Telegram Group Search
⬆️⬆️⬆️
Про любов Лесі Українки до Індії можна почитати в книжці Олени Огнєвої «Східні стежини Лесі Українки», Луцьк: Волинська книга, 2007.
Принесу вам дурне. Доброго ранку!

Гаррі made in Bollywood 🤦

#Це_ж_вже_було
Сьогодні почалася боротьба світла і темряви. Індуїсти відзначають перший день Наваратрі, дев’ятиденної епічної боротьби богині Дурґи з жахливими ракшасами, які загрожують світопорядку. Кожен день Наваратрі асоціюється з певною аватарою Богині і відзначається унікальними ритуалами, пуджами та кольорами.

У перший день Наваратрі виконують ритуал гатастхапана (ghaṭasthāpana (घटस्थापन) – буквально ритуал «розміщення (стхапана) посудини (гат)», яка символізує богиню Дурґу. У глиняну посудину (калашу) вставляють гілочку манго, кокосу або банану і таким чином створюють мурті богині, читаючи молитви про те, щоб Дурґа війшла, як у храм, в цю форму. Спосіб створення форми для Богині може відрізнятися від регіону до регіону, від дому до дому. В горщик можуть насипати землю і засівати насіння різних рослин. Він символізує вітальні сили природи, процвітання, новий початок. Сприятливий час для ритуалу – перша третина дня.

Богиня першого дня Наваратрі – Шайлапутрі – форма Дурґи як дочки владики Гімалаїв Гімавата. Її іконографія проста – у правій руці вона тримає тризуб, а в лівій – квітку лотоса. Їде вона на Нанді. Колір першого дня фестивалю – жовтий. 

🖼️ - робота сучасного художника Сіманкі Аггарвала, 2020
Битва Дурґи триває, а з нею Наваратрі. На другий день епічної боротьби Богині зі злом індуїсти вшановують її в формі Брагмачаріні.

Брагмачаріні (санскр. ब्रह्मचारिणी) – це учениця, яка живе в ашрамі свого ґуру, жінка, яка прагне до вищого релігійного знання. Цей аспект Дурґи-Парваті вважається аскетичним, чистим, готовим до духовних подвигів. Як оповідає Сканда-пурана, щоб здобути увагу Шіви, Брагмачаріні займалася тапасом (аскезою) і йогою 5000 років, наслідуючи у всьому Шіву, а також не піддалася спокусам численних асурів і самого Шіви, які намагалися переконати її в тому, що Шіві не варто поклонятися. Іконографія богині досить прозоро відображає її суть: біле сарі – символ чистоти, джапа-мала (вервечка) в правій руці – символ духовної практики і зосередженості, посудина камандалу для води в лівій руці – цей символ аскетизму в індуїзмі, бо саме таку металеву посудину носять з собою аскети й ріші й це мало не єдина власність, яку мають. Врешті-решт Шіва одружився з Брагмачаріні. Тому це Богиня відданості, вірності, чистоти, аскетизму і наполегливості. Мирянам вона дарує мир і процвітання.

Сьогодні також Чандра Даршан 🌒 – церемонія споглядання нового місяця, фактично перша його поява на небі після появи молодика, тобто Амавас’ї. У сьогоднішню ніч проводять пуджі богу Чандрі.

Тантра локалізує Богиню у Свадістхані чакрі. Колір сьогоднішнього дня Наваратрі – зелений.

#другий_день_Наваратрі, #Наваратрі, #Дурга, #Дурґа, #Брагмачаріні

🖼️ - Пратьяша Нітхін, 2011
Це сталося! ❤️🔱

Видавець Руслан Халіков - https://www.group-telegram.com/pxpublisher - урочисто повідомляє:

"Наваратрі в розпалі, друзі, а це значить, що настав час робити наш черговий пекучий анонс.

Колись давно я написав Alisa Lozhkina про одну книжку її авторства, яку хотів би почитати (й досі хочу). А вона мені натомість і каже: "Давай видамо книгу про Велику Богиню". Хто ж я такий, щоб не видати книгу про Велику Богиню. І після цього знаки посипалися один за одним, а добрих і потрібних людей життя почало підкидати нам із гідним заздрощів завзяттям! І сьогодні я пишаюся можливістю зробити анонс нового видання.

Отже, пропонуємо Вам український переклад знаменитої давньоіндійської поеми «Деві Махатм’я». Поему супроводжує розлоге дослідження її ролі в історії індійської культури, а також коментарі та ілюстрації, що їх Аліса Ложкіна створила спеціально для цього видання. Книга є своєрідним арт-проєктом, адже вона поєднує літературну творчість, академічний аналіз та сучасне мистецтво.

«Деві Махатм’я» – один з головних текстів індуїзму, особливо важливий для традицій, де вшановується божественна жіночність. Головна героїня поеми – жінка, Велика Богиня. Велика Космічна Матір, мова любові якої – війна. Згідно з індійською традицією, богиня Дурґа захищає світ від злих демонів і є покровителькою воїнства. Тому, шануючи Традицію, тридцять три гривні з кожного примірника «Деві Махатм’ї» ми будемо перераховувати на потреби славетної 12-ї бригади НГУ "Азов", щоб із благословенням Богині закрити небо над її бійцями.

Хочете отримати примірник видання в числі перших? Спішіть зробити передзамовлення на сайті - https://pxpublisher.com.ua/devi-mahatmya/
Запросили провести лекцію на тему «Орієнталізм, постколоніалізм, деколонізація. Мистецький та інтелектуальний вимір». Будемо говорити про цікаві речі. Також, трохи поділюсь власним кураторським досвідом з виставки #Miras_Спадщина. Хто у цей час в Києві, радий буду побачитись.
📌Середа, 9 жовтня, 18.00.
Подія проходитиме в межах публічної програми до виставки номінантів і номінанток на премію Future Generation Art Prize 2024
(5 поверсі PinchukArtCentre). Участь безкоштовна за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/Y4B8fnjPCTE9JmHq5
Детальніше тут:
https://www.facebook.com/share/p/mRd767eMFjut3aET/?mibextid=ox5AEW
#лекція #анонс #офлайн #постколоніалізм
Forwarded from Lost in India 🇺🇦
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Минулої зими соцмережі облетіло відео з індійським йоґіном, який медитує серед снігів у Гімалайських горах. Багато хто сприйняв це відео за фейк, однак журналісти Times of India розшукали цього йоґіна і з'ясували, що це правда.

Чоловіка звати Магайоґі Сатьєндра Натг, також відомий як Ішпутра. Він є послідовником традиції гімалайської йоґи Сіддха, яка бере свій початок з давніх часів і передбачає суворі тренування, аскези та дисципліну.

Останні 22 роки Ішпутра практикує йоґу в ашрамі Каулантак Піт. І на знятому відео він практикував особливі форми медитації в складних погодних умовах. Ролик був знятий його учнем Рахулом, який часто супроводжує свого вчителя і документує його практики.

Рахул розповів, що Сатьєндра Натг перебував у глибокому медитативному стані при температурі -35°C і не відчував жодного дискомфорту чи холоду. Він також сказав, що йоґін має здатність контролювати температуру свого тіла та обмін речовин за допомогою своїх йоґічних здібностей.
Дві помітні американські леді південноіндійського походження – Камала Гарріс, кандидатка в президентки США та Уша Венс, дружина кандидата у віцепрезиденти від Республіканської партії Джей. Ді. Венса дають привід поговорити про хвилі міграції з Південної Азії в США. 

Покоління батьків цих леді – це високоосвічені, висококастові мігранти, які їхали в Америку для кар’єри та професійної реалізації, адже каста давала їм можливість отримати найкращу вищу освіту в Індії. Цілеспрямована політика Неру з розбудови індійських технологічних інститутів (IIT) відкривала перед вершками соціальної ієрархії в Індії можливості легальної міграції в США після завершення освіти. Штати з 1965 року переглянули свій ізоляціонізм і відкрили двері для професійних мігрантів. Мати Камали, Ш’ямала Гопалан, закінчила Делійський університет, а батько Уші, Кріш Чілукурі, закінчив той самий IIT. Мати Уші була біологом.

Попередня хвиля міграції, яка почалася в XIX – на поч. XX ст., складалася переважно з низькокастових або поза кастових трудових мігрантів, які не могли знайти роботи в колоніальній Індії й сідали на пароплави до Америки, щоб працювати в портах та на деревообробних й сільськогосподарських підприємствах. Високо кастові індійці тоді ще зрідка наважувалися перетинати «кала пані», "чорні води океану", бо це було для них релігійною забороною й загрожувало ритуальним забрудненням. Звісно ж перші індійські мігранти ставали жертвами расистських упереджень і дискримінації, такої ж, якої тоді зазнавали афроамериканці. Цікаво, що представники другої, кваліфікованої хвилі, так само відчували на собі дискримінацію, тому часто приєднувалися до рухів за права чорних. Мати Камали не була винятком й частково через це вийшла за чорного ямайця.

Та попри спільну проблему дискримінації та відчуження, яку всі мігранти відчували в Америці, навіть якщо індійці «виїжджали» з касти, каста не виїжджала з них. «Професійна міграція» після 1965 р. створила ізольовану групу «зразкової меншини», яка могла претендувати на робочі місця білих і протиставляла себе низькокастовим і низькозабезпеченим трудовим мігрантам.

Джерело
Уша Венс з чоловіком
Forwarded from Lost in India 🇺🇦
В Індії помер Ратан Тата, який понад 20 років керував конгломератом Tata Group

У лікарні Мумбаї помер Ратан Тата, колишній голова Tata Group, який вивів солідний індійський конгломерат на світову арену. Йому було 86 років.

Здобувши диплом архітектора в Корнелльському університеті, він повернувся до Індії і в 1962 році почав працювати в групі, яку заснував його прадід майже століття тому.

У 1991 році він став біля керма конгломерату, коли його дядько Дж. Р. Д. Тата пішов у відставку. Передача естафети відбулася якраз у той момент, коли Індія приступила до радикальних реформ, які відкрили її економіку світові й ознаменували собою епоху високих темпів зростання.

Чим запамʼятався Ратан Тата і як масштабувалася компанія за його керівництва:

︎Одним із перших кроків Ратана Тати було обмеження влади деяких керівників компаній Tata Group шляхом запровадження пенсійного віку, висунення молодих людей на керівні посади та посилення контролю над компаніями.

︎Tata Group у 2000 році придбала британську чайну фірму Tetley за 432 мільйони доларів.

︎У 2007 році група купила англо-голландського виробника сталі Corus за 13 мільярдів доларів, що на той момент стало найбільшим поглинанням іноземної фірми індійською компанією.

︎У 2008 році компанія Tata Motors придбала британські люксові автомобільні бренди Jaguar і Land Rover у Ford Motor Co (FN) за 2,3 мільярда доларів.

︎Улюбленими проєктами Ратана Тати в Tata Motors були Indica — перша модель автомобіля, розроблена і побудована в Індії, — а також Nano, рекламована як найдешевша машина у світі. Саме він надав початкові ескізи для обох моделей.

︎Його керівництво Tata не обходилося без суперечностей — найпомітнішою з них стала запекла публічна ворожнеча після того, як 2016 року компанія усунула Сайруса Містрі, нащадка клану мільярдерів Шапурджі Паллонджі, з посади голови Tata Sons.

︎Після того, як Сайрус Містрі пішов з Tata Group, Ратан Тата став відомий як великий інвестор в індійські стартапи. Капіталізація конгломерату станом на 2024 рік оцінювалася в 365 млрд доларів.

Що відомо про Tata Group

Конгломерат Tata Group розпочався 1868 року, коли Джамшетджі Нуссерванджі Тата заснував у Бомбеї торговельну компанію, доповнивши її через кілька років ткацько-прядильною мануфактурою. Сьогодні корпорація працює у 80 країнах світу.

"Tata Consultancy Services" — найбільший в Азії розробник програмного забезпечення, "Tata Global Beverages" — другий гравець на глобальному ринку брендованого чаю, "Tata Steel" — виробник сталі номер один в Індії, "Taj Hotels Resorts and Palaces" — провідна індійська компанія в готельному бізнесі сегмента "люкс", а "Tata Power" — серед приватних енергетичних корпорацій країни.

📝 "Ратан Тата був далекоглядним бізнес-лідером, співчутливою душею і незвичайною людиною. Надзвичайно засмучений його смертю", — заявив прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді в соцмережах.
2024/10/14 03:15:24
Back to Top
HTML Embed Code: