеччині

Служба безпеки затримала ще двох агентів фсб у Донецькій області. За матеріалами справи, зловмисники коригували російські удари по українських військах, що тримають оборону на Краматорському та Новопавлівському напрямках.

Як встановило розслідування, ворожими поплічниками виявилося двоє місцевих жителів: 41-річна медсестра та 56-річний водій приватної компанії.

Фігуранти діяли окремо один від одного, але «замикалися» на спільного куратора – кадрового співробітника військової контррозвідки фсб.

За його вказівками агенти об’їжджали місцевість і приховано фіксували локації укріпрайонів та бойових позицій української артилерії, що тримає під вогневим контролем штурмові групи противника.

Крім того зрадники «зливали» окупантам маршрути руху колон військової бронетехніки Сил оборони у напрямку передової.

Служба безпеки своєчасно викрила фігурантів, задокументувала їхню підривну діяльність і затримала.

Також СБУ провела комплексні заходи для убезпечення позицій Сил оборони на обох напрямках на східному фронті.

За даними слідства, обидва фігуранти були дистанційно завербовані російською спецслужбою через їхню знайому – колишню мешканку Краматорська, яка у 2022 році виїхала до рф.

Там її завербувала російська спецслужба і доручила сформувати агентурну мережу у прифронтовому місті.

Наразі слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності їхньої знайомої з росії, яка співпрацює з фсб.

Спецоперацію проводили співробітники СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури.
СБУ та Нацполіція затримали ще 19 організаторів «ухилянтських схем»

Служба безпеки та Національна поліція ліквідували 6 нових схем ухилення від мобілізації, які діяли в Україні. За результатами комплексних заходів у різних регіонах нашої держави затримано 19 організаторів оборудок.

Фігуранти торгували фіктивними меддовідками або за гроші переправляли ухилянтів за кордон поза контрольно-пропускними пунктами.

🔹 Так, на Одещині правоохоронці зупинили поблизу кодону 4 мікроавтобуси, в яких місцеві ділки намагалися приховано вивезти до невизнаного Придністров’я 47 ухилянтів.

У супроводі «кортежу» з військовозобов’язаними їхало авто, в якому знаходилися організатори цієї схеми.

Загалом злочинна група із переправлення ухилянтів складалася із 9 осіб, серед яких – двоє іноземців з Південного Кавказу. Наразі всі вони перебувають під вартою.

🔹 На Харківщині викрито ще 4-х організаторів «ухилянтських схем». Серед затриманих – місцевий адвокат та рецидивіст, який має судимість за умисне вбивство.

До незаконної діяльності вони залучили понад10 спільників. Зловмисники продавали ухилянтам фіктивні меддовідки про наявність інвалідності для зняття з військового обліку.

Під час обшуків у затриманих виявлено майже пів мільйона американських доларів.

🔹 У Києві «на гарячому» затримано колишнього адвоката, який допомагав ухилянтам втекти за кордон під виглядом експедиторів гуманітарних вантажів.

Для реалізації злочинного механізму фігурант оформлював своїх клієнтів до місцевої благодійної організації.

🔹 У Полтавській області викрито посадовицю Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА. Для оформлення фейкової інвалідності вона торгувала підробленими медвисновками щодо обстежень на магнітно-резонансній томографії.

Ще одну схему в регіоні організували двоє підприємців, які продавали ухилянтам підроблені посвідчення співробітників Держслужби з надзвичайних ситуацій.

🔹 На Хмельниччині підозру отримали заступник голови лікарсько-консультативної комісії та двоє місцевих лікарів, які безпідставно оформлювали військовозобов’язаним меддовідки для отримання інвалідності.

За викритими фактами фігурантам повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:

чч. 2, 3 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб або організованою групою);
ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою);
чч. 2, 3 ст. 28, чч. 2, 3 ст. 369-2 (зловживання впливом, вчинене за попередньою змовою групою осіб або організованою групою).

Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ у м. Києві та Київській, Харківській, Полтавській, Хмельницькій та Одеській областях за процесуального керівництва Святошинської окружної прокуратури м. Києва, Харківської, Одеської, Полтавської та Хмельницької обласних прокуратур.
СБУ провела понад 150 спецоперацій і затримань за три дні: 222 фігуранти отримали підозри

Служба безпеки України спільно з партнерами з інших правоохоронних органів задля протидії злочинам, що становлять загрозу державній безпеці, територіальній цілісності та обороноздатності нашої держави, провела серію масштабних реалізацій і затримань упродовж 18-20 січня.

За цей період співробітники СБУ провели комплексні процесуальні дії у 157 кримінальних провадженнях. За підсумками цих заходів 222 особи отримали повідомлення про підозру, 85 із них - затримано.

Зокрема, за матеріалами СБУ повідомлено про підозру:

19 ворожим агентам, які здійснювали розвідувально-диверсійну діяльність на користь російських спецслужб;
39 особам, причетним до злочинів у воєнній сфері, в тому числі особам, причетним до розкрадання коштів оборонного держбюджету;
63 особам, в тому числі із числа співробітників ТЦК, колишніх МСЕК і ВЛК, а також медустанов, які підозрюються в запровадженні «ухилянтських схем» та в організації незаконного перетину кордону;
7 особам, які шкодили державній безпеці в інформаційній сфері та кіберпросторі, серед яких антиукраїнські пропагандисти;
24 особам, які шкодили економічним інтересам держави;
7 особам, причетним до незаконного обігу зброї та засобів військового ураження.

Загалом у межах цих кримінальних проваджень було проведено 287 обшуків.
2025/01/23 06:00:01
Back to Top
HTML Embed Code: