Telegram Group Search
💉Щеплення проти вірусу папіломи людини (ВПЛ), перехід на комбіновані вакцини та зміна схем вакцинації за віком. Міністерство охорони здоровʼя ініціює зміни до Національного календаря профілактичних щеплень з 2026 року.

Серед основних:
🔹введення до календаря вакцинації проти ВПЛ;
🔹перехід на інактивовану поліомієлітну вакцину (ІПВ);
🔹зміна схеми вакцинації проти вірусного гепатиту В;
🔹перегляд віку для вакцинації БЦЖ та КПК;
🔹застосування комбінованих вакцин.

Детальніше з усіма запропонованими змінами можна ознайомитись у порівняльній таблиці.

⚠️Нагадуємо, громадське обговорення проєкту наказу МОЗ «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні» триває.

Зміни розроблені з урахуванням міжнародних рекомендацій та базуються на основі позиції Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.

📨 Зауваження та пропозиції до проєкту наказу можна надсилати на адресу Міністерства охорони здоров’я України:

вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601
e-mail: [email protected]
👶 За останні 10 років народжуваність в Україні знизилася майже на 40%. Війна поглибила демографічну кризу. Щоби вплинути на ситуацію уряд торік затвердив Стратегію демографічного розвитку України до 2040 року. Доступ до якісних медичних послуг є важливим елементом цієї стратегії.

Щоби покращити такий доступ для найвразливіших – дітей раннього віку та їхніх батьків – МОЗ затвердило оновлений порядок та періодичність проведення медичних оглядів дітей вдома та у медичних закладах. Він уніфікує підхід до медичного спостереження за дітьми від народження до чотирьох років за програмою «Турбота з народження вдома».

Програма «Турбота з народження вдома» передбачає, що родини з дітьми отримуватимуть комплексну підтримку медичних працівників з низки питань:

🔸рутинної вакцинації;
🔸 грудного вигодовування та харчування малюків;
🔸 профілактики травматизму;
🔸 підтримки психічного здоров’я;
🔸 раннього виявлення ризиків порушень розвитку;
🔸позитивного батьківства тощо.

Така підтримка є вкрай важливою у перші роки життя дитини.

🤝 Готувати медичних працівників, які здійснюють домашні візити, допомагає Дитячий фонд ООН (UNICEF). У 2024 році за підтримки ЮНІСЕФ було створено 12 тренінгово-ресурсних центрів у семи регіонах України, а у 2025 році планується відкрити ще 10.

Один із таких центрів відкрили у Національному університеті охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика за підтримки UNICEF та Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (Bundesministerium für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung (BMZ)).

🩺 У межах пілотної програми медсестри вже здійснюють домашні візити у 15 областях у прифронтових та інших районах, поєднуючи гуманітарні заходи, заходи з відновлення та розвитку. Торік понад 40 000 дітей, їхніх батьків та опікунів скористалися послугою домашніх візитів, що їх надали понад 1 100 медичних працівників, які пройшли тренінги. Протягом 2025 року програма буде доступною в усіх регіонах України.
✒️ Кабінет Міністрів схвалив Стратегію розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року та затвердив операційний план заходів з її реалізації у 2025—2027 роках.

Стратегія спрямована на визначення ключових проблем здоров’я українців та формування рішень, що сприятимуть їх розв’язанню.

❝Якісна, доступна, безоплатна медична допомога для кожного та готовність медичної системи до реагування на виклики та загрози — такою є глобальна мета Стратегії-2030. Працюючи над нею, ми намагалися створити не формальний документ, а чітко визначити, якою ми хочемо бачити систему охорони здоров’я у найближчі роки та програму дій, де пріоритети мирного життя поєднані з викликами війни. Адже здоров’я нації — це не лише показник добробуту країни, але і її потенціал для розвитку❞, — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Мета Стратегії-2030 – створення ефективної та стійкої системи охорони здоров’я, де кожна людина зможе подбати про своє здоров’я, підтримувати, зберігати його та отримувати необхідну медичну допомогу, а всі, хто залучені до її надання, матимуть прозорі та ефективні інструменти для реалізації потенціалу та впливу на формування політик на всіх рівнях.

Детальніше про стратегічні та операційні цілі Стратегії-2030 читайте у нашій інфографіці.
📢 Поважаймо один одного!

Усі ми прагнемо одного — допомогти людям, які потребують підтримки та відновлення здоровʼя. Нова система оцінювання повсякденного функціонування людини створена для того, щоб зробити цей процес прозорішим, справедливішим і комфортнішим для кожного.

Нагадаємо про права пацієнтів та членів команд під час проведення оцінювання та про можливість оскарження рішень команд в новій системі:

📱Аудіо та відеофіксація оцінювання дозволяється для цілей оцінювання або оскарження, із дотриманням прав людини та законодавства у процесі запису. І пацієнт, і заклад охорони здоров'я мають право знімати процес оцінювання, адже відкритість і прозорість — основа нової системи. Проте відеозапис має використовуватися виключно для з’ясування об’єктивних обставин, до прикладу в процесі оскарження. Публічне розміщення таких матеріалів без згоди задіяних сторін є порушенням прав людини та вимог законодавства.

🔹Представник пацієнта може бути присутній на оцінюванні, за умови наявності відповідної заяви.

🔹 Якщо пацієнт не згоден з рішенням чи має сумніви, можна подати скаргу протягом 40 днів від винесення рішення. Скаргу розгляне Центр оцінювання функціонального стану особи. Це цивілізований шлях до розв'язання будь-яких питань чи непорозумінь.

Просимо з повагою ставитись один до одного, а також до роботи лікарів, які приймають рішення керуючись законодавством і критеріями, що визначені в ньому, а також сучасними клінічними настановами щодо можливості відновлення здоровʼя та реабілітаційного потенціалу людини.

🤝 Лікарі експертних команд проробили титанічну роботу, щоб забезпечити вчасний перехід на нову систему оцінювання, і ця праця є дуже цінною.

Наразі вже створено понад 1 500 експертних команд, до роботи в яких залучено майже 6000 лікарів. Команди працюють у 290 медзакладах по всій країні та вже розглянули більш як 10 000 справ.

⚠️ Взаємоповага — засада успішного результату у будь-якій ситуації.

🔹 Важливо проявляти терпіння і тактовність один до одного. Спокійні та чіткі пояснення щодо процесу та критеріїв допоможуть зняти напругу.

🔹Пацієнт має право і можливість на незгоду з рішенням та його оскарження. Важливо чітко зафіксувати обґрунтування щодо рішення у протоколі та повідомляти пацієнтів про можливість оскарження, зокрема допомогти з більш детальною інформацією щодо оформлення скарги, яка доступна на сайті МОЗ України.

‼️ Тиск, образи, погрози чи агресивна поведінка є неприпустимими з будь-якого боку. Це не тільки порушує етичні норми, а й шкодить ефективному спілкуванню.

Дякуємо за ваше розуміння та повагу один до одного 💙
⚠️ За майже три роки повномасштабної війни росія пошкодила 1971 об’єкт медзакладів та зруйнувала без можливості відновлення ще 300.

📌 Найбільше таких об’єктів на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі. Отримати дані щодо ступеня руйнування лікарень на тимчасово окупованих територіях неможливо.

🚑 Крім того, країна-агресорка пошкодила 234 автомобілі екстреної медичної допомоги, знищила – 273 та захопила – 80.

Водночас роботи над відновленням українських лікарень тривають.
У різних областях країни 593 медзаклади відновлені повністю, ще 370 – частково. Це медичні заклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали незначних ушкоджень: вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо.

Найбільше обʼєктів охорони здоровʼя відновлено в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях.

🤝 Разом із партнерами працюємо над відбудовою та реконструкцією медзакладів, щоби пацієнти мали доступ до якісних медпослуг.
Рішення експертної команди оцінювання повсякденного функціонування (ЕКОПФО) — це важливий документ, що визначає ступінь порушень функціонування людини та її потреби у підтримці.

🔍 Процес оцінювання включає:
• Аналіз документів і, за потреби, обстеження (очне, дистанційне, виїзне або заочне).
• Колегіальне ухвалення рішення, що затверджується протоколом із підписами всіх членів команди.
• Можливість призначення додаткових обстежень для уточнення стану здоров’я.

📄 Види рішень, які ухвалює експертна команда:
• Встановлення чи невстановлення інвалідності.
• Подовження тимчасової непрацездатності.
• Рекомендації, які є частиною індивідуальної програми реабілітації (ІПР).

📬 Як отримати рішення?
Рішення вноситься до електронної системи, і ви можете отримати його:
• Одразу під час оцінювання
• На електронну пошту, вказану під час подання документів, чи листом

❗️ Не згодні з рішенням?
Ви можете його оскаржити протягом 40 днів із моменту отримання. Скаргу можна подати до Центру оцінювання.
Рішення експертної команди спрямоване на покращення вашої якості життя та забезпечення необхідної підтримки.

📌 Детальніше — за посиланням.
2025/01/21 01:52:22
Back to Top
HTML Embed Code: