🇬🇾📍🇻🇪 Нова війна, але старі діди? Що відбувається на кордоні Венесуели та Гаяни, й до чого тут знову путін.
➡️ Вчора в тг-мережі та новинних сайтах вчора активно
розганяли тему, що
почалась війна між Венесуелою та Гаяною, але первинний аналіз офіційних новинних та державних сторінок Гаяни продемонстрував, що ніякої паніки та проблем немає. Більш того в Гаяні зараз на кордоні
проходять спільні навчання з американськими військовими. І потрібно бути дуже сильно недалекоглядним (назвемо це так), щоб починати венесуельцям військову операцію поки американські військові в Гаяні. Відео, які Ви бачили це ймовірно дійсно були бої на кордоні, але з наркокартелями.
То війна скасовується і до чого путін? Ні, не зовсім.🌐 Для початку історична довідка. Гаяна - це країна утворена об'єднанням кількох британських колоній. Це єдина країна в Південній Америці (ПА), де державна англійська. Це єдина країна в ПА, де президент мусульманин.
Це одна з найбідніших країн ПА і це країна, де американські відомства прогнозують ріст економіки до 2025 року від 300-1000%. Як це?
➡️ Річ у тім, що у Гаяни знайшли одні з найбільших покладів нафти та золота. Ще не до кінця розвідані поклади, але що відомі вже
формують цифру у 10 млрд барелів покладів, що є
4 місце у світі за об'ємом та 1 місце у світі з перерахунку барелів на одного мешканця країни. Лише у 2015 китайська Offshore Oil виявила ще 46 додаткових нафтових родовищ. Але найбільше представництво мають американські ExxonMobil і Hess. Також, права на видобуток викупили катарська QatarEnergy, французька TotalEnergies.
➡️ Цього року влада Гаяни завершила перший раунд торгів на видобуток нафти в 11 районах загальна потужність яких 620 000 барелів на добу (вся Венесуела 750 тис. барелів). Основна потужність цих районів має бути запущена у кінці 2024-25 (звідти й прогноз США про ріст економіки Гаяни у 3-10 разів).
До 2027 року видобуток нафти має сягнути 1 млн барелів на день і тоді маленька країна (850 тис. населення) перевершить за об'ємом той же Катар, Азербайджан та Венесуелу. 🇺🇸 Якщо владі Гаяни вдасться все запустити, то їй провокують статус "південноамериканських еміратів".
А США отримає козир перед Венесуелою та саудитами. Щодо загального контролю для першої та ціни на світову нафту для другої. ➡️ Але є одне "але". Всі ці поклади знаходяться у
спірному регіоні між Гаяною та Венесуелою "Гаяна Ессекібо". Ця територія складає 2/3 всієї Гаяни. Ну як "спірному", міжнародна спільнота визнає цей регіон частиною держави Гаяна, Міжнародний суд відмовив Венесуелі у позові з претензією на цю територію. Тому Мадуро у стилі путіна вирішує "легалізувати свої претензії через референдум".
➡️ У Венесуелі 3-го грудня пройде "референдум" з переліком питань про фактичну односторонню анексію 2/3 території іншої держави. Нагадаю, що абсолютною більшістю країн ця територія визнається за Гаяною. Один з "мотивів" у Мадуро для цього референдуму: "
США хочуть там у майбутньому побудувати військові бази". Зовсім нічого та нікого не нагадує? Інша сторона референдуму, що так Мадуро хоче на "ура-патріотизмі" підняти собі рейтинг перед виборами у 2024 році на які він пішов, щоб США трохи зменшили санкції.
Так чи буде напад Венесуели на Гаяну?🏴 Хто не знає, то Мадуро один з найбільш вірних друзів путіна. Більшість експертів сходиться, що "референдумом Мадуро" хоче легалізувати у стилі путіна вторгнення та анексію. Армія Гаяни у 7 разів менша за венесуельську, яка навіть у період 2022-23 рр.
продовжувала отримувати московською зброєю.
Найбільш "смішне" (сарказм) те, що під час візиту кілька днів тому військові США пообіцяли Гаяні підтримку у разі агресії. Звісно путін спить та мріє, щоб США ще було вимушено розпорошити сили та увагу на третій конфлікт на іншому континенті, де є як стратегічні інтереси США, так й обов'язки "підтримки". Я впевнений, що московська дипломатія штовхає на цей крок Мадуро, я впевнений, що там обговорюється "історична слабкість США", перерозподіл сфер впливу. Але і тут теж є одне "але".
Мала кінцівка тексту не влізла, тому закину її в коментаріResurgam ➰ Приєднуйся