group-telegram.com/gononstopukraine/8030
Last Update:
Одне з найбільших питань, яке виникає після атаки росіян на реєстри: куди пішли кошти, виділені на забезпечення кібербезпеки?
Наприклад, у 2024 році на рахунки ДП «#НАІС», що займається адмініструванням реєстрів, надійшло 473 724 216 грн з державного бюджету. Ці гроші мали бути використані для укріплення захисту від зовнішніх атак.
Та, схоже, були направлені на задоволення приватних інтересів чиновників Мінʼюсту Стефанішиної та підпорядкованих підприємств.
▫️Корупційні тендери: або на що було витрачено мільйони для кібербезпеки?
Аналіз публічних закупівель показав, що ТОВ "АВАЛІС", ТОВ "АККОРДГРУП", ТОВ "БСС Україна" та ТОВ "В2В-РІШЕННЯ" підписали найбільше договорів, що стосувались закупівлі комп’ютерного обладнання, серверів та програмного забезпечення.
Кілька прикладів тендерів, що були укладені в період з липня по грудень 2024 року:
▫️ТОВ "АККОРДГРУП" виграло тендер щодо серверів на суму 20 900 000 грн. Тендер було оголошено 10 липня 2024 року.
▫️ТОВ "АВАЛІС" отримало замовлення на комп’ютерне обладнання на суму 38 400 000 грн. Дата - 22 жовтня 2024 року.
▫️ТОВ "В2В-РІШЕННЯ" 6 грудня 2024 року виграло тендер на програмне забезпечення для забезпечення безпеки на суму 2 400 000 грн.
При цьому, вимоги до учасників закупівель були прописані так, щоб перемогу отримували саме завчасно визначені компанії. Це є чітким індикатором маніпуляцій на рівні тендерних процедур.
Що ще більш тривожить, так це ймовірний зв'язок цих компаній з спецслужбами рф. Деякі з таких мають тісні зв'язки з російськими структурами. Це відкриває нові аспекти для розслідувань, адже виявлення комунікації може свідчити про можливу причетність до кібератак, що сталися наприкінці 2024 року, і які були націлені на Державні реєстри України.
Описані схеми в системі мають далекосяжні наслідки. Розкрадання понад 40% бюджетних коштів, виділених на функціонування реєстрів, ставить під загрозу не лише стабільність фінансової системи, але й безпеку держави в цілому.
В результаті цієї діяльності, інформація з державних реєстрів стає доступною для несанкціонованого доступу, що робить країну уразливою для кібератак та хакерських загроз. Що, звісно, впливає і на власність громадян.
Матеріали по темі:
▫️Зелені міністри працюють на ворога ? Слуги Народу у Мінʼюсті розікрали 2 мільярди бюджету, що мали йти на ЗСУ
▫️Рейдерське захоплення громадських організацій
▫️ Скандал у ДП НАІС: мільйони на схеми, закордонні втечі та махінації з закупівлями
▫️Атака на державні реєстри. Чиновники Мінʼюсту злили дані українців росіянам?
#Мінюст #Стефанішина
TG|FB|YT|TT|INST|WB