Telegram Group Search
#НАрх_ідея
#екстремальна_філософія

Сьогодні о 18:00 зустрічаємось в ефірі каналу Imara Notia, щоб продовжити спільне читання есе Алена де Бенуа "Вперед, до припинення зростання!".

А поки - ловіть коротке комюніке 2019 року від Хакіма Бея на ту саму тему: так званий "сталий розвиток" (sustainable development), ідею якого активно просувають глобальні еліти, є спробою зберегти капіталізм і нинішній світовий порядок. На тлі екологічних катастроф, що насуваються або вже відбуваються, ця ідея - що мертвому припарка.

Значимою альтернативою ліберальному "сталому розвитку" є ідея degrowth, власне економічного антизростання.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Джеймс Скотт - Анти-карта Зомии

Семинар, посвященный анализу и интерпретации идей американского антрополога Джеймса Скотта.
В центре внимания книги "Благими намерениями государства" и "Искусство быть неподвластным. Анархическая история Юго-Восточной Азии".

Я советую не столько смотреть семинар, сколько слушать его в подкасте на канале К Другому Мифу

https://www.youtube.com/watch?v=lO6yB4hAb4Y
Forwarded from Afemina
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Об уровне образования «неграмотных» культур, сохранивших устную традицию

Александр Кармайкл свидетельствует, что «жители острова Льюис, как и народы Высокогорья и в целом Островов, в основном держат Священное Писание в уме и пользуются им в своей речи... Возможно, никакой другой народ не имел более полного ритуала песни и предания, светского обычая и религиозной церемонии, чем недопонятые и так называемые неграмотные горцы Шотландии».

[Вот что пишет об этом исследователь Дж. Уотсон, на которого ссылается А. Кумарасвами]

«Беднейшие классы, как правило, говорят на восхитительном языке... Некоторые из них декламировали тысячи строк древних героических поэм... другая причина фрагментарности некоторых сказаний состоит во всеуничтожающем эффекте современной цивилизации»; «Интеллектуальное наследие... древняя культура, охватывающая все северные и прилежащие к северу внутренние районы Шотландии. Люди, которые обладали этой культурой, могли быть и обычно были неграмотными, но они далеко не были необразованными…»

Ананда Кумарасвами
Интерпретация символов
#НАрх_постать
#радикальна_етнографія

4 роки тому у Венеції помер Девід Ґребер - один з найвидатніших антропологів сучасності, а також активний учасник антиглобалістського руху 1990-х і "антилідер" Occupy Wall Street. Складно повірити, що більше не буде книжок, в яких він пропонував би нові фантастичні теорії, що буквально перегортають уяву, але при цьому виявляються чимось знайомим, хоча й непоміченим до того.

Учень Маршала Салінса, він дуже тонко аналізував соціальну реальність, розвиваючи підхід, який сам назвав "анархістською антропологією". Таке відчуття, що книги він писав легко, на одному диханні - так само, як вони читаються. Інтелектуальна сміливість у них всіх зашкалює, це ніби Чак Поланік від академічної антропології.

Такі праці, як "Борг: Перші 5000 років", "Утопія правил" (про бюрократію), "Лайняна робота" (про так звану gig-economy), - для сучасного інтелектуала це, що називається, must read.

У них Ґребер буквально фонтанує ідеями, які чи то напрочуд вдало збирає з різних джерел, чи то дійсно вперше пропонує сам. Наприклад, він з легкістю розбиває міфи про походження грошей, які чомусь повторювались з часів Адама Сміта, і доводить, що Сміт запозичив їх з арабських середньовічних трактатів! Показує, яким чином філософські шукання "осьового часу" пов`язані з ростом інтенсивності воєн, поширенням античного рабства і перших монет. Мене вразила його теорія чергування періодів готівки і "віртуальних грошей", а також ніби самоочевидні зауваження про принципову "антибюрократичність" світу фентезі й неспівпадіння державних кордонів із "силовим полем" державної влади.

Українською мовою, на жаль, жодна книга Ґребера поки не перекладена, однак саме зараз, у 2024 році, є суттєві зрушення на цьому напрямку. Наскільки нам відомо, готується видання одразу двох книг Ґребера українською: "Піратське Просвітництво, або Справжня Ліберталія" та "Світанок всього". Є певна іронія в тому, що це - останні опубліковані роботи автора, тобто український читач (припустимо, не знайомий з російськими перекладами і оригіналами) почне відкривати для себе Ґребера, так би мовити, "з кінця".

Ну а поки є декілька статей на сайтах "Спільне / Commons" та "Контур". Недавно, наприклад, з'явився переклад есе "Анархізм, академія і авангард".

Одним словом, спи спокійно, Девіде. Час прийде, і революційний карнавал (в істинному значенні цього слова) скасує всі борги, а "прокляту частину" (капітал) перетворить на те, чим вона була від початку - на щиросердний ДАР, і довгі-предовгі 5000 років рабства завершаться. Наші нащадки читатимуть твої книги довкола племінних вогнищ, а своїх власних дітей лякатимуть переказами про іпотеки і безглузду роботу заради безглуздих речей.
5-го числа о 18:00 на цьому каналі відбудеться читання есе Генрі Девіда Торо "Про громадянську непокору" до якого можуть долучитися всі охочі.

Це класичний текст про моральну відповідальність кожної людини перед суспільством і державою. Поговоримо про ідеї, які надихали покоління борців за справедливість, і їх актуальність у сучасному світі.
#радикальна_етнографія

У Папуа Новій Гвінеї є плем`я під назвою ятмул. Наприкінці 1990-х його чисельність складала близько 15 тисяч осіб. Ключовим моментом ініціації у ятмулів є скарифікація - шрамування тіла на манер крокодилячої шкіри. Ятмули вважають крокодила своїм першопредком, а тому намагаються наслідувати характерні ознаки іншої лінії його нащадків - власне, хижих рептилій.

Скарифікації підлягали чоловіки не тільки по досягненню повноліття, але й під час переходу між будь-якими іншими віковими класами.

Останнім часом не так багато чоловіків-ятмулів проходять через цю операцію, адже вона нині коштує дорогувато: якісна скарифікація в цій місцевості коштує кількасот "зелених" (не пальмових листів) і пару поросят.
"Я не те, що зі мною трапилося, я те, чим я вирішив стати."

Карл Густав Юнг
#цитата
НеоАрхаїка 🐾
"Я не те, що зі мною трапилося, я те, чим я вирішив стати." Карл Густав Юнг #цитата
Ducunt volentem fata, nolentem trahunt.

"Того, хто бажає, доля веде, хто не бажає, того тягне".

Вислів грецького філософа-стоїка Клеанфа, популяризований Сенекою.
«В эпоху ускорения нет ничего более захватывающего, чем двигаться медленно.
В эпоху отвлечений нет ничего более привилегированного, чем быть внимательным.
В эпоху постоянного движения нет ничего более срочного, чем спокойно сидеть на месте».

Пико Айер. Искусство покоя.
Forwarded from Anprim Rotsman
Мій погляд, коли мені в інтернетах кажуть, що без здобутків цивілізації ми б досі жили у печерах
2024/10/14 15:16:42
Back to Top
HTML Embed Code: