Telegram Group Search
🛣 Непотрібні капремонти вулиць. Частина 2: як КМДА планує у 2026-27 роках капітально ремонтувати те, що цього не потребує - дослідження ГО "Пасажири Києва"

Ми отримали на запит та проаналізували акти обстеження технічного стану вулиць Києва за цей рік і вирішили порівняти їх з планом капітальних ремонтів на наступні роки. В другій частині аналізуємо 2026-27 роки. Перша частина (2025 рік) тут.

😕 Наші висновки знову невтішні - місто збирається проводити капітальні ремонти здебільшого тих вулиць, які цього не потребують і де можна було б обмежитись середнім ремонтом.

Наприклад це стосується вулиць Набережно-Лугова, Межигірська, Святошинська, Бальзака і просп. Шухевича.

Нагадаємо, середній ремонт від капітального відрізняється передусім типом та обсягом робіт, а відповідно і меншою вартістю.

До прикладу, площа покриття вул. Набережно-Лугова складає 21 450 м2, середня вартість капремонту 1 м2 - 6 480 грн. Орієнтовна вартість капремонту всієї вулиці - 139 млн грн.

При цьому відповідно до акту КП ШЕУ Подільського району на вулиці пошкоджено 537 м2 (1,88%) покриття і стільки ж потребує поточного (середнього) ремонту. Інших пошкоджень (бордюрного каменя, дорожнього огородження, зливостоків) не зафіксовано. Середня вартість 1 м2 поточного ремонту - 1 400 грн.

🤑 Тож загальна вартість поточного ремонту пошкоджених ділянок вул. Набережно-Лугова складе 0,75 млн грн, що у 185 разів менше за вартість капремонту усієї вулиці!

Загалом з усіх вулиць, які Дептранс КМДА пропонує капітально відремонтувати у 2026-27 роках, його потребують лише Дніпровська набережна та вул. Василенка. Цікаво, що попри формально низький рівень пошкодження ШЕУ пропонує провести середній ремонт близько 30% покриття на вулицях Автозаводська та Новокостянтинівська.

Також окремо варто зазначити, що також планується реконструкція вул. Стеценка з будівництвом багаторівневих розв'язок з кошторисною вартістю 2,8 млрд грн в цінах 2021 року. При рівні пошкодження покриття 0,5% ШЕУ пропонує там провести середній ремонт 43,78% покриття.

Замість того, щоб активно ремонтувати трамвайні колії 65% яких потребують невідкладного ремонту або реконструкції, місто продовжує вкладати мільярди гривень в капремонти вулиць, які цього не потребують.

📸🌐 cocodrile.

Підписуйтесь на Пасажири Києва
Telegram | Facebook | Substack
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🚠 Фунікулер сьогодні не працюватиме орієнтовно з 16.00 до 19.20 (відповідно до графіків відключення електронергії від ДТЕК)

При зупинці та відновленні руху інформація з'явиться в телеграм-каналі Зміни руху | Київпастранс
Forwarded from Kyiv City Express
З новим роком!

Залізничники можуть собі дозволити сказати це вже сьогодні ввечері, адже новий розклад 2024-2025 стартує вже цієї ночі!

Зранку наша Кільцева електричка вже курсуватиме за оновленим розкладом (із довгоочікуваними додатковими рейсами!), який можна підгледіти ось тут: https://kyivcityexpress.uz.gov.ua/index.html

🚉
🚠 Фунікулер сьогодні не працюватиме орієнтовно:
- з 12:00 до 15:30
- з 19:00 до 20:00
(відповідно до графіків відключення електронергії від ДТЕК)

При зупинці та відновленні руху інформація з'явиться в телеграм-каналі Зміни руху | Київпастранс
Нарешті. Довгоочікуваний наземний пішохідний перехід заявився на перехресті вулиць Олекси Тихого та Вадима Гетьмана.

Можна перейти через вулицю Вадима Гетьмана без будь-яких перешкод для пішоходів.

Тепер батькам з дитячим візком чи людям з інвалідністю не треба спускатися по сходах до підземного переходу.

З усіх сторін перехрестя є кнопки виклику зеленого сигналу, поки невідомо як вони працюють, але навіть без їх натиснення зелений колір для пішоходів вмикається автоматично.

Для велосипедистів також встановлено велосипедні світлофори в напрямку вулиці Олекси Тихого, але поки що вони не працюють, бо немає поряд велосипедної інфраструктури, то ж мабуть нас скоро щось очікує в цьому напрямку.

(с) Vadim Sichkaruk
🏗 Будівництво дороги до непрацюючого аеропорту «Жуляни» обійдеться Києву вже у 1,5 мільярда - огляд кошторису від @NashiGroshiUA

КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» КМДА 10 грудня за результатами тендеру замовило Консорціуму «Мостадор Груп» будівництво першої черги дороги до аеропорту «Київ» за 1,47 млрд грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Перша черга – це 2,8 км дороги із двома смугами в одному напрямку, смуга безпеки, велосипедна смуга, місцеві проїзди, тротуари, очисні споруди, надземний пішохідний перехід довжиною 27 м, світлофорний об’єкт, підпірні стінки тощо.

Роботи по першій черзі мають виконати до липня 2026 року. Коригування проекту щодо першої черги «Дирекція…» замовила трохи раніше у ТОВ «Дортранс» за 7,30 млн грн. Цьогоріч фінансування незначне, на 2025 рік – 1,16 млрд грн, а на 2026 рік – 316 млн грн. Договірна ціна динамічна, тож платити можуть по цінах, що відрізняються від кошторису.

Ціни на асфальбетон, пісок, арматуру, бетонні суміші ринкові. При цьому підрядник не заклав туди кошти на покриття ризиків, у тому числі інфляційних.

Але є нюанси:

Бутовий камінь М100-300 на суму 73,47 млн грн коштує 640 грн/т. Фірма «Boss Technology» пропонує його по 450 грн/т, а столичні фірми «ТК «Гермес» та «ЕктаБуд» – по 350 грн/т.

Щебінь фракції 40-70 мм вписали по 824 грн/куб. м. За даними «НІРІ», його середня ціна по країні становить 712 грн/ куб. м. У миколаївському тендері такий заклали по 526 грн/куб. м, а в київському – по 743 грн/куб. м.

За такою ж ціною 824 грн/куб. м заклали і щебінь фракції 20-40 мм. У «НІРІ» його середня вартість 702 грн/куб. м, а на згаданих дорожніх тендерах – 743 грн/куб. м і 509 грн/куб. м.

Бортові камені з осадових гірських порід марки 1ГП врахували по 1 650 грн/м. Компанія «Гранекс» продає бордюри 1ГП по 750-1 500 грн/пог. м, «Будгран» – по 775-875 грн/пог. м, а «Граніт мрамор» – 380 грн/пог. м.

Замовник відхилив найдешевший «Укратоменергобуд», оскільки його пошкоджені архіви з кошторисами і банківською гарантією не відкривались. Фірма не оскаржувала це рішення. Тому переможцем став «Мостадор Груп», пропозиція якого була дорожча на 114 млн грн.

Деякі учасники нарікали на розмиті вимоги щодо досвіду, техніки та працівників і дуже стислі терміни підготовки документів. Технічне завдання містило майже 5 тисяч позицій.

Повна новина за посиланням
🚗💨 В Парижі зменшили швидкість на кільцевій з 70 до 50 км/год. Тепер в місті менше аварій, заторів, шуму та забруднення

Після майже двох з половиною місяців дії обмежень руху на бульварі Періферіка, можна оцінити наступні результати. Затори скоротилися на 4%, а в період з 21 по 25 жовтня — аж на 37%. До кінця місяця, 31 жовтня, рівень шуму зменшився на 5,9 дБ.

До кінця 2024 року можна підбивати перші підсумки впровадження Кліматичного плану не лише на бульварі Періферик. Мешканці міста відзначають, що завдяки змінам, запровадженим мером, зокрема створенню численних велодоріжок і зон для дітей замість простору для автомобілів, рівень забруднення в місті знизився на 40%.

🌍 Кліматичний план Парижа передбачає досягнення містом нульових викидів вуглецю до 2050 року.

Читайте статтю за посиланням

Підписуйтесь на @hmarochos
⚠️ Зміни руху (оновлюється)

Уточнення до офіційних повідомлень.

Рух по вулицям Антоновича, Івана Федороа та Велика Васильківська закрито через удар кацапів.

🟢 Тролейбуси 40, 40к відновлено за власними схемами.
(Тролейбуси 40, 40к курсують через Південний вокзал та вулиці Жилянську/Саксаганського. Інтервали збільшені, частина рухомого складу застрягла на перекритих вулицях.)
🟠 Тролейбус 12, автобуси 20, 109 курсують до ст. м. Либідська.
🟡 Рух автобуса 25 організовано з об'їздом по прилеглих вулицях. Але через великий затор, рух дуже не стабільний.
🚙👂Шум від авто спричиняє труднощі з читанням у дітей – дослідження в ЄС

Згідно з дослідженням, понад 20% населення ЄС проживає в районах, де рівень шуму від транспорту шкодить здоров’ю. У міських районах цей показник може сягати 50%.

Загалом у Європі близько 14 мільйонів дітей стикаються з рівнем шуму понад 55 дБ, що є шкідливим.

📊 Через це щороку фіксують майже 550 000 випадків, коли у дітей є труднощі із читанням, більшість з яких (84%) спричиняє шум від дорожнього руху в містах. Шум від поїздів становить 15%, а від літаків — лише 1%.

Також зафіксовано 60 000 випадків, коли транспортний шум викликає проблеми у поведінці у дітей, і 86% із них пов’язані з дорожнім рухом у містах.

У дослідженні також пропонується ряд заходів, які можуть покращити ситуацію з шумом – детальніше за посиланням

💁‍♂️ Зазначимо, що у «Хмарочосі» вже розглядалося питання, чому у Києві водії не дотримуються допустимого рівня шуму. Так, наприклад, рік тому, у листопаді 2023 році на бульварі Лесі Українки шум постійно перевищував денну норму 70 дБА і нічну 60 дБА.

Підписуйтесь на @hmarochos
👮‍♀️ Голова департаменту КМДА допоміг привласнити перехід біля вокзалу, — поліція

Надземний перехід від Центрального залізничного вокзалу Києва до швидкісного трамвая на Старовокзальній вулиці було незаконно відчужено через дії керівника одного з департаментів КМДА, повідомляє Національна поліція.

Перехід із 2005 року орендувала компанія «Парус-Ріелті». За законом про малу приватизацію, орендар мав право викупити майно за умови, що покращить його на суму не менш як 25% ринкової вартості.

Підписуйтесь на @hmarochos
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
До Нового року у Києві почали прикрашати зелені стрілочки святковою ілюмінацією
Пасажири Києва
До Нового року у Києві почали прикрашати зелені стрілочки святковою ілюмінацією
За нашою інформацією, нова схема ОДР на перехресті Набережно-Рибальської і Набережно-Хрещатицької була терміново розроблена на доручення Руслана Кандибора, бо потік з Подільського мосту неочікувано загальмував виїзд з Оболоні.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/12/24 02:44:59
Back to Top
HTML Embed Code: