group-telegram.com/himitsuji/45
Last Update:
✉️ В попередньому пості я згадав листування між Сайтьо та Кукаєм, напишу про це детальніше.
Збереглося двадцять чотири листи Сайтьо та п'ять або шість листів Кукая. Хоча вважається, що насправді листів було значно більше.
У найранішому листі Сайтьо просить передати йому тлумачення до "таємних" сутр, обрядові керівництва та посібники з вивчення санскриту. Сайтьо називав "таємні" тексти книгами "Єдиної колісниці", підкреслюючи єдність вчень Тендай і Шінґон (лист від 11-го дня другого місяця 809 р.). У храмі Тоджі зберігається копія "Списку привезених і піднесених речей" Кукая, переписана рукою Сайтьо.
Характер його листів свідчить про шанобливе ставлення Сайтьо до Кукая. Це помітно з його листа: "Шанобливо прошу... вручи мені вчення про значення цих правил! ... Сайтьо у серці своєму зовсім не лінується. Для настанови, що отримується від мудреця, хіба не вистачить йому здібностей та 'зв'язків причин'?"
При цьому листи свідчать про нерозуміння Сайтьо деяких обрядів, наприклад, у листі від 14-го дня другого місяця 811 р. Сайтьо пише: "Сайтьо у чотирнадцятий день цього місяця вирушить до Столиці. У серці нікчемного ченця — постійна думка про прийняття в дар від ачар'ї настанов щодо вивчення Таємної школи... В цей раз я прибуду до твоєї молельні прийняти окроплення голови перед Єдиним Шанованим, Повсюдно Сутнім ( мається на увазі будда Махавайрочана)". Це демонструє його нерозуміння суті обряду, оскільки такий обряд передбачав посвячення по мандали з багатьма шанованими, а не з єдиним.
Основна доктринальна розбіжність між двома вчителями полягала в розумінні співвідношення вчень шкіл Тендай і Шінґон. У листі від 19-го дня восьмого місяця 812 р. Сайтьо пише: "Тільки школи Вайрочани та Небесної Опори перетікають одна в одну, і шкільні тлумачення в них однакові. Вони, воістину, і суть мають спільну, і разом наставляють інших людей. Хіба є спосіб надати перевагу одній з них і знехтувати іншою?"
Кукай з таким тлумаченням не погоджувався, для нього езотеричні вчення були вищі за екзотеричні.
Відносини між вчителями сягнули кульмінації у 812 році.
У листі до свого учня Тайхана від 5-го дня одинадцятого місяця 812 р. Сайтьо описує важливу зустріч з Кукаєм: "Його настанова у вченні була чудовою. Він показав мені всі образи шанованих, кого зображують на двох частинах мандали, і ще дав побачити саму мандалу." Далі він цитує слова Кукая: "Роки Кукая підійшли до сорока, термін життя скоро вичерпається. Тож оселюся в цьому храмі заради пам'ятання про будду... Доручу ачар'ї Сайтьо Дгарму Істинних Слів, яку слід тримати добре."
#японськийбуддизм #тендай #шінґон #міккьо
BY Хіміцуджі
Warning: Undefined variable $i in /var/www/group-telegram/post.php on line 260
Share with your friend now:
group-telegram.com/himitsuji/45