Telegram Group Search
🤦‍♂️ Зеленський: “Це знають і Сполучені Штати, і всі. Олег Татаров разом з Василем Малюком вбивали чеченців в Україні, в Києві, поки ви тут не були. Замало? Вигнати його, щоб його вбили рускі?”

Від цієї фрази Зеленського у відповідь журналіста УП Роману Кравцю сьогодні вибухнув Інтернет.

Ця прес-конференція – провал комунікаційної команди президента. Президент дозволяє собі відверто ХАМИТИ у відповідь журналісту та всій редакції УП.

Особливо дивно від президента звучить це звинувачення на адресу УП про те, що вони не бачать “позитиву” його команди “в напрямку Європейського Союзу”.

І це до єдиної редакції в Україні, яка має ОКРЕМЕ видання про європейську інтеграцію!

Шановний пане президенте, побачити стрімку євроінтеграцію суспільству сьогодні заважають якраз Татаров і ко, яких ви так щиро захищаєте.

Ось лише кілька випадків, коли Татаров і ко відверто ганьбила вас і Україну перед ЄС та усім світом:

1) Коли Татаров і Ко випускали ДЕСЯТКИ обвинувачених у корупції та держзраді за кордон. Остннього – нардепа Дмитрука – буквально на днях.

2) Коли Татаров і Ко не дали повністю скасувати “правки Лозового”, які покривають корупціонерів. До речі, що там із відповіддю на петицію?

3) Коли Татаров і Ко протягували (і продовжують протягували) законопроєкт, який дозволяє корупціонерам відкуповуватися від вʼязниці.

4) Коли Татаров і Ко гальмували реформу БЕБ, бажачи зберегти свою кормушку. І досі намагаються це зробити через ручних людей у комісії.

5) Коли Татаров і Ко намагалися передати ТОП корупційні справи СБУ під виглядом “прирівняння корупції до держзради”, аби дуже просто рятувати “своїх”.

І все це – лише за останній рік.

Але ви, пане президенте, вашими ж словами, цього “не помічаєте”. Як і не помічали підозру Татарову в корупції.

Натомість – обвинувачуєте ЖУРНАЛІСТІВ у наявності “темників”. На головну не налазить…
300 тисяч баксів “заробила” родина голови АМКУ Павла Кириленка на продажі малини.

Зокрема такою пургою голова АМКУ Зеленського виправдовував наявність непояснюваних 56 млн статків (включно з 7-ма квартирами загальною площею понад 700 м.кв.).

От смішна була би серія в серіалі “Слуга народу” чи номер в “95-му кварталі”.
У «чеченсько»-Татарівській історії роздратування Зеленського спробували пояснити/виправдати двоє людей, до яких я ставлюся з великою повагою.

Одна написала, що журналісти мали б значно більше цікавитися війною, ніж Татаровим. Інша – що для влади Татаров розумний управлінець, який вміє контролювати великі процеси.

Повторюся, я з повагою ставлюся до обох цих людей, тож спробую пояснити, в чому проблема, близьким для них аргументом.

Отже. Татаров “контролює великі процеси” на митниці та в податковій. Так-от: корупція в цих інституціях обходиться Україні в 100 млрд грн щороку.

100 млрд це – ВІСІМДЕСЯТ масованих атак території ворога дальнобійними дронами. ВІСІМДЕСЯТ (підрахунок Юрія Ніколова).

Це по ДВІ масовані атаки ЩОТИЖНЯ протягом девʼяти місяців.

Наприклад, одна з останніх таких атак уразила дві ворожі нафтобази і артилерійський склад цілого угруповання військ.

Сподіваюся, що цифри вище чітко демонструють, як покривання президентом Татарова підриває обороноздатність України.
Углава зубами чіпляється за посаду, з якої знищував розслідування щодо Юрія Голика – куратора “Великого будівництва” – найбільшої корупційної схеми цієї влади.

Тож ми все чекали, коли Офіс президента повноцінно включиться в порятунок свого партнера/крота.

Спочатку все обмежувалося активностями ОПешних ТГ-помийок. Потім – “різні інтєрєсні органи” підключилися до “обробки” членів дисциплінарної комісії (частково вдало).

Але після рішення дисциплінарки про винуватість Углави в ОП зрозуміли, що Кривонос таки збирається його звільнити.

Тож повертати Углаві посаду Офіс спробує через суди.

Щоб надати цьому процесу хоча б видимість пристойності Офіс, схоже, залучив колишнього підопічного Гізо, а зараз голову НАЗК - Віктора Павлущика.

Юридично скарги Углави та дії НАЗК нічого не змінюють.

Углава намагається штучно стати викривачем, аби підірвати рішення про звільнення. Але закон захищає реальних викривачів, а не тих, що подають скарги на керівника ПІСЛЯ того, як самі порошили закон.

Закон забороняє звільняти викривача, який повідомив про корупцію і якого через це повідомлення звільняють.

Углава ж (в кращих традиціях фігурантів справ НАБУ) почав скаржитися вже ПІСЛЯ того, як щодо ЙОГО дій розпочалися кримінальні і службові розслідування.

Тому його скарги та “викриття” ніяк не впливають на право директора НАБУ його звільнити.

Особливо цинічно, що дисциплінарка, за якою Углаву звільняють, стосується саме фактів його тиску на викривачів-детективів.
Директор НАБУ Семен Кривонос звільнив свого заступника Гізо Углаву.

Дисциплінарна комісія встановила, що Углава тиснув на детективів, які повідомили про зливи ним інформації фігуранту розслідування.

Рядові детективи перемогли першого заступника директора, який нищив роботу НАБУ в інтересах куратора “Великого будівництва” – найбільшої корупційної схеми діючої влади.

Треба віддати належне Семену Кривоносу – його рішення стало визначальним для цієї перемоги.

Звільнення Углави не вирішує всіх проблем, які виявив цей кейс. Але тепер ці проблеми з розряду екзистенційних (для НАБУ) переходять в операційні.

І ми оптимістичні з тим, що директор НАБУ разом з колективом (який відстояв своє право на гідність) ці проблеми ефективно вирішить.

Далі Офіс президента спробує повернути Углаві посаду рішенням суду.

Ми вже бачимо підготовку до легітимізації цих спроб: наприклад, активності голови НАЗК Віктора Павлущика.
Рік тому призначення міністром оборони Рустема Умєрова публічно вітали низка громадських організацій (включно з ЦПК).

Ми сподівалися, що Умєров, якого Зеленський позиціонував як ефективного управлінця, перетворить "Міністерство поразки" (за Резнікова) на критично потрібне для виживання України "Міністерство перемоги".

Ми – помилилися. Двічі.

Спочатку в оцінці організаційних спроможностей нового міністра. Потім – поклавшись на непублічні спроби відкоригувати управлінський хаос, який дедалі більше поглинав Міністерство оборони.

Більше в спільному матеріалі провідних (у своїх секторах) організації - “Міністерство хаоса Умєрова”.

Цей матеріал – наша перша публічна комунікація частини системних проблем у Міністерстві оборони.

Управлінський хаос значно сповільнює, а подекуди й унеможливлює ухвалення критично необхідних ще на вчора рішень чи не в усіх сферах оборонного відомства.

Написане в статті не означає, що команда Рустема Умєрова за цей рік нічого не досягла. Це не так.

Наприклад, відбувся колосальний ривок в цифровізації армії – тут Україна об'єктивно випереджає багато армій НАТО. Розпочато знищення пострадянської паперової звітності та зайвої бюрократії. Запущено закупівельні агенції (ДОТ і АОЗ), які вже значно зменшили корупційну маржу і мають потенціал знищити її повністю. І багато іншого.

Але, з усією повагою до міністра – цього замало. Ба більше, всі ці результати можуть стати жертвами управлінського колапсу в міністерстві. Вже стають.

Наприклад, міжнародною співпрацею паралельно із самим міністром займається ще одночасно п'ять (!) заступників.

При цьому Міноборони лише в кінці серпня дізналося (від громадських організацій!) про ризик втрати 6,2 мільярда доларів допомоги від США.

Це при тому, що в бюджеті України до кінця року на зброю лишається не більше як 1 мільярд доларів!

Управлінський хаос завжди веде до поразки. В міністерстві оборони воюючої країни це може призвести до поразки України.

Детальний аналіз в статті.
​​Вчора зустрівся з Держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Мій ключовий меседж – видно на футболці. Але загалом та зустріч навіяла кілька думок.

З моєї великої родини в армії чотири чоловіки, двох з них вже важко поранено. Одному ампутували пальці на обох руках.

З невеликої команди ЦПК в Силах оборони – семеро чоловіків. Кілька з них на складних напрямках. Одного важко поранено.

Війна вже давно стала персональною для кожного українця.

Важко зрозуміти чому можна збивати ракети над Ізраїлем, але не можна над Україною. Хоча б над Західною Україною, щоб ми могли далі воювати. Захищати хоча б військові заводи, енергетику та газосховища.

Ок, є якісь “складнощі” з тим, щоб дати нам достатньо технологічної зброї. Хоча, коли ми віддавали свій ядерний арсенал, таких проблем не було... Якось загалом не дуже чесно.

Про дозвіл на удари вглиб країни-агресора вже навіть говорити не хочеться 🙁

Але ж гроші! З ними які проблеми? 300 мільярдів російських активів в руках Заходу. 300 мільярдів! При цьому затягується отримання навіть 50 млрд з прибутків на них через політичні суперечки між союзниками.

Це дуже нечесно.

Ми в ЦПК багато займаємося реформою сектору оборони. Без швидких реформ тут – в реформах в інших галузях немає сенсу. Якщо Путін переможе, жодних реформ не буде в принципі.

І нам як країні це непогано вдається. Наприклад, новостворена Агенція оборонних закупівель здатна ефективно і чесно купляти зброю. Але список лише термінових потреб ЗСУ в десятки разів перевищує наявні гроші.

Тож повертаємося до 300 млрд російських активів. Нам треба ці гроші, щоб завантажити власне виробництво і заключати довгі контракти зі світовими виробниками.

Без грошей ми чесно, прозоро і ефективно – але не купимо нічого.

Схожа історія з необоронним реформами. Наприклад, митниця. Незважаючи на весь спротив, ми її все одно проведемо. Але результатом цієї реформи буде +3 млрд доларів десь через два роки.

Я невпевнений, що в нас є ці два роки.

Часом нелегко знаходити мотивацію займатися невійськовими реформами.

Особливо коли Захід, який про ці реформи справедливо говорить, при цьому не спроможний віддати нам хоча б заморожені в себе гроші агресора.

Нам потрібні гроші і зброя. Вже зараз потрібні ще на вчора. Реформи ми робили і будемо робити. Але для реформ має існувати країна.
НАБУ/САП вліпили підозру ОПешному Резніченку (ексголові Дніпропетровської ОДА) і ко. Нагадаю, йдеться про крадіжку 286 млн грн (!) на будівництві доріг.

Шкода, що підозру не отримав ОПешний Юрій Голик (смотрящий за “Великим будівництвом”), якому стараннями Гізо Углави зливали інфу в тому числі по цьому провадженню.

Принагідно передаю вітання голові НАЗК Віктору Павлущику, який, схоже, допомагає Углаві повернутися в НАБУ рішенням суду.
Депутати щойно проголосували очищення митниці №6490-д, яке впродовж кількох років має збільшити надходження в бюджет на 100 млрд грн.

100 млрд – це ВІСІМДЕСЯТ масованих атак території ворога дальнобійними дронами. ВІСІМДЕСЯТ (за підрахунками Юрія Ніколова). Це по ДВІ масовані атаки ЩОТИЖНЯ протягом девʼяти місяців.

Законопроєкт впроваджує чесні конкурси на керівництво митниці (вирішальний голос – за міжнародниками) та проводить масштабну процедуру переатестації всіх працівників митниці.

Детально про законопроєкт в цьому аналізі.

Кампанія з просування цієї реформи – приклад спільної роботи кількох класних команд. Окремий респект за лідерство йде до Ярослава Железняка 💪

Бійка за впровадження цього закону буде такою ж крутою (і не швидкою), як очищення державних закупівель зброї.

Бачили маєтки митників на Західній Україні чи розкішні апартаменти їх одеських колег? Отож, бо й воно. “Мені нравиться, як воно горить” (с) ...
Вчора у Раді зареєстрували законопроєкт №12039 про реформу угод зі слідством в корупційних злочинах.

“Поремонтувати” угоди зі слідством до кінця вересня — це наша домовленість із ЄС в обмін на 350 млн євро у бюджет.

У попередній серії — під виглядом “реформи” Татаров і ко спробували пропхати законопроєкт №11340, який дозволяв корупціонерам відкупитися від вʼязниці.

Завдяки публічному сканадалу ту спробу ОП вдалося відбити.

Новий законопроєкт №12039 — більшою мірою вирішує проблеми, які зараз є в угодах зі слідством. Він погоджений з НАБУ, САП та міжнародними партнерами.

Сьогодні-завтра відбудеться засідання правоохоронного комітету з цього питання.

Я прошу членів комітету утриматися від будь-яких провокацій та намагань просунути шкідливі правки в законопроєкт. Такі спроби кинуть нас в черговий скандал національного масштабу.

А в ЄС точно є столиці (та сили), які скористаються цим скандалом для розкручування наративу про “тотальну корумпованість влади Зеленського”. Що точно вдарить по фінансовій та військовій підтримці нас Європейським Союзом.

Депутати, які заради порятунку своїх корупціонерів зроблять таке – очевидні вороги України. Ми зробимо їхні імена відомими кожному українцю.

Проте політична відповідальність за такі дії депутатів лежатимуть на Володимирі Зеленському.
​​САП припускає, що депутат Одарченко втік за кордон

Прокурор САП під час засідання у справі нардепа від Слуги Народу Андрія Одарченка заявила про те, що депутат покинув територію України.

Одарченка сьогодні не було і в стінах Верховної Ради. Раніше він вийшов під заставу в 15 млн грн і здав закордонні паспорти.

Прокурор САП припустила, що депутат покинув територію України через Закарпатську область. Саме туди Одарченко виїхав у перші дні повномасштабного вторгення рф.

Там він налагодив тісні стосунки з тодішнім керівником Закарпатської ОДА Віктором Микитою, якого нещодавно призначили заступником Єрмака.

В зв’язку з цим прокурор внесла клопотання про стягнення застави та оголошення депутата в міжнародний розшук.

Захист назвав ці клопотання передчасними і вважає, що причини неявки Одарченка можуть бути поважними. Наразі причини відсутності нардепа їм невідомі.

Суддя ВАКС заявив, що завтра, 19 вересня, о 8:00 будуть розглядати клопотання про стягнення застави і міжнародний розшук.

Також суддя Ногачевський ініціював привід Одарченка. Сьогодні його мали допитати, тобто справа рухалась до фіналу.

Нагадаємо, за версією слідства, Одарченко попросив тодішнього керівника Держагентства відновлення Найєма посприяти у виділенні коштів на ремонт підконтрольного йому університету. За це нардеп нібито пообіцяв надати хабар в еквіваленті 50 тисяч доларів.

Підписатись
Або Зеленський/Єрмак звільнять Татарова за втечу чергового «слуги»-корупціонера (Одарченка) за кордон. 

Або хтось з них двох дав Татарову вказівку вивезти Одарченка, щоб НАБУ/САП його не посадили. 

as simple as that
Сьогодні Рада значно ускладнила можливість красти наші гроші на держбудівництві – законопроєкт №11057 проголосовано в цілому 💪

80% державних замовників будівництва НЕ публікують ціни на будматеріали. Це дозволяє корумпантам в РАЗИ переплачувати на таких закупівлях. Вірніше – дозволяло 😈

Для розуміння обсягів вкраденого: в 2022-2023 рр. на такі закупівлі витрачено майже стільки ж, скільки і на зброю – понад 500 млрд грн.

Щоб виявити розпил, у більшості випадків журналісти діставати ціни запитами або через викривачів. Часто замовники тупо морозилися, прикриваючись … “відключеннями світла”. Я не жартую.

Наш законопроєкт зобовʼязує всіх замовників оприлюднювати всі ціни (вартість будівельних матеріалів) на Prozorro.

Ціни на будівництво більшості обʼєктів – наприклад, дитячих садочків, шкіл, лікарень – зʼявиться одразу після набрання чинності законопроєкту.

Ціни на будівництво фортифікацій будуть відкриті через 60 днів після набрання чинності. Тут публічними будуть тільки назва замовника та ціни на будівельні матеріали. Назви компаній, які виконують будівництво фортифікацій, місце будівництва та інші дані залишаться закритими.

Від ідеї законодавчих змін до голосування Радою – 1,5 роки.
Ініціатор – Юрій Ніколов.
Парламентське лідерство – Анастасія Радіна.
Адвокатування – Центру Протидії Корупції.

Більше про деталі закону можна прочитати тут, або з посту Юрія Ніколова.

За 12 років існування ЦПК (з партнерами) провели півсотні законів. В більшості випадків – команда Центру Протидії Корупції ці кампанії лідили.

Але кожен з цих більше ніж 50-ти законів – результат співпраці цілого ряду крутих команд, у тому числі серед влади.
НАЗК за керівництва Павлущика не побачило проблеми із квартирою СБУшника Вітюка за 21,5 млн грн.

Нагадаю — у квітні журналіст Слідство.Інфо Євген Шульгат виявив у дружини та матері голови Департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка “свіжої” нерухомості на 25,5 млн грн.

Після цього підлеглі Вітюка нацькували на журналіста ТЦК. Те, як СБУшники прямо ведуть працівників ТЦК “ловити” Шульгата, зафіксували камери спостереження.

Але, схоже, керівник НАЗК Павлущик бачить свою місію у порятунку ексколег з СБУ, а не встановленні справедливості. Саме в СБУ Павлущик працював до роботи в НАБУ.

Вже третій керівник неспроможний організувати нормальну роботу НАЗК. Окрім хіба політично вмотивованих кейсів, як, наприклад, з захистом Углави. Поперденики, нагадаю, відзначилися допомогою ОП зносити “неугодних” мерів.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Допоможіть ідентифікувати людину на відео. Це, скоріше за все, чорт з Татарово/Портновських силовиків.

Я загалом звик жити під постійним зовнішнім спостереженням, у тому числі силовиків влади.

Щоправда, це не врятувало ані мене від нападів/провокацій, ані мій дім від підпалу, ані мою сліпу маму від гранати під двері.

Після підпалу Зеленський заявив: “І я чекаю, що правоохоронці швидко розберуться та поставлять всі крапки над «і».” Але “правоохоронці” зробили все, щоб НЕ знайти навіть виконавців.

Припускаю, що таке спостереження – частина підготовки чергових “привітів”. Чи то від влади, чи то від мразоти, яка наживалася на державних закупівлях зброї. І яку ми нарешті почали вичавлювати.

Тим більше, що мої фото, зроблені конкретно цим чортом, зʼявлялися на Портновських і довколаОПешних ресурсах.

Щодо якості роботи цих “профі”, то повторю аксіому від Ніколова: “Корупція породжує рукожопість”.

Більше фото в коментах тут. Буду вдячний за допомогу з ідентифікацією.
Якщо компанія, яка проводила рекрутинг членів до наглядової ради АОЗ, до 13:00 не надасть в Міноборони усі необхідні папірці, ми в ЦПК внесемо її в чорні списки всіх донорів.

Назва компанії – ТОВ «Телент Едвайзорс» (Odgers Berndtson). Мова йде саме про український офіс цієї кампанії.

Якщо документів не буде до 13:00, ми публічно опишемо пекло некомпетентності цієї компанії (яка межує зі злим умислом).

Без цих папірців подання Міноборони не є повним, а значить Кабмін НЕ може погодити склад наглядової ради АОЗ.



If the company that conducted the recruitment of members to the Supervisory Board of the Defense Procurement Agency (DPA) does not provide all the documents to the Ministry of Defense by 1:00 PM, we at the AntAC will put it on the blacklist of donors.

The company's name is "Talent Advisors" (Odgers Berndtson). It specifically concerns the Ukrainian office of this company.

If the documents are not provided by 1:00 PM, we will publicly describe this company's hell of incompetence (which borders on malicious intent).

Without these documents, the submission to the Ministry of Defense is incomplete, which means the Cabinet of Ministers cannot approve the composition of the DPA's Supervisory Board.
Памʼятаєте скандальний законопроєкт, яким ТОП-корупціонери отримували можливість відкупатися від тюрми? Той, яким “покращували” угоди зі слідством.

Так от, ви не повірите, але сьогодні правоохоронний комітет Ради проголосував притомний законопроєкт про угоди зі слідством – №12039.

У разі його прийняття (без уродських правок) – виконавцям злочинів стане вигідно здавати організаторів схем НАБУ і САП.

Самі НАБУ і САП цей законопроєкт вже підтримали. Нагадаю, що перший законопроєкт вони ж публічно розкритикували.

Цей законопроєкт відповідає нашим зобовʼязанням перед ЄС в рамках Ukraine Facility. Конкретно за прийняття цього законопроєкту Україна отримає 350 млн євро.

І тут починаються нюанси. Ну, як же без них у нашій Верховній Раді.

Правоохоронний комітет пропонує Раді проголосувати проєкт в цілому (за одне читання замість двох).

Це страхує законопроєкт від “покращення” поправками перед другим читанням. І це мудра стратегія.

Проте злі язики брешуть, що окремі фракції збираються зривати голосування в цілому, щоб в другому читанні вихолостити законопроєкт правками.

Процедура така, що будь-яка фракція може заблокувати голосування в цілому.

Але ж ми не віримо, що патріотичні та європейські фракції можуть допомагати ТОП корупціонерами, правда? Ну, але якщо раптом, то ми з радістю про них розповімо 😈
Українська Правда заявила про системний тиск на редакцію з боку Офісу Президента.

Люди Зеленського, які це роблять, або вкрай тупі, або свідомо грають на руку ворогу.

Останнє, що зараз потрібне Україні – це атака влади на незалежні медіа. Такі дії ОП неймовірно сильно бʼють по нам на Заході.

Єдине правильне рішення влади в цій історії – звільнення всіх причетних до цієї ганьби.

Чи зробить це Зеленський? Думаю – ні.

Непокараними, нагадаю, залишилися всі, хто атакував журналістів раніше (наприклад редакцію bihus.info чи Ніколова).

Більше того, довколоОПешні ТГ канали постійно поливають брудом незалежні медіа та їхніх редакторів.

Люди в ОП, які це роблять, стріляють не просто в ногу Зеленського (це його проблема), вони в спину Україні стріляють (як мінімум, на міжнародній арені).
Вчора Рада НЕ прийняла в цілому законопроєкт №12039 про угоди зі слідством (він піде на друге читання). Такі угоди є одним із головних інструментів посадки організаторів корупційних схем на Заході.

Під прийняття законопроєкту привʼязано 350 млн євро від ЄС, і про його важливість заявили НАБУ і САП.

Незважаючи на рішення комітету та готовність “Слуг” голосувати в цілому, недобитки ОПЗЖ (Славицька) та Євросолідарність (Гончаренко) запустили законопроєкт на друге читання.

Спікер: "Шановні колеги, було рішення комітету прийняти в цілому. Я так розумію, фракція "Європейська солідарність" – проти, так? Хто ще? І група "Відновлення" – проти, так? Шановні колеги, я не маю тоді права ставити".

Згідно з Регламентом Стефанчук і правда не має права ставити законопроєкт на голосування одразу в цілому, якщо хоча б одна фракція чи група проти.

З проросійськими ОПЗЖистами все зрозуміло. Ті завжди захищають корупціонерів та інших моральних уродів. “Свій до свого по своє”.

Їхня сьогоднішня лідерка Славицька – цивільна дружина Павла Вовка з ОАСКу, який, нагадаю, збирався легалізувати Януковича в окупованому Києві. Вона ж одна з ключових просувальниць наративів та інтересів ворога в Раді – Дмитрук в спідниці, одним словом (але значно впливовіша).

“Євросолідарність” (Гончаренко) заявила, що вони ок з цим законом, але лише для НАБУ і САП. В цьому випадку такі угоди буде затверджувати ВАКС, а не, наприклад, Печерський суд. Проте вони критично проти такого інструменту для ДБР.

В підсумку законопроєкт пішов на друге читання. А це відкриває можливість знищити його суть поправками. Не виключено, що хтось із депутатів знову просуватиме норму про відкуп корупціонерів від вʼязниці.

Ключову роль в цьому будуть відігравати автори поправок (і їхні фракції) та може відіграти профільний комітет Ради.

Ми в ЦПК обовʼязково будемо тримати вас в курсі.
Три новини за день про ефективність незамінного менеджера та “грози кадирівців” Олега Татарова. Браво!

10:10 – Bihus.Info: Генерал поліції їздить на службовому авто у спортзал та живе у квартирі за мільйон доларів

11:28 – Більшість контрабандистів зі списку Зеленського вивели з-під санкцій

13:42 – Слідство.Інфо: Родина ДБРівців за кілька років купила нерухомості та автівок на 35 мільйонів
2024/10/11 17:26:14
Back to Top
HTML Embed Code: