group-telegram.com/XIIsterne/343
Last Update:
🇨🇳 Китайський бізнес в ЄС висловлює занепокоєння на тлі зниження довіри
Незважаючи на зростаюче протистояння між ЄС та Китаєм в сфері торгівлі китайський бізнес висловлює стриманий оптимізм щодо свого майбутнього в ЄС, про це свідчать висновки звіту Китайської торгової палати в ЄС.
Однак лише 50% компаній зазначили про зростання доходів у 2023 році, що є різким зниженням з 94% у попередньому році. Близько 40% опитаних компаній планують збільшити інвестиції в ЄС у 2024 році, тоді як 43% очікують збереження поточного рівня інвестицій. Продовжуючи свій принцип «В Європі, для Європи».
24% та 23% характеризують бізнес клімат в Європі як позитивний/негативний, тоді як решта (53%) визнають його нейтральним. Однак, 2/3 компаній констатують, що за останні 5 років він суттєво погіршився.
І саме «невизначеність» 8/10 опитаних компаній вважають головною проблемою, разом з цим 6/10 скаржаться на високі витрати на дотримання стандартів ЄС та сильні антикитайські настрої. Більш того 64% компаній відзначають неоднакове ставлення до них порівнюючи з їх конкурентами, в тому числі з країн поза ЄС. Це проявляється в основному як обмеження доступу до державних закупівель, проблеми з виходом на ринок, зменшення права на отримання субсидій і пільг.
Компанії стурбовані впливом на їх діяльність нового законодавства в сфері корпоративної стійкості, примусової праці та іноземних субсидій.
Розслідування щодо субсидіювання китайських електромобілів про яке ми писали раніше найсильніше вдарило по китайських компаніях.
Незважаючи на ці виклики близько 21% респондентів вважають ЄС своїм найважливішим ринком за межами Китаю, а 66% очікують, що його стратегічне значення зросте в найближчі 1-3 роки. Понад 30% мають на меті розширити свою діяльність або відкрити нові представництва в ЄС.
І звісно завершується звіт рекомендаціями Китайської торгової палати в ЄС щодо покращення становища китайських компаній в ЄС. Головним закликом до обох сторін є уникнення політизації торговельно-економічних питань і підтримка справедливого, відкритого та передбачуваного бізнес-середовище.
Китайські компанії вже адаптуються до ринкових правил ЄС та зміцнюють партнерства з місцевим бізнесом задля сталого розвитку, однак від ЄС очікуюють більшої інклюзивності, поваги до ролі глобальних ланцюгів поставок і зменшення акценту на «економічній безпеці».
Китайський бізнес як і будь-який бізнес вміє рахувати гроші тому чітко розуміє, що загострення торгової війни між ЄС та Китаєм принесе йому лише збитки.
В 2023 році Китай експортував до ЄС товарів та послуг на 584 млрд.євро, що складає майже 19% всього китайського експорту (імпортувавши з ЄС товарів на 216 млрд.євро).
Детальніше з прес-релізом звіту ви можете ознайомитися в нашому матеріалі
🇪🇺 Підписатися на 12 зірок
BY 12 зірок
Warning: Undefined variable $i in /var/www/group-telegram/post.php on line 260
Share with your friend now:
group-telegram.com/XIIsterne/343