Telegram Group Search
КІРА МУРАТОВА (05.11.1934 - 06.06.2018)

абсолютно найкраща. абсолютно геніальна. познайомившись з нею в перші місяці після її смерті, вона залишилася в моєму серці назавжди. пам'ятаю як дивився відео-есей про її творчість будучі на землі, що стала для неї рідною - у Одесі. унікальне бачення світу. кожна написана репліка і кожна зрежисована інтонація вкарбовуються у пам'ять. її герої - дивні й маргінальні - віддзеркалюють істинну сутність світу без жодного пафосу, а кожна його спроба пробитися у словах персонажів одразу ж характерно висміюється і перетворюється на фарс. зробіть те, чого б Кіра Георгіївна хотіла: не кажіть і не шукайте зайвих слів про неї, а дивіться кіно, можливо вам сподобається, а можливо - ні. з днем народження!
— дисклеймер // альфонсо куарон (2024)

холодним листопадовим вечором ти нарешті вирішуєш присвятити свій час перегляду так давно очікуваного проекту. перша повноцінна робота Альфонсо Куарона за 6 років, перша з моменту тріумфу "Роми". очікування зʼїдає тебе, адже у головній ролі Кейт Бланшетт, а за камерою Еммануель Любецкі.

Кетрін (Кейт Бланшетт), визнана журналістка, щаслива у своєму успіху, зі своїм люблячим чоловіком (Саша Барон-Коен) і трохи холодним сином (Коді Сміт-Макфі). одного вечора вона отримує книжку, і вирішивши погортати її перед сном, усвідомлює, що читає про саму себе, про той момент власної історії, який вона думала, що забула, або принаймні закопала так глибоко, що він не втручався у її налагоджене життя. "хто написав і навіщо?", - були її головні питання.

вслухаючись у наратив, ти розумієш, що ця історія про проживання травми і людську слабкість, викривлення історії і кенселинг. бачиш, як конструюються коментарі на різних рівнях: інтимному, міжособистіному та соціальному.

пригадуєш "Тар" Тодда Філда і свою нотатку, де зазначав, що автор залишає пунктирну лінію після свого коментаря на тему культури відміни і усвідомлюєш, що крізь щілини проходить Куарон і вписує цю тему у контекст чоловічої слабкості.

кожен герой цього фільму встає на орбіту чи Кетрін, чи її антагоністки Ненсі (Леслі Менвілл)- вбитої горем матері, що звинувачує головну героїню в смерті свого сина і бажає помститися, розповівши гірку правду, навіть після власної смерті. Куарон ставить чоловіків у позицію сильної вразливості, еґоцентризму і інфантильності.

перший готовий легко повірити у зраду Кетрін, щоб одразу стати жертвою і закритися стінами недовіри і небажання вислухати. другий, як дзеркало, позбавлений тепла Ненсі, у маніакальній формі втілює її план розплати за сина, без жодного сумніву, лише заради ілюзії жаданого схвалення вже давно померлої дружини.

гнійний конфлікт Куарон персоніфікував в образах дітей. першим сином він починається, другим - закінчується. перший через холодність матері знищує інших, а другий через неможливість прожити витіснену травму знищує себе. дзеркальність розбивається шляхом правди і усвідомлення. автор дозволяє своїм героям йти далі і отримати можливість на одужання, на одужання від холодності і болі, що стала початком трагедії...

після перегляду ти залишаєшся зі складними емоціями, бо розумієш формальні нерівності, загальну людську дурість і навіть певну нелогічність, а також слова автора, що пояснюють від другої особи переживання героїв, що навіть вирішуєш, вписати цей грубий прийом у свій текст, але, загалом, отримуєш задоволення від сприйнятого.

#відгук
НАЙКРАЩІ ФІЛЬМИ // 2024 рік

вже пʼятий рік поспіль я тут залишаю свій списочок особистих фаворитів кінороку. пропоную вам ознайомитись з ним і на цей раз. як завжди, цікаво побачити, що було цікаво дивитися протягом року вам (!)

це добірка з 15 фільмів, що найбільше мене вразили, це ті твори і теми, що відобразили для мене цей дуже складний і довгий рік...

#добірка
з прийдешнім новим роком!

нехай у вас завжди буде людина, яка буде з вами ось так танцювати під французькі шлягери

8 жінок // франсуа озон (2002)
2025/01/14 05:02:53
Back to Top
HTML Embed Code: