group-telegram.com/blagovist_uoc/647
Last Update:
#Православний_календар
🗓 28 грудня, субота.
(15 грудня за старим стилем)
Седмиця 27-ма після П'ятидесятниці.
Різдвяний піст.
#Святі_дня
✔️ Сщмч. Єлевферія, матері його мц. Анфії та мч. Корива єпарха (II). Прп. Павла Латрійського (955). Мч. Єлевферія (305–311). Прп. Парда пустельника (VI). Свт. Стефана спов., архієп. Сурозького (VIII). Прп. Трифона Печензького, Кольського (1583). Прав. Димитрія Горського (1828). Сщмч. Іларіона (Троїцького), архієп. Верейського (1929); сщмчч. Олександра Рождественського, Василія Виноградова, Вікторина Добронравова пресвітерів (1937). Собор Кольських святих. Собор Кримських святих.
#Читання_дня:
На літ.: — Ап.: Гал. 5:22-6:2 (зач. 213). Єв.: Лк. 14:1-11 (зач. 74).
#Тропар_дня Священномученику Єлевферію
И нра́вом прича́стник,/ и престо́лом наме́стник апо́столом быв,/ дея́ние обре́л еси́, Богодухнове́нне,/ в виде́ния восхо́д:/ сего́ ра́ди сло́во и́стины исправля́я,/ и ве́ры ра́ди пострада́л еси́ да́же до кро́ве,/ священному́чениче Елевфе́рие,// моли́ Христа́ Бо́га спасти́ся душа́м на́шим.
📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Лк. 14:1-11)
"Коли покликаний будеш кудись, не сідай на перше місце" (Лк.14:8,10). Узагальнивши це, отримаємо: завжди і скрізь тримайся останньої частки. У цьому простому правилі скорочено виражено весь багатий зміст смирення. Візьми його, сядь і розглянь усі можливі випадки твого життя і наперед обери собі серед усіх них останню частку. Це останнє буде практикою смирення, яке від зовнішніх справ помалу перейде всередину, і покладе там насіння смирення, як основу. Час зростить це насіння серед тієї самої практики, і смирення переповнить, врешті-решт, усю душу й тіло та всі зовнішні справи. Що ж буде? А те, що моральна велич сяятиме на чолі твоєму й привертатиме загальну повагу; і здійсниться над тобою: "бо всякий, хто сам себе високо ставить, буде принижений, а хто принижує себе, піднесеться" (Лк. 14:11). Але не це май на увазі, практикуючись у смиренні, а саме смирення. Воно саме собою приносить у душу добрий лад, який робить щасливим. Куди прийде смирення, там усі внутрішні тривоги припиняються і всі зовнішні негаразди не спричиняють шокуючих вражень. Як хвиля, не зустрічаючи перешкоди, без шуму й удару розливається в безмежному морі, так зовнішні і внутрішні скорботи не б'ють у смиренну душу, а мчать наче над головою, не залишаючи сліду. Це, так би мовити, життєва перевага смиренного; а яке згори світло осіняє його, які розради посилаються, яка широта вільнодії відкривається!.. Воістину, смирення одне поєднує все...
#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-vechirni
#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.info/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
BY Благовіст – духовне просвітництво
Share with your friend now:
group-telegram.com/blagovist_uoc/647