Telegram Group Search
‼️Секретар Координаційного штабу Дмитро Усов взяв участь у зустрічі з членами сімей зниклих безвісти та полонених військовослужбовців, яка відбулася під головуванням українського Омбудсмена Дмитра Лубінця.

У заході також взяли участь представники Національної гвардії України, Об’єднаного центру СБУ, Державної прикордонної служби України, командувань Збройних Сил України, Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Міністерства внутрішніх справ, Міноборони, Міжнародного комітету Червоного Хреста.

➡️Низка питань стосувалася механізмів пошуку інформації про зниклих безвісти Оборонців, ймовірність їхнього перебування у ворожому полоні. Обговорювали особливості узгодження і підготовки обмінного процесу. Також піднімали тему списків військовополонених, які формуються перед кожним обміном. Присутні довідалися принципи складання запитів. Учасники зустрічі цікавилися ймовірністю проведення обміну «усіх на усіх».

☝️Рідні з’ясовували місця та умови утримання поневолених Оборонців. Дмитро Усов повідомив присутнім, що наразі опрацьовується кейс щодо переміщення наших військових на території рф до місць утримання в межах одного федерального округу. Це б дозволило покращити умови їхнього перебування та доступ представників МКЧХ.

Учасники зустрічі отримали вичерпні відповіді на індивідуальні запитання.
У своїй третій доповіді перед Генеральною Асамблеєю Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні оприлюднила інформацію про злочини, вчинені Росією щодо українців, зокрема катування.

❗️Згідно з висновками Комісії, РФ застосовувала катування на всіх тимчасово окупованих територіях України, а також у слідчих ізоляторах на території Росії, розслідуваних Комісією.

Комісія також створила мапу, на якій позначила досліджені райони, де росіяни вчиняли тортури над українцями під час повномасштабного вторгнення.

ℹ️ Серед таких територій — Херсонська, Запорізька, Донецька, Харківська, Київська, Луганська, Чернігівська, Миколаївська області та АР Крим. Крім того, злочини було досліджено і на території Росії, зокрема в Бєлгородській, Курській, Брянській, Тульській, Тверській, Рязанській, Волгоградській областях та Республіці Мордовія.

Ці дані підтверджують масштаби воєнних злочинів, скоєних Росією проти українців.

🗣Наголошу, що катування є серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевських конвенцій. Сподіваюсь, що ці розслідування стануть важливим інструментом у процесі притягнення Росії до відповідальності!

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Реалії війни та роль гуманітарних місій: обговорення викликів та рішень з провідними експертами

☝️Зустрівся з доктором філософії у галузі гуманітарних досліджень Хʼюго Слімом та Генеральним директором Українського Товариства Червоного Хреста Максимом Доценком.

Це була наша перша зустріч із доктором Слімом — визнаним експертом з етики війни та гуманітарної допомоги, провідним науковим співробітником Інституту етики, права та збройних конфліктів у Школі державного управління Блаватника та Інституту соціальної справедливості Las Casas в Blackfriars Hall, Оскфордський університет. Пан Слім також має багаторічний досвід роботи на керівних посадах у провідних міжнародних гуманітарних організаціях.

❗️Передусім я ознайомив його з унікальним досвідом роботи нашого Офісу в умовах збройної агресії РФ та гуманітарної кризи. Також презентував документ «Московські конвенції» — переписані росією статті Женевських конвенцій, що стали можливими через «нейтральності» та байдужості міжнародних організацій.

Обговорили роль гуманітарних місій під час війни та подолання гострої гуманітарної кризи. Також порушили питання мандату та діяльності МКЧХ у контексті широкомасштабної війни Росії проти України.

🤝Щиро вдячний доктору Хʼюго Сліму за підтримку України та готовність до співпраці з метою обміну цінним досвідом у боротьбі з гуманітарною кризою і підтримки постраждалого населення. Для нас дуже важливі експертна та інформаційна підтримка, адже тільки так світ може дізнатися про реалії війни та знайти ефективні інструменти для подолання її наслідків!

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
#знайомство_із_Офісом_Омбудсмана

Для більшої громадської обізнаності діяльності Секретаріату Уповноваженого ВР України з прав людини, знайомлю вас із командою нашого Офісу.

❗️Представник Уповноваженого з прав людини в місцях несвободи — Віталій Нікулін.

Основним завданням Представника та відповідного Департаменту є забезпечення реалізації повноважень Уповноваженого у сфері здійснення парламентського контролю за дотриманням права на захист від катувань та іншого жорстокого, нелюдського або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання.

Представник може здійснювати опитування осіб, які перебувають у місцях несвободи, та залучати до таких відвідувань громадськість, експертів, учених та фахівців. Він організовує реалізацію повноважень з НПМ (національного превентивного механізму).

Відповідно до Положення про представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини положень, бере участь, в межах компетенції, у діяльності Консультативної ради при Уповноваженому та у підготовці проєктів щорічних і спеціальних доповідей Уповноваженого.

➡️Детальніше про завдання і функції Представників Уповноваженого ВР України читайте ТУТ.

Нагадую, що у разі порушення прав, Ви можете звернутися до Офісу Омбудсмана:
📍за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
на електронну пошту: [email protected];
📞на гарячу лінію: 0800501720;
📞за тел. 044 299 74 08.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Майже 40% повернутих з полону вважались зниклими безвісти

У новому інтерв'ю розповів про:
🔘обміни військовополоненими, а також труднощі, які супроводжують цей процес;
🔘повернення дітей і цивільних на територію, підконтрольну Україні;
🔘масштабні злочини РФ: катування, розстріли українських військових, депортація українських дітей до Росії та численні порушення прав людини.

Про ці важливі аспекти розповів для Sestry.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Шановні!
З 06 по 11 листопада 2024 року м. Аланія Туреччина відбувся Форум
«ПІДТРИМАТИ. ЗБЕРЕГТИ. ПОВЕРНУТИ»
за участю асоціацій родин полонених та зниклих безвісти України, представників російських та українських громадських організацій, які надають підтримку родинам осіб зниклих безвісти та військовополонених.

Форум відбувся за ініціативи українських організацій ГО «Надія» та ГО «Крила Янгола».

Вказана ініціатива за зверненням родин полонених та зниклих безвісти України була підтримана МКЧХ з дотриманням принципу нейтральності та виконання ними гуманітарної місії.

Учасниками Форуму прийнято рішення про створення Міжнародної Гуманітарної Місії, метою якої є допомога полоненим, сприяння реалізації гуманітарного права щодо військовополонених/полонених, які опинилися в полоні внаслідок збройного російсько-українського конфлікту.

За результатами форуму прийнято резолюцію, яка передана Омбудсменам Росії та України на розгляд. Текст резолюції додається нижче.
Прочитайте, обдумайте!
РЕЗОЛЮЦІЯ
Форума «ПІДТРИМАТИ. ЗБЕРЕГТИ. ПОВЕРНУТИ.»


Учасниками Форуму прийнято Положення про Міжнародну Гуманітарну Місію (далі – Місія) метою якої є сприяння реалізації гуманітарного права щодо військовополонених/полонених, які опинилися в полоні внаслідок збройного російсько-українського конфлікту.

Положення про Місію узгоджено шляхом загального відкритого голосування учасників Форуму «ПІДТРИМАТИ. ЗБЕРЕГТИ. ПОВЕРНУТИ.», у голосуванні взяли участь 16 (шістнадцять) осіб.

Члени (Учасники) Місії в період з листопада 2024 року по квітень 2025 року запланували провести наступні заходи:

1.Підготовчі заходи:
Інформування Координаторами Місії представників державних органів влади про створення Місії, її цілі та напрямки діяльності (робочі зустрічі з представниками влади та правоохоронних органів).

Звернення Координаторів Місії до відповідних державних органів своїх країн для погодження проведення взаємних моніторингових візитів за участю представників Місії з узгодженими пріоритетами:

- Координатором української сторони було запропоновано провести першочергові відвідування місць примусового утримання/несвободи військовополонених/полонених, а саме ВК 10 – Мордовія, СІЗО 2 – Рязьк, СІЗО 2 – Вязьма, СІЗО 2 – Камишин, ВК 7 – Пакіно, СІЗО 2 – Борисоглібськ, ВК 1 – Донське у період з грудня 2024 року по квітень 2025 року.

- Координатором російської сторони було запропоновано першочергові відвідування місць примусового утримання/несвободи військовополонених/полонених, а саме табір військовополонених ЗАХІД-1, табір військовополонених ЗАХІД-2, табір військовополонених ЗАХІД-3, табір військовополонених ЗАХІД-4, СІЗО 4 - Дніпро, ВК 89 – Дніпро, у період з грудня 2024 року по квітень 2025 року.

2. Підготовка та проведення моніторингових візитів до місць примусового утримання/несвободи військовополонених/полонених:
- погодження дати та місця моніторингового візиту до місць примусового утримання/несвободи військовополонених/полонених;
- формування моніторингових груп та отримання мандатів;
- узгодження складу моніторингової групи;
- узгодження з представниками влади передачі листів та гуманітарних посилок єдиного зразка до місць примусового утримання/несвободи військовополонених/полонених, до яких заплановано моніторингові візити. Попередня кількість гуманітарних посилок єдиного зразка 300 (триста) штук для військовополонених/полонених кожної із сторін на період з листопада 2024 року по квітень 2025 року;

- отримання керівником моніторингової групи попереднього списку військовополонених/полонених у місцях проведення моніторингового візиту, який необхідний для передачі листів;
- проведення візитів та моніторингу;
- верифікація моніторингових візитів (публічне висвітлення візиту моніторів, фото-відео фіксація, картка відвідування та інше) з урахуванням рекомендацій відповідних державних органів обох держав;
- підготовка звіту моніторингової групи;
- отримання зворотнього зв'язку родичами проінтерв'юйованих у місцях примусового утримання/несвободи військовополонених/полонених.

3. Для здійснення передачі посилок єдиного зразка та листів до місць примусового утримання/несвободи військовополонених/полонених, створюється Внутрішній Реєстр Місії з урахуванням рекомендацій відповідних державних органів обох держав.

4. Створення безпечних каналів комунікацій для внутрішньої діяльності Місії. Створення порядку узгодження зовнішньої комунікації.

5. Створення робочої групи Місії для розробки механізму пошуку зниклих безвісти та повернення тіл загиблих військовослужбовців шляхом залучення до вирішення завдань пошукових груп та громадських організацій Російської Федерації та України.

6. Створення робочої групи Місії для формування Внутрішнього Реєстру військовополонених/полонених, осіб, які зникли безвісти, та розробка механізму їх пошуку через відповідні державні та громадські структури.

7. Створення робочої групи Місії для формування Внутрішнього Реєстру місць примусового утримання/несвободи військовополонених/полонених, а також цивільних осіб обох країн для огляду умов їх утримання.
Узгоджено у м. Аланія (Турецька Республіка) 10 листопада 2024 року у двох примірниках російською та українською мовами.

Прийнято шляхом загального відкритого голосування учасниками Форуму «ПІДТРИМАТИ. ЗБЕРЕГТИ. ПОВЕРНУТИ.»

Якщо вам ця тема цікава - викладу подробиці. Там є про що порозмовляти
2024/11/28 16:26:41
Back to Top
HTML Embed Code: