Telegram Group Search
говорячи про українську модну школу, Ірина Данилевська каже: «Те, що моє покоління викидало на смітник і називало нафталіном, молоді українські дизайнери зробили культом». співзасновниця Ukrainian Fashion Week акцентує увагу на важливості етичної праці та глибинної інтеграції нашої національної культури в сучасні вироби — і впевнена, що саме цей підхід нас вирізняє.

не можу не погодитися — ділюсь черговим прикладом вбрання-містка між поколіннями: 15 лютого в рамках UFW cвою лінійку вечірнього вбрання презентувала команда KHRYSTYNA RACHYTSKA. засновниця та дизайнерка бренду Христина Рачицька регулярно звертається до памʼяті власного роду та нації загалом, викристовуючи вишивку як спосіб розвитку нової естетичної культури.

колекція має назву «Придатне» — вишиті елементи, бісерні рукави, манжети та уставки, латунні зірки й лелітки повністю виконані вручну. натуральні матеріали — льон, коноплі, вовна та шовк — лягли в основу багатогранних виробів що відновлюють автентичні взори з сторічного вбрання, котре раніше носили ще наші прабабусі.

в якості акцентів KHRYSTYNA RACHYTSKA оперує аксесуарами: “цирки” і “низинки” оспівують традицію Буковини, нашийні бісерні стрічки та “язики” натякають на характерні оздоби Поділля, а “силянки” є одою вбранню бойків, гуцулів і лемків. це колекція-руйнування стереотипів щодо етностилю, що утверджує сучасне та глибинне осмислення національної спадщини.
альтернативою традиційному показу в рамках Тижня моди є презентація — бренди обирають спосіб представити власну колекцію не через модний показ, а крізь інший тип взаємодії з аудиторією.

ділюсь яскравими прикладами презентацій з UFW:

1. Шипелик: дебют луцького бренду був огорнений ляльково-іграшковим настроєм — бренд прикрасив свій корнер квітами та пригощав охочим морозивом. локація марки — закуток дому з дитячими фотографіями, старою камерою та шафою із улюбленим вбранням. головною складовою презентації Шипелика стала сюрреалістична лялькова вистава, в рамках якої у гіперболізованому розмірі ожили речі бренду. декоративні елементи, відчуття казкового сну та весняні символи — ключові в новій колекції Шипелик, яку команда також презентувала впродовж Тижня моди.

2. OMELIA: редизайн-бренд зачарував перформансом, який був створений у співпраці з режисеркою та арт-директоркою Веронікою Ємельяновою. одягнена у білу сукню з обʼємними квітами, котрі є флагманом останніх лінійок OMELIA, Вероніка взаємодіяла з землею, чорною смолою та порожнечею під супровід арфи. виконавиця Антоніна Зозуля-Салій виконувала імпровізацію, що натхненна творчістю Альфреда Шнітке. вбрання Вероніки було виготовлено з 20 метрів стокових тканин, а декор дизайнер бренду Костянтин Омеля вирізав з вінтажних сорочок. Костя описує перформанс як спробу передати ідею краси змін та неминучості переродження.

3. KSENIASCHNAIDER: концептуальний reset у кубічній тематиці. команда бренду працювала зі спрощеними через технічні обмеження формами, спробувавши втілити цифрову естетику в реальному світі. результат? буквальні куби. джинси, куртки, футболки та кепки отримали жорсткі, геометричні, коробкоподібні силуети, ніби їх експортували з відеогри. презентація відбувалась не лише в Мистецькому Арсеналі, а й у цифровому просторі — інтерактивний онлайн-світ подарував змогу прогулятися шоу, роздивитися колекцію та відчути концепцію дистанційно.
5 українських косметичних брендів у одній компанії — не втомлюсь дивуватися майстерності й багатогранності української бʼюті сфери. зараз відкриваю для себе багато нового — і тішусь ділитися з вами.

Lapush, Manelle, Biono, Rebellion та BarberLab — компанія Nutritive забезпечує повний цикл виготовлення засобів для волосся, тіла та обличчя як для чоловіків, так і жінок.

зараз Nutritive розвиває свою спільноту, з якою прагне ділитися не лише секретами догляду, порадами експертів та анонсами нових продуктів, а й пропонувати ексклюзивні знижки, розіграші й сюрпризи.

з найновішого — з 19 по 28 лютого за покупку від 1000 грн Nutritive розігруватиме сертифікат у SPA на двох! ознайомитися з деталями та підписатися на канал, аби стати частиною спільноти, можна за посиланням 🩶
перебуваючи в театрі «Сузірʼя» на презентації J’amemme, у розмовах з іншими не раз випливала тема спадщини & нашої роботи з нею в контексті сучасного сприйняття та збереження.

не можу не пригадати чудовий приклад інтеграції традиції у модерновий простір — мова про флагманський street-бутик SOVA, що нещодавно відчинив свої двері в історичному центрі Києва та зачарував мене своїми інтерʼєрними деталями.

розроблений студією MAKHNO, простір поєднує сучасні форми з текстурами-орнаментами, сяє холодним світлом і з входу зачаровує лампами, що виготовлені з кераміки: одна така важить близько 70 кілограм!

адреса [вул. Городецького 11A] лиш підсилює закладені в інтерʼєрі культурні референції & виводить ювелірний шопінг на новий рівень.
давно не відкривала збори. але коли світ, здається, сходить з розуму, хочеться робити все можливе.

долучаюсь до збору для Роти роботизованих комплексів 3ОШБ — це дрони, що рятують життя наших захисників.

моя ціль — 15 000 гривень. буду безмежно вдячна за посильний донат / поширення.

«Вампір» бачить ворога там, де не бачить ніхто, допомагає коригувати удари і знищувати техніку з високою точністю. це зброя майбутнього, яка вже зараз може допомогти нашим героям.

номер картки банку: 4441111121875714
лінк банки — за цим посиланням.

разом ми — міць.
дякую.
сьогоднішній день хочу завершити нагадуванням: щороку 20 лютого вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні. саме в цей період вже 11 років тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім владним режимом сягнуло свого піку.

20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану.

наша боротьба за свою субʼєктність не зупинялась ні на мить. ми мусимо стояти за свою правду та робити те, що можемо, заради власної Незалежності.

найменше, як можемо подякувати та вшанувати — підтримати актуальні збори тих, кому довіряєте, посильним донатом. буду вдячна за підтримку мого актуального збору для 3ОШБ — лінк на банку тут.
Твіґґі [Леслі Горнбі] — модель-уособлення революційності 60тих.

грайливо-інфантильна й водночас по-серйозному зухвала, Твіґґі популяризувала власне бачення стилю, яке до сих пір залишається актуальним.

📸: Vogue February 1967 by Norman Parkinson / #archive
2025/02/23 04:38:14
Back to Top
HTML Embed Code: