Telegram Group Search
«Пер Гюнт» Іван Уривський у театрі Франка.

Я не найбільш фанат Ібсена, тому й сюжетно вистава не потрапила в мої sweet spots. На жаль, оригінальну п'єсу не читав, то події вистави доводилось доганяти, підчитуючи синопсис в антракті. І це мене спантеличило, бо, як я був упевнений, це вистава Богомазова, доволі прямолінійного та реалістичного режисера. Підбір акторів, кольори та стиль декорацій, загальний вайб. Усе відчувалось правильним. Яким же було моє здивування, коли, вже після вистави, прочитав, що у кріслі режисера був Уривський.

Це шоста вистава режисера, яку я мав щастя відвідати і наскільки ж вона вирізнялась на фоні попередників. Все ще не зовсім моє, але точно неймовірно захопливо і (нарешті) з кінцівкою, яка мене насправді задовільнила.

Ну і, звісно, не можна не згадати. Ступка у головній ролі – щось із чимось. Неймовірний актор.

P.S. Подвох щодо авторства вистави я почав підозрювати вже після появи великодки на Супер Маріо, але не склав то все докупи 😁
Літературний Тигр
Photo
☎️ А ще можете привітати. Нарешті маю новий телефон із класною камерою. Сидів у чорта на рогах, але все одно вийшли гарні світлини (якщо не придивлятись).

Тепер зможу постити фото, за якість яких не соромно.

Якщо що, то в житті вистава не чорно-біла 🐶
🗿 Мені здається чи Апріорі останнім часом якось занадто розійшлись? Що не анонс, то люта база. Мені їх попередні видання, звісно, теж подобались, але цього року буквально кожну новинку від них додаю у вішліст.

Угода із диявилом чи як?
Літературний Тигр
🗿 Мені здається чи Апріорі останнім часом якось занадто розійшлись? Що не анонс, то люта база. Мені їх попередні видання, звісно, теж подобались, але цього року буквально кожну новинку від них додаю у вішліст. Угода із диявилом чи як?
🥯 І Фабула дуже класні новинки має, і Vivat, і Віхола, і ще купа видавництв. Всі молодці, всі беріть з полиці по пиріжечку.

Тільки, а де брати гроші все те купляти та час, щоб все те читати?
🌆 Неймовірна книга від неймовірного автора. Почав сьогодні зранку й мабуть сьогодні ж і кінчу. Не за власним бажанням, а через примус: книга просто не випускає зі своїх лабетів, як би я не виривався.

Раніше читав «Disgrace» від Кутсі і маю дивне відчуття немов це різні автори й один той самий автор водночас. Книги дуже різні за стилем та сюжетом, але із незмінною авторською атмосферою.

Той випадок, коли письменник настільки універсальний та крутий, що йому дали і Нобеля, і Букера (двічі).
Літературний Тигр
🌆 Неймовірна книга від неймовірного автора. Почав сьогодні зранку й мабуть сьогодні ж і кінчу. Не за власним бажанням, а через примус: книга просто не випускає зі своїх лабетів, як би я не виривався. Раніше читав «Disgrace» від Кутсі і маю дивне відчуття…
Фальшиве ім'я

Джона Максвелла Кутзее (Coetzee) насправді звуть не Джон Максвелл Кутзее. Вірніше він цілком Джон Максвелл, але не зовсім Кутзее. Насправді його прізвище має вимовлятись дуже коротко та з акцентом на останній склад, [kʊtˈsiː]. Тому майже усіма мовами, які використовують кирилицю, прізвище Coetzee транскрибується, як Кутсі/Куці.

Болгарська, казахська, сербська, македонська та навіть латиська й азербайджанська — усі ці мови (та не тільки вони) адаптували прізвище під його справжнє звучання. Кирилицею не адаптували, фактично, лише Росія, Білорусь та ми.

Дуже дивно, коли справжнє прізвище автора немає нічого спільного із його написанням. Проте, майже усі мови, що користуються латиницею, написання зберегли, то й більшість людей на Заході також читають прізвище, як хочуть: Кутзеє, Котзі, Коетзії та інші несамовиті варіації.
Я видалив Rork і став щасливим

Rork – це не застосунок для читання. Це диявольська машина, яка висмоктує усю радість та задоволення із процесу та змушує ненавидіти книги, себе та життя.

Rork – Гольдштейн, підступний шпигун, який за добрими намірами приховав ніж, яким готовий зарізати усіх дорогих твоєму серцю людей.

Свого часу я був у захваті від Rork, бо ж він об'єктивно приємний у використанні, мінімалістичний та такий, що дарує короткотермінове задоволення по закінченню окремих сесій читання й самої книги в цілому. Але через деякий час я почав помічати, що відкидаю ідею почитати, бо «а сенс оце відкривати книгу, вмикати застосунок, якщо у мене лише 10 хвилин? Краще ввечері нормально сяду почитати».

Через це я, фактично, звузив кількість читання до кількох тривалих сесій за день. В той же недовгий час, коли я міг би почитати посеред дня – я вбивав час, гортаючи стрічку соцмереж.

Часто, коли читав книгу у збільшеному форматі/із малим шрифтом помічав, що швидкість читання менша за звичну й починав прискорюватись/втрачати концентрацію.

Тобто саме читання перетворилось на бездушне споживання книги. Це нагадує відстежування кожної калорії, яку ти з'їв, ще й із намаганням "вкластись" у часовий ліміт трапези. Сьогодні я з'їв борщ лише за 7 хвилин, оце я крутий. Рівень задоволення від їжі, її якість та посмак у цьому рівнянні взагалі не присутні.

Що я отримав, коли видалив Rork: почав значно більше читати; почав проводити значно менше часу в соцмережах; почав знов читати у задоволення, перечитуючи речення та сцени, що сподобались. Перестав картати себе за дні, коли мені просто не хочеться читати.

Що я втратив, коли видалив Rork: зайву тривожність; претензії до себе стосовно темпів читання; можливість легко відстежувати кількість прочитаних книг. Для чого мені відстежувати кількість прочитаних книг, якщо чесно, гадки не маю.

Видаляйте Rork та живіть щасливе життя!
Сьогодні проводжу день ось так.

Дивився на цю книжку вже 8 років (!!!) й лише зараз дійшли руки купити та прочитати.

А ви можете провести день за переглядом крутих книжкових каналів з нашої теки.
🍿 Вчора був на «Приборканні норовливого». Італійський фільм 80-го року, мовою оригіналу, в Києві на великому екрані. Якась магія.

Все це в межах кіноклубу італійської класики, який постійно проходить у Жовтні. Поки показ фільмів італійською призупинено, але причина більш ніж позитивна. Найближчим часом у кінотеатрі «Жовтень» відбудуться два кінофестивалі:

Київський тиждень критики (17-23 жовтня). Можна буде глянути все: від прем'єри екранізації «Сірих бджіл» чи нової документалки Сенцова до «Шоу жахів Рокі Горора» та новинок цьогорічного Канського та Венеційського кінофестивалів.

Розклад та квитки

Міжнародний кінофестиваль «Молодість» (26 жовтня - 3 листопада). Не знаю чи треба щось додавати, адже це «Молодість». Пропускати таке не можна.

Але, варто зазначити, що деякі з фільмів будуть доступні онлайн, а всі покази з конкурсної програми «Teen Screen» (кіно для дітей та підлітків) абсолютно безкоштовні.

Розклад та абонементи
Літературний Тигр
🍿 Вчора був на «Приборканні норовливого». Італійський фільм 80-го року, мовою оригіналу, в Києві на великому екрані. Якась магія. Все це в межах кіноклубу італійської класики, який постійно проходить у Жовтні. Поки показ фільмів італійською призупинено, але…
За що обожнюю кінофестивалі, так це за право на майже дитячу щиру необізнаність. Через постійну тривожність ми хочемо знати та контролювати все. Який курс долара планується наступного року? Якого числа та яким потягом я поїду взимку на відпочинок? Які відгуки на цю новинку від Vivat? Чи точно ця авторка ніде не зашкварилась?

Тому можливість піти на фільм про який ти взагалі нічого не знаєш — справді велика рідкість, яка викликає щеняче захоплення. Згадуються часи, коли ти йшов не на фільм, а першою чергою в кінотеатр. Бо кіно було ритуалом, а конкретно кінофільм — це лише приємне доповнення. Ті самі часи, коли квитки бронювались дзвінком до касового оператора, а фільм обирався не за рецензіями критиків, а через прикольний постер.

Ось так і на фестивалі: цілком можливо половина фільмів, які ти подивишся будуть посередніми, але задоволення від загальної атмосфери й неочікувано класних стрічок на 100% вартують того.
🌰 Хочете дізнатися, яким був Київ сто років тому? Якими були його мешканці? Як вони творили історію?

«Столиций Київ» — це не просто артбук, а любовний лист до міста та справжня подорож у часі.

Авторки книги, спираючись на біографії яскравих особистостей, які формували історію міста, створили живий портрет Києва початку XX століття.

Крізь призму історій Скоропадського, Петлюри, Кричевського, Підмогильного, Старицької-Черняхівської та багатьох інших ви побачите, що Київ завжди був серцем України.

Книга вже доступна до замовлення.
Ціна — 800 гривень.

#такцереклама
🎭 Я не фанат комедій.
Я точно не фанат екстравагантних комедій.
Я категорично не фанат екстравагантних комедій з елементами мюзиклу та комедії дель арте.

Але «Слуга двох панів» не залишив мені вибору окрім як вподобати його.

Я мав дуже незручне місце (тому світлини, як не старався, здебільшого всраті), ложею нижче постійно хтось кашляв, а жіночка з переді мною мала надмір пишні кучері, що половину вистави довелось стояти. Мабуть, усі вищеперераховані прикрощі зруйнували будь-яку драматичну виставу, але комедія, що приговорювала всю залу до гоготіння, нівелювала усякі ґанджі.

Виявляється, Петросян вміє й у комедію. Комедію, яка здається максимально традиційною та постмодерністською водночас. Такий собі «Баришник дур-зіллям».

Той випадок, коли однакове задоволення отримає, як студенти філфаку, так і пара із досвідом, яка прихопила із собою дітей (не просто так вікове обмеження лише 6+).

«Курча» та «чорт забирай» ще кілька днів гарантовано будуть крутитись у мене в голові. Прегарна робота із текстом.
Літературний Тигр
🎭 Я не фанат комедій. Я точно не фанат екстравагантних комедій. Я категорично не фанат екстравагантних комедій з елементами мюзиклу та комедії дель арте. Але «Слуга двох панів» не залишив мені вибору окрім як вподобати його. Я мав дуже незручне місце…
Паралельно із цієї прем'єрою у режисера вийшов «Отелло» в найбільш патріотичному театрі міста.

Маю квитки аж на 25 грудня. В якомусь інтерв'ю Петросян казав, що перестає вносити правки до вистави якраз десь через два місяці після прем'єри. Перечекаю бета-тест, так би мовити.
2024/10/18 12:30:43
Back to Top
HTML Embed Code: