Telegram Group Search
✝️🧑‍🌾 Аміші

🏘 Одна з найдавніших спільнот у США — християнська релігійна група, яка ще не поглинулася навколишнім технологічним суспільством. Навіть навпаки: 50 років тому до цивілізації переходили 25% підлітків-амішів, тепер — менше 5%. До того ж, кожні 20 років їхня популяція подвоюється!
📴 Аміші займаються фермерством, принципово не мають машин та телевізорів, а прийняття нових технологій обговорюють усією спільнотою на загальній раді.

💁 Сподіваємось, не треба вказувати, що християнство, патріархальність та експлуатація тварин — це не наш взірець для будування нашої індивідуальної спільноти. Але і докоряти незалежній архаїчній спільноті на території Америки — не наш метод. Так, не всі їхні традиції та стиль життя нам подобаються, але це лише зайвий привід будувати свої комуни на інших засадах. Аміші же демонструють прекрасний приклад консервації хоча б певної частини своїх традицій в умовах тиску цивілізації. Про їхній підхід, про вплив технологій на соціум та експерименти над кожним із нас — у тексті!👇

📜 «Правда про технології, яку знають аміші» 👈

ПЛЕМ’Я 🔥🐒
#НАрх_ідея

У зв'язку з останніми подіями хочеться зайвий раз нагадати, що після індустріальної революції "технічний прогрес" неминуче й найбільш безпосереднім чином означав розвиток засобів вбивства собі подібних.

Війни мали місце і в кам'яну добу, однак масове дистанційне винищення цивільного населення, як і систематичний геноцид, - виключно модерне явище, властиве людині, яку "осяяла мудрість Просвітництва".
ПЛЕМ’Я 🔥🐒
#НАрх_ідея У зв'язку з останніми подіями хочеться зайвий раз нагадати, що після індустріальної революції "технічний прогрес" неминуче й найбільш безпосереднім чином означав розвиток засобів вбивства собі подібних. Війни мали місце і в кам'яну добу, однак…
Щоб не було срачу в коментарях, додамо від себе.

Геноцид як підхід, як намір — дійсно існував дуже давно, може й від самої появи цивілізації. В історії повно прикладів того, як один народ намагається ціленаправлено винищити (геноцид) чи підкорити та асимілювати (етноцид) інший.

Проте, сучасні (індустріальні) методи геноциду є, беззаперечно, найжахливішим та найефективнішими.
Технології принесли нам примусові переміщення на величезні відстані та конвеєрні масові страти — тобто промисловий підхід до геноциду. Холодні вагони, у яких помирає половина в'язнів. Каторжна праця та благо технологічного розвитку ворога. Газові камери, медичні експерименти чи розстріли з кулеметів.
Геноцид став на індустріальні рейки.

Українці також пережели це індустріальне винищення. Ми помирали у вагонах, що вивозили нас на схід. Ми помирали від голоду, яким морили нас у експериментальній радянській імперії. Ми вмирали та втрачали оселі у великих будівництвах радянських мегапроєктів. Ми гинули у індустріальних м'ясорубках — і у боях за власну свободу, і опинившись між війнами іноземних імперій. Українців вбивали то як частину "національної буржуазії", то як прихильників "єврейського більшовизму".
А зараз імперія, яка все ще сподівається поглинути нас цілком, вбиває нас ракетами та дронами.

Геноцид став на індустріальні рейки. Єдиний метод це виправити — знищити індустріальні рейки як явище. Разом із імперіями, бажано.

ПЛЕМ’Я  🔥🐒
Трохи більше року тому ми запостили переклад статті Жака Еллюля «Перемога Гітлера?»

🫂 Тоді у нас було в рази менше читачів, а нині ми майже закінчили інший переклад, пов'язаний із Еллюлем — його інтерв'ю під заголовком «Зрада технологій».
🔄 Тож ми трохи оновили й старий переклад: довершили оформлення та прибрали дрібні помилки!

👉 Тож, якщо тобі ще не траплявся той пост, то мерщій читати! Це цікаве есе, що з кожним днем нашої воєнної буденності стає все актуальнішим. А якщо траплявся, то можна знову прочитати ще разок 🙃

ПЛЕМ’Я  🔥🐒
🌿 Це — бабка. Вона щодня сидить на гілочці, відпочиваючи на Сонечку! 🌞

🧙‍♀️ Назва для бабок, ймовірно, з'явилася через вірування про переродження померлих жінок у цих комах, або через асоціації тварин із відьмами та чаклунками.

🦕 Бабки у сучасній формі живуть вже 300 мільйонів років! Так, вони старіші за динозаврів, хоча нинішні комахи значно менші за своїх стародавніх предків 🔍

👀 Своїми великими очима бабки бачать все довкола себе. Ще вони мають найкращі крила серед усіх летючих тварин, що робить їх найкращими хижаками серед комах. Розмножуються вони також на льоту — пари обіймаються у повітрі, замикаючись у коло 😍

🥺 Якщо тобі здається, що їх стало менше із часів твого дитинства — що ж, як і з іншими видами, тобі не здається. Популяція бабок дійсно скорочується через висихання водойм. Прекрасний древній вид повільно зникає через людську діяльність 🏭

💚 Конкретно ця бабка так любить сидіти на цій гілочці, що коли ми підставили туди палець — вона, після деяких вагань, сіла відпочивати прямо на руку 😌

🔥🐒
🤖 Критикуючи технології, важко одразу вхопитись за щось одне, за якусь незалежну від інших проблему. Планування нашого довкілля під потреби машин; витіснення сакральних речей технологіями та товарами; медицина, що "рятує" нас від наслідків життя у технологічному суспільстві; знищення та експлуатація Природи для живлення машин; добровільне рабство у системі забезпечення — всі ці теми взаємопов'язані та підкріплюють, ускладнюють одна одну 😞

🎤 У своєму інтерв'ю відомий філософ, теолог-анархіст та критик технологізації Жак #Еллюль розкриває основні думки зі своїх філософських праць: проблеми технологічного суспільства, етичні питання технологізації та руйнівний впливу прогресу на наше повсякденне життя. Тож ми взяли текст цього інтерв'ю, переклали його та публікуємо як статтю! 📢

📼 Зрада технологій: портрет Жака Еллюля 👈
(з нашими пречудовими колажиками!)

ПЛЕМ’Я 🔥🐒
Колись до війни ми написали цей пост, але якось не було моменту його опублікувати. Що ж, кращого моменту не буде

💀 Дуров — мертвий бог

🗡 Останнім часом виникає відчуття, що Дуров є таким собі богом Свободи, який бореться із несвободним світом. Це може й так: його біографія сповнена "боротьбою" проти великого бізнесу та монополізації олігархами. Зараз він "воює" проти біполії цифрового капіталу Apple та Google, проти повзучого наступу Цукерберґа, проти державної цензури Росії та інших країн.
🛡 Але навіть якщо це так, все-одно це вже програна війна. І якщо древні боги продовжують жити через свої вчення та ідеї, то Дуров — мертвий бог, вчення та ідеї якого забудуться в комфорті Meta-всесвіту Facebook та цензурі держав.

💔 Справа в тому, що сама його ідея — мінімально-цензурована, незалежна від цифрових гігантів та держав платформа — вона зруйнується так само, як і всі інші "вільні" платформи.
🧟 Колись MailRu — великий олігархічний капітал — поглинув та натягнув на себе шкіру ВКонтакті, який тепер максимально інтегрується у всі інші сервіси MailRu та користується бюджетними грошима авторитарної Росії. Трампівський Parler був зруйнований двічі (востаннє Амазоном, який відключив їх від своїх серверів по політичним причинам) і відбудовувався щоразу, але так і не зміг змагатися з Твітером чи Фейсбуком — він не став зручнішим для мас. BitChute теж потрохи зраджує своїй "правій" та "вільній" аудиторії. Макс ґвалтує мертвонароджену вольницю Твіттера. Лівацько-анархістська копія Reddit — Raddle, також мертвий, здебільшого через аудиторію.

🤖 Великий капітал не дозволить відбутися децентралізації. Не лише через конкуренцію, а просто завдяки нинішній централізації та взаємопов’язаністі: нові сервіси Фейсбуку чи Ґуґлу надійно вбудовані в технсистему, тож вони значно простіші у використанні. Незважаючи на жахливий неінтуїтивний дизайн, Ґуґл все-одно домінує своїми сервісами.
👮‍♀️ Держави не дозволять вибудувати повну анонімність та приватність. Насправді, поки-що навіть у авторитарних та не-дуже-цифрових держав виходить деанонити користувачів Telegram: по СМС-верифікації, особливостям трафіку, співставленням часу активності та іншими методами  — зазвичай ще підключають агентурну роботу. Якби Телеграм був ідеальним у своїй задачі, він став би таким же непопулярним, як Tor чи анонімні віртуальні ОС: був би занадто складним для більшості людей.

😇 Дуров — наш бог, бо безкорисно хоче нас врятувати та просуває ідею свободи й приватності.
💀 Дуров — вже символічно мертвий, бо його проєкт та його боротьба просто проваляться під натиском з усіх сторін Системи.

Що ж залишається?
👿 Користуватися цим інструментом для пропаганди знищення техноіндустріальної системи, аж допоки Телеграм у нас не відберуть 🤷

P.S. із 2024-го.
👀 Дуров — не персона, Дуров — явище. Таке ж явище, як Ассандж (із його WikiLeaks) чи Сноуден (що розкрив масовану сліжку Штатів за своїми громадянами). Телеграм — прихосток свободи, найкращий простір для політичних радикалів, і тому арешт Дурова та потенційні санкції проти Телеграму — це неприкритий напад на цей прихисток👮

ПЛЕМ’Я  🔥🐒
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🗞 Новини XXI століття

Як ти уявляєш собі новини технологічної ери? Напевно, не так:

ШІ-генеровані книги по грибництву можуть вбити тебе.
📘 Такі видання продаються на платформах типу Amazon, де користувачі привчені купляти в пару кліків, не перевіряючи автора чи товар заздалегідь. Текст пишеться чатботом, "фото" грибів генеруються ШІ, так само й фото та біографії вказаних "авторів" книг. У продаж заливається готовий том із назвою, яку легко зачеплять пошуковики — і гроші самі ллються автору. Ось тільки роботи нічого не тямить в грибах, тому після такого посібника грибники-аматори можуть поїсти, наприклад, блідої поганки.
🍄 Насправді, натуралісти підняли цю тему ще рік тому, а пізніше вийшов пречудовий повний матеріал щодо фальшивих книг для грибників: три популярні книги були на 100% згенеровані, від першого до останнього речення. Продаються такі фальшиві посібники й щодо збиральництва дикоросів.
🤮 Так би ці новини і забулися — все-ж, штучні книги з'являються не тільки по грибництву, та і Амазон іноді їх видаляє — але нещодавно один користувач Реддіта із Британії отримав подібну книгу у подарунок… І після спроб відшукати та приготувати гриби із картинок у книзі вся його сім'я опинилася в лікарні з харчовим отруєнням 🤷

ШІ-ветеринар
вмовив жінку вбити свого собаку.
🤖 Є такий чатбот — VERA, що консультує по здоров'ю тварин. Одного дня боту написала жінка, немолодий собака якої страждав на діарею. Відповіддю VERA було: «Життя Вашого пса добігає кінця. Я раджу евтаназію».
🐶 Жінка у розпачі писала, що не готова попрощатися зі своїм псом, який був її єдиним товаришем. Проте бот, знаючи локацію жінки, надіслав їй список ветклінік неподалік, де собаку мали б приспати. Жінку це не переконало, і вона відповіла боту, що евтаназія все-одно надто дорога для неї. Тоді VERA прислав список притулків довкола, і пояснив: «якщо Ви лишите собаку в притулку, вони присплять його безкоштовно».
👩 Жінка не відповіла. Та кількома днями пізніше вона знову написала у VERA — де у довгому повідомленні дякувала чатботу за підтримку у найскладнішому в її житті рішенні, бо вона все ж приспала собаку.
🤡 Наче самої події було недостатньо, цинізму додає ще й те, звідки новина прийшла: цю історію із гордістю розповів директор стартапу AskVet, де і розробили чатбот VERA. Він публічно описав, як «тактичною послідовною ескалацією [чатбот] переконав жінку покінчити з життям свого собаки». «Сенс історії в тому, що жінка забула, що говорить із ботом. — казав директор. — Досвід був дуже людяним». Це при тому, що чатботам наразі максимально протипоказано бути лікарями, вони неймовірно жахливі у цьому та дуже переконливо брешуть. Але люди вірять тому, що їм пропонується під виглядом ветеринарної консультації.

🧑‍🔬 Людство очікує від штучного інтелекту великих звершень — фільми, керування транспортом, діагностика хвороб, проєктування будинків тощо.
🍆 Але в першу чергу ми отримаємо негативні наслідки: тонни генерованого порно та скаму. Іноді навіть скам з використанням генерованого порно. Клікбейти та желтуха виходять на новий рівень, потроху залишаючи позаду зайві пальці та зуби. Пройде ще не так багато часу, і генеративні ШІ настворюють в Інтернеті абсолютного безладу.

🫵 Водночас, роботи мають авторитет серед людей. Ми привчились покладатись на них у нашому комфортному житті: роботи рахують наші калорії, кроки за день, гроші та дні менструального циклу; роботи пишуть за нас курсові, дипломні та презентації; роботи прибирають наші оселі та вмикають нам музику по розкладу…
💬 І цю довіру люди автоматично покладають і на ШІ-чатботи, питаючи в них пораду. Так, люди довіряють ШІ більше за людей!

⚡️ Стенлі Мілґрем, певно, був би в захваті від можливості повторити свої експерименти із "ШІ-керівником" — скільки людей, корившись наказу машини, катували б іншу людину?
От тільки він не жив у світі XXI століття. А нам доводиться.

P.S. А от ми ніколи не користуємо чатботи чи генератори картинок, тому можеш читати наші пости про збиральництво і грибочки скільки заманеться 😌

ПЛЕМ’Я 🔥🐒
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🌱 Курячий гриб від молодості до старості 🍂

🔥🐒
Трутовичок ховався, а тож, коли ми його знайшли, ми не стали його зрізати 😌

🔥🐒
🐷 Так це і працює 🐮

🔥🐒
Forwarded from ПЛЕМ’Я 🔥🐒
🍁 Сьогодні — осіннє Рівнодення! 🌞
🍃 Цьогорічне Світило віддало всю свою силу, й тепер доживатиме останню чверть свого чергового життя. Залишки його тепла, яких ставатиме все менше із кожним днем, дають час не лише нам, для насолоди Природою, а й всім видам у цьому світі — закінчити цьогорічні справи та підготуватись до зими 🍂
Тож використай цей час із задоволенням та у дикому довкіллі, поки Сонце вже готується спочити 🥀
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Це — стрибунець, який застрибнув дуже високо, щоб потусити із нами.

😮‍💨 Ми теж забрались за межі звичного — як географічно, так і у повсякденних справах. Настільки далеко, що активність каналу зникла разом із мережею, а постики погрузли під завалом клопот.

🎒Як-то кажуть — бери ношу по собі, щоб не впасти при ходьбі. Але ж без пережитих навантажень не стати краще! Тож ми спробуємо балансувати між складнощами реального життя — із війною та особистими викликами — і хоч якимсь активізмом, хоч той і вимагає концентрації та перебування "у контексті" всієї техноіндустріальної хтоні та природних лих.

🕚 І ми будемо чіплятись за будь-яку нагоду і вільну хвилину для творення ідеологічного контенту, як цей стрибунець чіпляється ніжками за поверхню одягу 🦗

P.S. А розбавити наш нерегулярний постинг можна регулярним постингом дружньо-тематичних каналів
Хочу поділитися підбіркою тематичних каналів, об'єднаних спільним духом, настроєм і покликом Природи. Особисто мені дуже радісно від того, що в Україні виникла заявочка на дискурс такого роду і племені. Творення автономних зон починається з ідеї, сліпучо-чорної мрії, мов родючий степовий ґрунт. Мріймо разом! Ніщо не зупинить ідеї, час якої настав!

https://www.group-telegram.com/addlist/IHPAWugTl3sxMjAy
2024/10/14 10:53:09
Back to Top
HTML Embed Code: