Telegram Group Search
сьогодні спробувала новий рецепт хліба на заквасці - на молоці, з додаванням олії і граминочки меду. вийшов м'якший і дрібнопористіший, ніж зазвичай, з приємною кислинкою і ледь вловимим запахом цільнозернового борошна. дуже нравицця 🥰

а ще сьогодні пектиму штолени, і, якщо все буде добре, завтра викладу сюди рецепт (божепамажи, бо він величенький 😭).

"якщо все буде добре" - це якщо я зараз не зжеру всі з учора замочені у віскі родзинки і цукати, бо це так смачно, що зупинитися нереально. а світло дадуть тільки о 17. треба якось протриматися 😅

а ви печете штолени? я ніколи не пробувала інакші, ніж свої. донедавна, бо побачила в ок вайні маленькі штоленчики (270 грн, майте ж бога в серці!), спокусилася, а воно на смак виявилося жахливе гівнище, смердюче здохлими дріжджами 😭
Штолен

Давайте розкручуватися і пекти штолен. Бо те, що ми можемо контролювати й те, на що ми можемо повпливати - це їжа на нашій кухні.

(Рецепт переписала 10 років тому з якогось сайту, потроху змінювала його, але не приписуватиму собі авторство й не можу згадати авторку 😔 В коментарі додам фото процесу й результату)


Для тіста:

500 г борошна
200 г вершкового масла 82%
100-120 мл молока
70 г цукру
14 г сухих дріжджів
2 жовтки
дрібка солі
цедра апельсина
цедра лимона
1/2 ч.л. кориці
1/2 ч.л. кардамону
1/4 ч.л. мускатного горіха

Для "начинки":

400 г сухофруктів (суміш родзинок, цукатів, в'яленої журавлини, кураги - в кого що є)
100 г горіхів (мигдаль, кеш'ю, волоські і т.ін.)
міцний алкоголь для замочування сухофруктів

Для посипки:
60 г вершкового масла
цукрова пудра

1. Сухофрукти складаємо в банку і заливаємо сумішшю алкоголю й теплої води так, щоб повністю їх покрити. Залишаємо в холодильнику мінімум на ніч.

Скільки давати алкоголю, скільки води вирішувати вам - залежить від того, наскільки "міцними" ви хочете зробити сухофрукти. Коли я вперше пекла, то провтикала момент з водою, залила все чистим ромом і це добряче відчувалося в готових штоленах 🤭

2. Зранку в той день, коли печете штолени, відкиньте цукати на сито (ром збережіть, то смачне 👀), дайте їм стекти й обсохнути пару годин. Перед випіканням вони мають бути кімнатної температури.

3. Масло наріжте кубиками й розм'якшіть до кімнатної температури. Жовтки відділіть від білків. Підсушіть у духовці чи обсмажте на сковороді горіхи до рум'яного кольору і нарубайте їх ножем на шматочки середнього розміру.

4. Коли масло розм'якне, підігрійте молоко, щоб воно стало тепленьким.

5. У великій мисці змішайте борошно, цукор, дріжджі, сіль, цедру цитрусових, спеції. Влийте молоко, додайте жовтки і почніть все це жмакати й перетирати між долонями. Мають утворитися сухенькі пластівці тіста.

6. Додаємо масло й продовжуємо місити. Через пару хвилин у вас сформується тісто. Викладіть його на стіл і вимішуйте ~10 хв. Воно не буде прям пластичним, але стане гладеньким й не липнутиме до рук.

7. Розплескайте тісто у коло. По центру викладіть сухофрукти й горіхи. Беріть обидві свої руки і починайте жмакати весь цей безлад пальцями, втискаючи начинку в тісто. Спочатку це виглядатиме, як повний пиздець з горіхами й родзинками по всьому столу, але ви не здавайтеся, воно зліпиться. Будьте ніжними, не тисніть на тісто долонею, щоб не потовкти родзинки.

8. Сформуйте тісто в кульку, покладіть у миску, накрийте рушником і поставте в помірно тепле місце на годину. Тісто не має вирости, воно просто стане трохи м'якшим і пористішим.

9. Розділіть тісто на 2 або 4 частини. Якщо поділите навпіл, отримаєте два ~600-грамових штолени, якщо начетверо - чотири ~300-грамових (записуйтеся на мої уроки з математики 😆). Сформуйте штолени, викладіть на деко, вистелене пергаментом.

10. Залиште штолени під рушником на 15 хв, а тим часом увімкніть духовку грітися на 220 верх/низ. Поставте штолени в духовку й печіть 15-20 хв на 220, потім зменшіть температуру до 190 й допікайте ще 25-35 хв до майже коричневого кольору.

Тут треба орієнтуватися на свою духовку й розмір штоленів. Цьогоріч я робила маленькі + моя духовка шмалить, що дурна. Тому була така схема: 20 хв на 220 верх/низ, далі низ вимикаю, бо він дуже швидко рум'яниться (й МОЖЕ ПІДГОРІТИ, пильнуйте), перемикаю на верх з обдувом на 190, накриваю штолени фольгою, печу так хвилин 20, знімаю фольгу й за потреби допікаю до потрібного кольору.

11. Дістаємо штолени. Розтоплюємо 60 г масла і змащуємо штолени з усіх боків, шар за шаром. Даємо вистигнути під рушником до теплого й обкачуємо в цукровій пудрі. Далі хай вистигнуть повністю і можна пакувати в фольгу й плівку й нести в прохолодне місце (у мене це лоджія) мінімум на 2 тижні, а краще на місяць. Удачі вам витерпіти 😆

Після того, як штолени добряче влежаться, вони стануть неймовірно пахучими, крихкими й маслянистими. Чесне слово, всі ці зусилля (і купа грошей на цукати, горіхи й масло 🥲) того варті!

Розказуйте, чи втомилися ви ще на етапі прочитання рецепту 😆
окремо покажу, як формую штолени (зацініть ці геніальні замальовки в блокноті 😆)

тісто треба розкачати в товстенький овал. потім правий край загортаємо всередину десь на третину. накриваємо лівою половиною й добре приплюскуємо-зліпляємо краї, інакше штолен розкорячиться, мов погано защіпнутий пиріжок.

десь читала (не знаю, чи правда, за що купила, за те й продаю), що така "пеленальна" форма штолена символізує новонародженого бебі Ісусика. це дуже мило до моменту, коли його треба нарізати 👀😅
це поки що найвдаліший хлібчик з усіх, що я пекла 😌

ну ви подивіться
ні, ви ПОСЛУХАЙТЕ

всі зорі співпали: вилежане (2 місяці) борошно + активна закваска, годована при кімнатній температурі більше тижня + не полінилася й довгенько вимісила + контролювала температуру бродіння + тісто гарно пережило ніч у холодильнику + нарешті зробила нормальний надріз, щоб хлібинка гарно розкрилася

на відео він ще трохи теплий, бо хто це буде чекати, доки він вистигне 🙄 і вже четвертинки нема - зжерто з маслом і сіллю

(якби я ще вміла його різати, але то таке 😅)
🌱Базиліковий Сорбет🌱
щось буде 😌
ви забули? а я вам напам'ятаю!

наробила фаршированих зелених помідорів 😌 наробила вже давно, але смаку вони набралися саме зараз - трошки солоні, трошки кислі, трошки гострі, з приємною "газинкою". якби ще постояли, то стали б ідеально різкими, але якось випадково зжерлися 👀

всередині морква, стебло й зелень селери, часник, перець чилі. розсіл - 1 ст.л. солі на літр води, всякі спеції, сушений кріп. закип'ятила, залила помідори, потримала добу на кухні, потім вони жили в прохолоді на лоджії. в кімнаті їх можна було й довше потримати, здається, я трохи зарано їх в холод винесла, тож процес затягнувся 🤔

наступного року (якщо доживу, аххаха, оптимізм) куплю відро або два і нароблю стільки, щоб хоча б до нового року вистачило 😤 бо дуже смачно, але дуже мало 😭
спекла індичу ногу з яблуками, апельсинами й розмарином 😌

(фото додам в коментарі)

це дуже смачно їсти, і це дуже смачно пахне - зимовим вечором і святом

беремо стегно індички, кілька яблук (я люблю голден), апельсин, жменю зубчиків часнику, розмарин, вершкове масло, сіль, перець, олію

1. робимо 8% розчин солі (80 г на 1 л води) і кладемо туди індичку на 2-3 години. так м'ясо просолиться рівномірно і буде соковитішим.

2. до розм'якшеного масла (2-3 ст.л.) додаємо дрібно нарубаний розмарин, стільки часнику, скільки хочеться і натираємо туди цедру апельсина.

3. індичку добре сушимо паперовими рушниками. акуратно, щоб не порвати шкіру, пальцями або силіконовою лопаткою підлазимо під шкіру з одного боку й відділяємо її від м'яса, не доходячи до кінця - має вийти така собі кишенька.

4. беремо жменю нашого пахучого масла й розподіляємо під шкірою. залишками масла обмазуємо стегно з іншого боку (шкіру мастити не треба). і відправляємо цю красу в холодильник на ніч (або хоча б на кілька годин).

5. дістаємо індичку з холодильника - хай трохи зігріється. тим часом вмикаємо духовку на 220 і готуємо форму для запікання - у мене це чавунна каструля з кришкою. змащуємо дно нейтральною олією.

6. яблука і апельсин ріжемо, як кому заманеться, викладаємо на дно форми, додаємо зубчики часнику й гілочки розмарину.

кілька тоненьких скибок яблука можна запхати під шкіру, так буде ще смачніше. щоб шкіра під час запікання не зібгалася, я приколюю її з вільного краю зубочистками.

7. викладаємо індичку на фрукти шкірою догори, злегка змащуємо її олією. перчити на цьому етапі не треба, бо перець горітиме. накриваємо форму кришкою (або фольгою) і ставимо в духовку.

печемо ~20 хв на 220, щоб форма гарно погрілася, потім зменшуємо до 190 і печемо... доки не спечеться 😅

так, я теж не люблю такі розмиті рекомендації, але все залежить від духовки і ваги м'яса. у мене було стегно десь 1,5-1,7 кг, і я пекла його на 190 годину.

потім знімаємо кришку/фольгу.

якщо хочеться хрусткої скоринки, то обережно обсушуємо шкіру паперовим рушником від конденсату, ще раз змащуємо олією й ставимо під гриль чи під верх, доки не зарум'яниться.

або можна змішати трохи апельсинового соку і меду й змащувати шкіру кожні 5 хв, допікаючи під верхом до гарного кольору. шкіра не буде хрусткою, але вкриється смачнючою глазур'ю. пильнуйте, бо мед любить влаштувати западло й підгоріти.

8. дістаємо, перчимо, даємо хвилин 20 відлежатись, щоб сік всередині стабілізувався й не витік.

а тим часом зробимо соус з отієї смакоти, що лишилася у формі. прибираємо гілочки розмарину й кружальця апельсину (бо він зробить соус рідким і гіркуватим). все інше скидаємо в чашу блендера і робимо вжух-вжух. перетираємо пюре через сито, солимо, перчимо за смаком. можна додати трохи вершкового масла, вбиваючи його вінчиком у соус, "французької" гірчиці в зернах, будь-які улюблені спеції.

все 😊 на гарнір я робила картопляне пюре й зелений горошок, присмачений оливковою олією
БОРЩ

цей день настав - я вирішила ступити на тонкий лід і розказати вам, як я готую борщ. 😅 СТРАШНО. боюся, що ви прийдете в коментарі і виженете мене з кулінарних блогерок копняками. ну але шо ж. з богом, Парасю!

взагалі у мене є два рецепти борщу - з зайобами і без. сьогодні мова йтиме про перший варіант. всі грамовки приблизні, щоразу вони міняються, як і інгредієнти, тож я просто зважила й записала один з останніх борщів.

для мене основа ідеального борщу - міцний бульйон і смачний буряк. я люблю варити бульйон на коров'ячих хвостах, які перед тим запікаю, а буряк мариную оцтом на ніч, бо люблю не солодкий, а кисленький борщ. м'ясо варю окремо в спеціях, у невеликій кількості води, на маленькому вогні (або в духовці). люблю борщ з яловичиною, а найбільше - з щоками 🤤

(мабуть, розіб'ю пост на дві частини - підготовка до борщу й, власне, борщик)

увечорі напередодні дня (?🤔), коли варитиму борщ, роблю підготовку - варю бульйон, м'ясо і мариную буряк, а наступного дня просто збираю конструктор.

отже, на етапі підготовки нам треба:

для бульйону: 1,5-1,7 кг хвостів (або інших кісток), вода, цибуля, морква, корінь або стебло селери, лавровий лист, духмяний перець, олія

для м'яса: яловичина (щоки), вода, сіль, цибуля, морква, селера, спеції, олія

(по овочам що для бульйону, що для тушкування м'яса я беру ~ 1 велику цибулину (150-170г), 1 середню морквину (100 г), 2 стебла селери або шматок кореня селери ~50-70 г. тобто на цьому етапі нам потрібні 2 цибулини, 2 морквини, 4 стебла селери або ~120 г кореня селери)

для маринованого буряку: буряк, яблучний чи винний оцет, сіль

(цього разу буряку в мене було 300 г вже очищеного й порізаного, 2 ст.л. оцту, 1 ч.л. без гірки солі)

вдихнули-видихнули, погнали!

бульйон: кістки викладаю на змащене олією деко й запікаю на 220 ~40 хв. тим часом на гарно розпеченій сковороді обсмажую на олії крупно нарізані цибулю, моркву й селеру до гарних підпалин. перекладаю кістки у 5-літрову каструлю, заливаю водою, доводжу до кипіння, знімаю піну (її буде небагато завдяки запіканню кісток), стишую вогонь до бульбашкового кипіння і готую 2,5 години. потім додаю овочі й готую 30 хв, кидаю лаврушку, духмяний перець і проварюю ще хв 10-15.

проціджую через сито, вистелене марлею - міцний, прозорий бульйон готовий!

м'ясо: доки вариться бульйон, в окремій каструлі умлівають щоки.

на середньо-сильному вогні розігріваю сковорідку з олією. по черзі обсмажую щоки до гарної скоринки з обох боків, відкладаю на тарілку. на цю ж сковорідку кидаю крупно нарізані овочі, обсмажую до підпалин. перекладаю овочі в каструлю, зверху викладаю щоки, а в сковорідку хлюпаю пів склянки води (обережно, пара!) й добре шкребу дно лопаткою, щоб деглазувати всі смачні прилиплі шматочки. переливаю воду зі сковорідки в каструлю. щедро посипаю щоки сіллю й всякими спеціями (чорний перець, копчена паприка, сушений часник, лавровий лист, духмяний перець, коріандр, зіра), доливаю води, щоб ледь вкривала м'ясо. тушкую на слабкому вогні доти, доки щоки не стануть чудесно м'якими.

перекладаю м'ясо в пластиковий бокс, даю вистигнути й відправляю в холодильник до завтра.

а оте, в чому тушкувалося м'ясо, проціджую і зберігаю. це дуже смачна основа для соусу або супчика, особливо якщо пожертвувати туди одну з щік.

буряк: чищу й нарізаю тоненькою короткою соломкою. бажано, щоб соломка була коротшою за довжину столової ложки - інакше буряк звисатиме з неї як чортійшо.

додаю до буряка оцту й трохи солі (сіль тут треба лише для того, щоб буряк швидше пустив сік), перемішую, накриваю й ставлю в холодильник на ніч.

бульйон готовий, м'ясо готове, буряк в процесі - завтра варимо борщ!
БОРЩ, ч.2

з цього місця все буде просто і як у людей. коли мені ліньки довбатися з бульйонами, запіканнями кісток та іншими приколами, або коли я готую борщ на курятині, я пропускаю етап підготовки, варю одразу бульйон і м'ясо у великій каструлі (але бажано все ж, щоб там були якісь кісточки, наприклад, яловичі ребра чи курячі крила) і почергово докидую інші інгредієнти.

отже, для борщу:

2 л бульйону
1 л води (приблизно, на початку)
400 г картоплі
80-100 г моркви
150-200 г цибулі
130 г солодкого перцю
300 г маринованого буряку
50 г селери (стебло або корінь)
200 г квасолі (вареної або з банки)
400 г помідорів у томаті
350 г капусти
500 г вареного м'яса
часник, сушений чи свіжий кріп за бажанням

(вага овочів уже очищених і порізаних)

1. беру 5-літрову каструлю, в неї бульйон і літр води, ставлю грітися до закипання

2. тим часом чищу й ріжу овочі (ріжте так, як ви собі їх любите в борщі). м'ясо ріжу кубиками.

доки я все це чистила й різала, бульйон закипів - закидую картоплю.

3. маринований буряк відкидаю на сито, сік з оцтом не викидаю - ними можна підкислити борщ наприкінці. ставлю на сильний вогонь сковорідку з олією і кидаю буряк обсмажуватися. бажано смажити на сильному вогні, і олії не шкодувати, і часто помішувати, щоб він не тушкувався, а саме смажився. його треба довести майже до готовності, щоб лише серединка була трохи твердою.

4. перекладаю буряк в окрему миску, а на сковорідці обсмажую цибулю, додаю моркву й селеру, а коли овочі гарні й золотисті, всипаю помідори в томаті (якщо цілі - треба блендернути)

помідори можна замінити томатом, на крайняк - 2 ст.л. якісної томатної пасти, яку обов'язково теж треба обсмажити, щоб позбутися її специфічного запаху. коли паста й овочі обсмажилися, доливаю в сковорідку склянку води, добре розмішую й даю прокипіти пару хвилин

5. картопля зварилася й справи стрімко пришвидшуються. 🏃‍♀️додаю в каструлю буряк, томатну засмажку, варену чи з банки квасолю, м'ясо, нарізаний кубиками солодкий перець. доводжу до кипіння й проварюю 5-10 хв.

6. вкидаю капусту, дрібно різаний часник, сушений кріп (не обов'язково, просто мені мама насушила смачнючого кропику і я обожнюю його в зимових стравах). капусту я додаю наприкінці, бо люблю, коли вона трошки хрумка.
доливаю водою каструлю по вінця. борщ буде прям ГУСТЕНЬКИЙ 😅

7. доки борщ знову закипає, солю, коригую кислотність соком буряка. проварюю капусту буквально 3 хв.

все! готово! ми добралися до кінця рецепту й вижили 🥳🤗

насправді саме варіння борщу займає менше години - у нас вже все готове, лишилося почистити й нарізати овочі й зварити картоплю. а етап підготовки займає переважно час, а не зусилля - активної роботи там на півгодини, не більше.

поставте запікатися кістки, тим часом обсмажте щоки й одразу всі овочі, розділіть їх навпіл - для бульйону і для щік. ставте варитися бульйон і щоки, і витратьте ще 10-15 хв на нарізання бурячка. а наступного дня просто збираєте все докупи. ізі-пізі, звучить страшніше, ніж є насправді 🤗

(в коментарі накидаю борщових фоточок, бо так, я та людина, яка зберігає їх у телефоні поряд з фото чоловіка й кішки 😌)
недільний хлібчик
такий гарнючий вийшов 🥺
Різдвяний розіграш: збираємо на дрони

Пст. Чуєте. Треба дрони, щоб вбивати росіян. 🥰

Розігрую три бокси смакоти до зимових свят - все зроблене цими от рученьками, чистий крафт і ексклюзив 😌

У кожному боксі затишно вмостилися:

- витриманий різдвяний штолен з цукатами й горішками;
- три види пастили: глінтвей; апельсиново-імбирна; бананово-полунична (вся пастила містить мед);
- баночка апельсинового варення;
- імбирне печивко (містить мед)

Схема проста: ви донатите ➡️ мій чоловік збирає дрони і надсилає на фронт своєму другу - письменнику Тарасу Мельнику (Сергій Тимофійко) ➡️ Тарас робить поганих росіян хорошими ➡️ всі щасливі й задоволені 🤗

Умови розіграшу: 1 донат 100 грн = 1 квиток. Чим більше задонатите, тим більше шансів отримаєте! Розіграш стартує сьогодні й завершиться в п'ятницю, 20.12. о 18:00.

Важливо: якщо донатите не з моно, будь ласка, вкажіть у коментарі свої контактні дані

Банка: https://send.monobank.ua/jar/P9YLkj7cn

Карта: 5375411216037007

Удачі 🤗
сьогодні о 18:00 завершується розіграш різдвяних коробочок 🤗

гляньте, які гарнюні, вже спаковані, стоять і чекають на тих, кому пощастить 😊

а я вам усім дуже-дуже-дуже вдячна. ми вже зібрали на цілого дрона й навіть на шматочок ще одного! і сьогодні ще є час докинути, щоб другий дрон побільшав))

побачимось за кілька годин 😘
Розіграш завершено! 🥳🥳🥳

Вітаю переможиць:

1. Крікунова Дар'я
2. Моторко Віра
3. Сокіл Анастасія

Переможиці отримують різдвяні коробочки, а ми з вами - відчуття спільно зробленої корисної справи 🤗 В цьому дроні на фронт полетить часточка кожного з вас. Дуже вдячна вам за це. І за те, що ви так відгукнулися на мій перший розіграш - це дуже надихає. Люблю вас всіх і обіймаю 🤗
що готуємо на Різдво?

як завжди, пропускаю всі щорічні срачі на тему олів'є, шуби, 12-ти страв, "правильних" і "неправильних" традицій. готую, що хочу, бо ну а що ви мені зробите, ви не знаєте, де я живу 😈

у мене буде:

качка за цим рецептом
холодець за родинним рецептом мами-свекрухи
свіжий хлібчик на заквасці
печені пиріжки за рецептом Насті з і це прекрасно
закрутки, ковбаси, риби і всяке смачне, яке нам передали мами
вергуни зі збитими вершками і умебоші від Brave Bee
штолен
імбирне печивко, яке було в боксах на розіграш (рецепт осьо)
узвар
глінтвейн
і звісно ж, кутя

холодець уже зварився, хлібчик спікся, узвар вистигає, качка маринується, штолен і печивко лежать і пахнуть на всю кухню. майже все готово 😌

а що буде у вас? розказуйте 🤗
якщо ви ще думаєте, що приготувати на Новий рік, звітую - цей рецепт печеної качки просто розйоб

готувала її на Різдво і вперше в житті у мене вийшла ідеальна качка - м'якесенька, соковита, сама розсипалася на шматки, пахла яблуками на всю квартиру 😊

раніше я пекла качку на листику - вона шкварчала, жир ляпав по всій духовці, сік з качки пригорав, кухня була в диму, качку треба було поливати жиром кожні скількись там хвилин, і вона ЗАВЖДИ пересихала 🥲

за цим рецептом я напхала її яблуками й замаринувала напередодні Святвечора, а наступного дня просто дістала, склала в казан, вкинула в духовку й забула на кілька годин. результат ви бачите 😌
тож дуже раджу!

а тепер ходімо в коментарі говорити, хто що готує на Новий рік. бо я все ще в роздумах
все готово

блимає гірлянда на ялинці, тріскоче свічка з дерев'яним ґнотом, в холодильнику причаїлися рибні стейки, мус з копченої скумбрії і лоточок з Тією-Кого-Не-Можна-Називати. на балконі охолоджується сидр і чекає розпаковки витриманий 5 тижнів кекс з сухофруктами, просочений ромом.

все готово, щоб закінчити найгірший рік у моєму житті. більше всього я б хотіла, щоб він ніколи не наставав.

але що ж. попри все я намагалася - почала пекти хлібчик, прочитала півсотні книг, знайомилася й зустрічалася з новими чудовими людьми. дуже вдячна всім, хто був поряд зі мною - коханому, мамі, подругам і моєму колу прекрасних жінок. я прожила цей рік завдяки вам.

і вам - тим, хто читає, хто приходить на теплі балачки в коментарях, хто лишився попри місяці мовчанки.

майте гарний прийдешній рік 🤗
будьте в безпеці, наскільки це можливо - й тримаймося!
Курячий бульйон з імбирем і лимоном

Не знаю, як ви, а я вже трохи втомилася від святкової їжі і хочу назад у буденну рутину 😩 Мій квиточок туди - курячий бульйон з імбирем і лимоном: прозорий, ароматний, солоний, з ледь-ледь пекучим посмаком.

Отож, беремо:

3-літрову каструлю
750 г курячих крилець
2100 г води
100 г моркви
100 г цибулі
50-70 г свіжого імбиру
1/3 лимона
сіль, лавровий лист

Крила заливаємо водою, доводимо до кипіння, стишуємо вогонь до бульбашкового кипіння, ретельно знімаємо піну, додаємо моркву, цибулю, імбир, порізаний пластинками, 0,5 ст.л. солі, 2 смужки тонко зрізаної лимонної цедри (десь 5 см довжиною, 1 см шириною). Варимо годину, додаємо лавровий лист, пробуємо на сіль, тримаємо ще 5-10 хв, злегка підкислюємо лимонним соком. Готово!

Я п'ю його гарячим з чашки, бо так мені найсмачніше. Або можна додати до нього м'ясо з крилець, варене яйце, трохи локшини й зробити легкий суп.

(зацініть це геніальне фото!! мене ледь не здуло з балкону скаженим київським вітрюганом!)
2025/01/20 05:34:43
Back to Top
HTML Embed Code: