Telegram Group Search
📖В Київській духовній академії відбулася ХVI Міжнародна науково-практична конференція.

Форум «Духовна та світська освіта: історія взаємин – сучасність – перспективи» очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Після спільної молитви та вступного слова владики ректора з вітанням до учасників наукового форуму звернувся Предстоятель.
Потім архієпископ Сильвестр виступив з доповіддю на тему: "Шляхи до автокефалії: світовий та український контексти".

Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор розповів про діяльність випускників Києво-Могилянської Академії у справі відродження Православ’я на Поділлі та Волині у другій половині ХVIII століття.

Проректор з науково-богословської роботи КДАіС, професор Володимир Вікторович Бурега, поділився результатами свого дослідження на тему: "Генезис ідеології «русского міра» на межі ХХ–ХХІ ст. та її основні риси".

Після пленарного засідання робота конференції продовжилась у семи секціях.
ℹ️➡️Докладніше.
#Словоректора
📖ДОПОВІДЬ АРХІЄПИСКОПА БІЛОГОРОДСЬКОГО СИЛЬВЕСТРА: «ШЛЯХИ ДО АВТОКЕФАЛІЇ: СВІТОВИЙ ТА УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕКСТИ»

Після Собору Української Православної Церкви, який відбувся 27 травня 2022 р. у Київському монастирі Феофанія, тривають напружені дискусії навколо питання про шляхи набуття нашою Церквою автокефального статусу. Серед єпископату, духовенства, ченців та мирян Української Православної Церкви висловлюються різні погляди як на нинішній канонічний статус нашої Церкви, так і на її майбутнє.

В цій доповіді спробуємо поділитися міркуваннями щодо поняття церковної автокефалії та шляхів її набуття, а також щодо подальшого шляху Української Православної Церкви.
🕊Банченський монастир передав допомогу сім’ям, які постраждалим від повені в Румунії.

Понад 4000 сімей у місті Жудець Галац Румунії, які постраждали від повені, отримали допомогу від Банченського монастиря УПЦ. Про це повідомили на сторінці у Фейсбук обителі 16 жовтня 2024 року, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Православні буковинці передали румунським сім’ям близько 50 тонн продуктів: борошно, цукор, цибулю, рис.

На сайті.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
😢Унаслідок сутичок на території Черкаського Михайлівського собору постраждали 26 людей – медична служба.

Під час силового протистояння воєнізованих осіб проти духовенства і вірян УПЦ, яке відбулося 17 жовтня на території Архангело-Михайлівського собору УПЦ у Черкасах, постраждали десятки людей.

Про це в коментарі місцевому виданню "18000" повідомив керівник черкаської екстреної медичної допомоги Ігор Фесун.

Він зазначив, що 14 постраждалих оглянули амбулаторно, ще 12 госпіталізували.
Серед основних травм – опіки слизових оболонок від перцевих балончиків, а також кілька переломів.
#Публікації
ДОПОВІДЬ ПРОРЕКТОРА З НАУКОВО-БОГОСЛОВСЬКОЇ РОБОТИ ПРОФЕСОРА БУРЕГИ ВОЛОДИМИРА ВІКОРОВИЧА НА ТЕМУ: «ГЕНЕЗИС ІДЕОЛОГІЇ "РУССКОГО МІРА" НА МЕЖІ ХХ–ХХІ СТ. ТА ЇЇ ОСНОВНІ РИСИ»

20 серпня 2024 р. Верховна Рада України прийняла закон «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій» (№ 3894-IX), а вже 24 серпня його підписав Президент України. Цей закон забороняє діяльність в Україні Російської Православної Церкви, а також українських релігійних спільнот, які афілійовані з Російською Православною Церквою. Крім того, новий закон передбачає можливість заборони релігійних організацій, у разі якщо вони займаються пропагандою ідеології «русского мира».

Ідея «русского міра» взагалі не є богословською, не містить в собі вчення про Бога та про Його взаємини зі світом і людством.
❗️Відбувається рейдерське захоплення кафедрального собору – прессужба Кременчуцької єпархії.

Група представників ПЦУ намагається звершити рейдерське захоплення Свято-Успенського кафедрального собору. Про це повідомили в пресслужбі Кременчуцької єпархії.

«Нагадаємо, такі спроби вже були неодноразовими і є абсолютно незаконними», – констатують в єпархії.
#Православний_календар на завтра
🗓 18 жовтня, п'ятниця.
(5 жовтня за старим стилем)
Седмиця 17-та після П'ятидесятниці.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Мц. Харитини (304). Сщмч. Діонісія, єп. Александрійського (264–265). Мц. Мамелхви Персидської (близько 344). Прп. Григорія Хандзойського (861) (Груз.). Прпп. Даміана пресвітера, цілителя (1071), Єремії (близько 1070) та Матфея (близько 1085) прозорливих, Печерських, у Ближніх печерах. Прп. Харитини, кн. Литовської, що у Новгороді подвизалася (1281). Свтт. Петра, Феогноста, Олексія, Кіпріана, Фотія, Іони, Геронтія, Іоасафа, Макарія, Филипа, Іoва, Єрмогена, Тихона, Петра, Філарета, Інокентія і Макарія, Московських і всієї Русі, чудотворців. Прп. Гавриїла (Ігошкіна) спов. (1959).

#Читання_дня
Утр.: — Ін. 10:9-16 (зач. 36). На літ.: — Ап.: Еф. 4:17-25 (зач. 226). Свтт.: Євр. 13:17-21 (зач. 335). Єв.: Лк. 7:31-35 (зач. 32).; Свтт.: Мф. 5:14-19 (зач. 11).

#Тропар_дня Мучениці Харитині
А́гница Твоя́, Иису́се, Харити́на/ зове́т ве́лиим гла́сом:/ Тебе́, Женише́ мой, люблю́/ и, Тебе́ и́щущи, страда́льчествую,/ и сраспина́юся, и спогреба́юся креще́нию Твоему́,/ и стражду́ Тебе́ ра́ди, я́ко да ца́рствую в Тебе́,/ и умира́ю за Тя, да и живу́ с Тобо́ю;/ но, я́ко же́ртву непоро́чную, приими́ мя с любо́вию, поже́ршуюся Тебе́./ Тоя́ моли́твами,// я́ко Ми́лостив, спаси́ ду́ши на́ша.

Преподобним Даміану, Єремії та Матфею
Христо́вых повеле́ний све́том сердца́ своя́ просвети́вше,/ стра́стный мрак прогна́сте,/ те́мже Тро́ицы селе́ние бы́сте тричи́сленнии отцы́,/ Дамиа́не, Иереми́е с Матфе́ем,/ от Нея́же благода́ть прие́мше,/ неду́жныя исцеля́ете, бу́дущая возвеща́ете/ и, А́нгелом соприча́стницы су́ще,// моли́теся Христу́ Бо́гу дарова́ти нам прича́стие святы́х.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Лк. 7:31-35)
"Кому уподібню людей роду цього?" (Лк. 7:31), тобто невіруючих? Якщо Господь ставить це запитання ніби здивовано, чи не тим більше доречно нам дивуватися з виявів невір'я? Здавалося б, як іти проти всебічної очевидності? — і проте ж ідуть. Що сатана опирається — це не дивно; його ім'я таке: противник істини і добра ясно бачить, що Бог є, що Він судитиме його і засудить, що страту йому вже приготовано, а все йде всупереч, і не для чогось іншого, як тільки на зло, а отже на більшу собі згубну шкоду. Чи не цей вже дух богоборства володіє і невірами? Принаймні, за тими поняттями, які маємо ми про душу та її дії, невір’я, за очевидності підстав віри, незрозуміле, так само як незрозуміле і рабство грішника гріху, коли він дізнається ясно, що гріх губить його. І яке ще протиріччя! Тільки невіри і страстолюбці відкидають буття сатани і нечистих духів. Ті, яким би найбільше треба було б стояти за них, зовсім відступаються від них. Чи не від них самих і наука-то ця? Темні темряву люблять і навчають говорити, що їх немає і що в моральному світі будується само собою, без їхніх пасток і підступності.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.info/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар на завтра 🗓 18 жовтня, п'ятниця. (5 жовтня за старим стилем) Седмиця 17-та після П'ятидесятниці. Пісний день. #Святі_дня ✔️ Мц. Харитини (304). Сщмч. Діонісія, єп. Александрійського (264–265). Мц. Мамелхви Персидської (близько…»
2024/10/18 00:00:18
Back to Top
HTML Embed Code: