group-telegram.com/krovna_yednist/473
Last Update:
🫡
Його доля багато у чому нагадує долю інших сучасних українських політв'язнів, таких як Артем Дериглазов чи Ігор Гуменюк, з тією лиш різницею, що Олександр Оверченко виявився ще маловідомішим та був підданий опалі й замовчуванню "опозицією", у тому числі, здавалось би, націоналістичною.
Історія колишнього підполковника СБУ Олександра Оверченка розпочалася у той момент, коли він зробив правильний вибір між совістю і службою режиму та звільнився з підрозділу "Альфа". Ставши президентом Федерації сприяння розвитку спорту та рукопашного бою в Україні, безкоштовно тренував дітей з бідних родин. А далі, за версією слідства, у 2017 році зі своїх вихованців і ветеранів АТО створив "особливо небезпечну розбійну банду", яка нібито вчинила 20 нападів і замахів убивства. Саме тоді Оверченко отримує позивний Сенсей.
Після затримання Сенсея у 2021 році слідство намагалося представити його як звичайного бандита і грабіжника. Однак усі "потерпілі" цих "грабунків" виявлялися просто корумпованими чиновниками або поліцейськими. Більше того, серед "жертв" були і діячі ОПЗЖ, що працювали на РФ, готуючи повномасштабне вторгнення. У цей період Сенсей створює телеграм-канал Народовластие, де викладає свої думки на тему соціально-політичної обстановки в Україні, а пізніше — хід слідства.
Після затримання "банди" Сенсея у 2021 році поліція протягом 2,5 років тримала Оверченка і його соратника Максима Дожанка у СІЗО. Слідство проводилося з масою порушень. Судді брали до уваги найабсурдніші докази, наприклад, — підкинуті через кілька днів після обшуку предмети чи свідчення людей, які впізнали підозрюваного крізь балаклаву. А у цей час поліцейські, намагаючись вибити зізнання, піддавали ув'язненого катуванням та відмовляли у медичній допомозі.
У серпні 2023 року суд неочікувано звільнив Оверченка й Дожанка зі СІЗО під заставу. Однак слідство тривало. За підозрюваними був встановлений постійний нагляд. Оскільки довести вину Сенсея у суді виявилося надто складно, поліцейські, згідно з наявною у нас інформацією, спробували спровокувати Оверченка на підставну справу, та, зазнавши у цьому невдачі, виришіли позбутися його шляхом убивства.
Політичний характер репресій і вбивства Оверченка стає очевидним, якщо подивитися на його націоналістичні погляди й мотивацію та протиукраїнську діяльність "жертв" його "злочинів".
Нажаль, сучасна держава сприяє корупції і потурає різним діячам, що діють в інтересах іноземних держав проти України. В умовах несправедливості системи й бездіяльності держави українцям часто не залишається нічого, окрім як брати ініціативу у власні руки й самостійно ставати на шлях боротьби. І такі герої безумовно заслуговують пам'яті і поваги, але аж ніяк не тортур, ув'язнення і смерті від рук тих, хто, здавалось би, мав би захищати Україну.