Telegram Group Search
💰САП заявлено позов про визнання необґрунтованим активу, яким користується начальник Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань

Прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури за матеріалами Державного бюро розслідувань та Національного агентства з питань запобігання корупції заявлено позов про визнання необґрунтованим активу, яким користується начальник Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України, та його стягнення в дохід держави (цивільна конфіскація).

З’ясовано, що донька посадовця у 2023 році придбала автомобіль «LAND ROVER RANGE ROVER VOQUE», 2021 р.в., вартістю на день набуття 3 290 400 грн в інтересах свого батька, який опосередковано вчиняв із таким активом дії, тотожні за змістом праву розпорядження ним.

Проте аналізом доходів і видатків посадовця та членів його сімʼї встановлено неможливість набуття цього активу за рахунок законних джерел.

Зважаючи на виявлене, прокурор САП звернувся до Вищого антикорупційного суду з позовом про визнання необґрунтованим цього активу та його стягнення в дохід держави.

Представництво держави в суді у справі здійснюється прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
📂Недекларування майна на понад 100 тис. доларів США: завершено слідство у справі стосовно головного митника

Прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно виконувача обов’язків Голови Державної митної служби України, підозрюваного в умисному внесенні суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що передбачені Законом України "Про запобігання корупції".

Наразі детективами НАБУ за дорученням прокурора САП відкрито матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.

У межах досудового розслідування встановлено, що у деклараціях за 2021 – 2023 роки особа не відобразила відомостей про житловий будинок площею 236,8 кв. м та земельну ділянку під Києвом, на якій він розташований.

Указана нерухомість, загальна вартість якої сягає понад 100 тис. дол. США, була оформлена на близького родича дружини, проте фактично її власником та розпорядником був посадовець і його родина.

06.01.2025 посадовцю повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 366-2 КК України.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
​​Корупція в оборонці: викрито схему розкрадання коштів під час створення системи «ДЗВІН»

САП і НАБУ викрили масштабну корупційну схему у сфері оборони, через яку держава втратила понад 246 млн грн. Ідеться про розкрадання бюджетних коштів під час створення автоматизованої системи Центру оперативного керівництва Збройними Силами України «ДЗВІН».

За даними слідства, у 2016 році Міноборони уклало контракт на розробку системи з товариством, яке не мало досвіду створення ні систем управління військами, ні спеціалізованого програмного забезпечення.

За чотири роки дослідно-конструкторської роботи технічне завдання на побудову системи незаконно змінювали 13 разів, що дозволило збільшити вартість робіт на 300 млн грн, а функціонал системи зменшити в десятки разів.

Лише на безпідставне корегування документації витратили понад 115 млн грн.

Як з’ясували САП і НАБУ, розроблена система взагалі не відповідає технічному завданню: від несумісності з протоколами НАТО до відсутності інтеграції з іншими військовими системами.

Під час слідства детективи і прокурори зіштовхнулись зі спробами завадити розслідуванню: причетні до схеми особи почали приховувати ключову документацію щодо фінансування та розробки проєкту. Після початку розслідування вони пришвидшили роботу та навіть безкоштовно модернізували систему, намагаючись зробити її більш схожою на початковий задум. Однак через фундаментальні помилки в архітектурі доопрацювання системи «ДЗВІН» є неможливим.

Серед підозрюваних:
▫️ колишній заступник начальника Генерального штабу ЗСУ, генерал-лейтенант;
▫️ ексначальник військ зв’язку ЗСУ, генерал-майор;
▫️ ексначальник Управління розвитку автоматизації Генерального штабу ЗСУ, полковник;
▫️ директор приватного товариства – головний виконавець контракту.

Їхні дії кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України.

Досудове розслідування триває.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

❗️
Corruption in Defence: Embezzlement Scheme Exposed During the Development of the "DZVIN" System
📎САП оголошує пошук кандидатів на посади державної служби, які бажають долучитися до команди однодумців ⚖️

Кого ми шукаємо?
💼 начальника відділу матеріально-технічного забезпечення та соціально-побутових потреб;
🔗опис вакансії та вимоги до кандидатів

💼 головного спеціаліста відділу матеріально-технічного забезпечення та соціально-побутових потреб;
🔗опис вакансії та вимоги до кандидатів

💼 головного спеціаліста із питань цивільного захисту відділу матеріально-технічного забезпечення та соціально-побутових потреб;
🔗опис вакансії та вимоги до кандидатів

💼 головного спеціаліста відділу ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційних технологій;
🔗опис вакансії та вимоги до кандидатів

💼 головного спеціаліста відділу документального забезпечення, розгляду звернень і запитів.
🔗опис вакансії та вимоги до кандидатів

Що ми можемо запропонувати?
• колектив, об’єднаний спільною ідеєю та цінностями;
• гідна оплата праці;
• професійний розвиток та навчання;
• офіційне працевлаштування, комфортні умови роботи.

Що ми очікуємо від потенційного кандидата?

• громадянство України;
• вища освіта;
• вільне володіння державною мовою;
• досвід роботи у відповідній сфері буде перевагою;
• готовність працювати в команді та сприяти колегам у їх професійній діяльності задля досягнення спільних цілей.

📅Ми чекаємо на резюме кандидатів до 24 лютого 2025 року включно на електронну адресу [email protected].

За результатами опрацювання резюме, ми відберемо ті, які відповідають нашому запиту, та запросимо обраних кандидатів для подальшої участі у процедурі пошуку кандидатів на вакантні посади державної служби відповідно до затвердженого порядку.
❗️САП, НАБУ та СБУ викрили суддівсько-адвокатську мафію

В Одеській області викрито організовану групу, що працювала всередині судової системи та допомагала військовозобов’язаним чоловікам незаконно виїжджати за кордон та отримувати відстрочку від мобілізації.

Схема полягала в масовому штампуванні судових рішень про начебто самостійне виховання дитини батьком за надуманими обставинами. Це дозволяло чоловікам уникати мобілізації та залишати країну під приводом догляду за дитиною. За 3500 доларів США без участі сторін в одному судовому засіданні ухвалювали рішення, яке давало право виїзду за кордон. Загалом слідством встановлено 1040 таких рішень.

Для конспірації зловмисники створили бек-офіс суду в адвокатському бюро та навіть рекламували свої послуги в соцмережах.

Прокурор САП за дорученням заступника Генерального прокурора – керівника САП повідомив про підозру 4 особам, які є учасниками організованої групи, а саме:
▫️організатору злочину – голові суду;
▫️чинному судді – колишньому голові суду;
▫️судді;
▫️адвокату.

Також спільними зусиллями НАБУ, САП та СБУ повідомлено про підозру ще 7 особам, 4 з яких є учасниками ОГ, а саме:
▫️заступнику керівника апарату;
▫️помічнику судді;
▫️консультанту суду;
▫️помічнику адвоката.

Крім того, повідомлено про підозру трьом особам у вчиненні злочинів за попередньою змовою групою осіб:
▫️двом помічникам судді;
▫️фізичній особі (посереднику).

Їхні дії кваліфіковані за такими статтями КК України:
• 368 – отримання неправомірної вигоди;
• 369 – надання неправомірної вигоди;
• 332 – організація незаконного перетину кордону;
• 114-1 – перешкоджання законній діяльності ЗСУ;
• 376-1 – незаконне втручання в роботу автоматизованих систем правосуддя.

Крім того, 3 суддів отримали дисциплінарне стягнення у вигляді подання про їх звільнення.

Операція НАБУ і САП тривала більше року: у січні 2024 року НАБУ провело захід, за результатом якого задокументовано передачу одному із суддів неправомірної вигоди за обіцянку ухвалити потрібне рішення. Після чого учасники організованої групи продовжили свою злочинну діяльність. Надалі, влітку та восени 2024 року, задокументовано нові злочини учасників схеми й повідомлено про підозру ще 9 особам. У лютому 2025 року НАБУ і САП зібрано достатньо доказів для кваліфікації дій учасників схеми у складі організованої групи, за результатом чого повідомлено про нові підозри.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

❗️
SAPO, NABU, and SSU Expose so called Judicial-Lawyer Mafia
⚖️9 років позбавлення волі: апеляційний суд залишив без змін вирок виконувачу обов’язків генерального директора ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів»

19 лютого 2025 року Сумський апеляційний суд залишив без змін вирок від 19.06.2024, яким виконувача обов’язків генерального директора державного підприємства «Охтирський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України Євгена Єрастова визнано винуватим у зловживаннях, що призвели до розтрати зерна соняшнику на 3,2 млн грн, шляхом безплатного його вивезення з території філії без відома та дозволу власника на користь третіх осіб (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України).

Суд підтримав позицію прокурора САП та залишив без змін покарання особі у виді 9 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в суб’єктах господарювання всіх форм власності строком три роки, з конфіскацією належного на праві власності майна.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом трьох місяців.

Зауважимо, що особа переховується від здійснення правосуддя. Судовий розгляд щодо неї здійснювався у спеціальному судовому провадженні «in absentia».
​​⚖️Незаконне одержання компенсації за житло: суд оголосив вирок колишньому нардепу

20 лютого 2025 року ВАКС затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором САП та народним депутатом України VIII скликання, який наразі обіймає керівну посаду в одній із районних рад.

Відповідно до угоди колишнього нардепа визнано винуватим у незаконному отриманні 613 тис. гривень компенсації за винайм житла у столиці, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. Зауважимо, що завдані внаслідок неправомірних дій екснардепа збитки відшкодовано в повному обсязі.

Вироком суду особі призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади 1 рік та штрафом у розмірі 17 тис. грн.

Разом із тим на підставі ст. 75 КК України суд звільнив указану особу від відбування основного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 1 рік.

До набрання вироком законної сили колишній нардеп зобов’язується перерахувати 1,5 млн грн на підтримку Збройних Сил України (проєкт UNITED24). Крім того, на потреби ЗСУ буде перераховано 1 003 000 грн, які внесені за згадану особу як застава.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційної палати ВАКС.
​​👤Відмивання коштів державних підприємств-учасників концерну «Укроборонпром»: САП та НАБУ повідомили про підозру колишньому посадовцю одного з державних спецекспортерів

За процесуального керівництва прокурора САП детективами НАБУ повідомлено про підозру колишньому генеральному директору державної компанії, що уповноважена державою бути посередницею у здійсненні зовнішньоекономічної діяльності у сфері експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення.

Дії ексочільника компанії кваліфіковані за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 209 КК України. Оскільки особа переховується від органу досудового розслідування, про підозру їй повідомлено в порядку ст. ст. 135, 278 КПК України.

Так, у межах досудового розслідування за фактом заволодіння понад 387 млн грн коштів державних підприємств-учасників концерну «Укроборонпром» встановлено причетність указаної особи до легалізації коштів, отриманих внаслідок формальних агентських угод з продажу української військової техніки, укладених без мети їх виконання з підставними компаніями.

Загальна сума перерахованих у такий спосіб коштів перевищує 46 млн доларів США, з яких 13 млн євро були переведені через низку транзитних компаній безпосередньо на рахунки вказаної особи.

У подальшому за ці кошти особа придбала елітну нерухомість на території Французької Республіки. Мова йде про:
▫️ віллу, вартістю 86 млн грн;
▫️ виноробню, корпоративні права та 105 земельних ділянок, загальною вартістю 229 млн грн;
▫️ 27 виноробних ділянок вартістю 37 млн грн.

На сьогодні на згадане майно французьким судом накладено арешт.

Зауважимо, що справа про легалізацію коштів була передана французькими правоохоронними органами до НАБУ і САП у порядку міжнародного співробітництва.

Слідство триває.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

👤
Money Laundering of State-Owned Enterprises Participating in the Ukroboronprom Concern: SAPO and NABU Notify Former Official of Suspicion
​​📨Корупція на Львівській митниці: справу направлено до суду

Прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ направив до суду обвинувальний акт стосовно колишнього службовця Львівської митниці, дії якого призвели до незаконного переміщення товарів поза митним контролем та несплати обов’язкових митних платежів на суму понад 15 млн грн.

Нагадаємо, за даними слідства, у квітні 2023 року службовець митниці сприяв незаконному переміщенню громадянином на вантажному автомобілі через державний кордон України у міжнародному автомобільному пункті пропуску «Угринів – Долгобичув» мобільних телефонів, навушників, планшетів, ноутбуків, моноблоків різних торговельних марок вартістю понад 66 млн грн без сплати обов’язкових митних платежів.

Службовець митниці вніс недостовірні відомості до автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор», вказавши, що транспортний засіб рухався без вантажу, проте завдяки професійним діям оперативників СБУ авто було зупинено, а вантаж вилучено.

Дії особи кваліфіковано за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України.

Зауважимо, що вилучений товар передано в АРМА та в подальшому реалізований на аукціонах. На цей час переможцями аукціонів сплачено до державного бюджету лише митних платежів на загальну суму понад 15 млн грн.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
​​Мільйони готівкою та Škoda Kodiaq: Апеляційна палата ВАКС підтвердила законність стягнення необґрунтованих активів, виявлених у начальника одного з територіальних сервісних центрів ГСЦ МВС

20 лютого 2025 року Апеляційна палата ВАКС підтвердила визнання необґрунтованими активів, а саме 4 634 755 грн та автомобіля, які були виявлені в начальника територіального сервісного центру регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській області.

Суд погодився з доводами прокурора та відмовив відповідачу в задоволенні апеляційної скарги.

Рішення Апеляційної палати ВАКС набирає законної сили з моменту проголошення.

Нагадаємо, у травні 2024 року в ході проведення обшуку за місцем мешкання начальника територіального сервісного центру та в автомобілі, яким він користується, було виявлено майже 5 млн грн готівки, законність набуття якої викликає сумнів.

Крім того, за матеріалами НАЗК, а саме моніторингу способу життя осіб, уповноважених на виконання функцій держави, з’ясувалось, що син посадовця придбав за дорученням батька автомобіль «Škoda Kodiaq», 2023 року випуску, вартістю понад 2 млн грн. Проте ні посадовець, ні особи, які начебто позичили виявлену під час обшуків готівку, не мали для цього достатньо коштів із законних джерел для набуття.
​​📂Завершено слідство у справі стосовно голови райсуду Дніпропетровщини, якого викрили на одержанні 2500 доларів США

21 лютого 2025 року за дорученням керівника САП прокурор за участю детективів НАБУ повідомив про зміну раніше повідомленої підозри голові одного з районних судів на Дніпропетровщині, якого в квітні 2024 року викрили на отриманні 2500 доларів США неправомірної вигоди.

Дії судді наразі кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 КК України.

Того самого дня детективами НАБУ за дорученням прокурора САП відкрито матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.

Як уже повідомлялось, у межах досудового розслідування встановлено, що голова суду, діючи за посередництва іншої особи, одержав 2500 доларів США від громадянина за скасування арешту майна, яке було вилучено в межах кримінального провадження.

Правоохоронцями задокументовано отримання через посередника указаних коштів та в подальшому винесення рішення на користь особи.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
​​👤САП та НАБУ повідомили про підозру в декларуванні недостовірних відомостей колишньому голові Тернопільської облради

За дорученням керівника САП прокурор за участю детективів НАБУ повідомив про підозру колишньому голові Тернопільської облради (який наразі є депутатом цієї ж облради) в умисному внесенні суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що передбачені Законом України "Про запобігання корупції".

Дії особи кваліфіковано за ч. 1 ст. 366-2 КК України.

У межах досудового розслідування встановлено, що на той момент голова облради в деклараціях за 2022–2023 роки не відобразив відомості про квартиру площею 201,9 кв. м, що належала його матері, проте яку він використовував разом із членами сім’ї. Крім того, у декларації за 2022 рік особа не внесла інформацію про грошові кошти на банківському рахунку, а також нежитлові приміщення, а саме паркувальне місце, автомийку та кладову, які належать членам його сім’ї.

Зауважимо, що наразі у ВАКС слухається справа за обвинуваченням вказаної особи в проханні надати та одержанні неправомірної вигоди від бізнесмена-волонтера. Деталі справи: https://cutt.ly/gwMgIi3w

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

👤
SAPO and NABU Notify Former Head of Ternopil Regional Council of Suspicion of False Asset Declaration
​​Актуальні події 17 – 22 лютого 2025 року:

🔷Corruption in Defence: Embezzlement Scheme Exposed During the Development of the "DZVIN" System – https://cutt.ly/SrwP9epP

🔷SAPO, NABU, and SSU Expose so called Judicial-Lawyer Mafia – https://cutt.ly/HrwAeiD9

🔷Money Laundering of State-Owned Enterprises Participating in the Ukroboronprom Concern: SAPO and NABU Notify Former Official of Suspicion – https://cutt.ly/Crw17lLy

🔷SAPO and NABU Notify Former Head of Ternopil Regional Council of Suspicion of False Asset Declaration – https://cutt.ly/LreiRFOM

❗️Важливо:
САП оголошує пошук кандидатів на посади державної служби, які бажають долучитися до команди однодумців – https://cutt.ly/LrerevSC

💰Цивільна конфіскація:
🔹Заявлено позов про визнання необґрунтованим активу, яким користується начальник Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань – https://cutt.ly/orereXtb
🔹Апеляційна палата ВАКС підтвердила законність стягнення активів, виявлених у начальника одного з територіальних сервісних центрів ГСЦ МВС – https://cutt.ly/Wrere2lq

🔎Викриття:
🔹Корупція в оборонці: викрито схему розкрадання коштів під час створення системи «ДЗВІН» – https://cutt.ly/SrwP9epP
🔹САП, НАБУ та СБУ викрили суддівсько-адвокатську мафію – https://cutt.ly/HrwAeiD9
🔹Відмивання коштів державних підприємств-учасників концерну «Укроборонпром»: САП та НАБУ повідомили про підозру експосадовцю одного з державних спецекспортерів – https://cutt.ly/Crw17lLy
🔹САП та НАБУ повідомили про підозру в декларуванні недостовірних відомостей колишньому голові Тернопільської облради – https://cutt.ly/LreiRFOM

📂Завершено слідство:
🔹Недекларування майна на понад 100 тис. доларів США: завершено слідство у справі стосовно головного митника – https://cutt.ly/WrerrYFq
🔹Одержання 2500 доларів США: завершено слідство у справі стосовно голови райсуду Дніпропетровщини – https://cutt.ly/SreuWDzT

📨Направлено до суду:
Корупція на Львівській митниці: справу направлено до суду – https://cutt.ly/NrerrL9B

⚖️Вирок:
🔹Незаконне одержання компенсації за житло: суд оголосив вирок колишньому нардепу – https://cutt.ly/8rertws2
🔹9 років позбавлення волі: апеляційний суд залишив без змін вирок в.о. гендиректора ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів» – https://cutt.ly/arertC5K
​​​​❗️ Важливо

Зважаючи на розповсюдження недостовірної інформації, яка була поширена в деяких соціальних мережах, щодо підозрюваних у справі про відмивання коштів державних підприємств-учасників концерну «Укроборонпром», хочемо повідомити таке.

За процесуального керівництва прокурора САП детективами НАБУ повідомлено про підозру колишньому генеральному директору державної компанії, уповноваженої державою бути посередницею у здійсненні зовнішньоекономічної діяльності у сфері експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення.

У 2011—2012 роках відповідно до указів чинного на той час Президента України Віктора Януковича він обіймав посади  керівників ДК «Укрспецекспорт» та ДК «Укроборонпром». 

У межах досудового розслідування встановлено, що злочинна діяльність особи охоплювала не лише роки його перебування на цих посадах, а ще 4 роки після звільнення, а саме до 2016 року.

У цей період відбувалась легалізація коштів, отриманих внаслідок формальних агентських угод з продажу української військової техніки, укладених без мети їх виконання з підставними компаніями. Мова йде про понад 46 млн доларів США, з яких 13 млн євро були переведені через низку транзитних компаній безпосередньо на рахунки вказаної особи.

Підозрюваний у розшуку ще із 2017 року. За версією слідства, особа перебуває на території Французької Республіки.

Викриття злочинів в оборонній сфері є пріоритетним напрямом у діяльності не лише антикорупційних, а й усіх правоохоронних органів України. Тому особлива увага приділяється саме цій категорії злочинів.

Крім того, важливим є налагодження міжнародної співпраці, завдяки якій встановлюються придбані за рахунок легалізації коштів обʼєкти розкоші, серед який заміські будинки, виноградники та корпоративні права.

Слідство триває. Деталі: https://cutt.ly/Crw17lLy

In light of the spread of false information on social media regarding suspects in the case of money laundering involving state enterprises under the Ukroboronprom conglomerate, we wish to clarify the following
2025/02/24 10:09:46
Back to Top
HTML Embed Code: