Telegram Group Search
Forwarded from Ліс на Руїнах
Оксфордський словник англійської мови вибрав словом року вираз brain rot. Це буквально перекладається як "розкладання мозку". Так називають результат надмірного споживання інформації, особливо онлайн-контенту, який не має ніякої змістовної цінності та негативно впливає на когнітивні здібності людини. Частота використання виразу за рік зросла на 230%.
 
Першу згадку brain rot виявили у книзі "Уолден, або Життя в лісі" американського поета Генрі Девіда Торо, опублікованій у 1854 році.
 

 
Forwarded from ПЛЕМ’Я 🔥🐒
🙅 Відмовся від кешування!

🐉 Всесвітній Левіафан зв'язку опутав нас своїми коаксіальними, витими та оптоволоконними щупальцями.
🛜 Знедавна крізь нас щосекунди проходять і невидимі нитки цих пут: стільниковий та супутниковий зв'язки, WiFi...
👁 У містах вже неможливо сховатись від погляду мережевого монстра. Також і в селах він знайде тебе, щоб вручити тобі чарівне сповіщення. Навіть у горах заходу та степах півдня складно сховатись від нього.

📵 Проте є ще місця, де око Левіафана втрачає тебе зі свого пильнування. Місця, вільні від ультракоротких хвиль та кабелів зв'язку.
🥚 Але і тут Левіафан знайшов рішення! Завантаживши його ікру собі в телефон чи ноутбук, всього-лише варто відкрити кешовані зародки — і ось, цей жаданий контент вже біля тебе, куди б тебе не занесло.
😵‍💫 Подкасти, музика, фільми, ігри — весь той медіа-контент, що забирає твої ментальні ресурси від роздумів над власним досвідом та формуванням унікальних думок, підсаджуючи на споживання готового контенту, тепер завжди поруч із тобою.

Кешування — завантаження готового контенту у власний офлайн — це Троянський кінь Левіафана, що просочується вглиб у внутрішній простір особи. Позбався кешування, і тебе стане більше!

ПЛЕМ’Я  🔥🐒
Вчора був просто-таки день репостів із дружніх каналів 😁 Хочу нагадати, що ви можете додати собі їх усіх через теку АНАРХОЛОГІЯ - тут лише якісний контент, який нагадуватиме, як важливо вимикати гаджети і жити справжнім життям.

Imara Notia

Go outside, touch the grass

Ліс на Руїнах

Анархізм українською

ПЛЕМ'Я

Чорнозем

Низовина

НеоАрхаїка
#НАрх_практика

За кілька тижнів відбудеться найбільш утаємничена мить року, як і саме таїнство народження і припинення життя - зимовий сонцеворот, Коляда, Йоль, Dies Natalis Solis Invicti.

Запрошую прожити цю мить разом у відблисках свічок, протяжному співі світотворчих пісень, душевному спілкуванні потойбіч гаджетів та споживацької гарячки.

Збираємось надвечір 22 грудня в центрі Одеси. Кого зацікавило, пишіть @dolhochub
Forwarded from Горький
Издательство книжного магазина «Циолковский» выпустило книгу известного американского антрополога и политолога Джеймса Скотта «Оружие слабых», в которой на примере малазийского крестьянства 1970–1980-х годов анализируются неявные формы противостояния обездоленных представителей этого класса государству. Читайте о ней в рецензии переводчика книги Николая Проценко.

https://gorky.media/reviews/krestyanskoe-soprotivlenie-i-globalnaya-smert-derevni/
#НАрх_мистецтво
#Campus_Desertum

Великий Степ неосяжний і сповнений волі. Знаки, які Єдиний розкидав над Степом, рухливі та небезпечні... Все у Степу нетривке, рухливе - і що може бути більш дивне, ніж рухлива Вічність. Вітер за чверть доби змінює все навколо: хмари і трави, колір і смак повітря. Степ - це приховане Суще, бо все, що хоче сховатись, бачить спостерігача здалеку і ховається швидко. Швидкість тут не відзнака, а спосіб буття; відзнака в Степу - спокій. На спокій мають право лише кам`яні баби. Все інше, що йому суджена смерть, усе суще в Степу рухається і змінюється - і ніхто не скаже, що в нього попереду визначеність, якщо поряд Степ.

Володимир ЄШКІЛЄВ, Олег ГУЦУЛЯК, "Адепт" (1995)
#радикальна_етнографія - цього разу теж радикальна, однак не в тому сенсі, що зазвичай

Сьогодні ввечері натрапив на надзвичайно вдале відео фольклорно-етнографічного гурту "Володар", який відтворює весняні народні ігри й танки Прип'ятського Полісся, дбайливо зібрані й реконструйовані кількома поколіннями етнографів.

0% шароварщини
100% самобутності

Від деяких ігор зі співанками на кшталт "Ворона" чи "А в нашого зайка золотиє яйка" 🌚 віє такою хтонічністю та вакхічністю, що цей відеоряд без жодного монтажу можна було б припасувати до стрічки "Midsommar" Арі Арістера.

Додатково відзначу, що всі ці простецькі забавки українських дівчат-селянок ХІХ століття мають значно більше сенсу за будь-яку вульгарну розважайлівку під час, хай Боги милують, "корпоративів" і "тімбілдінгу".

https://www.youtube.com/watch?v=at10ntWpAeM
Forwarded from ПЛЕМ’Я 🔥🐒
Все, що нині відбувається — замерзне й заціпеніє у вихорах життя, розкладеться та розчиниться у плині часу, сховається під шаром буденності наступних поколінь.

Як нам маловідомі проблеми когось із наших предків у 1724-му, так і наші нащадки із 2324-го згадуватимуть цей час лише як чергову страшну сторінку цієї товстенної книги — історії "цивілізованого світу". Можливо, до них дійдуть міфи та чутки про найвеличніші із наших битв, приказки про атомний вогонь та спроби умиротворити чортів — але не факти, не імена та не настрої.

Подробиці розвіються, і через тисячоліття люди пам'ятатимуть не цю тотальну хтонь, а міфи про неможливе та надлюдське у ці темні часи.

Бо так і має бути 😌

ПЛЕМ’Я 🔥🐒
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
НеоАрхаїка 🐾
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#НАрх_витяги

Я б хотів зняти кіно про покоління людей, у яких не буде пам'яті. Про тих, хто не пам'ятає імена й телефони друзів, важливі дати... Зараз воно якраз зростає. Ці діти на будь-яке питання одразу кидаються в інтернет, щоб перевірити IMDB, Вікіпедію та пошукати в Google. Тотальне зникнення пам'яті. Як зняти кіно про людей, настільки одержимих інтернетом? Про тих, хто весь час має позначати, де вони знаходяться, що зробили і побачили? Я нещодавно був на концерті й помітив, що люди не те що запальничками, але навіть і телефонами не розмахують. Тепер вони стоять, втупившись в екран, і пишуть, що відбувається. Коли вони отримують задоволення? Це іншопланетяни - покоління, у якого постійний зуд, надзвичайно короткий фокус уваги, нестерпне бажання все отримати тут і зараз. Що це за життя, в якій немає пам'яті та очікування?

Террі ГІЛЛІАМ
#НАрх_мистецтво
#радикальна_етнографія

У Лесі Українки є дві дуже етнографічні поеми. Вони не стосуються України, хіба лише побічно, але є в них усе, що треба, - і складність спілкування з Іншим, і центр-периферійні відносини в імперії, і натяк на "шляхетного дикуна". Захоплює, проймає.

Почнемо з ЯКУТСЬКОЇ ПОЕМИ 1904 року.
#екстремальна_філософія

Якщо хтось із захопленням вимовляє слово "геополітика", я хапаюсь за пістолет.

Концепція так званої "геополітики" не сходить до наук про землю, народи чи державні утворення. Сама по собі вона є плодом хворобливої фантазії правоконсервативних кіл, для яких держава є позаісторичним явищем та живим організмом, а весь світ - "шахівницею".

У невеличкому відео географ Міхаіл Аґапов розкладає по поличках сумнівну генеалогію цієї наукоподібної конспірології, яка глибоко в'їлася в мозок політиків і всіляких "експертів". Немає нічого дивного в тому, що на пост-совку чи не головним її популяризатором став АГД - схиблений імперець-фашист, один із ключових архітекторів "русского міра" та нинішньої війни.

Краще фахово тямити у різновидах тваринних запрягів, формах глечиків чи системі спорідненості яномамі, ніж у "геополітичних іграх", які є шиZоїдним кривотлумаченням суспільно-політичних процесів.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/12/30 22:33:41
Back to Top
HTML Embed Code: