Telegram Group Search
Наваратрі в розпалі, друзі, а це значить, що настав час робити наш черговий пекучий анонс.

Український переклад знаменитої давньоіндійської поеми «Деві Махатм’я», зроблений з санскриту Алісою Ложкіною. Поему супроводжує розлоге дослідження, а також коментарі та ілюстрації, що їх Аліса створила спеціально для цього видання.

«Деві Махатм’я» – один з головних текстів індуїзму, особливо важливий для традицій, де вшановується божественна жіночність. Головна героїня поеми – жінка, Велика Богиня. Велика Космічна Матір, мова любові якої – війна. Згідно з індійською традицією, богиня Дурґа захищає світ від злих демонів і є покровителькою воїнства. Тому, шануючи Традицію, тридцять три гривні з кожного примірника «Деві Махатм’ї» ми будемо перераховувати на потреби славетної 12-ї бригади НГУ "Азов", щоб із благословенням Богині закрити небо над її бійцями.

Хочете отримати примірник видання в числі перших? Спішіть зробити передзамовлення на сайті, або поставити крижика в коментарях!
E.1.2 У чому різниця між енвайронменталізмом та екологією?

https://telegra.ph/E12-U-chomu-r%D1%96znicya-m%D1%96zh-envajronmental%D1%96zmom-ta-ekolog%D1%96yeyu-10-05
#НАрх_ідея
#НАрх_практика
#апологія_хуторянства

Слово “дауншифтінг” походить від англійського виразу, яким позначається перемикання автомобільної передачі на більш низьку. Відтак, це означає сповільнення, пригальмовування. За останні десятиліття це слово набуло також іншого значення — як рух людей, що відмовляються від скаженої гонитви за оманливим “успіхом”, грошима і статусом, переїжджають з великих міст до сільської місцевості, щоб жити простішим, вільнішим і більш радісним життям у гармонії з собою та Природою.
Хочу поділитися підбіркою тематичних каналів, об'єднаних спільним духом, настроєм і покликом Природи. Особисто мені дуже радісно від того, що в Україні виникла заявочка на дискурс такого роду і племені. Творення автономних зон починається з ідеї, сліпучо-чорної мрії, мов родючий степовий ґрунт. Мріймо разом! Ніщо не зупинить ідеї, час якої настав!

https://www.group-telegram.com/addlist/IHPAWugTl3sxMjAy
Forwarded from ПЛЕМ’Я 🔥🐒
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Райан В.Ф. Баня в полночь. Исторический обзор магии и гаданий в России. - М.: Новое литературное обозрение, 2006. - 720 с.

#НАрх_гумор

Надзвичайно дотепні подробиці того, як фольклорна свідомість мешканців Російської імперії XVIII століття противилась насадженню "просвітницьких" порядків, себто абсолютистської держави, стандартних мір довжин і ваг, перепису населення.

Другий скрін присвячений відображенню масонів у фольклорі.

Зрештою, не підлягає сумніву, що перепис населення й подальші ревізії були вигадані Антихристом.
Слово «свобода» (“ama-gi”) впервые появляется в шумерских клинописных табличках около 2400 г. до н.э., причём в древнем исполнении оно дословно переводится как «возвращение к матери».

Такое значение связывают с практикой освобождения от долгов и долгового рабства, в том числе от принудительной службы правителю за налоговую просрочку. В этом смысле освобождение от кабалы становилось буквальным возвратом должника обратно в семью — «возвращение к матери».

Ama-gi также могло означать обретение независимости от самых разных насильственно навязанных обязательств, угнетений и наказаний, «возврат к изначальному состоянию» (до наложения ограничений) и впоследствии «свободу» в общем смысле.

По поводу первого появления термина в письменных источниках есть две версии — более и менее романтичная.

По основной (более романтичной) версии, в ходе народного восстания, свергнувшего старый тиранический режим в городе-государстве Лагаш, собрание жителей избирает своим правителем лидера восстания Урукагину, который проводит прогрессивную антикоррупционную реформу (её иногда называют первым известным законодательством), даруя народу (восстанавливая) ama-gi.

Несмотря на прогрессивные изменения, которые должны были поумерить излишества местных элит, правление Урукагины по итогу окажется весьма противоречивым (никогда такого не было и вот опять!). К примеру, при нём особенно возвышаются женщины из знатных родов и королевской семьи: Урукагина в 30 раз расширил царский «Дом женщин», переименовал его в «Дом богини Бау (Бабы)» и отдал во владение огромные площади земли, конфискованные у бывшего жречества, поместив всё под надзор своей жены Шаши (вот вам и «возвращение к матери»). С другой стороны, его законы, направленные на уничтожение «пережитков полиандрии» (многомужества), некоторые исследователи рассматривают как древнейшее письменное свидетельство поражения женщин в правах.

По другой (менее романтичной) версии, первый раз “ama-gi” появляется в указах более раннего шумерского правителя Энтемена, который в качестве меры своеобразного древнего вэлфера «вернул мать ребёнку и вернул ребёнка матери», то есть отменил практику передачи жён и детей в долговое рабство.

Шумерское понимание «свободы» как «возвращения к матери» находит и более эзотерические толкования в стиле «возвращения к природному источнику, дарующему освобождение от ограничений», или даже к матрицентричной атмосфере органического (дописьменного) общества (у М. Букчина).

Вообще же, учитывая тесную связь института долга и института рабства (Д. Грэбер «Долг, первые 5000 лет»), восхождение понятия «свобода» (в социальном контексте) к «освобождению от долгов» выглядит весьма логично и остаётся актуальным даже сегодня, особенно в контексте неумолимого роста закредитованности населения, российского и не только. Причём современные правители не спешат даровать ama-gi своим подопечным — даже участники боевых действий могут рассчитывать лишь на списание процентов во время службы, полная же «свобода» зарезервирована для самых исключительных случаев.

Иллюстрация: “ama-gi”, классической шумерской клинописью.
Настав час поговорити про проблему, яку вже неможливо ігнорувати.

Більшість із вас, хто читає цю публікацію, скоріше за все знають і пам’ятають часи без інтернету і соціальних мереж.

Але сучасне покоління переважно вже не має такої привілеї, вони не можуть у повній мірі уявити собі життя без пристроїв, і їм, на жаль, просто немає з чим порівнювати.

Як я помітив, особливо це стосується дітей у молодих сім’ях, що пережили локдауни, адже саме тоді люди стали максимально залежними від інтернету як «блага», бо він буквально замінив соціальну активність, а девайси максимально інтегрувалися у життя.

Таке враження, що весь той шлях, який пройшли інформаційні технології, був саме заради цього, наче вони просто чекали вдалого моменту, щоб підмінити нам картину світу на ту, яка вигідна корпораціям і наддержавам.

Комунікація з так званим поколінням «альфа» проходить дуже важко, вони постійно потребують сильної стимуляції, а контент у вигляді статичного тексту наче взагалі не здатні сприймати.

Мені важко уявити, наскільки складно зараз вчителям початкових класів…

З іншого боку, я можу зрозуміти таких дітей і їхніх батьків, адже їм, по суті, просто не залишили вибору, і вони змушені були шукати альтернативу реальній соціальній активності.

Я, як старший брат, намагаюся чинити супротив цьому глобалістичному тренду.

Кожного вечора я читаю молодшому братові на ніч книжку, і дуже радію, коли він просить мене почитати йому.

Ми часто разом проводимо час на природі й дивимося різні сюжети про виживання, наприклад, Outdoor Boys, і одного разу він приніс з вулиці купу листя і сказав: «Я хочу це повісити над ліжком, бо так я буду почуватися, наче сплю в лісі». Я був надзвичайно здивований і щасливий.

А як ви справляєтеся з таким інформаційним викликом?

Natureenjoyers
#НАрх_практика

Моє опалення на зиму ☺️
#НАрх_витяги

Німецький поет Дурс Ґрюнбайн у одній зі своїх статей проводить паралелі між Везувієм біля Помпеїв та сміттєзвалищем поблизу Дрездена. У його роздумі це сміттєзвалище перетворюється на інвертоване відображення Везувію: коли розливається лава, ховаючи під собою сусідні будинки й храм, з будинків Дрездену викидають сміття, що завантажують у ваговоз і звозять до найближчого місця, що протягом років і десятиліть встигає перетворитися на високу гору. Якщо з давніх часів лава текла від гори до міста, то зараз сміття витікає з міста на гору. Накладаючи одна на одну обидві ці події в діалектичному образі, Ґрюнбайн відкриває приголомшливий взаємозв`язок між архівом і сміттям, між виверженням і консервуванням.

Гору на околицях Дрездена Ґрюнбайн називає "штучним Везувієм", а сміття, яке на неї вивантажується, - "іншою лавою".

"Сьогодні я знаю, що майже кожне велике місто має власний Везувій. Сучасні вулкани є величезними насипами. Час від часу вони замірюються задля контрудару, і тоді злива їхнього попелу випадає назад на поселення, і тоді вони виплескують отруту й відходи, забруднюючи ґрунтові води, і весь цей баласт речовини лишається на дахах".
#радикальна_етнографія
#НАрх_витяги

Просто здоровий глузд - через те, що між етосом і світоглядом, між прийнятим стилем життя й уявною структурою реальності існує проста й засаднича узгодженість, унаслідок якої вони взаємно доповнюються та надають одне одному сенсу. На Яві, наприклад, цей погляд узагальнений поняттям, на яке посилаються в будь-яких випадках, - тйотйоґ. Тйотйоґ означає "пасувати так, як ключ підходить до замка, як ефективні ліки годяться для хвороби, як розв'язок відповідає арифметичній задачі, як чоловік підходить жінці, яку він бере собі за дружину (в противному разі їм не уникнути розлучення)". Якщо ваша думка збігається з моєю, ми tjotjog; якщо значня мого імені відповідає моїй вдачі (і приносить мені щастя), - це називають tjotjog. Смачна їжа, правильні теорії, гарні манери, зручне навколишнє середовище, втішні наслідки - усе це tjotjog. У найширшому й найабстрактнішому сенсі два елементи становлять tjotjog, якщо їх збіг утворює логічну схему, що надає кожному складникові певного значення й цінності, яких вони самі по собі не мають. Тут ідеться про образ Всесвіту як контрапункту, в якому найважливішим є природний зв`язок між окремими елементами, те, як вони мають бути впорядковані, аби досягати гармонії і уникати розбіжностей. І, як у гармонії, абсолютно правильні зв'язки є сталими, визначеними та пізнаваними, отже, релігія, подібно до гармонії, становить, зрештою, різновид практичної науки, що створює цінність із певного факту так само, як музика утворюється зі звуків. У своєму вузькому значенні tjotjog становить типово яванське поняття, але ідея про те, що життя набуває істинного змісту лише тоді, коли людські вчинки налаштовані на космічну хвилю, є загальноприйнятою.

Кліфорд ҐІРЦ, "Інтерпретація культури" (1973)
#НАрх_витяги

Хаким Бей. Тонг // Маленькие радиопроповеди (иммедиатизм)

Слово тонг Хакім Бей запозичує у китайський таємних спілок (братств), які діяли і продовжують діяти в США у "чайнатаунах". В його розумінні, ясна річ, тонг перетворюється на екзотичну метафору анархістської аффініті-групи.

Ідея вечірки (або вечорниць?), присвяченої виготовленню пухових ковдр і співу мадригалів справді дуже цікава.
#радикальна_етнографія

Одна з небагатьох переваг інтернету - в тому, що завдяки ньому можна дізнатися про місця на планеті, все ще не "обдаровані" цивілізацією. Особливо повчальними є історії про вторинно неконтактні племена, тобто ті, які, познайомившись із місіонерами та модернізаторами, вирішили більше їх до себе не підпускати (і досі успішно з цим справляються).

Спойлер: "неконтактні" спільноти досі живуть на частині Андаманських островів, у гірській області Нової Гвінеї та нетрях Амазонії.

https://www.youtube.com/watch?v=8nWmxSnJbpk
#НАрх_ідея

Коли читаєш "Bullshit jobs" Девіда Ґребера, то аж очі на лоба лізуть, скільки людей у так званих "розвинених країнах" отримують шалені гроші буквально за протирання стільців в офісах, ще й самі при цьому страждають від нудьги і необхідності придурюватися зайнятим. Не секрет, що оте марксове "зростання виробничих сил" не зменшило, а якраз явно збільшило тривалість робочого дня і обсяг відверто безглуздої (паперової чи електронної) роботи порівняно з попередніми віками. Ще й сформувався нездоровий культ "власної ефективності", який підштовхує тисячі людей по хвилинах розписувати свій день та вимірювати кількість кроків і витрачених калорій на добу. Воістину, "мы современным миром будем пугать детей".
200 підписників на НеоАрхаїці! 🌞 Дякую, що ви з нами, не перемикайтесь 😌

На честь пройденого шляху і того, що тільки належить пройти, - ліричний відступ. Легендарний вірш поета Solar Cross, нині бійця РДК, який може вважатися ледь не славнем НеоАрхаїки.

#НАрх_мистецтво

Solar Cross
"Новым вандалам"

Точит архаики семя
Модерна железобетон.
Новых вандалов племя
Лжи сотрясает трон.

Бредит в предсмертном жаре
Мультикультурный Рим.
Нашей Весны скрижали -
Кровью среди руин.

Варварский дух Европы
Гневом обжёг сердца.
Ровняем с землёй небоскрёбы
Рабов золотого тельца.

Корчится, брызгая жиром,
Общество общелюдей...
Мы "современным миром"
Будем пугать детей -

Дескать, когда то жили
Предки в бетонных домах,
Металлу с бумагой служили
И сгинули, к праху прах.

Этого мира волки
Гнилой обглодают труп.
Мох поглотит осколки
Витрин и обломки труб.

Пусть на нас сыпят проклятья
Верящие в прогресс.
Готовьте взрывчатку, братья,
Здесь снова будет лес!

Солнце, луна и звёзды,
А не огни реклам,
Берлоги и птичьи гнёзда.
Братья, готовьте напалм!
2024/10/14 06:35:34
Back to Top
HTML Embed Code: