Telegram Group Search
Підписник поділився цікавим підходом до облаштування тактильної плитки на зупинках у Норвегії.

Якщо у нас використовують плитку «Небезпека» вздовж бордюру, то тут кладуть «Поводир» — і направляють його рівно до передніх дверей автобуса.

За умови, що водії зупиняються коректно, цей варіант може бути зручнішим для незрячих людей, але і очевидні недоліки на фото теж присутні.
Держпром — дуже красива будівля, гідна зватися культовою. Будівля, здатна закохати в себе і в конструктивізм з першого погляду. Будівля, без якої Харків не був би Харковом.

Любіть Держпром. А росіян — не любіть. Бажано будь-яких.

Фото: Konstantin Brizhnichenko | CC BY-SA 4.0
Договір на нові трамваї для Києва ще не підписаний, але позаяк на тендер заявився один виробник — дніпровське ТОВ «Татра-Юг» із пропозицією за 490 588 888 грн., ми вже зараз можемо знати переможця з імовірністю 99%.

1% — на випадок, якщо тендер скасують. Що й сталося б за звичайних умов, адже торги на Прозорого вимагають наявності щонайменше двох учасників. Втім, нині ця вимога тимчасово не діє, тож і контракт має шанси бути укладеним.

Інше питання — чи отримає Київ у підсумку всі п'ять вагонів. Тутешня практика закупівель за бюджетні кошти є такою, що місто оголошує тендер з запасом — а оплачує стільки, скільки хоче, або на скільки вистачає виділеного бюджету. Зазвичай це значно менше, ніж передбачено тендером.
Хлопці, дівчата, є одна дуже гарна справа, до якої всі ви можете долучитися. Ні, маєте долучитися.

Що? Комплексна реабілітації для 50-х військовослужбовців ЗСУ, які отримали поранення під час виконання бойових завдань. Скільки? 2 120 000 грн. Де? За посиланням у цьому дописі. Коли? Прямо зараз і ні секундою пізніше.

Нижче також є лінк та Твіттер фонду, де ви можете переконатися у їхній доброчесності та ще раз надихнутися на благословенний донат.

Банка: https://send.monobank.ua/jar/2vFQRL42Yv
Твіттер: https://twitter.com/icfyourfuture
Розумні люди кажуть, що завжди треба чекати на гірше. Тоді в одному випадку ви виявитеся приємно здивованими, в іншому — не будете розчаровані.

Це дуже гарна мудрість, яку варто взяти на озброєння. Який стосунок вона має до теми каналу? Well, сьогодні кияни справедливо обурюються з приводу урізання бюджету на нові трамваї — та якщо ви слідкуєте за цим каналом (найкращі ♥️), між рядків могли прочитати, що так буде, ще коли про це не було відомо.

Насправді у того, що сталося, є об'єктивні причини. Згідно з договором, оплата вагонів здійснюється за фактом їх постачання, водночас виділений бюджет згорає 31.12.2024. Поставити всі 5 одиниць до цією дати виробник фізично не встиг би, тож фінансування зменшили, щоб оплатити рівно стільки, скільки буде отримано. На око виходить два трамваї.

Інше питання — чи це когось виправдовує. Звісно, ні. Щонайменше тендер могли оголосити раніше. Могли завчасно домовитися з виробником про виробництво партії. В народі це має назву «договорняк», втім, за чесними правилами Київ усе одно не грає. Словом, варіанти завжди є.

Але ні, європейська столиця цього року придбає два трамваї. Що, чому, навіщо взагалі такий цирк — це все питання риторичні. Ну, принаймні 2 більше за 0.

Фото: T_KYIV | Alltransua.com
Вже бачили свіжий трейлер S.T.A.L.K.E.R. 2 — той, що зі звуками? А знаєте, що зображений у ньому трамвай має реальний прообраз?

Це київська Татра, що колись була викуплена та перетворена у плавучу дачу колишнім начальником водних шляхів. Час від часу вона потрапляла у ЗМІ, доживаючи свого віку на Десні біля села Рожни.

Звісно, деякі деталі відрізняються, та сумнівів у тому, що сцена змальована саме з цієї історії (тут посилання на статтю з фото), бути не може. І це дуже мило.
Паризький автоцид досягає нових висот: з наступного тижня там обмежують трафік територією чотирьох центральних арондісмонів (районів, тобто) загальною площею 5,5 км².

Відтепер в'їжджати можна буде лише тим машинам, власники яких живуть чи працюють у вищезгаданій зоні, або ж приїхали туди по справах. Словом, хочуть повністю порізати транзитний рух.

Звучить цікаво, тільки не дуже зрозуміло, як саме збираються контролювати мету візиту. Якщо знаєте, де про це можна почитати, поділіться лінком у коментарях.
У Таллінні закрили тролейбус! Ну, майже.

Ще кілька років тому там планували повністю ліквідувати систему, обґрунтовуючи це зношеністю інфраструктури та рухомого складу. Однак після того подумали — і вирішили не закривати, а розвивати. До 2026 там повністю оновлять контактну мережу, а також придбають нові тролейбуси з автономним ходом.

Водночас, поки триватимуть роботи, чотири тролейбусні маршрути обслуговуватимуться автобусами, а наявні 42 низькопідлогові тролейбуси 2002–2010 років випуску, має бути списано. Суто в теорії цим може скористатися якесь із українських міст, що потребує швидкого оновлення парку за невеликі гроші.

Фото: Matel6380 | Alltransua.com
🚲 За останні тижні ми почули закиди про "ви що, добираєтесь з чемоданом на велосипеді до вокзалу"? Тим часом в Амстердамі місцевий аеропорт інвестує в велосипедну інфраструктуру, аби люди могли простіше діставатися туди велосипедом.

На території аеропорту обладнали велопарковку, а також шафки, де можна безпечно залишити свій велосипед. Зазначається, що велосипед можна залишити безкоштовно на термін до 4 тижнів.

У коментарях додали, що під автострадою А4 навіть проклали спеціальний туннель для велосипедів до аеропорту.

А ще в коментарях відбувається "кричуща дикість" – люди скаржаться на те, що місць, де можна припаркувати велосипед, замало. 😁

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Долучайтесь до обговорення майбутнього спорткомплексу “Локо Сіті” на Соломʼянці

Урбан-бюро Big City Lab та Укрзалізниця проведуть партисипативну сесію в рамках розробки нової концепції стадіону “Локомотив”, який був зруйнований ворожою ракетою на початку року.

📌 Коли: 9 листопада, початок о 11:00
📌 Де: Київ, деталі про місце проведення будуть надіслані зареєстрованим учасникам
📌 Для кого: всі охочі, максимальна кількість учасників — 50

Під час зустрічі ви зможете поділитися, яким би хотіли бачити стадіон “Локомотив”, що у ньому є найважливішим для вас і загалом — чого вам бракує в спортивній інфраструктурі міста. Ідеї, напрацьовані під час заходу, будуть враховані при розробці фінальної концепції відновлення “Локо Сіті”.

Зареєструватися можна за посиланням:
https://forms.gle/wKgCYg2LxvDYr3HM9

Проєкт реалізується за підтримки Фонду Говарда Баффетта.
Любі друзі, дорога родино. Дуже хороші люди потребують вашої вельми цінної національної валюти для неймовірно корисної справи.

Потрібно зібрати на авто вартістю 130 тис. грн. 119 тис. уже зібрано, тож лишилося ще зовсім трохи. Кожен і кожна з вас кидає по три гривні — і збір закрито. А якщо хтось кине 30, Бог це точно не залишить без уваги.

Тут банка.
Тут пост на фейсбуці.

Закрити маємо до четверга, тож гайда.

UPD: Банку закрито, ви найкращі!❤️
🚋 Чому трамвай є незамінним магістральним транспортом для Києва?

Ми вже неодноразово наголошували на тому, що Київ має активно вкладатись в розвиток трамвайної мережі, чого, нажаль, не відбувалось ні останні десятиліття, ні зараз.

Цього разу голова ГО "Пасажири Києва" підготував для вас лонгрід з обгрунтуванням того, чому трамвай є незамінним магістральним транспортом для Києва - починаючи від ролі трамваю у формуванні сучасних коридорів масових пасажирських перевезень і закінчуючи сьогоденням та останніми планами і концепціями його розвитку.

Чомусь міська влада Києва у своїх пріоритетах вперто ставить трамваї ниже автомобілів і не виділяє достатньо коштів та утримання і реконструкцію трамвайної інфраструктури. Чому це потрібно змінювати ви можете прочитати у статті на Mistosite:

https://mistosite.org.ua/uk/articles/chomu-tramvai-ie-nezaminnym-mahistralnym-transportom-dlia-kyieva

Читайте, коментуйте і підписуйтесь на Пасажири Києва
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Минулої суботи у Варшаві відкрили трамвайний рух до району Miasteczko Wilanów. Лінія має довжину 6,5 км і є найдовшою серед збудованих у місті за останні десятиліття. Загальна інвестиція у проєкт із фондів ЄС склала 518,27 млн. злотих, а курсують тут двосторонні 33-метрові трамваї Hyundai, придбання яких свого часу також було профінансовано Європейським Союзом.

Цікавою є також передісторія. Коли район планувався понад 20 років тому, автор його концепції Гі Перрі дискутував із містом щодо доцільності відведення на алеї Речі Посполитої (aleja Rzeczypospolitej) місця під майбутню лінію. Тоді її будівництва не було у планах, а трамвай загалом вважали неперспективним. Зрештою, саме відсутність магістрального громадського транспорту стала найбільшою проблемою Вілянува, яку тепер вирішено. Через чверть століття трамвай знову став вважатися сучасним і ефективним.

Розбудова самого району, що почалася у 2002 році, триває досі — у підсумку загальна площа має скласти 169 га. Свого часу Вілянув став дуже інноваційним для Польщі житловим проєктом: середньоповерхова забудова, висока щільність, mixed use і все, що ми любимо. Він проєктувався різними архітекторами та реалізується різними забудовниками — але всі вони діють у межах єдиної затвердженої концепції, завдяки чому кінцевий продукт виглядає цілісним і враховує інтереси не лише самих девелоперів.

Фото: Technicman | Alltransua.com
З'явилася інформація, що екс-керівник КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський збирає гроші на заставу.

P.S. Оголошення справжнє.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Поки тут немає дописів, є дещо важливіше. Давній друг каналу звернувся по допомогу у зборі коштів на спорядження — і ми з вами просто зобов'язані долучитися.

Тож уперед — до закриття банки. Нижче — пряма мова👇

Салют!
Власне вперше роблю збір для себе, бо з того що мені треба як бачите випливає не маленька така сума, треба багато чого, але я написав список прям бази/ґрунту/фундаменту. Дуже буду вдячний як грошам так і поширенню збору.
По звітності все буде в інстаграмі, як тільки отримую, тільки підходить за розміром, скріни, фотки і дууууууже велика подяка всім хто закинув гривень, поширив пости і історії

Список:

Рюкзак тактичний 40 л — 4144 ₴

https://ukrarmor.com.ua/catalog/takticnii-ryukzak-ranger-piksel-mm-14/p59

Навушники тактичні — 3196 ₴

https://ukrarmor.com.ua/catalog/aktivni-navusniki-earmor-m31h-oliva/p55

Шолом алейкум — 24 400 ₴

https://ukrarmor.com.ua/catalog/kevlarovii-solom-arch-helmet-ech-oliva-rozmir-m/p2547

Бронік з плитами — 26 050 грн

https://defenceukr.com.ua/p/bronezilet-komplekt-5-klas-zaxistu-vaga-58-kg-kruk-z-sistemoiu-svidkogo-skidannia-molle-kolir-piksel-231251

Загальна сума — 57 790грн

Посилання на банку:

https://send.monobank.ua/jar/5Lc1kuMrt1
Київ залишився єдиним містом України, яке зупиняє комунальний транспорт під час тривог

Дожилися, як то кажуть.

Ми нещодавно перепитали про стан справ у Хмельницькому та Івано-Франківську і з подивом дізналися, що там вже декілька місяців не зупиняють комунальний транспорт. Пораділи за містян...

Наприклад, у Франківську базово транспорт працює під час тривог, а зупиняється окремим оперативним розпорядженням у разі реальної високої загрози обстрілу.

Всі міста України розуміють, що громадський транспорт - це критична інфраструктура, яка має працювати стабільно та передбачувано. Але не Київ.

Київська влада - КМДА (Віталій Кличко, Микола Поворозник) та КМВА (Сергій Попко) продовжують вперто відстоювати своє неефективне та ганебне рішення у Києві.

Це створює транспортні проблеми для сотень тисяч пасажирів наземного транспорту та метро. Люди мерзнуть під зупинками на морозі чи переплачують сотні гривень за таксі.

Страждають і водії, які не можуть переїхати з лівого берега на правий через Дарницький міст.

Десяток успішних петицій киян проігноровано так званою Радою оборони Києва, де 2/3 учасників - це цивільні, які підпорядковані Кличку.

Тому просто зафіксуйте собі, що рішення, яке створює транспортний колапс і проблеми сотням тисяч киян, досі існує лише через небажання відновлювати безперебійну роботу комунального транспорту Сергієм Попко, Миколою Поворозником та Віталієм Кличко.
2024/12/24 03:07:00
Back to Top
HTML Embed Code: