group-telegram.com/nbu_ua/2860
Last Update:
⬆️ За підсумками 2024 року інфляція становила 12,0%.
Про це свідчать дані Держстату.
Фактична споживча інфляція в грудні 2024 року була вище прогнозу НБУ, опублікованого в Інфляційному звіті за жовтень 2024 року.
З одного боку, вагомим рушієм зростання цін та основною причиною відхилення цінової динаміки від прогнозу залишалися тимчасові чинники, передусім стрімке подорожчання продуктів харчування через нижчі врожаї.
З іншого – відчутно посилився й фундаментальний ціновий тиск на тлі подальшого збільшення витрат бізнесу на енергозабезпечення й оплату праці. Певний вплив мали й ефекти від послаблення обмінного курсу гривні.
❓Чого очікувати далі?
У перші місяці 2025 року інфляція, вірогідно, продовжить зростати через подальший вплив вищезазначених тимчасових та фундаментальних чинників.
📉 Водночас НБУ очікує, що інфляція повернеться на траєкторію стійкого зниження у другій половині 2025 року й прямуватиме до цілі НБУ – 5% на належному горизонті політики.
☑️ Зниженню інфляції сприятимуть:
▪️заходи процентної та валютно-курсової політики Національного банку;
▪️вищі урожаї;
▪️поліпшення ситуації в енергетиці;
▪️зниження фіскального дефіциту;
▪️помірний зовнішній ціновий тиск.
Нова інформація щодо цінової динаміки враховуватиметься під час ухвалення рішень із монетарної політики та в оновленому макроекономічному прогнозі, який буде оприлюднений 23 січня.
👉 Детальніше про ситуацію з цінами читайте за посиланням.
BY НБУ | Знати. Розуміти
Share with your friend now:
group-telegram.com/nbu_ua/2860