Telegram Group Search
21 грудня в Латвії відзначають Solstice - зимове сонцестояння, або найдовшу ніч року. До приходу німецьких хрестоносців у 13 столітті жителі Прибалтики були останніми язичниками Європи і до наших днів збереглося багато традицій давніх язичницьких святкувань, які, протягом століть, змішалися з християнськими.
Сьогодні нам вдалося побачити дві традиції:
Котіння поліна
Це традиція, яка повинна відлякувати злих духів, а також приносити родючість і удачу. Колоду з прив'язаними мотузками, котять через усе село чи місто, щоб зібрати всі невдачі, погані думки та вчинки року, що минає. Наприкінці ходи колоду спалюють у вогнищі, символічно спалюючи всі невдачі та печалі.
Коляда
Має кілька назв у різних частинах Латвії - budēļi, ķekatas, kaļadas. Люди вдягають костюми і ходять від дому до дому, співаючи, танцюючи та граючи в ігри. Традиційні маски: тварини (ведмідь або журавель), люди (циганка-ворожка) або надприродні істоти (смерть або диявол). Вважається, що колядники приносять удачу і відлякують злих духів.
Спорадично думав декілька днів над тим, що тема збиральництва і вплив цього архаїчного промислу на локальну економіку, якось неналежно оцінена у нашій антропології (якщо так можна висловитися). Згадую книгу Anna Tsing "The Mushroom at the End of the World: On the Possibility of Life in Capitalist Ruins", де описано, як одна з локальних збиральницьких практик інтегрувалася у сучасну світову економіку. Завжди задаюсь питанням, чому коли у нас є настільки круті кейси, ніхто не візьметься за написання подібних досліджень... Питання риторичне, але вже як є.
Forwarded from Володимир Олегович
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Друзі давайте об'єднаймося та зробимо свій внесок в нашу перемогу.

🔥 640 БАТАЛЬЙОН 🔥

ПОТРЕБУЄ: ТЕПЛОВІЗОРИ, ПЛАНШЕТИ, МОБІЛЬНИЙ ЗАПРАВОЧНИЙ РЕЗЕРВУАР ТА РЕМОНТНІ РОБОТИ І Т.Д
Для виконання бойових завдань! Кожен Донат і репост важливі! Слава Україні.

🎯 Ціль: 400 000 ₴

🔗 Посилання на Банку:
https://send.monobank.ua/jar/4fmT8iFtvz

💳 Картка: Банки
4441111128690090

🌍 PayPal: [email protected]

💎 USDT (TRC-20): TQGojkd2S8fs7hfayHZsyu7EZfniaEjpGa

                  « Усі наші звіти тут »
             InstagramFacebook
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Опустіться у музичні безодні, де грізні рифи обгортають серця відродженням, а звуки освічують світлий шлях душі. У цьому океані звуків пробуджується Християнський метал, де кожен акорд стає битвою за вічну істину, кожен звук — молитвою за пробудження внутрішнього вогню.

https://www.group-telegram.com/metalcrossonmyneck 🩸

https://www.group-telegram.com/metalcrossonmyneck 🩸

https://www.group-telegram.com/metalcrossonmyneck 🩸
Пережити війну: релігійні виміри / збірник інтерв’ю; упор. і ред. У. Севастьянів. Київ: Видавництво Руслана Халікова, 2024. 120 с.
ISBN 978-617-8310-32-5
 
До книги ввійшли 10 розмов про воєнні реалії, у яких релігійні лідери діляться свідченнями про війну, описують досвід окупації й утрати, відновлення й адаптації громади до іншого життя. Це збірник інтерв’ю з представниками різних релігійних спільнот України: зі священниками УГКЦ Романом Гридковцем та Олександром Богомазом, православними священниками – отцем Дмитром Дзядевичем, отцем Андрієм Клюшевим та єпископом Борисом (Харком), головами громад юдаїзму Євгенією Ноженко та Володимиром Зеевом Ваксманом, представницею Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів в Україні Катериною Сердюк, членом релігійної організації «Свідки Єгови» Сергієм Афанасьєвим, послідовником Ґаудія-вайшнавської традиції (Харе Крішна) Артемом Полторацьким, які запрошують до роздумів про роль релігії у кризовий для суспільства час і важливість духовної стійкості та надії.
#R_W
Сьогодні Надвечір'я Різдва Христового
Подільська ікона «Різдво Ісуса Христа» кін. ХІХ ст. Україна 🇺🇦
Forwarded from Litopys △
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Персонаж вертепу «Племінник сатани». Ілюстрація зі збірника Галагана «Український вертеп», який вийшов у 1882 році, демонструє сатиричний образ, що символізує хитрість, аморальність та низькі людські пороки. Цей персонаж був одним із засобів народного гумору, спрямованого на викриття негативних рис і зображення боротьби добра зі злом у традиційних різдвяних дійствах.
Різдвяна ялинка, призначена для німецьких 🇩🇪 передових позицій під час Першої світової війни, 1917 року.

Ця ялинка була частиною спроби підняти моральний дух німецьких солдатів, які служили на фронті. Різдвяні свята, навіть у розпал війни, залишалися важливим культурним і духовним моментом для багатьох солдатів, що нагадував їм про дім, сім'ю та мирне життя. Ялинки такого типу часто виготовляли компактними, щоб їх можна було легко транспортувати до фронту, і прикрашали простими елементами, доступними в умовах війни, як-от свічки, стрічки чи невеликі саморобні прикраси.
2024/12/26 05:10:35
Back to Top
HTML Embed Code: