Telegram Group Search
У «кобзона» аншлаг: ЗСУ продали більше 80 тис персональних квитків

Російська служба ВВС спільно з російським виданням "Медіазона" і волонтерами встановили імена 80 973 російських військових, загиблих під час повномасштабного вторгнення в Україну.

Аналіз проведено на основі відкритих даних: фотографій з похоронів, інформації про загиблих на війні на сайтах місцевої влади, новин у ЗМІ, публікацій родичів або постів в соцмережах із фотографіями поховання.

За даними дослідників, доля контрактників серед загиблих за рік зросла з 18% до 22%. Більшість з них гинуть протягом 2-4 тижнів після відправки на фронт, деякі – через кілька днів.

Частка засуджених серед загиблих за рік впала з 26% до 18%, але підрозділи, створені з ув'язнених, як і раніше, перебувають на передовій.

Серед підтверджених загиблих росіян більшість становлять вихідці з Башкортостану, Татарстану і Свердловської області.

У перерахунку на душу населення за кількістю загиблих на війні з Україною попереду Тива, Бурятія та Алтай, найнижчі показники у Москви та Санкт-Петербургу.

«Чоловік із Тиви має в дев'ять разів більше шансів загинути на війні, ніж мешканець Москви», - зазначає ВВС.

Зрозуміло, що реальна цифра загиблих росіян в рази більша. Не всі смерті можна підтвердити через ЗМІ та соціальні мережі. Тисячі «ванєк» валяються як добрива на українській землі, тисячі лежать у вагонах-рефрижераторах, «чекають», поки «рашка» захоче забрати їх додому. Тисячі перетворилися на пил та попіл після знайомства з українськими захисниками.

Якщо що, «квитків» на «концерти кобзона» у ЗСУ ще багато.

@nationalinterests
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
путін та його «пара̷жающие элементы»

Спочатку у путна була велика та страшна «ядерна єлда», яка згодом перетворилася на аналагавнєтний «орєшнік», а він у свою чергу скукожився до «паражающих элементов», які не стільки про «паражать», а більше про те, як просто «паржать».

@nationalinterests
Українці хочуть військового лідера, бо розуміють, що війна з рф може повторитися – Джейсон Смарт

Відомий американський політолог і політтехнолог Джейсон Смарт, який працював з такими політиками, як сенатор Джо Маккейн і сенатор Тед Круз (обидва – республіканці), в радіопрограмі «Говорить Київ» з Богданом Буткевичем прокоментував результати опитування, проведеного нещодавно центром «Соціальний моніторинг» на замовлення American Political Services (належить Смарту), яке наробило чимало галасу в українському політикумі.

Відповідаючи на питання про мету проведення зазначеного опитування, Смарт підкреслив, що головною цільовою аудиторією для нього є американський політичний істеблішмент, зокрема, політики, що увійшли чи планують увійти до команди новообраного президента Трампа.

Політолог зазначив, що таким чином прагне допомогти американським політикам зрозуміти, що насправді відбувається в Україні, які настрої панують серед українців. Це, на думку Смарта, може допомогти Сполученим Штатам збудувати більш ефективну політику щодо України.

Коментуючи результати опитування, Джейсон Смарт зауважив, що воно показало два важливі політичні тренди. Перший – впевнений запит українського суспільства на початок переговорів про закінчення війни. Другий – висока довіра громадян до армії, й, як наслідок – запит на військових лідерів, таких як Валерій Залужний та Кирило Буданов.

На думку Смарта, бажання мирних переговорів та військових лідерів не протирічать одне одному. Українці розуміють, що заморозка війни з рф може бути не назавжди, тому Україна має бути готовою до можливого наступного конфлікту. Саме тому громадяни роблять ставку на лідерів з реальним військовим, які зможуть зміцнити обороноздатність країни. Поруч з такими лідерами люди почувають себе в більшій безпеці, ніж поруч з цивільними політиками.

Політтехнолог радить не абсолютизувати результати опитування «Соціального моніторингу», адже реальну картину електоральних уподобань в Україні можна буде побачити тільки після закінчення війни, коли українці відчують, що проведення виборів не тільки необхідне, а й реальне.

Смарт вважає, що Україні не загрожує ризик авторитарного правління від політиків-військових. Після війни висуванці з військового середовища часто потрапляють до влади, це нормальне явище. Принаймні, США не бачать ризику авторитарного повороту в повоєнній Україні.

@nationalinterests
Кирило Буданов - це людина, яка знаходиться на своєму місці, він працює, і так має бути - Скіпальський

Цікаве з інтерв’ю екс-начальника ГУР МО (1992-1997 рр.), екс-заступника голови СБУ, генерал-лейтенанта Олександра Скіпальського виданню OBOZ.UA:

• корупція, безвідповідальність також впливають на розвиток ВПК, на забезпечення Збройних сил. Відсутність реальної боротьби і притягнення до відповідальності корупціонерів зменшило довіру до влади в суспільстві. Ми побачили тотальну кругову поруку, зокрема, серед тих, хто займається питаннями мобілізації. Такий курс веде до деградації;
• rоли Міністерство оборони звинувачують в виведенні мільярдів за кордон, але до відповідальності притягають якогось завскладом, а міністри і заступники міністрів танцюють, це не боротьба з корупцією, це не наведення порядку;
• ще одна проблема – залучення непрофесіоналів у владні структури чи людей, які виконують незрозумілі і невластиві для них функції. Не може одна людина керувати і Збройними силами, і Міністерством закордонних справ тощо;
• влада повинна показувати приклад чистоти, порядності і високої моралі. Якщо цього не буде, це створить загрозу для України;
• Кирило Буданов - це людина, яка знаходиться на своєму місці. Саме такий молодий бойовий генерал в умовах війни повинен очолювати таку важливу структуру, як ГУР МО;
• політичний імідж тих, хто не може, не здатен, не справляється на високій посаді або зловживає владою, буде падати у суспільстві, водночас імідж авторитетних бойових генералів зростатиме;
• українська воєнна розвідка успішно виконує свої завдання, маю моральне право сказати: руки геть від ГУР і від Кирила Буданова;
• я знаю, що в Малюка наполовину зв’язані руки. Він міг би зробити набагато більше. Але тут знову ж таки відіграє роль волюнтаристичне втручання у роботу СБУ;
• наша контррозвідувальна робота по всіх напрямках – і культура, і релігія, і економіка, і ВПК – потребує значного покращення;
• якщо Захід не зрозуміє загроз, не консолідується і не допоможе Україні перемогти в цій війні, залишитися потужною країною, то я не виключаю, що путін і його опричники колись таки їздитимуть по Берлину і Парижу;
• росія піде на поступки тільки під тиском, коли вона буде змушена. Я не знаю, чи готовий до цього путін, але путін – це не вся росія. Переконаний, що в росії є і здорові сили. Останні соцопитування показують, що все більше росіян починають усвідомлювати безглуздість розв’язування війни проти України.

@nationalinterests
Степан Бандера “Питання атомової війни і визвольна революція” ч.1

Розглядаючи російсько-українську війну крізь призму геополітичного підходу, варто звернутися до історії, а саме до періоду після Другої світової війни, у результаті якої сформувалася біполярна міжнародна система. Її головними рисами були: наявність двох основних полюсів впливу (двох наддержав) – США та СРСР, які боролися між собою за світову гегемонію.

Свій прогноз щодо сценаріїв розвитку цієї боротьби виклав у статті під назвою «Питання атомової війни і визвольна революція» Степан Андрійович Бандера. Стаття була надрукована в чотирьох частинах, у журналі «Визвольний Шлях», Лондон, Великобрітанія, протягом 1957 – 1958 років. Довга перерва у публікації окремих частин статті була зумовлена працею автора над підготовкою висилки зв'язкової групи в Україну.

Парадоксально, але описані Бандерою форми та методи майбутнього протистоянн, помилки, яких припускається захід, не втратили своєї актуальності і в наш час. Вивчаючи статтю, треба просто міняти СРСР на росію, а більшовиків на рашистів, описані ж події підтверджують постулат, що історія розвивається по колу.

Тож почнемо знайомитись з думками автора, намагаючись викласти їх наближено до оригінального тексту.
Бандера писав, що колективний Захід занадто заспокоївся після Другої світової війни, чим скористався Радянський Союз, для створення потужної військової машини, чи не так було й після розпаду СРСР, у поглядах на росію: «…повоєнний розвиток міжнародніх відносин виявив, що західнім потугам бракує волі й рішучости навіть для того, щоб, ставляючи греблю перед розростанням більшовизму, забезпечити свої власні інтереси.

Час же проминав не конче корисно для Заходу. У початковий період по війні кількісна перевага совєтських дивізій була не тільки зрівноважена, але й перевершена значною технічно-матеріяльною перевагою воєнної машини західніх потуг. І коли ці потуги своєю перевагою не покористувалися (не конче для війни, а, власне, для уникнення війни відповідною пресією на Москву), то тим гірше для них. З ходом часу відношення сил почало змінятися в користь СРСР, і саме тоді почалися балачки про можливість нової війни.

Західні держави великою мірою здемобілізували не тільки свої армії, але й воєнну продукцію, переставивши свою індустрію на продукцію мирну. Зовсім протилежно вчинила Москва, де розвиток господарства і, зокрема, індустрії по лінії підготовки до війни йшов увесь час перед тим і де натиск на озброєння ще збільшився.

Властивої демобілізації СССР не провів ніколи. Були здійснені тільки певні перегрупування, реорганізація й переозброєння, розрекламовані назовні як частина роззброєння. Мирний час большевики використали для внутрішнього впорядкування, і в програмі того впорядкування — здушення всякого роду “ворогів народу”, а насамперед революційно-визвольних рухів поневолених народів. З другого боку, совєти отримали поважне підсилення свого воєнного потенціялу від свіжо загарбаних країн в Европі та в Азії. Екстенсивне використовуючи матеріальні ресурси, а також ресурси людські — звичайних робітників і селян, та насамперед учених, конструкторів, техніків і фахівців із різних ділянок, — большевики відносно в короткому часі добилися таких успіхів, яких на Заході й не передбачали.»

@nationalinterests
З Байденом не можна говорити про членство України в НАТО чи про ядерну зброю - Кулеба

Цікаве з інтерв’ю екс-міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби виданню Financial Times:

• чи маємо ми сьогодні засоби та інструменти, щоб перевернути ситуацію і змінити траєкторію того, що відбувається? Ні, не маємо. І якщо так триватиме й надалі, ми програємо війну;
• питання не в тому, що готова прийняти Україна, а в тому, що готовий прийняти путін;
• мета путіна зрозуміла: він намагається так чи інакше "демонтувати" українську державу. Його логіка така: навіщо мені брати її частину, якщо я можу зрештою забрати її всю?
• українцям пощастило, що Джо Байден був президентом Сполучених Штатів у 2022 році, бо якби це був хтось інший, для нас все було б набагато гірше;
• у серці Байдена є місце для України, але його розум був сформований в логіці Холодної війни, тому з ним не можна говорити про членство України в НАТО чи про ядерну зброю. Саме на цих страхах і грає путін, постійно погрожуючи Заходу;
• розділіть те, що говорить Трамп, і те, що говорять люди навколо нього. Маск, син Трампа — вони можуть говорити все, що завгодно. Але якщо ви подивитеся на те, що говорить Трамп, то побачите, що він, по суті, зачіпає лише два пункти. По-перше, я все виправлю. А по-друге, Зеленський — найкращий продавець у світі;
• і Зеленський, і путін матимуть однакову стратегію. Вони розглядають Трампа як можливість;
• не було ніякого мирного врегулювання у 2022 році. Якби тоді був найменший шанс закінчити війну, Захід дотиснув би Україну;
• російські пропозиції були абсолютно несерйозними. У них навіть було одне положення про те, що вся українська важка бронетехніка має бути розміщена на складах, і ці склади мають залишатися під контролем російських військ;
• російський «план миру» у 2022 році був чіткий: війська рф залишаються там, де вони знаходяться, Україна демілітаризується, а потім путін робить останній постріл;
• довіра європейських союзників до НАТО не ґрунтується на статті 5 Північноатлантичного договору. Насправді вона базується на словах Байдена: «США будуть захищати кожен дюйм території наших союзників»;
• якщо Трамп відмовиться від цієї обіцянки Байдена, щит НАТО зникне, і путін буде вільний робити все, що захоче;
• якщо путін нападе, росіяни окупують значну частину Латвії, Литви та Естонії протягом 24 годин;
• навіть якщо через кілька місяців сили НАТО героїчно виженуть російську армію з країн Балтії, після місяців важких боїв ці країни будуть виглядати так, як сьогодні виглядає Бахмут і весь Донбас. Їх не буде. Вони будуть буквально зрівняні з землею. Чи готовий Захід прийняти таку реальність?
• африканські країни розуміють, що відбувається, і всі вони були на боці України. Але потім кожен лідер запитав себе: "Що станеться зі мною, якщо я відкрито виступлю проти рф?". Деякі з них буквально боялися, що росія влаштує переворот або вб'є їх, якщо вони відкрито підтримають нас;
• а ще завжди «був ще один слон у кімнаті» - Китай. Африка - це китайська територія за дуже рідкісними винятками;
• якби у нас не було цієї війни, ми б витратили, можливо, ще 100 років, щоб світ визнав нас і Захід визнав нас частиною світу;
• ця війна триватиме доти, доки путін вважатиме, що Україна не має права на існування. І кожен, хто вважає інакше, або дурень, або перебуває на російській зарплаті.

@nationalinterests
Україна має бути на тому ж рівні або сильнішою за рф, щоб вступити у мирні переговори - Зеленський

Цікаве з інтерв’ю Президента України Володимира Зеленського телеканалу SkyNews:

• якщо ми хочемо зупинити гарячу фазу війни, необхідно взяти під парасольку НАТО територію України, яку ми контролюємо. Це потрібно зробити швидко. Тоді Україна зможе повернути окуповані території дипломатичним шляхом;
• припинення вогню необхідне, щоб гарантувати, що путін не повернеться, щоб захопити більше української території;
• я хочу працювати з Трампом безпосередньо, тому що в його оточенні лунають різні голоси. І саме тому ми не повинні дозволити комусь з оточення Трампа зруйнувати нашу комунікацію;
• ми з Трампом повинні спробувати знайти нову модель закінчення війни в Україні. Я хочу поділитися з ним ідеями і хочу почути його;
• у вересні у нас з Трампом була розмова. Вона була дуже теплою, доброю, конструктивною. Це була дуже хороша зустріч, і це був важливий перший крок - тепер ми маємо підготувати кілька зустрічей;
• партнери хочуть, щоб ми знизили мобілізаційний вік. Ви хочете, щоб я призивав молодих людей і вони помирали без вашої зброї;
• Україна просила Захід озброїти 10 бригад ЗСУ, але США та ЄС оснастили лише 2,5 бригади. Ключова проблема не в нестачі військових, а в нестачі озброєння і техніки для них;
• путін вважає, що Україна - частина росії. Ніхто, навіть під час цієї війни, не зміг змінити його думку і його розум;
• Україна має бути на тому ж рівні або сильнішою за рф, щоб вступити у мирні переговори;
• якщо ми говоримо з путіним, то тільки з планом - ми не можемо дати йому шанс поставити нам ультиматум. Він не може поставити нам ультиматум, тому що він вбивця, і він терорист;
• путін хоче знищити все українське, що пов'язано з Україною та українцями. Ці ідеї путіна нагадують ідеї Адольфа Гітлера, і він піде з ними до кінця;
• війну з рф можна завершити вже у 2025 році, якщо Україна отримає достатню підтримку від партнерів.

@nationalinterests
Допомога Україні від Євросоюзу має надходити щодня - Боррель

Цікаве з інтерв’ю глави європейської дипломатії Жозепа Борреля Euronews:

• перевага росії триває. Північна Корея надала їм набагато більше, ніж зміг надати Європейський Союз;
• маємо визнати: росія не перебуває в політичній ізоляції. Подивіться, скільки лідерів поїхали в Казань на саміт БРІКС;
• темпи військового виробництва ЄС абсолютно недостатні. Виробляємо 1 млн снарядів на рік, але росія випускає 800 тис на місяць;
• війна в Україні - це перегони з часом. ЄС витрачає надто багато часу на розробку стратегій для післязавтрашнього дня, тоді як проблема існує сьогодні і вона миттєва. У Євросоюзу немає почуття терміновості;
• чи можемо ми постачати зброю в Україну, щоб замінити участь США? Ні;
• ми повинні поповнити запаси, тому що вони закінчилися. Запасів більше немає. Ось у чому питання. Ми вижили, і Україна вижила завдяки тому, що у країн колишнього СРСР були запаси зброї, з якими українці вміли працювати;
• ЄС має робити більше і швидше. Допомога Україні має надходити щодня. Якщо є запаси, їх потрібно відправляти потягами, літаками. Вони мають прибувати. Вони мають бути оплачені;
• щоб продовжувати підтримувати Україну в тій мірі, в якій це необхідно, а це набагато більше, ніж дотепер, члени ЄС повинні виграти битву у внутрішній політиці. Урядам потрібна підтримка населення, щоб продовжувати витрачати гроші на Україну;
• ми повинні сказати європейцям відверто: це не безкоштовно. Війна коштує грошей і життів. На щастя, це не наші життя, але це наші гроші. Не треба робити вигляд, що це безкоштовно;
• хтось має пояснити громадянам ЄС, що поставлено на карту. Ми для цього робимо недостатньо, намагаючись приховати вартість. Не треба приховувати витрати. Потрібно бути чесними з людьми. У нашої безпеки є ціна, і велика її частина – це допомога Україні у війні з рф.

@nationalinterests
Допомога Україні та Ізраїлю знижує боєздатність США - адмірал Папаро

Головнокомандувач ВМС США в Індо-Тихоокеанському регіоні, адмірал Семюел Папаро, виступаючи на заході в Інституті Брукінгса, зазначив, що американська військова підтримка України та Ізраїлю починає впливати на готовність США протистояти Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

За словами Папаро, він спочатку не був стурбований кількістю зброї, відправленої в Європу і на Близький Схід, оскільки це в основному були артилерія і системи малої дальності. Однак, оскільки військова допомога продовжує розширюватися, включаючи більш сучасне озброєння, то вона починає виснажувати американські запаси.

Адмірал нагадав, що в липні 2024 року Конгрес США у своєму аналітичному звіті закликав американських військових розширити і поповнити свої запаси в рамках підготовки до потенційного конфлікту з Китаєм. Зазначалося, що Пентагон погано підготовлений до повномасштабної війни з Пекіном або Москвою, не кажучи вже про війну з обома одночасно.

На думку авторів звіту, з нинішніми запасами США можуть підтримувати інтенсивний військовий конфлікт з Китаєм не більше трьох-чотирьох тижнів.
«Настав час для відвертої розмови, ми повинні поповнити запаси», - резюмував адмірал Папаро.

Не дуже гарний сигнал для нас. Якщо думка, озвучена адміралом, стане домінуючою в адміністрації Трампа, Україна матиме дуже вузьке вікно можливостей для припинення війни, адже обсяги американської військової допомоги у 2025 році можуть значно скоротитися.

@nationalinterests
Мережею ширяться чутки, що конгресвумен-республіканка Вікторія Спартц вийшла на команду новообраного президента США Дональда Трампа з пропозицією виставити Президенту України Володимиру Зеленському в якості умов для конструктивного діалогу – звільнення голови Офісу Президента Андрія Єрмака та його заступника Олега Татарова. Якщо цього не буде зроблено до інавгурації Трампа в січні 2025 року, Спартц пропонує запровадити проти зазначених українських чиновників персональні санкції, над текстом яких вона нібито працює.

Наведена інформація не підтверджена жодним офіційним джерелом, навіть на рівні посилання на інші джерела, але в цілому це дуже в дусі експресивної Спартц. Не виключно, що вона могла запропонувати таке у приватній бесіді з одним з членів команди Трампа. У будь-якому випадку подивимося, як розвиватимуться події.

@nationalinterests
Людство сьогодні перебуває на порозі (або вже й у стані) Третьої світової війни

Відомий американський політолог Самуель Гантінгтон колись висунув теорію «зіткнення цивілізацій», у якій прогнозував появу у майбутньому конфліктів на основі належності до основних цивілізацій планети.

Російсько-українська війна продемонструвала розкол міжнародної спільноти на світ демократичний і недемократичний. До демократичного табору належать ЄС, США, Канада, Австралія, Японія, переважна більшість країн Євросоюзу та низка інших демократичних країн світу. І боротьбу за те, щоб бути частиною цього демократичного табору, веде нині й Україна. До недемократичного табору належать росія, КНР, КНДР, Іран та багато інших авторитарних країн Азії, Африки й Латинської Америки.
Нині на полі бою в Україні значною мірою вирішується майбутнє людства, бо перемога або поразка росії, яку прямо чи опосередковано підтримують недемократичні союзники (Білорусь, Іран, КНДР, КНР, Афганістан та ін.), означатиме домінування або поразку недемократичних режимів.

Зважаючи на перехідний стан світової системи до глобальної боротьби за перерозподіл впливу у майбутньому, прямо чи опосередковано стали долучатися крім росії інші важливі міжнародні актори – КНР та мусульманський світ. Війна Ізраїлю проти ХАМАС та Хезболли – демонструє протиборство між Заходом і мусульманською цивілізацією.

Відтак, ймовірно, ми лише на старті глобальної боротьби й рівень конфліктогенності на планеті тільки зростатиме. Потенційними аренами для такого глобального протистояння крім уже наявних – України та Ізраїлю – можуть стати Тайвань, Корейський півострів, Арктика, Близький Схід, Південно-Східна Азія, Північна та Центральна Африка тощо.

Проте розвиток майбутніх подій у всьому світі чи не вперше в історії людства значною мірою залежатиме від України, а також від того, як швидко колективний Захід усвідомить і реагуватиме на наявні глобальні загрози від колективного недемократичного Сходу.

-Погляд на проблему професора кафедри політології та міжнародних відносин НУ Львівська політехніка Миколи Бучина.

@nationalinterests
Трамп пригрозив БРІКС 100%-ми тарифами

В жовтні 2024 року на саміті BRICS в москві російська сторона «презентувала» нову валюту для розрахунків між країнами об’єднання. Пропаганда рф голосно назвала її «вбивцею долару», хоча провідні економісти світу досить скептично віднеслися, як до перспективи створення валюти, так і перспективи самого BRICS, адже його провідні члени, Китай та Індія значною мірою залежать від торгівлі та економічних відносин із США.

У свою чергу, новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп 30 листопада 2024 року зробив BRICS останнє китайсько-індійсько-російське попередження, погрозивши запровадити проти країн-членів 100% тарифи.

«Ідея про те, що країни BRICS намагаються відійти від долара, поки ми стоїмо і спостерігаємо, ПРОЙШЛА. Ми вимагаємо від цих країн зобов'язання не створювати нову валюту BRICS і не підтримувати жодну іншу валюту, щоб замінити могутній долар США, інакше вони зіштовхнуться зі 100%-ми митами і муситимуть попрощатися з продажами в чудову економіку США. Вони можуть піти і знайти іншого «лоха!» Немає жодних шансів, що BRICS замінить долар США в міжнародній торгівлі, і будь-яка країна, яка спробує це зробити, повинна помахати Америці рукою», - чітко і ясно пояснив Трамп.

Китай може продовжувати підбурювати рф просувати нову валюту, як фактор подразнення у двосторонніх переговорах із США, однак Індія, яка зараз дуже сильно залежить від американських технологій, скоріше за все, дистанціюється від цієї утопічної ідеї.

@nationalinterests
Трамп представив нового керівника ФБР

Новообраний президент США Дональд Трамп в мережі Truth Social повідомив про рішення призначити свого радника Кеша Пателя на посаду директора ФБР:

«Я з гордістю оголошую, що Кешьяп "Кеш" Патель стане наступним директором Федерального бюро розслідувань. Кеш — блискучий юрист, слідчий і борець за "Америку понад усе", який присвятив свою кар'єру викриттю корупції, відстоюванню правосуддя та захисту американського народу.

Він відіграв ключову роль у викритті містифікації "росія, росія, росія", виступаючи захисником правди та Конституції. Кеш виконав неймовірну роботу під час мого першого терміну, коли він був начальником штабу в Міністерстві оборони, заступником директора Національної розвідки та старшим директором з питань боротьби з тероризмом у Раді національної безпеки.

Кеш також провів понад 60 судових процесів за участю присяжних.
Це ФБР покладе край зростаючій епідемії злочинності в Америці, ліквідує злочинні угруповання мігрантів і зупинить лиходійство транскордонної торгівлі людьми та наркотиками.

Кеш працюватиме під керівництвом генерального прокурора Пем Бонді, щоб повернути ФБР вірність, хоробрість і чесність».

На думку американських ЗМІ, номінація Кеша Пателя на посаду директора ФБР означає, що Трамп вирішив звільнити свого іншого висуванця - чинного директора ФБР Крістофера Рея, чиї повноваження спливають у 2027 році. Можливо, Трамп не пробачив Рею обшук ФБР на його курорті в Мар-а-Лаго та наступне за ним звинувачення у зберіганні секретних документів.

Скоріше за все, Трамп намагатиметься поставити лояльних до себе людей на керівні посади у правоохоронних органах та розвідці. Це застрахує 47-го президента США від неприємних розслідувань та перевірок.

@nationalinterests
США поставили Грузію «на паузу»

Державний департамент США оприлюднив заяву про тимчасову заморозку стратегічного партнерства з Грузією у зв’язку з рішенням правлячої партії «Грузинська мрія» призупинити процес вступу країни до ЄС:

• «Рішення «Грузинської мрії» призупинити процес вступу Грузії до ЄС суперечить обіцянці грузинському народу, закріпленій у Конституції країни, щодо повної інтеграції до Європейського Союзу та НАТО. Призупинивши процес вступу Грузії до ЄС, «Грузинська мрія» відкинула можливість тісніших зв'язків з Європою і зробила Грузію більш вразливою для Кремля.

• Різноманітні антидемократичні дії «Грузинської мрії» порушили основні принципи нашого американо-грузинського стратегічного партнерства, яке ґрунтується на спільних цінностях і зобов'язаннях щодо демократії, верховенства права, громадянського суспільства, поваги до прав людини та основних свобод, а також антикорупційних зусиль. Як наслідок, Сполучені Штати призупинили дію цього механізму.

• США засуджують надмірне застосування сили поліцією проти грузинів, які прагнуть реалізувати свої права на свободу зібрань і вираження поглядів, включно зі свободою мирних протестів. закликаємо всі сторони забезпечити мирний характер протестів.

• Ми також закликаємо грузинський уряд повернутися на євроатлантичний шлях, прозоро розслідувати всі порушення на парламентських виборах і скасувати антидемократичні закони, які обмежують свободу зібрань і вираження поглядів».

Це не просто попередження грузинській владі, це «чорна мітка» від наймогутнішої країни світу, сигнал того, що російський імперський вірус може невдовзі перетворити Грузію на черговий «чумний барак» російського світу. Це також сигнал для ЄС, що час розмов з «Грузинською мрією» минув, настає час жорстких політичних і економічних рішень.

@nationalinterests
У Китаї винайдено найбільше родовище золота у світі

Кажуть, що час великих географічних відкриттів минув. Можливо, але час великих геологічних відкриттів продовжується і це вчергове довів Китай.

За повідомленням китайського інформаційного агентства «Сіньхуа», у китайській провінції Хунань виявлено родовище золота, потенційні запаси якого більше 1000 тонн. Ринкова вартість знайдених золотих покладів становить 600 млрд юанів (78 млрд євро).

Зазначається, що нові поклади золота виявлено під уже відомим рудником Вангу. За допомогою буріння і 3D-моделювання дослідники Геологічної служби Хунаня знайшли понад 40 золотих жил на глибині 2000 м, а згодом – ще більші поклади на глибині 3000 м.

За попередніми даними, концентрація золота сягає 138 грамів на тонну руди, що вважається високим показником. Якщо дані підтвердяться, нове китайське золоте родовище за загальними запасами випередить шахту South Deep у Південній Африці, де підтверджено близько 930 тонн дорогоцінного металу.

Інформація про відкриття великого золотого родовища у Китаї призвело до зростання світових цін на «жовтий метал». Експерти припускають, що китайська влада не експортуватиме золото з родовища Вангу. КНР споживає приблизно втричі більше золота, ніж видобуває, тому сильно залежить від імпорту.

@nationalinterests
Маск – права рука Трампа?

Принаймні про це свідчать кадри святкування Дня подяки, які мільярдер Ілон Маск оприлюднив у соцмережі Х.

Судячи з відео, Маск разом із родиною новообраного президента США Дональда Трампа відсвяткували День подяки у маєтку Трампа Мар-а-Лаго.

«Ілон Маск, Дональд Трамп, Беррон (молодший син Трампа — ред.) і Меланія відриваються під YMCA в Мар-а-Лаго на День подяки» - так підписав одне з відео Маск.

Зверніть увагу, що Маск за столом сидить по праву сторону від Трампа, молодший син 47-го президента Беррон – по ліву. Коли Трамп спілкується стоячи, Маск теж поруч з ним, буквально не відступає від свого президента ні на крок.

Цікава інформація для роздумів, особливо на тлі чуток про те, що Маск своєю особливою близькістю до Трампа та манерою поведінки почав дратувати деяких впливових членів команди новоораного президента.

@nationalinterests
Україна і Польща знайшли перший компроміс у питанні Волинської трагедії

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга та його польський колега Радослав Сікорський виступили у Варшаві із заявою про початок діяльності спільної робочої групи під егідою міністерств культури обох країн.

Діяльність групу буде спрямована на досягнення згоди між сторонами у питаннях, пов’язаних із ексгумацією жертв Волинської трагедії.

«Україна підтверджує, що немає жодних перешкод для проведення польськими державними установами та приватними суб'єктами у співпраці з відповідними українськими установами пошуково-ексгумаційних робіт на території України відповідно до українського законодавства та заявляє про готовність до позитивного розгляду заяв у цих справах», - йдеться у заяві.

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск з цього приводу зробив наступний допис у мережі X:

«Україна не буде блокувати ексгумацію жертв Волинської різанини. Наші міністри приступають до роботи над конкретикою. Сподіваюся, що цього разу не буде жодних перешкод. Це ключ до повного примирення наших народів, так необхідного в цей драматичний момент нашої спільної історії».

За словами Сікорського, процес ексгумації може розпочатися навесні наступного року. Для очільника польського МЗС ця подія також має важливий статусний ефект, особливо після того, як правляча партія «Громадянська платформа» не висунула його кандидатом у президенти на вибори, що відбудуться в 2025 році.

@nationalinterests
Військових пенсіонерів теж накажуть разом із корумпованими посадовцями МСЕК?

Нагадаємо, що 22 жовтня п.р відбулося засідання РНБО, пов’язане з відповідними корупційними скандалами в МСЕК та в органах прокуратури. Було прийнято відповідне рішення, яке введено в дію Указом Президента України No. 732/2024 щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності.

У цьому рішенні зазначається, що забезпечення належного захисту прав та законних інтересів громадян України, посилення протидії корупції в державних органах, недопущення зловживань у сфері медико-соціальної експертизи». Одним словом, корупціонерів посадити, структуру ліквідувати і щось замість неї створити. Але одним із пунктів рішення є рекомендація КМУ, разом із Міністерством соціальної політики України невідкладно підготувати законопроєкт щодо ПЕРЕГЛЯДУ СИСТЕМИ ТА МЕХАНІЗМУ НАРАХУВАНЬ ПЕНСІЙНИХ ВИПЛАТ ПОСАДОВИМ ОСОБАМ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ для забезпечення справедливості у відповідній сфері.

І тут, як чорт з табакерки, з'являється законопроєкт голови Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, члена фракції «Слуга народу» Третьякової, яка пропонує
внести ряд змін до законів України, що стосуються пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби. У першу чергу «під ніж» пускаються прокурори. Про них не будемо. Нехай самі за себе розбираються. Ну а далі, під гаслом «належного захисту прав та законних інтересів» під роздачу попадають військові і усі силові структури (всі хто отримує пенсію по Закону 2262).

У чому «новизна» пенсійного забезпечення військовослужбовців від Слуг народу?

1. Запроваджується для військових і інших силовиків, як і для всіх громадян України, єдині умови перерахунку пенсій, незалежно від Закону, за яким обчислюється пенсія, а також єдині умови призначення пенсій за вислугу років після звільнення. І нікого не цікавить, як військові і силовики у свій час працювали, їх ненормований робочий час, постійні ризики для життя і здоров’я, втрати та поранення побратимів і тд і т.п. Але, насправді, - НЕ ДЛЯ ВСІХ ЄДИНІ (НАПРИКЛАД, ДЛЯ НАРДЕПІВ, ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ, СУДДІВ І ЇМ ПОДІБНИМ все залишається по старому, адже в них є інші нормативно-правові акти по призначенню і виплаті пенсії).

2. Скасовується подальше зростання пенсії у зв’язку зі зміною чинних посадових окладів військовослужбовців, тобто перерахунків не буде. Замість перерахунку – щорічна індексація з урахуванням зростання грошових доходів населення в Україні та зростання споживчих цін на коефіцієнт, який визначатиме КМУ.

3. Ну і щоб в майбутньому не було можливості повернутися до перерахунку пенсій, пропонується законодавча норма, що у разі визнання КАСУ нормативно правового акту неконституційним, або таким, що втратив чинність, не відновлює дію нормативно-правового акту або його окремого структурного елемента, що діяв до набрання чинності нормативно-правовим актом або окремим його структурним елементом, що визнаний таким, що є неконституційним, або таким, що втратив чинність».
Виходячи із цієї норми законопроекту, Конституційний Суд анульовується, оскільки його рішення скасовуються законодавчими актами. Тобто, якщо відбудеться збільшення грошового забезпечення військових в майбутньому, пенсіонеру теперішньому перерахунок не світить взагалі.

Підсумовуючи, можна зробити висновок, що чинній владі, Конституція, закони, міжнародно-правові акти не мають жодного значення, вони їх просто ігнорують. Таким законопроєктом можновладці підтверджують, що правової держави Україна не існує.
З таким ставленням до військових ніяких майбутніх виборів Слугам не виграти, враховуючи чисельність людей у військовій формі, в котрих ще є сім‘ї та небайдужі друзі…

@nationalinterests
2024/12/02 01:22:52
Back to Top
HTML Embed Code: