Telegram Group Search
Після відновлення планових перевірок характеристик продукції стосовно всіх видів нехарчової продукції⬇️

Штрафи, що можуть бути застосовані:  

📍за недодержання розповсюджувачем умов зберігання продукції, якщо внаслідок цього продукція стала небезпечною та/або такою, що не відповідає встановленим вимогам– 34 тис. грн (17 тис грн для платників єдиного податку), а за повторне протягом трьох років порушення, - 68 тис. грн;

📍 за введення в обіг продукції, що становить серйозний ризик, - 102 тис. грн, за повторне протягом трьох років порушення -340 тис. грн;

📍за введення в обіг продукції, що не відповідає встановленим вимогам – від 34 тис. грн до 51 тис. грн, за повторне протягом трьох років порушення – 68 тис. грн.

Також  за 📍невиконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів або недопущення до проведення перевірок застосовуються штрафи від 17 тис. грн до 170 тис. грн.

2/2
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Підписання Зеленським "податкових" законів у зоні турбулентності.
 
Спочатку 45 днів для закону про збільшення військового збору, потім 17 днів для закону про виправлення помилок, наразі – закон про збільшення акцизів на тютюнові вироби.
 
ВЖЕ пішов 22 день, як закон направлено на підпис Зеленському, а сам закон має набрати чинності з 1 січня 2025 року. І таке затягування негативно впливає на діяльність суб'єктів господарювання.
 
За Конституцією України Президент повинен підписувати (або ветувати) прийняті ВРУ закони протягом 14 днів.
 
Нажаль, економічні
питання не в пріоритеті 5-6 менеджерів
.

Як так може бути🙆‍♀️
 
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
є-ГЕНЕРАТОР – саме так можна назвати чергову піар-програму від влади, яку проводить Мінцифри під гучною назвою "Енергетична стійкість для бізнесу".

Але цього разу – це не просто програма – це КОНКУРС.

Переможців (лише 60 !!!!!! підприємств – по 10 з Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей) визначить журі.

Про відключення електрики в інших областях в Мінцифрі мабуть не знають.  

Кожен переможець отримає зарядну станцію на 1,2 кВт, генератор на 5-6 кВт та павербанк у вигляді благодійної допомоги.
І якщо порахувати – вартість набору 1000 дол. США.
Учасників конкурсу оцінюватимуть за спеціальними критеріями, серед яких залежність бізнес-процесів від електропостачання, тривалість відключень в регіоні, кількість найманих працівників, рівень доходу, досвід роботи на ринку тощо (загалом можна набрати 100 балів).
І НАЙГОЛОВНІШЕ – кожен учасник зобов'язується брати участь у зйомках інформаційних сюжетів чи інших аудіовізуальних матеріалів, давати інтерв'ю та коментарі.  

Чергове ШОУ для Єдиного Телемарафону з призовим фондом 60 тисяч доларів США.

ПОТУЖНО !!!
Просто вражена «здібностями» цієї влади до шоу. На більше- НЕ здатні!
На подумати новопризначеному голові Державної податкової служби України.

Може зрозуміє про що говорить бізнес (підказка, шукайте за близькими словами до податкової 😉), ну і відповідно що треба робити в першу чергу (знову підказка, подумати треба швидко, бо термін перебування на посаді може бути надто коротким)

П.С. Результати опитування взяла з допису пана Андрія Длігача. Вдячна за проведення дослідження.
Звісно, перший допис у 🎄новому році продовжить сталий контент мого тг-каналу.

Отже, на своє депутатське звернення отримала інформацію з ДПС щодо окремих питань роботи СМКОР у листопаді 2024 року.

ℹ️В Україні кількість платників ПДВ станом на 01.12.2024 становить 248,4 тис., у листопаді їх кількість збільшилась на 608.

У листопаді 2024 року 159 тис. платників (64% від загальної кількості)  подали ПН/РК на реєстрацію в ЄРПН, при цьому:
порівняно з минулим місяцем кількість ПН/РКзбільшилась на 4%
та сума ПДВ у ПН/РК на 6%, тоді як кількість платників - на рівні жовтня.
⬇️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Щодо блокування ПН/РК

У листопаді кількість платників, яким були заблоковані ПН/РК, становить 23,6 тис платників або 15% до тих, хто подавав на реєстрацію ПН/РК, при цьому заблокована сума ПДВ зросла на 15% та кількість ПН/РК на 8% до минулого місяця🤷‍♀️
Всього за січень-листопад  було заблоковано майже 2 млн 153 тис. ПН/РК і загальна сума заблокованого ПДВ склала майже 49 млрд 127 тис. грн, при цьому в подальшому платники 💪довели (комісії ДПС + суди) право на реєстрацію 🎯1 млн540 тис. ПН/РК майже (72% від заблокованих ПН/РК) на 🎯35 млрд 885 млн грн (73% від заблокованої суми ПДВ), тобто похибка у роботі СМКОР складає мінімум 72%‼️

Висновки можливо зробить вже новий голова ДПС?!
 
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Ризикові платники ПДВ

ℹ️Станом  на 01.12.2024 ризикових платників – 27 752, що становить  17% до всіх платників, які реєстрували ПН/РК.

Перелік  ризикових платників скоротився до минулого місяця на 5129 платників: своїми рішеннями податкова зняла статус ризиковості з 5844 платників🤔

Що ж трапилось🤔, що податкова вивела з ризикових більше 5 тис. підприємств?

Схоже 🧹«почистили» Перелік.

Останній раз така акція відбулась у липні 2023 року, коли  «ризиковість» зняли з 18,4 тис. платників.

От тільки на позитивну тенденцію, нажаль  це не схоже, бо до Переліку ризикових додалось нових 🤷777 платників ПДВ і комісіями ДПС регіонального рівня було прийнято 1122 рішень 🤷про залишення платнику статусу ризикового.

🚨Отже у листопаді до минулого місяця:
• кількість заблокованих ПН/РК зросла на 8%;
• заблокована сума ПДВ зросла на 15%;
• перелік ризикових платників скоротився на 5129 платників.
🔚🎄
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Тютюновий акцизний детективний СЕРІАЛ триває 🚨
 
В головних ролях 🎭: тютюнові компанії, Мінфін, податковий комітет та Президент.
 
Короткий опис минулих 📽️серій:

Березень 2024 року – уряд реєструє проект Мінфіну№11090 про переведення ставок акцизу на тютюнові вироби в євро та поступове їх підвищення до 90 євро за директивою ЄС, одночасно заморожуючи ставку акцизу на ТВЕНи у розмірі 72 євро. Тютюнові компанії ЗА.

Квітень 2024 року – реєструється 4 альтернативні проекти, які пропонують ставку акцизу на ТВЕНи збільшити до 90 євро та підвищити адвалорну ставку з 12% до 25%.Тютюнові компанії та Мінфін проти.

Травень 2024 року – на робочих групах в податковому комітеті Мінфін підтримує підвищити адвалор до 25% - додаткові доходи бюджету майже 80 млрд гривень за 4 роки. Тютюнові компанії проти.

Початок червня 2024 року – податковий комітет та ВРУ приймає урядовий проект №11090 у першому читанні. Тютюнові компанії та Мінфін ЗА.

Червень 2024 року – до проекту подано понад 400 поправок про збільшення ставки на ТВЕНи до 90 євро та адвалорної ставки до 25% (в тому числі і головою податкового комітету). Тютюнові компанії та Мінфін проти.

Липень, серпень, вересень, жовтень 2024 року – голова податкового комітету НЕ виносить на розгляд проект №11090. Тютюнові компанії ЗА, Мінфін мовчить.

Листопад 2024 року – податковий комітет схвалює урядовий проект БЕЗ збільшення ставок на ТВЕНи та адвалору. Тютюнові компанії та Мінфін ЗА.

4 грудня 2024 року – ВРУ приймає Закон №11090, який повинен набрати чинності з 1 січня 2025 року.

9 грудня 2024 року – проект надається на підпис Президенту.
 
Сьогодні вже 2 січня 2025 року. Закон про підвищення акцизів на тютюнові вироби мав набрати чинності ЩЕ вчора, але триває 25 день його підписання Президентом, хоча за Конституцією України він зобов'язаний був підписати закон або застосувати право ВЕТО протягом 14 днів.
Тютюнові компанії ЗА. Мінфін мовчить. Податковий комітет мовчить.
 
Додаткові доходи від збільшення акцизів ВЖЕ передбачені у Бюджеті-2025.
Щоденне зволікання – ВЕЛИЧЕЗНІ втрати бюджету.

Створюється правове підґрунтя для судового оскарження тютюновими компаніями підвищених ставок акцизу, які при підписанні Президентом закону вже точно наберуть чинність заднім числом.
 
Схоже, що тютюнові компанії ЗА. Мінфін та податковий комітет мовчать.

Висновки очевидні 🤷
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Парадокс
Точно вже ні - закономірність❗️

Недолуге рішення Мінфіну запровадити нову форму фіскальних чеків НЕ набрало чинності з 1 січня 2025 року.

Бізнесу давали ОДИН тиждень до нового року для перепрограмування майже 1 мільйона касових апаратів – в іншому випадку всіх чекали величезні штрафи від податкової.

Як і не набрали чинності зміни до цього наказу, якими Мінфін переносив строки набрання чинності змін до 1 березня 2025 року.

Стверджую, що і цього строку буде НЕДОСТАТНЬО.

Неодноразово наголошувала, що необхідно передбачити мінімум ШІСТЬ місяців перехідного періоду для адаптації бізнесу до нових вимог – ЦЕ ні на що не вплине.

Але влада вчергове ГЛУХА.
Боюсь навіть спрогнозувати що буде далі…🤔🤷😡
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
📢 Визначено спеціальний порядок закриття ФОП.

❗️В останній день 2024 року урядом затверджено постанову №1546, якою визначено, що ℹ️ в умовах тимчасового обмеження доступу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань державна реєстрація зміни відомостей про місцезнаходження або припинення підприємницької діяльності ФОП здійснюється шляхом :

📍1️⃣особистого подання відповідної заяви в паперовій формі до будь-якого податкового органу;

2️⃣подання заяви в електронній формі через Портал Дія (тільки щодо закриття ФОП).

📭Датою державної реєстрації зміни відомостей про місцезнаходження ФОП, закриття ФОП буде дата подання відповідної заяви.

І звісно, на сайті податкової – жодного роз’яснення чи просто повідомлення з цього приводу 🤷 Така от «сервісна служба»🤬
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🚨Благодійні внески стають ПРИМУСОВИМИ😡
 
Державна "Укрпошта" під час оплати послуг з доставки посилок ДОДАТКОВО стягує 1 гривню (на фото) як благодійний внесок на потреби ЗСУ до Благодійного фонду "Київська школа економіки" (код 35133288).
Відмовитися від цього неможливо – стягнення внесено у програмне забезпечення "Укрпошти".
А засновником цього благодійного фонду є Корпорація "Київська школа економіки" Милованова ТимофіяСергійовича, який одночасно є Головою правління цього благодійного фонду.
Саме той Милованов Тимофій – міністр економіки першого уряду Зеленського.
Саме той Милованов Тимофій – діючий позаштатний радник керівника Офісу президента Андрія Єрмака.
 
І ця схема принесе благодійному фонду Милованова не менше 50 мільйонів гривень в рік (кількість прийнятих посилок "Укрпоштою" у 2023 році).
 
А дії генерального директора "Укрпошти" мають оцінити відповідні правоохоронні органи на предмет їх законності, якого, до речі, нещодавно призначено Урядовим уповноваженим з питань реформування митних органів.
 
Вже відчуваю, ЯК і ПІД КОГО буде проведено реформу митниці🤔
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
ℹ️ Мінфін повідомляє, що у 2024 році міністерство залучило зовнішнє фінансування у розмірі понад 41 млрд доларів США.
 
Донори 💸💶фінансової допомоги у 2024 році:

1. ЄС — 17,3 млрд дол. США (пільгове фінансування та гранти);

2. США — 8,3 млрд дол. США (гранти);

3. МВФ — 5,3 млрд дол. США (пільгове фінансування);

4. Японія — 4,3 млрд дол. США (пільгове фінансування, гранти, гарантія);

5. Світовий банк — 3,2 млрд дол. США (пільгове фінансування);

6. Канада — 1,8 млрд дол. США (пільгове фінансування);

7. Великобританія — 1 млрд дол. США (гарантія);

8. Норвегія — 306 млн дол. США (гранти);

9. Республіка Корея — 100 млн дол. США (пільгове фінансування);

10. Банк розвитку Ради Європи — 11 млн дол.США (пільгове фінансування);

11. Іспанія — 3 млн дол. США (гарантія).
 
Загалом від початку повномасштабної війни, міжнародні партнери спрямували до України 115,2 млрд дол. США бюджетної підтримки👏
За ℹ️НБУ у 2024 році уряд залучив від продажу ОВДП на аукціонах майже 640 млрд грн в еквіваленті, а загалом упродовж воєнного стану – майже 1 трлн 458 млрд грн в еквіваленті.
 
Протягом минулого року Мінфін:
 
залучив від розміщення ОВДП на аукціонах 497млрд 807 млн грн, 2 млрд 728 млн дол. США та 755млн євро;
 
спрямував на погашення за внутрішніми борговими державними цінними паперами 245 млрд 438 млн грн, 2 млрд 477 млн дол. США та 918 млн євро.
 
Роловер ()вкладень у ОВДП за підсумками 2024 року становить 155% за номіналом у всіх валютах за поточним офіційним курсом.
 
Портфель військових облігацій у власності фізичних та юридичних осіб на 1 січня 2025 року становив ❗️171 млрд грн в еквіваленті порівняно з 85 млрд грн в еквіваленті на 1 січня 2024 року – зростання удвічі 👏
 
Обсяг військових облігацій внутрішньої державної позики у власності нерезидентів станом на 1 січня року становив 7 млрд 473 млн грн, 30 млн дол. США та 0,1 млн євро.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Майже 200 млрд. грн в рік витрачається платниками податків на податкові процедури

Державна податкова служба на своєму сайті розмістила ℹ️звіт за результатами проведеного у 2024 році дослідження витрат на дотримання податкового законодавства (податковий комплаєнс) (TCCS) .

🙇‍♂️В середньому 74,4 дня та 100 тис. грн 🤷 на рік витрачається одним суб’єктом господарювання на процедури дотримання податкового законодавства.

Середні витрати суб’єкта господарювання залежно від обороту складали:

📍з оборотом менше 1 млн. грн - 35,7 днів та 31,7 тис. грн. на рік ;

📍з оборотом від 1 млн. грн до 8 млн. грн - 53,6 дні та 74,8 тис. грн на рік;

📍з оборотом від 8 млн. грн до 80 млн грн млн. грн - 253
дні та 383,6 тис. грн  на рік;

📍з оборотом більше ніж 80 млн. грн - 369 днів та 643,5 тис. грн на рік .

І це витрати без урахування останніх нововведень із запровадження військового збору для платників єдиного податку та щомісячної (замість квартальної) звітності з ПДФО та ЄСВ.

І хоча в абсолютних цифрах витрати бізнесу з великими оборотами значно вищі, найбільше навантаження припадає саме на малий бізнес, у якого вони складають щонайменше 3% від обороту.

З урахуванням податкового навантаження (про яке писала тут) загальні витрати ФОП (включаючи сплату податків, зборів та ЄСВ) можуть складати і 10% від обороту🏋️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Ще трохиℹ️
За даними звіту ⤴️у структурі витрат на податкові процедури найбільшу частину складають:

📝📃діловодство, пов’язане із податковим обліком – 43% коштів та 44,5% часу;

📑📃подання податкових документів – 21% коштів та 21,5 % часу;

🧑‍💻👨‍💻податкові перевірки 12% коштів та 8% часу;

📖📚інша діяльність, пов'язана з оподаткуванням (витрати на податкову літературу, програмне забезпечення для податкового обліку, РРО/ПРРО, навчання, ліцензії тощо) - 12% коштів та 11% часу;

👩‍🏫👨‍🏫електронний банкінг - 10% коштів та 12% часу.

Структура витрат трохи відрізняється залежно від оборотів підприємства та кількості найманих працівників, але частка витрат, пов’язаних із діловодством та поданням податкових документів завжди складає більше 50% усіх витрат, а у бізнесу з великими оборотами чи великою кількістю працівників перевищує 70% від усіх витрат як коштів так і часу.

В середньому, підприємство з кількістю працюючих більше 50 осіб щорічно витрачає на діловодство та подання податкових документів близько 700 тис. грн. та більше 60 тис. грн на податкові перевірки.

Ще раз, дані зі звіту, розміщеного на сайті ДПС. На скільки правдиві дані, 🤷
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Цікаво 🤔
Результат конкуренції ?, чи щось інше 😉
2025/01/26 06:07:11
Back to Top
HTML Embed Code: