Telegram Group Search
#НАрх_штудії
#НАрх_ідея
#екстремальна_філософія

Поки їду до свого хутору в повільнесенькій електричці, хочу поділитися враженнями від книги, яку завершив читати вчора:

p.m. боло-боло. - Радикальная теория и практика, 2014. - 224 с.

Цікавезна утопія, яка напрочуд схожа на моє бачення "омріяного майбутнього" на максималках. До слова, подорож в електричці, яка зупиняється через кожні 10 хвилин, і потім на велосипеді до хутора - це саме той спосіб пересування на більш-менш далекі відстані, який обстоює автор.

Якщо ви маєте можливість і бажання підтримати канал, буду вдячний кільком шекелям на картку:
5457082270998086
"Сучасний капіталізм створює безглузді роботи не для продуктивності, а для того, щоб ми були зайняті й не ставили запитань."

Девід Гребер
#цитата
Forwarded from Журнал НОЖ
Мы за нормальные бункеры, а не ваше «стильное выживание».
Forwarded from AnthropoLOGS
​​В Заре всего у Гребера и Уэнгроу интересный заход, когда в первой главе идёт разбор, какое влияние оказали индигенные жители Америки на формировании просвещенческого нарратива о свободе и справедливости, при цитировании, авторы называют их "американские мыслители", следуя за языком источников, т.е. реляций иезуитов XVIII в. Для XVIII в. это логично, европейцы в колониях оставались европейцами, следовательно американцы - это индигены, но в XXI веке получается намеренная деколониальная ирония, возвращающая индигенам их континент.

Однако, в свете последних событий у иронии появляется ещё одно дно, о котором уже, слава богу, не узнает Дэвид: твиттерские реляции некоторых американских мыслителей вполне могут настолько разрушить репутацию современной американской мысли, что термин "американские" действительно вернётся мыслителям индигенным, за отсутствием конкурентов 🌚

Портрет: американский мыслитель Кондиаронк
НеоАрхаїка 🐾
#НАрх_витяги Принизлива дія машин Машина безособова; вона віднімає у предмету праці його гордість, його індивідуальні чесноти й недоліки, які вирізняють всяке немашинне виробництво, і таким чином ніби позбавляє якого людяності. Раніше будь-яка покупка у виробників…
#НАрх_витяги

...весь сенс аналізу часу та рухів, який лежить в основі розподілу праці на конвеєрі, полягає у поділі виробничого процесу на безліч легко засвоюваних етапів. Процес цей і було спеціально спроектовано, щоб прибрати з виробничого циклу ремісництво й позбавити кваліфікованих спеціалістів їхньої влади над власником засобів виробництва, яку вони мали за доіндустріальної доби.

Конвеєр же припускав використання некваліфікованої, стандартизованої робочої сили, де будь-який учасник ланки може бути замінений без особливих складнощів. Інакше кажучи, він залежав від того, що ми повністю обґрунтовано могли б назвати "отупінням" робочої сили.

...Понад півтора століття тому Алексіс де Токвіль, коментуючи наведений Адамом Смітом класичний приклад поділу праці, задав ключове питання: "Чого можна чекати від людини, яка провела двадцять років за виготовленням булавочних голівок?".

...Конвеєр - це втілення авторитарного середовища, де рішення приймаються інженерами, де немає незамінних, а всі робітники повинні виконувати доручені завдання на рівні рефлексів.

Джеймс К. СКОТТ, "Two Cheers for Anarchism" (2012)
#НАрх_мистецтво

Закотилася
Повня за ліс
залишився
від неї окраєць
опівнОчі
із нього скочив
срібний
місячний заєць
Кинув клич:
,,Гей, братове зайці
нумо, виходьте
Бачите в небі знак?
То ж станцюймо
на радість усім
нічний запальний
гопак
Дай, брате зайче
лапу мені дай
Грай, місячна музико
грай без зупину
грай"
Скачуть вухаті
в танку запальному
лапами сніг б'ють
коло по колу
лапа до лапи
танець ведуть
І прокидається
від того ритму
заснула трава
квітка розплющила
оченята - жива!
Весело скачуть
зайці
місячні і лісові
Чуєш їх пісню?
Знаю, що чуєш
Бути весні!

Слова - ТаЯ
Картина - Cheryl Parris
#НАрх_витяги

До цивілізації люди страждали тільки найбільш простими та невідворотними хворобами. Селяни й простолюд все ще близькі до фундаментальної нозологічної таблиці; простота їхнього життя дає їй ясно віднаходитися у своєму раціональному порядку: у них нема всіх цих різноманітних, складних, змішаних нервових хвороб, лиш тільки стійкі апоплексії або явні напади безумства. По мірі того, як вони займають вище становище і довкола них вибудовується відповідна соціальна мережа, "здоров'я видається деградуючим", хвороби стають більш різноманітними, поєднуються одна з одною і їхня кількість серед вищої буржуазії вже велика, але найбільша - в середовищі "знаті".

Мішель ФУКО, "Народження клініки" (1963)
Forwarded from Микрокосмос
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Мы как-то привыкли, что танец дервишей – это когда мужчины в длинных светлых одеяниях и конических шапках сикке красиво кружатся вокруг своей оси. А вот у курдских дервишей ордена Касназани принято трясти хаером. Говорят, в ходе ритуала они впадают в транс и ножами наносят себе удары в голову и лицо, но боли не чувствуют. (На видео только танец, без членовредительства)
#НАрх_гумор

Пам'ятаю, як я охуїв, коли в роки свого вчителювання побачив таке у підручнику з права для 9 класу. Тобто видатні мислителі від Томаса Мора до автора "боло-боло" (і навіть Платона щодо філософів в його ідеальному полісі) оспівували такий стан речей як благо, а тут прийшли якісь містечкові методисти Ремех і Пометун і обурилися: "Ну нєльзя жє так!" 🤡

Стосовно цього міста БезВладдя (ἀν-αρχία): мінуси??
Forwarded from Ліс на Руїнах
Виявляється в правому середовищі існує думка, що капіталістична конкуренція - це єстєствєнноє продовження еволюційної чи природньої конкуренції. Давайте розберемося

Програш в еволюційній конкуренції не завжди означає смерть вида чи індивіда. Вони можуть перейти в іншу нішу та отримати новий розвиток там. В капіталістичному світі, якщо ти втратив бізнес чи гарну роботу в ході конкуренції чи технологічних змін, то це означає соціальну смерть. Шанси повернутися на минулий рівень мізерні.

В капіталізмі присутня неприродна ієрархія спеціалізацій. Чому, щоб бути в шоколаді, треба виключно йти в барижництво? Інші сфери, за деякими виключеннями, тобі таких прибутків ніколи не дадуть? Це все одно, що медведі, які вміють ловити рибу, отримували б більше самок, теплішу берлогу та менше мисливців чим ті ведмеді, які полюють на оленів чи харчуються ягодами.

Також покажіть мені феномен експлуатації в природі. Де ця мавпа, яка посилає інших мавп збирати банани за один процент від цих баннанів? І яку чомусь охороняють здорові мавпи, які отримують 2 проценти від бананів

В природі реально існують рівні стартові позиції при народженні. В капіталізмі блага накопичуються і передаються у наступні покоління. Таким чином виживає не, як то кажуть, сильніший, а той кому пощастило народитися в багатій родині. А реально розумні, сильні та сміливі гинуть на війнах, сидять по тюрьмах та спиваються від неможливості реалізувати свій потенціал. Бо усі місця зайняті вирожденцями, яких понаплодили вирожденці. Класичний приклад велика родина аутиста Ілона Маска

І найгірше, що ці аутисти будуть правити всією популяцією і реалізувати нашими руками свої дегенеративні фантазії. Типу політ на Марс чи супер штучний інтелект. Які мають потенціал угробити людство протягом століття. Природна ж еволюція - це максимальна тяга до життя та адаптація до умов, а не збоченне викривлення та руйнація цих умов

#анархопримітивізм
#НАрх_практика

З нагоди лютневої повні та свята Велеса Віщого, яке відзначають у ці дні рідновіри, за дві години обладнав невелике капище у лісі поблизу свого хутора. Планував це зробити вже кілька років, та все ніяк не доходили руки. Маю на прикметі ще кілька місць, де хочу обладнати жертовники різних типів і присвячені різним Богам.

Означувати простір точками взаємодії зі Священним - правильна і блага діяльність у нашу добу.
#НАрх_витяги
#екстремальна_філософія

Той, хто шукає сенсу в житті, намагаючись осмислено визначити себе, має існувати в горизонті важливих питань.

Самовибір як ідеал має сенс лише тому, що окремі проблеми є важливішими за інші. Я не можу заявити, що обираю себе, і розгорнути весь ніцшеанський словник самотворення лише тому, що обираю стейк і картоплю фрі на сніданок...

За Ніцше, я стаю великим філософом, якщо перетворюю систему цінностей. Але це означає - перевизначення цінностей, що стосуються важливих питань, а не переінакшування меню в Макдональдсі чи повсякденної моди наступного року.

Чарлз ТЕЙЛОР, "Етика автентичності" (2001)
#НАрх_ідея

Вперше я побачив цю картинку близько опівночі 24 лютого 2022 року, за кілька годин до вторгнення. Постити її того дня видавалося недоречним, проте зараз, враховуючи всі обставини, це видається більш-менш очевидним підсумком "розвитку цивілізації".
#НАр_scum
#НАрх_мистецтво

Дурнувата гоббсіанська дистопія, покликана, судячи з усього, переконати споживачів американського контенту, що краще жити з президентом Трампом, поліцією, податковою та страховими корпораціями, ніж на Дикому Заході. За класикою жанру, хоча б (деякі) індіанці не показуються повними покидьками. Цим світом керує логіка, яку висміяв Девід Ґребер у "Піратському Просвітництві": мовляв, будь-хто, якби мав можливість полонити іншу людину і продати її в рабство, неодмінно зробив би це.

Утім, мене давно муляє ідея перенести таку естетику на наше Дике Поле. Замість тайги - вкриті очеретом пустоші. Замість індіанців - татари. Замість французів та ірландців - ляхи й московити. Але ніяких "славних битв" і "козацької звитяги". Гнітючі ритми тулумбасів і повна безвихідь протягом всього фільму. Зліплені з землі й кізяків бурдюги, описані Яворницьким. Верениці ясиру, що, зв`язані, чимчикують крізь туман. Ото буде історичне кіно.
2025/02/21 12:24:56
Back to Top
HTML Embed Code: