Telegram Group Search
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Система адвокатури України вже давно показала власну неефективність.

Голова Національної асоціації адвокатів України та Ради адвокатів України не приховує власну прихильність до Медведчука та всіляко захищає інтереси зрадника у адвокатській спільноті.

За сприянням #Ізовітова Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури неодноразово оскаржувала рішення #КДКА у Полтавській області. Попри сплив строків та відсутності підстав.

Результатом маніпуляцій стала зупинка адвокатських повноважень голови «НОН-СТОП» Кирила Яковця з вигаданих причин. Комісія у тексті рішення послалась на абстрактний текст, що становив субʼєктивну думку та не міг розцінюватись як факти чи твердження. Тож рішення КДКА, яке позбавило Яковця адвокатського свідоцтва, виглядає не як правова оцінка, а як політично мотивоване рішення на користь #Столар та #ОПЗЖ.

Китайська агрокомпанія Кофко, авіакомпанія СкайАп, депутат Харківської обласної ради та керівник Укренергомашин, повʼязана із Медведчуком ГО «Вибачте, що живі» продовжують тиснути на «НОН-СТОП» через скарги до КДКА. Вони думають, що зможуть зупинити нас, але помиляються.

Ми надіслали матеріали та вже маємо перші відповіді. Але чи будуть реальні результати – інше питання.

🔗 Докладніше у відео

Матеріали по темі:
▫️Як Лідія Ізовітова та її партнери заробляють мільйони на "освітньому бізнесі" адвокатів
▫️Зрадники Медведчук, Рабінович і Столар досі контролюють продажну систему правосуддя, адвокатури та юстиції
▫️Як клан Столара, Рабіновича та Медведчука купили систему правосуддя та адвокатури України

#розслідування #адвокатура

TG|FB|YT|TT|INST|WB
💸 843 млн грн на телемарафони: кому і скільки дісталося?

За 2024 рік на виробництво та трансляцію телемарафонів «Єдині новини» та «FreeДом» витратили 843 млн грн.

💰 Розподіл фінансування:
▪️ 190 млн грн – телеканал «Ми — Україна»
▪️ 190 млн грн – телеканал ICTV (Віктор Пінчук)
▪️ 170 млн грн – «Інтер» (Дмитро Фірташ)
▪️ 139 млн грн – «1+1» (бенефіціар – Валерій Коломойський)
▪️ 105 млн грн – компанія «Кінокіт»

📌 Раніше ми вже писали про компанію «Кінокіт», яка пов'язана ексзаступником голови Офісу Президента Кирилом #Тимошенко (нині радник міністра оборони Рустема Умєрова).

Ця компанія не вперше отримує великі держконтракти. Замість розвитку власного виробництва, телеканал «Рада» вже третій рік платить мільйони приватній компанії. Загальна сума угод із «Кінокітом» за три роки сягнула 350 млн грн.

Аудитори Рахункової палати з’ясували, що канал «Рада» проводить закупівлі без конкуренції. Це дозволяє «Кінокіту» автоматично отримувати підряди без боротьби з іншими компаніями.

❗️ А що кажуть міжнародні партнери?
▪️ Європейська комісія висловлювала сумніви щодо об’єктивності марафону.
▪️ Дослідження USAID-Internews: із 86% українців, які знають про «Єдині новини», лише 47% його дивляться, а довіряє – кожен третій.

🤔 Що думаєте про такі витрати з держбюджету?

#новина

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Гетманцев та захист мережі duty free білоруса Гранца на пунктах пропуску

🚬🍾#Контрабанда продовжує розквітати, навіть, у час повномасштабної війни. Одним із головних фігурантів цієї великої контрабандної схеми є бізнесмен білоруського походження – Артур #Гранц.

Він став лідером з продажу сигарет у мережах duty free в Україні, зокрема через свою компанію ТОВ “Дʼюті Фрі Трейдінг”, що працює на пункті пропуску Порубно-Сірет (на кордоні з Румунією). І хоча ця схема вже давно відома, правоохоронні органи досі не прийняли належних заходів, підтверджуючи власну причетність до укриття діяльності білоруса.

Артур Гранц, використовуючи низку підконтрольних юридичних осіб, в тому числі ТОВ «Д'ЮТІ ФРІ ТРЕЙДІНГ», ТОВ «МЕЛЛО Д'ЮТІ ФРІ», контролює мережу магазинів безмитної торгівлі на території України, що знаходяться в міжнародних аеропортах та митних пунктах пропуску.

Саме ці магазини стали каналом для незаконної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що не підлягають сплаті акцизного податку. Але як саме здійснюється цей процес?

Одним із найбільш масових та ефективних методів є схема з підробкою документів.

Наприклад, коли пасажири перетинають кордон, на підставі підроблених паперів їм оформлюють до 30 літрів міцних напоїв, які формально «вивозяться за кордон», хоча насправді ці товари залишаються в Україні, продаються в нелегальних торгових точках за готівку.

Такі ж махінації здійснюються і з сигаретами. У листопаді-грудні 2020 року лише в аеропорту «Київ» «було продано» понад 530 тисяч блоків сигарет, більшість з яких навіть не «купували» пасажири. Потім ці сигарети без акцизних марок реалізовувалися на чорному ринку. І це офіційні відомості…

Основною умовою для успіху схем Гранца є підтримка з боку правоохоронців на чолі #БЕБ Перхуна, податківців під керівництвом #Гетманцев та #Кравченко. І, звісно, Державної митної та прикордонної служб України. Без їхнього сприяння ці операції не могли б існувати в такому масштабі.

За нашими матеріалами ГСУ СБ України було внесено відомості до ЄРДР за № 22024000000000807 за ч. 2 ст. 201-4 КК України, а ТУ ДБР у м Києві – за Nº 62025100110000012 за ч. 2 ст.364 КК України. Проте, як бачимо, навіть, Служба безпеки не може протистояти бізнес-інтересам білоруса Гранца за прикриттям українських чиновників.

Цікаво, чи допоможуть додаткові скарги пришвидшити слідство?🤔

Матеріали по темі:
▫️Як під час війни розвивається контрабанда?
▫️Війна короля контрабанди Гранца.
▫️Артур Гранц: Темні закутки українського бізнесу

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Відмова від мобілізації: Чи рятують релігійні переконання та благодійність від тюрми?

Верховний Суд розглянув випадок, коли особа відмовилася від мобілізації, аргументуючи це релігійними переконаннями та пожертвуванням на користь армії. Чи рятують ці аргументи від тюрми?

▫️Судовий процес та аргументи
Обвинувачений заявив, що його відмова від військової служби базується на релігійних переконаннях. Однак він не надав документів, які б підтверджували належність до релігійної організації.

Також він повідомив про благодійний внесок на армію, сподіваючись, що це буде враховано як підстава для уникнення кримінальної відповідальності.

▫️Оцінка суду
Суд ретельно розглянув справу та встановив:
▪️Винуватість була безсумнівно доведена.
▪️Доводи обвинуваченого про відсутність складу злочину були визнані необґрунтованими.
▪️Релігійні переконання не можуть бути підставою для ухилення від мобілізації, особливо в умовах воєнного стану.

▫️Вердикт суду
Суд визнав обвинуваченого винним в ухиленні від військової служби. Також було підкреслено, що навіть благодійність не звільняє від виконання військового обов'язку, адже фінансова підтримка армії є добровільною, але не звільняє від обов'язків, визначених законом.

▫️Висновок
Ця справа демонструє важливість дотримання законодавства та вимог щодо документального підтвердження своїх заяв.

Жодні релігійні переконання чи благодійні внески не можуть замінити військовий обов'язок у період мобілізації.

Закон однаковий для всіх, і виконання обов'язків перед державою є обов'язковим для кожного громадянина.

#судовапрактика #мобілізація

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Як дізнатися, чи є на вас кредити, і що з ними робити?

В Україні почастішали випадки, коли люди несподівано дізнаються про кредити, яких вони не брали. Це може бути наслідком шахрайства, технічної помилки банку або простого забуття про старі борги. Розбираємося, як перевірити наявність кредитів та що робити, якщо ви знайшли «несподіваний» борг.

Як перевірити, чи є у вас кредити?

1️⃣Замовте кредитний звіт у Бюро кредитних історій

В Україні діють три основні бюро кредитних історій:
Українське бюро кредитних історій (УБКІ)
Міжнародне бюро кредитних історій (МБКІ)
Перше всеукраїнське бюро кредитних історій (ПВБКІ)

Слід пам'ятати, що УБКІ дозволяє отримати один безкоштовний звіт на рік. В інших бюро послуга може бути платною.

2️⃣Перевірте застосунок "Дія"
Якщо на вас відкритий кредит, інформація може відображатися в розділі «Кредитна історія»

3️⃣Перевірте банківські додатки
Якщо у вас є акаунти в банках, де ви могли брати кредити, перегляньте розділи "Кредити", "Заборгованість" або "Фінансовий моніторинг".

4️⃣Отримайте виписку з Реєстру боржників
Перевірити, чи є ви в реєстрі боржників, можна на сайті.

▪️Що робити, якщо ви знайшли "несподіваний" кредит?

Якщо ви брали цей кредит, але забули про нього:
Зв'яжіться з банком і уточніть суму боргу. Слід розуміти, що борг складається з тіла кредиту, відсотків, пені, штрафів у випадку прострочення виконання зобов’язань перед кредитором.

При ознайомленні з кредитним договором, випискою по сумі заборгованості, і не погодженні з даними нарахуваннями, радимо одразу звернутися до банку з письмовим запитом, в якому вам потрібно вказати усі пункти з якими ви не погоджуєтесь. Якщо ж банк відмовив вам в перерахунку боргу і ви все таки сумніваєтесь в коректності нарахованої суми, то радимо як найшвидше звернутися до суду з позовом.

По-перше, на період розгляду справи в суді сума боргу фіксується і у вас не будуть нараховуватись санкції, що дасть вам час закрити борг. По-друге, при незаконних нарахуваннях суд може зобов’язати банк до списання незаконно нарахованих відсотків, штрафів тощо.

Сплатіть заборгованість або домовтеся про реструктуризацію, зачасту банки іду на зустріч і дають можливість оплатити борг частинами або взагалі можуть списати якусь частину нарахувань.

Якщо ви не брали цей кредит:
Переконайтеся, що це не помилка бюро кредитних історій - напишіть офіційний запит у бюро, щоб отримати копію кредитного договору.

Якщо це помилка – вимагайте виправлення даних.

Якщо кредит оформлений шахраями:
▪️Терміново зверніться в банк – вимагайте заблокувати кредит і надати копії документів, на підставі яких його оформили.
▪️Подайте заяву в поліцію про шахрайство (ст. 190 КК України).
▪️Зверніться до НБУ або фінансового омбудсмена, якщо банк не реагує.

Як не стати жертвою кредитного шахрайства?
Не публікуйте свої паспортні дані у соцмережах.
Періодично перевіряйте свою кредитну історію.
Не передавайте свої документи та коди стороннім особам.
Використовуйте тільки офіційні фінансові сервіси.

💁‍♂️Якщо у вас виникли питання або потрібна додаткова консультація, звертайтеся за юридичною допомогою у наш чат-бот або електронну пошту [email protected].

#юридичнаклініка

TG|FB|YT|TT|INST|WB
‼️Топ-тендери тижня: Міноборони замовило арктичний дизель та бронежилети за зниженими цінами

З 10 по 15 лютого через систему «Прозорро» було опубліковано 84 тисячі повідомлень про закупівлі загальною вартістю 27,44 млрд грн. Найбільшими замовниками стали оборонні структури, серед яких особливо виділився «Держоператор тилу» (ДОТ) Міністерства оборони України.

❄️Арктичний дизель від «Укрнафти»

Одним із найбільших контрактів стала угода на постачання 64 млн літрів арктичного дизельного пального. ДОТ підписав договір із державним ПАТ «Укрнафта» на суму 2,38 млрд грн. Без урахування ПДВ вартість літра склала приблизно 37 грн, що є вкрай низьким показником для ринку. Водночас жоден інший постачальник не подав заявку на цей тендер, що фактично зробило угоду неконкурентною.

💶 Бронежилети «Корсар» подешевшали, але монополія «Темп-3000» зберігається

Другим значним контрактом стало замовлення 55 тисяч бронежилетів Корсар М3мп-6 у компанії «Темп-3000» на загальну суму 1,24 млрд грн. Вартість одного комплекту склала 22 499 грн ($539), що дешевше за попередні закупівлі:
🔻у грудні 2024 року ДОТ купував такі ж бронежилети по 25 439 грн ($612),
🔻у листопаді-грудні інші військові частини платили 28 500 грн ($690).

Таким чином, ціна знизилася на 3 000–6 000 грн порівняно з минулими закупівлями.

Новий тендер мав на меті залучити більше учасників, у тому числі іноземних виробників. Однак через вимоги до ліцензування продажів засобів захисту в Україні більшість потенційних конкурентів не змогли подати свої пропозиції. Як результат, «Темп-3000» знову залишився єдиним учасником аукціону.

💁🏻‍♀️Хто такий «Темп-3000»?

Компанія «Темп-3000» — давній постачальник бронежилетів для Міноборони, який отримав державних контрактів щонайменше на 7,53 млрд грн з 2016 року. Фірма неодноразово фігурувала в кримінальних розслідуваннях, зокрема через постачання бронежилетів, які не відповідали заявленому рівню захисту.

У 2024 році співвласник «Темпу» Станіслав Лєсніков отримав підозру від НАБУ у справі щодо встановлення контролю над фінансовими потоками «Укрзалізниці» за часів Порошенка-Авакова. Попри це, компанія продовжує отримувати великі державні замовлення.

Попри зниження вартості бронежилетів, закупівлі у неконкурентних умовах викликають питання.

💭Чи призведе це до змін у майбутніх тендерах – покаже час. Але поки що ринок оборонних закупівель залишається закритим для нових гравців.

#тендер #МінОборони

TG|FB|YT|TT|INST|WB
У Львові затримали шахрая, який продавав бронювання від мобілізації, чиновник закупив подовжувачі для укриттів у Києві за завищеними цінами: дайджест новин станом на 19 лютого 2025 року

◾️ На Львівщині затримано організатора втечі ухилянтів через Білорусь
Чоловік за $9 тисяч пропонував військовозобов’язаним нелегальний маршрут до Польщі через Білорусь. Правоохоронці викрили та ліквідували канал незаконного перетину кордону.

В Україну повернули 15 дітей з окупованих територій
Українським волонтерам та офіційним структурам вдалося повернути 15 дітей, яких утримували на тимчасово окупованих територіях. Дітей передали родинам та забезпечили необхідною підтримкою.

Шахраї виманили у жінки з Миколаївщини 86 тисяч гривень у соцмережах
Мешканка області повірила в аферу про «державні виплати» та переказала гроші шахраям. Поліція вкотре застерігає громадян бути обережними при фінансових операціях онлайн.

«Чорні лісоруби» на Дніпропетровщині завдали державі мільйонних збитків
Злочинне угруповання, очолюване кримінальним авторитетом, незаконно вирубувало ліс, що спричинило значні екологічні втрати. Винним загрожують тривалі терміни ув’язнення.

На кордоні затримали жителів Миколаївщини, які платили $6,5 тисяч за втечу в Молдову
Чоловіки намагалися нелегально виїхати за кордон, уникаючи мобілізації. Організатору та ухилянтам загрожує кримінальна відповідальність.

Чиновник закупив подовжувачі для укриттів у Києві за завищеними цінами
На облаштування укриттів було виділено 130 тисяч гривень, однак закупівлі відбулися за завищеними цінами. Посадовця підозрюють у розкраданні бюджетних коштів.

Військові розробки під загрозою: викрито розкрадання 246 млн грн на системі «Дзвін»
Посадовці привласнили сотні мільйонів гривень, виділених на створення військової системи зв’язку. Розслідування триває, а підозрюваним загрожує до 12 років ув’язнення.

900 тисяч гривень зникли під час ремонту дороги на Кіровоградщині
Підрядник, який мав відремонтувати автошлях, привласнив кошти та виконав роботи лише частково. Його підозрюють у зловживанні службовим становищем.

У Берестині посадовець «освоїв» 4 мільйони гривень на ремонті дороги
Чиновник завищив вартість робіт та привласнив бюджетні кошти, призначені для відновлення інфраструктури. Йому загрожує кримінальна відповідальність за розтрату державного майна.

Підписуйтеся на наші соцмережі, щоб бути в курсі актуальних новин.

#дайджест

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Можна запровадити механізми, які б змушували ухилянтів звертатися до ТЦК самостійно – представник ТЦК та СП Олександр Бондарчук

Олександр Бондарчук, який ще недавно воював у складі 110-ї бригади, а нині служить у 1-му відділі Звягельського районного #ТЦК та СП, розповів про свою роботу та бачення мобілізаційного процесу.

Він переконаний, що держава має ефективні важелі впливу для оптимізації мобілізаційної роботи.

🔺Зокрема, можна запровадити механізми, які б змушували ухилянтів звертатися до ТЦК самостійно – наприклад, через блокування зарплатних карток, мобільного зв’язку чи інших послуг.

Наше головне завдання – не силоміць ловити людей на вулицях, а організовувати процес мобілізації,– пояснює військовий.

Що думаєте про такі ідеї? Пишіть у коментарях!👇

#новина

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Слуги народу вбили розвиток молоді та спорту прифронтового Харкова. Як Мінмолодьспорту стало головною ланкою у справах про ухилення від мобілізації

Як живе спортивна галузь в прифронтовому Харкові
За контролю начальника Управління у справах молоді та спорту Харківської ОДА Костянтина #Ананченко та його партнерки-нардепки від «#СлугаНароду» Марії Мезенцевої в Харківській області було реалізовано масштабне розкрадання коштів, що виділяються на навчально-тренувальні збори (НТЗ) спортсменів.

🤽Схема проста: на гроші, виділені на розвиток спорту в прифронтовому регіоні, Ананченко та його команда організовували тендери, де переможцями ставали пов'язані з ними підрядники.

Частина бюджетних коштів йшла на фіктивні проекти, а інша — на особисті рахунки. В результаті, спортивні об'єкти залишалися недобудованими або взагалі не з’являлися на світ, а молодь у регіоні не отримувала можливості для занять спортом, що прямо впливало на підвищення соціальної напруги в цих територіях.

До слова, державне фінансування на проведення НТЗ в Харківській області у 2023 році становило понад 50 мільйонів гривень. Однак насправді, як ви вже могли зрозуміти, більшість грошей пішла не на реальні тренування, а на фіктивні заходи, організовані тільки для того, щоб дістати доступ до бюджетних коштів. 💰

Тренування, які не проводились, учасники, яких не існувало, а кошти, що мали бути використані для розвитку спорту, зникли у корупційному потоці Ананченко. Фінансова звітність закрита, і жодної реальної інформації про те, на що були витрачені ці кошти, немає. 

Керівники спортивних федерацій відправляли фіктивні запити на організацію зборів, які насправді ніхто не проводив. Кошти, виділені на добові спортсменам - 190 грн на день - привласнювались людьми, що контролювали увесь цей процес. Сам Ананченко, його заступник #Байрамов та інші перекладали гроші між собою, маскуючи їх під витрати на харчування, оренду залів та інші «потреби».

При цьому, в офіційних джерелах харківська влада виправдовувала не проведення спортивних заходів безпековою ситуацією. Ані посадовці ХОВА, ані Управління у справах молоді та спорту Харківської ОДА, ані «Слуга» #Мезенцева, ані профільне Мінмолодьспорту не змогли надати відповідь на питання про зникнення 50 млн грн. Натомість, вони продовжують грабувати та, буквально, знищувати спорт прифронтового Харкова.  

За фактами привласнення коштів на проведенні НТЗ та фіктивного документування результатів проведення, нами було подано матеріали до переліку контролюючих органів.

У відповідь на це Харківською обласною прокуратурою внесено відомості до ЄРДР за № 42025220000000016 від 16.01.2025 за ч. 4 ст. 191 КК України. Далі здійснення досудового розслідування було доручено ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області, де справу благополучно забули.

Слідчі дії не проводяться, відповідно – винних до відповідальності не притягнуто. Все це завдяки лобізму з боку Слуги Мезенцевої, яка відчайдушно захищає розкрадання на спорті Харківщини.

Крім того, після початку розслідування до нас почали надходити погрози керівником Головного управління розвідки #Буданов. Але чи вперше така реакція на викриття? Тому ми продовжуватимемо досліджувати нові факти та, звісно, ділитись результатами з вами.

#Харківщина #ХОВА

TG|FB|YT|TT|INST|WB
До 8 років в’язниці за незаконну мобілізацію: Комітет погодив законопроєкт

Комітет ВРУ з питань правоохоронної діяльності 19 лютого рекомендував прийняти за основу законопроєкт №12442, який передбачає кримінальну відповідальність для посадових осіб #ТЦК та #ВЛК за порушення порядку призову, що призвело до призову громадянина, який не підлягає йому, або до незаконного звільнення громадянина від призову

📍Що пропонує законопроєкт?
🔹 Від 3 до 8 років позбавлення волі для представників ТЦК та СП за незаконний призов або незаконне звільнення від мобілізації.
🔹 Такий самий термін ув’язнення для голів і членів ВЛК за визнання хворих придатними до служби або навпаки.
🔹 Позбавлення винних права обіймати певні посади або займатися відповідною діяльністю на строк від одного до 3 років.

📜 Серед співавторів законопроєкту: депутати Сергій Іонушас, Максим Павлюк, Олександр Бакумов, Максим Бужанський та голова Комітету нацбезпеки Олександр Завітневич.

Як вважаєте, чи допоможе це навести порядок у ТЦК та ВЛК та загалом змінити ситуацію з мобілізацією?

#новина

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Куди зникла міжнародна допомога США та ЄС? Кабмін та Шмигаль як прикриття розкрадань в Укрзалізниці

🚈«#Укрзалізниця» підвищує тарифи на перевезення. Вказане відбувається на фоні викриттів, що демонструють як керівництво одного із найбільших державних підприємств України вже тривалий час грабує бюджет та міжнародну допомогу, підписуючи контракти із компаніями зі звʼязками в рф та отримуючи послуги за завищеними цінами.

Тендери «Укрзалізниця» часто не проходять через прозору процедуру і виглядають як операції, створені під конкретного переможця. Кілька прикладів, що демонструють рівень корупції та знищення держпідприємства зсередини.

▪️Тендер на закупівлю пасажирських вагонів

21 вересня 2023 року «Укрзалізниця» оголосила тендер на закупівлю пасажирських вагонів, загальна сума якого склала 1 951 008 600 грн. Замовлено 12 спальних вагонів, 20 купейних спальних, 3 вагони для осіб з інвалідністю та 9 відкритих вагонів.

Переможцем закупівлі стало ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», який, згідно з інформацією з аналітичної системи YouControl, має російських бенефіціарів: Приходько В., Приходько Н. та Гамзалова С. - російського бізнесмена, що очолює «Завод металоконструкцій» в РФ.

У 2022 році завод потрапив під слід за кримінальним провадженням за підозрою у виведенні коштів до РФ через збиткові зовнішньоекономічні контракти. У результаті цього розслідування було виявлено, що понад 192 мільйони гривень були переведені на рахунки російських компаній за комплектуючі до залізничних вагонів, які були закуплені за завищеними цінами, хоча існували українські аналоги дешевше

Але найбільш тривожним є те, що сертифікати відповідності на продукцію, надані заводом, вже неактуальні. Наприклад, термін дії сертифікату на вагони для осіб з інвалідністю закінчився 19 серпня 2024 року. Для постачання таких вагонів необхідно пройти додаткові випробування та підтвердити відповідність стандартам безпеки.

Однак «Укрзалізниця» цього не вимагає, а договір з заводом укладається без змін.
Що ще цікаво - сертифікати на плацкартні вагони взагалі відсутні.

Матеріали по темі:
▫️Як нардеп Бондар і його партнери забирали гроші Укрзалізниці через кабельні тендери
▫️Укрзалізниця за сприянням Шмигаля розпліднює масштабні розкрадання
▫️закупівля вагонів для «Укрзалізниці»: чи дійсно бюджетні кошти використовуються ефективно?
▫️мільйони бюджетних коштів знову розійдуться по кишенях

#тендер

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Будівельна корпорація «КУБ» під слідством через ухилення від сплати податків на 23,6 мільйона гривень

Одеські бізнесмени Олег #Невзоров та Михайло #Партикевич, власники будівельної корпорації «#КУБ» та Riviera Development Group, опинилися в центрі гучного скандалу.
Їхні компанії підозрюються в масштабному ухиленні від сплати податків на суму 23,6 мільйона гривень.

Державне бюро економічної безпеки України проводить розслідування за ч. 3 ст. 212 КК України.

🛑У центрі уваги опинилися ОК «ЖБК «Вільямс» та ТОВ «Югстрой-СУ-1», пов'язані з ТОВ «Девелоперська компанія «Одеком девелопмент».

Слідство підозрює, що до злочинної схеми залучено кілька будівельних компаній та обслуговуючий кооператив, діяльність яких тісно переплітається через фінансові операції та спільних власників.

🔸Масштабне будівництво під підозрою ️
Розслідування стосується зведення житлових комплексів на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району та в селі Лиманка. Схема, за якою працювали зловмисники, вражає своєю винахідливістю та зухвалістю.

🔸Як працювала схема?
Обслуговуючий кооператив «ЖБК «Вільямс», маючи статус неприбуткової організації, збирав пайові та цільові внески від покупців житла.

За українським законодавством, такі кооперативи звільняються від сплати податку на прибуток, якщо не займаються комерційною діяльністю.

Проте, слідство підозрює, що «ЖБК «Вільямс» фактично виступав забудовником, закуповуючи будівельні матеріали та наймаючи підрядників, але при цьому не сплачував податок на прибуток.

Закон дозволяє обслуговуючим кооперативам мати статус неприбуткової організації лише до початку будівництва або після здачі об'єкта в експлуатацію. У випадку ж, якщо вони самостійно займаються будівництвом та продажем житла, вони втрачають цей статус та зобов'язані сплачувати податок на прибуток.

🔸Колосальні суми
▪️
У 2022 році зловмисники не подали декларацію з податку на прибуток, що призвело до заниження податку на суму 23,6 мільйона гривень.
▪️За період з 2017 по 2024 рік кооператив отримав понад 1,1 мільярда гривень пайових та цільових внесків.
▪️Загальна сума можливого заниження податку на прибуток сягає 169 мільйонів гривень.

❗️Аналіз фінансових звітів та банківських операцій показав, що обслуговуючий кооператив самостійно купував будівельні матеріали, наймав підрядників для будівництва та оформляв отримані кошти як пайові та цільові внески.

Розслідування також виявило, що між компаніями та обслуговуючим кооперативом існують спільні власники та керівники, пов'язані з Партикевичем та Невзоровим.
️ ️
Нагадаємо, що будівельна корпорація «КУБ» відома своїми масштабними проектами, такими як мікрорайон «Таїровські сади», житловий район «Сади Рів'єри» в Фонтанці та ЖК Aqua Marine на 16-й станції Великого Фонтану.

#новина #ошуканіінвестори #будівництво #Одеса

TG|FB|YT|TT|INST|WB
‼️Увага! Novbud змінив назву на Smart Residence та знову збирає гроші на новий ЖК

#нампишуть, що забудовник Novbud змінив назву на Smart Residence та знову збирає гроші на новий ЖК.

Забудовник Novbud, який залишив інвесторів ЖК “Нові Теремки” та “Петрівський Квартал” без житла і грошей, більше двох років не виходив на зв’язок. Тепер він повертається під новим ім’ям Smart Residence та оголошує старт продажу квартир у черговому житловому комплексі.

Але за новим брендом ховаються ті самі люди та ті ж самі шахрайські схеми.

🏴‍☠️Хто стоїть за Smart Residence?


Проєкт реалізує ТОВ «УК «КОМФОРТ СЕРВІС 5» (ЄДРПОУ 41891062), керівниками якої є Городілов Володимир Євгенович та Мікуленко Олександр Володимирович.

Ці особи вже ошукували інвесторів – саме вони залишили незавершеними будівництва ЖК “Нові Теремки” та “Петрівський Квартал”.

Якщо перевірити їхню діяльність через Opendatabot або YouControl, можна побачити, що вони пов’язані з багатьма фірмами, які фігурували в скандалах із незаконним будівництвом.

Схема шахрайства завжди однакова:
🔻Реєстрація нової компанії-забудовника.
🔻Масштабна рекламна кампанія для залучення інвесторів.
🔻Після збирання значної суми забудовник зникає, припиняє комунікацію.
🔻Ліквідація фірми та створення нового проєкту під іншою назвою.

🤔Як вони ошукували людей раніше?

📌 ЖК “Нові Теремки”

– Заявлений термін здачі – 2019-2020 роки.
– Будівництво так і не завершено, люди залишилися без квартир.
– Novbud припинив спілкування з інвесторами, офіси закриті.

📌 ЖК “Петрівський Квартал”
– Частина будинків залишилася недобудованою або з численними дефектами.
– Людям не видавали документи на право власності роками.
– Інвестори втратили мільйони гривень, а забудовник просто зник.

📌 Навесні 2024 року представники забудовника вийшли на зв’язок, але не для вирішення проблем, а щоб просити видалити негативні відгуки.

Їм потрібно було приховати правду, щоб залучати нових інвесторів.

⚠️Як зрозуміти, що Smart Residence – це шахрайство?

🔻“Новий” ЖК, але ті самі люди – керівництво Smart Residence напряму пов’язане зі збанкрутілим Novbud.
🔻Жодної згадки про попередні проєкти – забудовник приховує свою історію.
🔻Накручені позитивні відгуки – 90% “хвалебних” коментарів про Smart Residence з’явилися нещодавно і виглядають підозріло.
🔻Відсутність інформації про завершені об’єкти – Novbud не добудував ЖК “Нові Теремки”, а тепер просить гроші на новий ЖК.

🔕У разі, якщо ви стали потерпілим від цифрових злочинів, шахрайств кол-центрів – звертайтесь до Асоціації захисту ошуканих інвесторів, спеціалісти якої, вочевидь, компетентніші, аніж тамтешні правоохоронці.

#ошуканіінвестори #Київ

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Одноразові грошові виплати при звільненні: що потрібно знати військовослужбовцям

Хто має право:
Військовослужбовці, окрім: ▪️військовослужбовців строкової військової служби;
▪️військовослужбовців, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
▪️призов осіб із числа резервістів в особливий період.

Розміри та умови виплат при звільненні:

1️⃣ 50% від місячного забезпечення за кожен рік служби:
▪️За станом здоров'я.
▪️За власним бажанням під час воєнного стану (для іноземців та осіб без громадянства).
▪️Військові, які уклали контракт до кінця особливого періоду або до оголошення демобілізації, (вислужили не менше 24 місяців).
▪️Після продовження контракту на період до закінчення особливого періоду або оголошення демобілізації (вислужили не менше 18 місяців).
▪️Після закінчення особливого періоду або оголошення демобілізації та небажанням продовжувати службу.
▪️Після звільнення з полону.

2️⃣ 50% місячного забезпечення за кожен повний рік служби при наявності вислуги 10 років і більше:
▪️Після закінчення контракту.
▪️За віком.
▪️Через скорочення штатів або організаційні заходи.
▪️Через систематичне невиконання умов контракту командуванням.
▪️Через сімейні обставини або інші поважні причини визначені законом.

3️⃣ 25% від місячного забезпечення за кожен рік служби при вислузі 10 років і більше:
▪️За власним бажанням у мирний час через сімейні обставини або інші поважні причини.

4️⃣ Військовослужбовцям, призваним на службу як офіцери, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50% місячного забезпечення:
▪️Після закінчення строків служби.
▪️За станом здоров'я.
▪️Через сімейні та інші поважні причини.
▪️Після звільнення з полону.
▪️У зв'язку з обранням депутатом або призначенням суддею.
▪️У зв’язку з настанням особливого періоду та небажанням продовжувати службу жінками з дітьми до 18 років.
▪️Через закінчення терміну військової служби під час воєнного стану.

Не виплачується:
▪️Через службову невідповідність.
▪️У разі законної сили обвинувального вироку суду.
▪️У зв’язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем.

Виплати здійснюються Міністерством оборони України та іншими військовими формуваннями за рахунок коштів Державного бюджету України.

📌 Пам'ятайте про свої права та можливості!

#юридичнаклініка

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Розпил на ремонті госпіталю для ветеранів. Як влада Києва та Кличко заробляють на ветеранах

В результаті моніторингу, було виявлено злочинні дії організованої злочинної групи, яку очолюють посадові особи КМУ, Міністерства охорони здоров’я України, #КМДА, до реалізації схеми залучені афілійовані компанії. Діяльність цієї групи спрямована на розкрадання бюджетних коштів через тендерні пропозиції та будівельні роботи у КНП "Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни" за адресою: вул. Федора Максименка, 26, Оболонський район, м. #Київ.

▪️Щодо деталей
Посадовці укладали угоди з підконтрольними підприємствами за завищеними цінами, застосовуючи фіктивні тендери та укладаючи контракти без використання електронної системи «Prozorro».

При моніторингу закупівель, виявлено значне підвищення цін на будівельні матеріали, через тендери здійснювалося незаконне нарахування ПДВ та завищення вартості робіт, що дозволяло виводити кошти з бюджету.

▪️Яким чином посадовцям вдалося приховати злочини?
Завдяки систематичним відкатам, КНП «МЦРПД» здійснював закупівлі, отримуючи бюджетні кошти, частину з яких через схему «відкатів» передавав керівництву КМДА.

Звісно до виконання робіт залучалися виключно афілійовані підприємства: ТОВ «АБСОЛЮТ-КЛІМАТ», ТОВ «АБСОЛЮТ-КЛІМАТ». Компанії декілька разів вигравали тендери на проведення будівельних робіт на загальну суму понад 1,76 мільярда гривень. Половина коштів була розподілена між посадовцями, частина йшла на відкати, і залишок - нібито спрямовувався на ремонтні роботи.

▪️Протиправна діяльність у цифрах
З 2022 по 2025 рік ТОВ «АБСОЛЮТ-КЛІМАТ» підписало 31 контракт на ремонти в госпіталі, загальна сума яких складає близько 1,76 мільярда гривень. Усі ці угоди стосуються капітального ремонту головного корпусу, а сума їх укладення та подальші маніпуляції з бюджетними коштами створюють серйозну загрозу не тільки для лікарні, але й для цілісності державного бюджету.

▪️Реакція правоохоронців
Досудове розслідування щодо цих правопорушень здійснюється детективами НАБУ, а прокурорами САП ведеться процесуальне керівництво за кримінальним провадженням № 42023000000002033 від 22.12.2023 р. за фактами розтрати державних коштів та здійснення закупівель за завищеними цінами.

Незважаючи на розслідування, посадовці КМДА продовжують здійснювати закупівлі за тією ж схемою. Сума нових тендерів станом на кінець 2024 та початок 2025 року складає близько 211 млн грн.

Ми не залишились осторонь, а скерували скаргу до правоохоронних органів та чекаємо на реальні дії з боку правоохоронців.

#скарга #юридичнаклініка

TG|FB|YT|TT|INST|WB
⚠️ДОСУДОВІ РОЗСЛІДУВАННЯ РОЗПОЧАТІ.

✔️За тиждень з 13.02.2025 по 20.02.2025 ми отримали 16 витягів з ЄРДР про початок досудового розслідування.

▪️Кирило Тимошенко, будучи заступником керівника Офісу Президента та очолюючи Координаційну раду з реалізації проєкту «Велике будівництво», організував злочинну схему з розкрадання бюджетних коштів. До оборудок долучені посадовці Черкаської ОДА, міської ради, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, а також керівники державних підприємств і приватних компаній.

Схема передбачала привласнення державних коштів через завищення вартості будівництва доріг, ухилення від податків та подальшу легалізацію виведених грошей. Окремо встановлено, що Тимошенко, у змові з військовими посадовцями, налагодив схему розкрадання коштів при встановленні «Зубів дракона» на узбережжі Чорноморська.

ТУ БЕБ в Вінницькій області було внесено відомості до ЄРДР та здійснюється досудове розслідування за Nº 42023022120000208 від 17.11.2023 за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.

▪️ Високопосадовці Кабінету Міністрів України, зокрема Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Міністр енергетики Герман Галущенко, а також директор ТОВ «Оператор ГТС України» Дмитро Липпа, разом з ними діяли представники бізнесу, зокрема керівники ТОВ «КБ Теплоенергоавтоматика», а також працівники Державної податкової та Аудиторської служб України.

Зловживаючи своїм становищем, ці особи організували схему з розкрадання бюджетних коштів, ухилення від сплати податків і легалізації незаконних доходів. Кошти, що мали йти на захист критичних енергетичних об’єктів, були незаконно привласнені, завдаючи значної шкоди енергетичному сектору та обороноздатності країни.

ТУ БЕБ в місті Києві було внесено відомості до ЄРДР та проводиться досудове розслідування за Nº 42025210000000013 від 09.01.2025 за ч. 1 ст. 203-2 КК України.

▪️ До організованої злочинної групи, яка реалізувала схему незаконного видобутку берилію в Поліському природному заповіднику, входять колишні високопосадовці та підконтрольні їм особи: екс-міністр екології Остап Семерак, екс-директор Держгеонадр Вадим Гончаренко, колишні керівники аукціонного управління Держгеонадр Олександр Ткачук та Олег Бондаренко, а також представники бізнесу, зокрема ТОВ «Пержанська рудна компанія» та кіпрська «BGV Group Limited».

За даними, вони вступили в змову з представниками Міністерства захисту довкілля, Житомирської облради та інших структур, надавши неправомірну вигоду для отримання спеціального дозволу на видобуток корисних копалин без конкурсного відбору. Це призвело до руйнації екосистеми заповідника, ухилення від сплати рентних платежів та створення ризиків для національної безпеки через близькість до кордону з Білоруссю.

Житомирською обласною прокуратурою було внесено відомості до ЄРДР за Nº 42025060000000010 від 12.02.2025 за ч. 2 ст. 364.

▪️ Власники мережі «БРСМ-Нафта», Андрій та Світлана Біби, у змові з представниками державних органів та силових структур, організували постачання нафтопродуктів із РФ та Білорусі з ухиленням від сплати податків і мит. На основі цих нафтопродуктів через підконтрольні підприємства виготовлялося пальне низької якості, яке продавалося через мережу АЗС «БРСМ-Нафта».

Отримані кошти переводилися за кордон через афілійовані платіжні системи та банки, у тому числі до РФ і на тимчасово окуповані території, що створює загрозу для національної безпеки України.

ТУ БЕБ у Закарпатській області було було долучено матеріали заяви до кримінального провадження за № 72024000500000007 від 09.01.2024.

Продовжуємо працювати далі

Повідомляйте нам про вчинення правопорушення у чат бот або на електронну пошту [email protected]

#єрдр #звіт

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Верховній Раді рекомендують ухвалити законопроєкт щодо прав ВПО, у Миколаївській області прокуратура вимагає повернення 2 млн грн: дайджест новин станом на 20 лютого 2025 року

ДБР завершило розслідування щодо закупівлі неякісних аптечок для військових
Державне бюро розслідувань завершило розслідування справи про постачання неякісних медичних аптечок для ЗСУ на суму майже 60 млн грн. Виявлено, що продукція не відповідала стандартам, що могло загрожувати життю військових.

Верховній Раді рекомендують ухвалити законопроєкт щодо прав ВПО
Парламентський комітет рекомендував ухвалити закон, який забезпечить внутрішньо переміщеним особам повний доступ до їхніх конституційних прав та свобод. Документ передбачає спрощення адміністративних процедур та розширення можливостей для ВПО.

Колишнього чиновника держспецекспортера підозрюють у відмиванні коштів
Колишнього посадовця підприємства, що входить до складу "Укроборонпрому", підозрюють у відмиванні коштів держкомпанії. За даними слідства, він створив схему незаконного виведення грошей через фіктивні контракти.

У Чорнобильському заповіднику виявили незаконні вирубки
На території Чорнобильського заповідника зафіксовано незаконні вирубки дерев, що завдали збитків на понад 158 млн грн. Правоохоронці розпочали розслідування, щоб встановити винних у знищенні природного фонду.

У Києві викрили схему нелегального перетину кордону
Правоохоронці затримали організаторів каналу нелегального перетину кордону до Молдови, які брали з ухилянтів 15 тисяч доларів за переправлення. Фігурантам загрожує кримінальна відповідальність за незаконне переправлення осіб.

Двох підприємців підозрюють у привласненні 15 млн грн на кисневій станції
На Кіровоградщині викрито схему розкрадання коштів під час встановлення кисневої станції в медзакладі. Двоє підрядників завищили вартість робіт і привласнили 15 млн грн бюджетних коштів.

У Миколаївській області прокуратура вимагає повернення 2 млн грн
Прокуратура звернулася до суду з вимогою повернути державі 2 млн грн, які підрядник незаконно отримав через змову на торгах. Розслідування виявило, що угода була укладена без дотримання конкурентних умов.

Під Києвом підпалили сільраду за 120 тис. грн
Невідомі підпалили будівлю сільської ради під Києвом за замовленням представників РФ, отримавши за це 120 тисяч гривень. Поліція встановила виконавців та замовників, розпочато розслідування за статтею про диверсію.

Рибалка з Кременчуцького району завдав громаді збитків на 800 тис. грн
Чоловік незаконно виловлював рибу в заповідній зоні, чим спричинив збитки місцевій громаді на 800 тисяч гривень. Йому загрожує судовий розгляд за порушення правил рибальства та знищення природних ресурсів.

Підписуйтеся на наші соцмережі, щоб бути в курсі актуальних новин.

#дайджест

TG|FB|YT|TT|INST|WB
2025/02/21 01:31:43
Back to Top
HTML Embed Code: