group-telegram.com/mozofficial/4683
Last Update:
ℹ️ Чи знаєте ви, що часто під виглядом реабілітації пропонують те, що насправді не має до неї жодного стосунку? Деякі підходи звучать настільки переконливо, що здаються панацеєю: вони обіцяють «природу в кожній краплі» чи «цілющу силу натурального». Але чи справді це працює? Розберімося.
❓Що таке натуропатія?
Це один із напрямів альтернативної медицини, де використовують гомеопатію, ароматерапію, масажі, фітотерапію, гідротерапію й навіть принципи «самозцілення».
Проте наукова спільнота вже давно довела, що позитивний ефект натуропатії, якщо він є, часто пов’язаний із плацебо-ефектом або загальним поліпшенням способу життя (здорове харчування, фізична активність, достатній сон, прогулянки на природі), а не з унікальними властивостями «натуральних» засобів.
❓ Чи є докази ефективності?
Science-Based Medicine підтверджує, що натуропатія в кращому разі може полегшити симптоми й лише як додатковий до основного метод лікування. Але ризики перевищують переваги: багато засобів можуть мати побічні ефекти чи небажані взаємодії з призначеними препаратами.
❓ У чому небезпека?
У США є лише сім акредитованих шкіл натуропатії, і навіть там кваліфікація спеціалістів залежить від штату. Уявіть, наскільки непередбачуваною може бути ця практика в інших країнах. Ця відсутність стандартизації може поставити здоровʼя пацієнтів під загрозу.
Міністерство охорони здоров’я України активно розвиває систему доказової реабілітації, яка відповідає сучасним міжнародним стандартам. На жаль, ми часто стикаємося з випадками, коли доказова реабілітація підміняється натуропатичними методами, що не відповідає вимогам Програми медичних гарантій (ПМГ) і не задовольняє потреби пацієнтів. Реабілітація має бути доказовою та включати фізичну терапію, ерготерапію, терапію мови та мовлення, психологічну допомогу та інші необхідні методи відновлення.
❓ Що обрати натомість?
Вибір очевидний: доказова медицина. Медичні заклади в Україні пропонують безоплатну реабілітацію, яка базується на науці, мультидисциплінарному підході й орієнтована на пацієнта. Це не лише ефективно, але й безпечно.
Якщо вам потрібна якісна реабілітація, звертайтеся до медичних закладів, які мають відповідні контракти із НСЗУ. Усі послуги з реабілітації покриваються державою в рамках ПМГ.
Цінуйте своє здоров’я й обирайте лише активну, доказову та безоплатну реабілітацію та лікування від держави.
BY МОЗ України
![](https://photo.group-telegram.com/u/cdn4.cdn-telegram.org/file/fxfz7Kh01Y06uJCNkdkgOIMHq1G_3hAHACy0uFIuKnsINMgSnu370CacujbhoiZXdAFKihj7v1M2ESc650S5iunQT8d-4D9PTPvBxpVD61CGgsfqteqDtxBYzAQwixmEcC4N8Esj97vXikWFBFa3Z9vrYd3QCvaB7zgRQIL0ytHFxpNeJxrWFCxyKTuf7VHUu8OVf6dLypZacYZxvzr-lMvkJuPYUc8LNF1RgRuJ63Mmwy2sYmDsetuQafOpZgjF9vMG4ZRBReedwtBPGEMFIQkdY_umdfUyoG1QwqHCXUZPDS68EVnYVW4JGuu1k88Hu0ulz5TDGVhq270R-Kp_hw.jpg)
Share with your friend now:
group-telegram.com/mozofficial/4683