Telegram Group Search
Реформа медико-соціальної експертизи: роз’яснення про декларування для членів експертних команд

✔️ Верховна Рада України ухвалила Закон про реформування МСЕК, які замінили на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи. Відтоді вони стали декларантами і мають подавати декларації до Реєстру декларацій.

Такий обов’язок виникає з моменту включення особи до Переліку лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи. Перелік лікарів затверджується керівником закладу охорони здоров’я, в якому організовано проведення оцінювання, він підлягає оновленню не менш як один раз на рік.

✔️ НАЗК підготувало роз’яснення щодо того, хто саме, коли та які декларації має подати. Детально про те, які декларації необхідно подати головам та членам експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи - тут.

Голови та члени МСЕК залишилися декларантами - які декларації їм необхідно подати - тут.  

Детальніше 🔗

#декларування
✔️ НАЗК поновило роботу функції “Дані для декларації” в Реєстрі декларацій, яка була вимушено призупинена у зв’язку із масштабною кібератакою на реєстри, держателем яких є Міністерство юстиції України, та до яких НАЗК має автоматизований доступ 

Наразі декларантам доступна можливість сформувати довідку “Дані для декларації” за 2024 рік та автозаповнити чернетку декларації за цей рік. 

Оскільки довідку за конкретний звітний період можливо сформувати лише один раз, варто зауважити, що орієнтовно до 20 лютого 2025 року здійснюється наповнення ДРФО даними про доходи за останній квартал 2024 року. Тож перед формуванням довідки варто переконатися, що ваші дані уже внесено в ДРФО на сайті Державної податкової служби України.

Як скористатись “автозаповненням” покроково - дивіться у відеоінструкції. Про функцію “Автозаповнення” детальніше тут.

Детальніше 🔗

#декларування
🔎 НАЗК за результатами моніторингу способу життя та у співпраці з ДБР, а також за доказами, отриманими САП, виявлено ознаки набуття необґрунтованих активів на 7,8 млн грн у патрульного поліцейського Харківського районного управління ГУ Національної поліції України в Харківській області

Встановлено, що правоохоронець та його дружина володіють автівкою Lexus LX 450 2018 року випуску вартістю 3,7 млн грн, а також квартирою у місті Харкові вартістю 5,8 млн грн. 

Аналіз законних доходів та заощаджень свідчить, що вони були спроможні накопичити активів на близько 1,6 млн грн. Ця сума лише частково покриває витрати на придбання вказаного майна. Походження 7,8 млн грн інших коштів невідома.

Тому прокурори САП заявили позов до ВАКС про визнання  активів необґрунтованими та стягнення їх в дохід держави.

Детальніше 🔗

#цивільна_конфіскація
🔎 НАЗК за результатами моніторингу способу життя виявило ознаки набуття необґрунтованих активів у голови Млинівської селищної ради Рівненської області 

Агентство встановило, що теща посадовця наприкінці 2019 року уклала договір купівлі житлового будинку площею 230 кв. м, та земельної ділянки площею 831 кв. м, що розташовані в м. Рівне, на майже 4,2 млн грн, кошти за які були виплачені до кінця 2021 року. 

📌 Крім того встановлено, що сім'я посадовця у 2023 році набула у власність катер вартістю майже 1 млн грн, а також земельну ділянку та спеціальний вантажний автомобіль.

НАЗК проаналізувало доходи та видатки посадовця і членів його сім’ї та встановило неможливість набути зазначене майно за рахунок законних доходів.

САП звернулась до ВАКС з позовом про визнання активів необґрунтованими та стягнення їх в дохід держави.

Детальніше - тут 🔗

#цивільна_конфіскація
Читайте головні новини у сфері антикорупції в Україні минулого тижня у нашому дайджесті

👉🏻 Дайджест українською
👉🏻 Дайджест англійською

🔸 минулого року бізнес проявив найбільшу активність у викриванні корупційних проявів;
🔸 7,8 млн грн необґрунтованих активів можуть стягнути з харківського патрульного поліцейського за матеріалами НАЗК;
🔸 підтримка викривачів в українському суспільстві досягла історичного максимуму.

Більше новин на нашому сайті 🔗
До уваги політичних партій! 10 лютого 2025 року – останній день подання звітів політичних партій за ІV квартал минулого року 

Законодавство передбачає можливість звільнення політичних партій від відповідальності за подання неповної/недостовірної інформації у звіті партії про місцеві організації, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. 

💡 Роз'яснення для політичних партій тут

👉🏻 З комплексними роз’ясненнями щодо фінансування та подання звітності політичних партій можна ознайомитися тут 🔗

#політпартії
💬 “Погляньте на проблему корупції очима солдата і зрозумієте, наскільки важливо боротися з цим явищем”, -  учасник ветеранського проєкту НАЗК 

У НАЗК підбили підсумки пілотного проєкту стажування для ветеранів та ветеранок. Для участі в проєкті свої резюме надали 45 кандидатів. За результатами інтерв’ю перший етап стажування, що поєднував лекції та практику, зустрічі з профільними фахівцями та психологом, розпочали 16 ветеранів. 

💬 “Цей проєкт —  більше ніж просто навчання, стажування, працевлаштування. Досвід, який ми з вами набули спільно, може масштабуватися на інші антикорупційні органи та сформувати культуру розуміння цінності ветеранів для всіх державних органів та інституцій. За даними Мінветеранів, в Україні зареєстровано 1,2 млн ветеранів. Після завершення війни ветеранська політика охопить близько 6 млн осіб включно з членами родини. Україна матиме унікальний в масштабах світу досвід працевлаштування та адаптації ветеранів і ветеранок”, - зазначив Голова НАЗК Віктор Павлущик.

Детальніше 🔗
Перевірка декларацій, аналіз корупційних ризиків у сфері безпеки та оборони, HR, ІТ та стратегічне планування: НАЗК оголосило добір на 5 вакансій

Запрошуємо до нашої команди:
✔️ спеціаліста в Управління проведення повних перевірок;
✔️ спеціаліста в Управління формування політики доброчесності у сфері безпеки та оборони;
✔️ спеціаліста в Управління по роботі з персоналом (HR-generalist);
✔️ ІТ-спеціаліста в Департамент інформаційних систем, аналітичної роботи та захисту інформації;
✔️ спеціаліста в сектор стратегічного планування.

Деталі та вимоги до кандидатів за посиланням 🔗 

Приймаємо резюме до 19 лютого.

Долучайтесь!

#робота_в_НАЗК
Поняття «викривач» закріплене у двох ключових нормативно-правових актах України (Законі України «Про запобігання корупції» та Кримінальному процесуальному кодексі (КПК)

Проте визначення у цих законах відрізняються.

🔎 У чому різниця та які проблеми через це виникають

  КПК не деталізує зв’язок особи з джерелом інформації, фактично прирівнюючи викривача до заявника. Це суперечить Закону та звужує права викривачів і гарантії захисту.

Суб’єктивне трактування статусу викривача слідчим/детективом, прокурором створює корупційні ризики. 

Що потрібно змінити?

Розв’язання зазначених проблем вимагає уніфікації визначення викривача в усіх нормативно-правових актах. Це дозволить сформувати єдиний підхід  до реєстрації та здійснення досудового розслідування кримінальних проваджень за участю викривачів та забезпечить їх комплексний захист як у межах кримінального провадження, так і поза ним.

🔹 НАЗК вже працює над необхідними змінами.

Детальніше про проблему 
▪️ за посиланням 1
▪️ за посиланням 2

#викривачі
💡 У соціальних мережах зросла кількість постів про марність боротьби з корупцією та її нездоланність

У публікаціях превалюють загальні міркування про корупцію без посилань на фактичні дані, аналізу конкретних кейсів та проблем.

✔️ Про це свідчать результати медіамоніторингу теми корупції та боротьби з нею у четвертому кварталі цього року.

Найпопулярніші теми в соцмережах транслювалися в негативній тональності та акцентували на поширеності корупції під час війни, неспроможності вступу України до ЄС і НАТО через корупцію тощо. Серед популярних джерел, якими користуються українці, залишаються Telegram-канали проросійських зрадників. Натомість українські медіа фокусувалися на висвітленні конкретних корупційних випадків, а абстрактних міркувань про корупцію стало менше. 

📊 Загалом інформаційний простір традиційно переповнений дискурсом про покарання за корупцію, тоді як лише 6% публікацій були пов’язані з темами про запобігання корупційним проявам. 

Докладніше 🔗

#ДАП
#медіамоніторинг
Від України очікують переходу до системної та проактивної антикорупційної політики

💬 Про це заявив Голова НАЗК Віктор Павлущик 7 лютого на форумі «Вступ України до ЄС: формування трансформаційного порядку денного», присвяченому стратегічним напрямам трансформацій, визначених у дорожніх картах для вступу в ЄС.

НАЗК відіграє ключову роль в двох процесах - в антикорупційному мейнстрімінгу та в створенні антикорупційної стратегії. Проте під час мейнстримінгу в переговорах роль координатора, який збирає та узагальнює інформацію щодо відповідної сфери, відіграє профільне міністерство чи інший орган. Він готує двосторонні зустрічі за переговорним розділом, а НАЗК надає консультаційну та методологічну підтримку. За Законом на НАЗК покладено повну відповідальність за підготовку проектів Антикорстратегії і ДАП, і за подальшу координацію, моніторинг та оцінку ефективності їх реалізації. НАЗК однозначно використовуватиме напрацювання відповідних міністерств в частині обох процесів.

Детальніше 🔗
Кампанія декларування за 2024 рік триває! До контакт-центру НАЗК найчастіше звертаються з питаннями:

👉🏻 Чи зазначається у відповідних розділах майно, яке належало декларанту та/або члену сім’ї та було відчужене у звітному періоді?
👉🏻 Чи зазначається майно, успадковане декларантом або членом його сім’ї, у розділі 11 “Доходи, у тому числі подарунки”?
👉🏻 Чи подається декларація при звільненні, якщо особа звільнилась, але впродовж 30 днів знову стала декларантом?

Відповіді тут 🔗 

📌 Нагадаємо, 1 січня стартувала кампанія декларування для публічних службовців за 2024 рік, яка триватиме до 31 березня включно. Подати декларацію можна в Реєстрі декларацій.

#декларування
2025/02/11 04:06:58
Back to Top
HTML Embed Code: