Telegram Group Search
Forwarded from Books & Cat 🐈
📖 "Іду на штурм"
🖋️ Володимир Кузнєцов, Дарця Зіронька
📚 Видавництво: UA Comix


Мальопис розповідає про бойові будні й виклики, з якими стикалися воїни 3-ої штурмової бригади. Показані, зокрема, окремі фрагменти боїв на Бахмутському напрямку та інших тимчасово окупованих територіях Донецької області влітку 2023.

Лише кілька епізодів, а як багато сказано… Бої, штурми, снайперські кулі, артилерійські обстріли, атаки дронами, танки, вибухи, руйнування, евакуація поранених, взяття полонених і розмови з тими покидьками, що хизуються власним злочинами… Але показано також і героїзм та жертовність наших захисників та захисниць.

Це далеко не розважальний мальопис і навіть не пригодницький. Це ще одна форма документування жорстокості та несправедливості російсько-української війни. Це наглядна демонстрація різниці між ними і нами та чергове нагадування про те, що у нас лише один шлях - боротися до кінця, до повної й остаточної перемоги аби ні нам, ні нашим дітям більше не доводилося брати зброю в руки.

Графічна частина мальопису не менш вражаюча. Малюнок похмурий, жорстокий, емоційний, реалістично підкреслює усю жорстокість й несправедливість війни та героїзм наших воїнів.

+1 в скарбницю пам'яті поколінь 🇺🇦
Forwarded from Chytomo (Олеся Бойко)
Сьогодні ми починаємо знайомити вас із коротким списком Премії Читомо!

UA Comix Publishing увійшли до коротких списків номінації «Трендсетери видавничого ринку».

Ua Comix — це видавництво, яке створює й популяризує українські комікси й мальописи в Україні та світі. Команда активно бере участь у міжнародних виставках у Європі та США.

У 2024 році видавництво розширилося, відкривши крамницю за кордоном — у польському місті Краків.

Окрім того, від моменту заснування в 2017 році, видавництво спрямовує частину прибутку на волонтерські та соціальні ініціативи, а після початку повномасштабного вторгнення команда створила окремий структурний підрозділ, який провадить волонтерську діяльність, зокрема допомагаючи ЗСУ.

Премія Читомо — перша премія, яка прагне відзначити професіоналізм, наполегливість та досягнення дієвців у сфері літератури і книговидання в Україні.

#премія_Читомо #короткі_списки

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
UA Comix розпочинали як команда львівських мальописців, але сьогодні ми об’єднуємо митців з усіх регіонів України.

У своїх творах ми прагнемо показати багатогранність нашої країни, адже культура — це саме те, що об’єднує всіх нас.

У День Соборності України ми ще раз наголошуємо: наша сила в єдності, творчості та спільних цінностях. Разом переможемо!
Ви просили - ми зробили! Відтепер замовляйте книгу та мальопис одночасно і не переплачуйте за доставку 🚛

Вже легендарна книга Саши Буля від Видавництво 333 та мальопис за мотивами книги із малюнком Андрія Дяківа

👉на сайті за посиланням
📝 «Комікс для України: Насіння соняшника» 📝

📚 Видавництво: UA Comix
📚 Стр.: 124

Ініціатива створення антології «Комікс для України» належить легендарному редактору Скоту Дунбіру, який зумів зібрати десятки найвідоміших коміксистів світу, щоб підтримати українців у їхній боротьбі з російською агресією. Вперше опублікована в 2022 році, ця антологія стала не лише жестом солідарності, але й важливим способом зібрати кошти на гуманітарну допомогу. Усім, хто долучився до її створення, було важливо донести свою підтримку, використовуючи власну зброю — перо, пензель та майстерність у створенні графічних історій.

Антологія включає 15 історій, кожна з яких має унікальний стиль і сюжет, проте всі вони об'єднані ідеєю війни, боротьби та людських страждань. Деякі комікси безпосередньо звертаються до теми російсько-української війни, інші досліджують наслідки збройних конфліктів. Від історії про український спротив до алегоричних сюжетів, що зображують боротьбу з уявними агресорами, кожна сторінка цієї збірки відгукується на події, які змінили хід сучасної історії.

Автори прагнули донести ідеї стійкості, сили духу та віри в перемогу навіть у найважчі часи. Головним символом коміксу став соняшник, що проростає навіть на зруйнованій землі. Цей образ уособлює надію, яку не можуть знищити навіть найстрашніші війни. Водночас антологія не оминає і трагедій, які переживають цивільні під час бойових дій. Багато сюжетів звертають увагу на біль втрат, вимушену міграцію та страждання, але разом із цим демонструють незламність українського народу.

Серед цих робіт варто виділити «Contra Spem Spero» Ліама Шарпа, створений за мотивами однойменної поезії Лесі Українки, пронизаний силою та відчаєм водночас. Графічна подача поезії нагадує поетичну мальопис-збірку «333» Богдана Кордоби та Людмили Самусь, де так само поєднуються глибокі емоції поезії та візуальне мистецтво. «Ціна війни» Луїзи Сімонсон і Джун Бріґмен, яка торкається реалістичних аспектів війни — дітей з написами імен на спинах, щоб не втратити зв'язок із рідними. Та «Розмова з горою» Ларі Генкока — історія, що зачіпає силу пропаганди, що навіть рідні батьки не вірять тому, що говорять їм діти про те, що насправді робить ворог з українцями.

Хоча більшість історій сповнені підтримки та співчуття, деякі сюжети показують Україну лише як безпорадну жертву, що чекає на допомогу ззовні. Це контрастує з реальним образом українського народу, який бореться за свою свободу щодня, потом, здоров’я, кровʼю, життям. Важко очікувати, що іноземні автори зможуть повністю відобразити наш біль, страх і гнів, адже це можливо лише тим, хто переживає ці події безпосередньо.

Якщо ви хочете глибше зрозуміти, що саме відчувають українці, то раджу звернути увагу на мальописи, створені українськими митцями. Наприклад, робити «Шлях до Перемоги», «Символи незламності», «Іду на штурм» чи маю надію «Коротка історія довгої війни», які більш точно передають реалії війни з точки зору її безпосередніх учасників.

Англійське та українське видання «Комікс для України» обидва якісно зроблені. Однак, у візуальному оформленні є різниця: українська версія має більш естетично приємну обкладинку завдяки відсутності рамки, яка є в англійському виданні. Ця рамка в англійській версії виглядає зайвою та дещо обмежує зображення. Таке враження, що це якась картина. Також наше видання має післямову від редакції українського видавництва, що є приємним бонусом.

«Комікс для України: Насіння соняшника» — це жест підтримки, який демонструє, як мистецтво може долати кордони та об'єднувати людей заради спільної мети. Це важливий проєкт, який, хоч і не є ідеальним у своєму відображенні українських реалій, все ж стає таким певним символом світової солідарності коміксистів у підтримці українців. Також, купівля цього коміксу українською також допомагає українській благодійній організації «Благодійний фонд "На Варті ЮА"», виручка з продажу якого перераховуються на рахунок фонду. Тому купуйте і відразу допомагайте.

— Переглянути фотографії видання—

#відгук #коміксдляукраїни #війна

Роршах врятує нас | Канал про коміксу
Найулюбленіші мальописи редакції UA COMIX👇 Одразу зберігай добірку, а якщо вже маєш примірники, ділись з ближнім своїм😌

Богдан: Раджу 3.3.3. – за те, як суголосно поезія взаємодіє з малюнком.
А Український мальопис: (не)розказана історія – за глибоке дослідження та нерозривне поєднання тексту з малюнком. (прим: (він ще не вийшов, а вже став улюбленим😄)

Руслана: 3.3.3. – це динамічна історія ліричного героя, розказана в поезії.
Все це триватиме далі – за щирість оповіді, в якій кожен може впізнати себе. Тому ці два мої фаворити😌

Денис: Люблю Химерників за гармонійне поєднання сценарію та малюнку.
Комікс для України, бо це унікальна річ, яка зібрала в собі велику кількість легенд (Ну і Алекс Росс боженька)

Ерік: Химерники — топ, бо це легке пригодницьке фентезі на просторах Карпат.
На противагу йому – детально продуманий наповнений великодками кіберпанковий Характерник.
Друзі, ми продовжуємо активно працювати над локалізацією вже анонсованих коміксів.

І хоч вже пройшло кілька років після анонсу Елріка, ми максимально близько до довгоочікуваного релізу першого тому – комікс перебуває на стадії верстки🔥

З цієї нагоди показуємо кілька локалізованих сторінок😌

Детальніше про проєкт: https://uacomix.com/product/elric-volume-one/
2025/02/04 21:23:55
Back to Top
HTML Embed Code: