Telegram Group Search
😮 «Американський прапор, наші зірки та смуги, будуть встановлені на Марсі», — Трамп.

Підписатись на iPress
🇺🇸 Ми закінчимо війни, навіть у які не вступали. Я буду людиною, яка встановлює мир, – Дональд Трамп.

Також американський президент згадав про наміри повернути Панамський канал.

???

Підписатись на iPress
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🍿 У мережі активно поширюється новина, буцімто американський мільярдер Ілон Маск один раз зіганув, завершуючи промову після інавгурації Дональда Трампа.

Насправді, після промови Ілон Маск, дякуючи американському народові, зіганув два рази.

Підписатись на iPress
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔎 Том Купер традиційно опублікував тижневик Дональда Гілла про ситуацію на фронтах російсько-української війни. Він зробив свої коментарі щодо повітряно-ракетної війни, а Дональд Гілл проаналізував ситуацію на фронтах, останні дипломатичні події в США, що напряму стосуються України, а також процитував економіста Андерса Ослунда, який стверджує, що восени цього року стагфляція зжере всі ліквідні резерви росії.

Прочитати тижневик можна за посиланням 🔵
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🚫 Мігрантів більше не впускають до США — на американсько-мексиканському кордоні паніка, — WP.

Американська міграційна служба припинила співбесіди, а додаток CBP One, через який записувались на перетин, більше не працює.

Підписатись на iPress
🇺🇸 Новий президент США Дональд Трамп скасував десятки рішень свого попередника.

Трамп наказав вийти зі складу Всесвітньої організації охорони здоров'я та Паризької кліматичної угоди, перейменувати гору Деналі та Мексиканську затоку, забезпечити, щоб штати, які застосовують смертну кару, мали "достатній запас" смертельних ін'єкційних препаратів. Зокрема, Президент наказав генеральному прокурору не застосовувати закон, який забороняв TikTok на 75 днів.

Також оголошено національну енергетичну надзвичайну ситуацію.

Крім того, Трамп у перший день свого президентства помилував майже 1500 осіб, звинувачених у зв'язку з нападом на Капітолій 6 січня 2021 року.

Підписатись на iPress
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Про глибокі удари обох сторін. Як це росіяни не влучили в "суперсекретну базу НАТО" на глибині 900 м? Вступ Тома Купера та трохи коментарів Дональда Гілла:

Повітряно-ракетна війна від Тома Купера. Принаймні номінально минулий тиждень був переповнений повідомленнями про українські безпілотні та ракетні удари по південно-західній росії, а також про пов'язані з ними удари по російському радару спостереження "Небо", щонайменше одній ЗРК С-400 та кільком іншим ЗРК.

Наскільки можна оцінити на сьогодні, щонайменше чотири склади нафтобази в рф загорілися і продовжують горіти, деякі з них з 14 і 15 січня, інші два з 17 і 18 січня. У цій частині все було "добре і тепло", поки, як зазвичай, не з'явилася новина про те, що СБУ змінила цілі...

Що стосується російської кампанії ударів з використанням безпілотників і крилатих ракет: вона також проводиться, і тим часом регулярно вражає цілі в Києві. Різниця полягає в тому, що кількість розгорнутих ударних БПЛА типу "Шахед", "Герань" і подібних до них залишається відносно низькою (близько 40-50 на день), тоді як удари крилатими ракетами відбуваються приблизно "раз на два тижні". Звісно, балістичні ракети все ще розгортаються "за першої-ліпшої нагоди" і якщо не для чого іншого, то для поширення в соціальних мережах фейкової новини про те, що одна з них вбила "данського інструктора з F-16 у Кривому Розі".

Я був лише здивований, що це не сталося через влучання в суперсекретну базу НАТО, побудовану, звісно, ще за радянських часів – на глибині понад 900 метрів під землею. Але потім я згадав, що кожен дурень має щось, що робить його/її щасливим. Отже, дозвольте мені завершити цей вступ наступним чином: якщо це допомагає російським військовим зусиллям, добре. Нехай вони витратять стільки ракет і електронів на "вбивство" ще "500-1000 данських інструкторів F-16", скільки зможуть...

Огляд Дона Гілла. Курська область. російські атаки цього тижня показали, що Україна змогла зачистити територію на захід від Малої Локні, а також село Погребки. Схоже, була спроба прорвати прикордонну оборону біля Успенівки, яка була ліквідована. А Су-25 здійснили кілька ракетних ударів, що раніше було завданням вертольотів. Кількість обстрілів бомб УМПК залишається набагато меншою, ніж у жовтні.

Покровськ. росія продовжує просуватися на захід від Покровська, захопивши Піщане та Котлине. На сході вона також продовжує наступати у напрямку Єлизаветівки.

Командир окремого батальйону "Вовки ДаВінчі" повідомив, що майже у всіх випадках їм вдається утримувати свої позиції і вони змушені відступати лише тоді, коли нові підрозділи зліва і справа відступають, а його власному підрозділу загрожує оточення. Він додає, що навіть коли батальйони відокремлюються від недосвідченої нової бригади і приєднуються до іншої досвідченої бригади, вони стають проблемою через погану підготовку і керівництво.

Втрати російської техніки і особового складу через артилерію і безпілотники є високими, але не завжди помітними. Минулого тижня з'явилася карта, на якій було позначено дорогу з 22 знищеними автомобілями.

російські солдати в багатьох частинах вже давно скаржаться на те, що їх відправляють на штурм ще до того, як вони оговтаються від поранень. Така практика склалася через величезні втрати, нестачу замін, нечесну звітність перед начальством і бюрократичну тяганину. Нещодавно читач поскаржився на те, що українські оператори БПЛА атакують поранених російських солдатів, всупереч Женевській конвенції. В абсурдному прикладі, що демонструє необхідність атакувати поранених росіян, які не здалися в полон, росіян на милицях відправили зайняти позиції на лінії фронту за 3 км на південний захід від Новотроїцького. Імовірно, читач дозволив би їм зайняти оборонні позиції, оскільки вони вже були поранені. На щастя, українські захисники зробили логічний вибір та атакували їх за допомогою безпілотників.

Андріївка. Незважаючи на обстріли та наступ росіян з флангів, Україна все ще утримує Дачне. Залишається тільки з'ясувати, чи буде ця окупація виправданою.
🇺🇸 Трамп зупинив усі програми підтримки іноземних держав до аналізу на «відповідність цілям його політики», — AP.

Підписатись на iPress
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🌐 Вчора відбулася доленосна подія не тільки для Америки, але й для багатьох людей в різних країнах світу. З нагоди інавгурації і промови Трампа одні західні ЗМІ висловили оптимізм – як, наприклад, консервативна американська газета Wall Street Journal. Інші – стриманий позитив з певними застереженнями – як Washington Post, що належить мільярдеру Безосу. Або ж критичний погляд як незалежна ліберальна британська Guardian.

Прочитати як реагують редакції західних ЗМІ можна за посиланням 🔵
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇮🇱 Ізраїль розпочав антитерористичну операцію в місті Дженін, що на півночі Західного берега річки Йордану.

Підписатись на iPress
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Інавгурація Трампа. Хто сповнений оптимізму, а хто – страху? Головні тези редакційних колонок:

Трамп починає свій другий термін з набагато кращим посланням, ніж у 2017 році, вважає орієнтована на ділові кола Wall Street Journal.

"Золотий вік Америки починається прямо зараз. З цього моменту занепад Америки закінчився", – цитує Трампа WSJ. Ця промова була відповіддю на опір демократів і ЗМІ його обранню в тому ж похмурому тоні, який підготував ґрунт для чотирьох років ворожнечі і розколу. Тон і меседж цієї інавгурації полягав у тому, що Америка завжди була великою і стане ще більшою, коли відповідатиме на нові виклики. Ця промова була більше схожа на Ілона Маска і набагато менше на Стіва Беннона, і на думку WSJ, це на краще.

WSJ вбачає, що він має рацію у тому, що уряд занадто часто підводив американців у виконанні свого основного обов'язку – забезпечувати громадську безпеку та базові послуги. Видання зазначає, що Білий дім Байдена також використовував свою владу, щоб придушити критиків у соціальних мережах. Припинення цього режиму цензури є одним з найкращих результатів виборів, вважає редакція газети, приймаючи слова Трампа на віру.

Найважливішими рядками у промові Трампа була його обіцянка покласти край політично вмотивованим переслідуванням. Редакція WSJ вбачає у цьому вислові контраст з роками президентства Байдена.

Washington Post як і WSJ відзначило обіцянку "золотого віку Америки" у інавгураційній промові Трампа. Втім, як зауважує видання, не з усім, що він сказав, було так легко погодитися.

"Занепад Америки закінчився", – сказав Трамп. А пізніше, говорячи про замахи на нього минулого року, додав: "Я був врятований Богом, щоб зробити Америку знову великою". WP вважає, що насправді Америка вже є великою і об'єктивно не перебуває в занепаді.

Вартість життя в Америці нестерпно зросла, а імміграційна система країни скалічена – Трамп був обраний насамперед для вирішення цих проблем. Але він успадковує енергійну економіку, яка швидко оговталася від пандемії covid-19 практично за всіма показниками – безробіття, економічне зростання, зниження інфляції – і вже є предметом заздрощів усього світу. Він несе відповідальність за те, щоб його політика не поставила її під загрозу через тарифи і непродуману депортацію нелегальних іммігрантів.

Сила Америки походить від винахідливості та інновацій – завоювання ідей, а не територій, підкреслює WP. Трамп сказав, що хоче об'єднати країну, але пообіцяв знищити державні та приватні програми різноманітності й заявив, що в Америці існують лише дві статі – чоловіча і жіноча.

Повернення мільярдера до влади сигналізує про нову еру потрясінь у політиці США, позначену авторитарними амбіціями, кричущими конфліктами та поляризацією. Так оцінює інаугураційну промову Трампа британська The Guardian.

Шквал указів Трампа прискорить кліматичну надзвичайну ситуацію, порушить конституцію США щодо громадянства за правом народження та зменшить обсяг правового захисту. Забудьте про хвилюючу риторику Кеннеді. Послання Трампа недвозначне: вороги всередині країни і за кордоном, стережіться. Там, де Рузвельт колись вселяв надію, Трамп пропонує страх.

Трамп намагався зобразити себе візіонером, який провіщає трансформаційну еру в США. Проте його промова не повинна була нікого обдурити. Він почав з грандіозної риторики про те, що "золотий вік Америки починається прямо зараз" і закінчив характерною гіперболою про те, що його співгромадяни перебувають "на порозі чотирьох найбільших років в американській історії". Трамп – марнославний шоумен. Його останнє перебування при владі показало, що він є політиком, який прикриває своє вразливе его знущаннями і тягне американську демократію до краю прірви.

Популістська позиція Трампа маскує безсоромне олігархічне поглинання. Він обдурив звичайних виборців, змусивши їх повірити, що він є їхнім захисником, а демократів виставив відірваними від життя елітаристами. Проте його конфлікт інтересів вражає.
🇺🇸 Трамп офіційно перейменував Мексиканську затоку на «Американську»: тепер така назва повинна бути на всіх нових картах і документах США, — указ на сайті Білого дому.

Підписатись на iPress
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
😦 Внаслідок пожежі на гірськолижному курорті у Туреччині загинули щонайменше 66 людей - пожежна сигналізація не спрацювала.

Підписатись на iPress
🇺🇦🇺🇸 Указ Трампа про призупинення міжнародної допомоги на 90 днів не стосується України.

Підписатись на iPress
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇫🇮🇸🇪Наукова співробітниця Фінського інституту міжнародних відносин Мінна Аландер пояснює, чому Фінляндія та Швеція наразі по-різному дивляться на гібридну війну росії проти них. Швеція занепокоєна, оскільки мала відносно мирне життя після Другої світової війни. Натомість Фінляндія спокійніше ставиться до проявів війни, оскільки звикла до цієї загрози ще з часів СРСР.

Прочитати як Швеція та Фінляндія реагують на російську загрозу і чому така різниця можна за посиланням 🔵
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇵🇱 Д. Туск доручив підготувати консульства країни у США до можливих депортацій польських громадян.

"Я попросив міністра закордонних справ підготувати наші дипломатичні представництва, консульства в США, щоб вони були готові вжити заходів щодо поляків, які перебувають на цій території з різним статусом і різним рівнем легальності", – сказав він.

Підписатись на iPress
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Як Заходу боротися з гібридною війною проти нього. Простіше тім, хто звик до російської загрози. Головне з колонки Мінни Аландер:

Одним з найскладніших викликів, які гібридна війна росії ставить перед європейськими суспільствами, є питання про те, чи можемо ми все ще називати ситуацію "мирним часом", чи ми вже досягли стадії, коли термін "війна" є більш точним. Дилема визначення добре ілюструється двома новими членами НАТО, Фінляндією і Швецією, і їхніми дуже різними дискурсами на цю тему.

Це питання постійно виникає на щорічній шведській конференції з питань безпеки і оборони в Селені, яка знову відбулась минулого тижня. Рік тому, на конференції 2024 року, міністр цивільної оборони Швеції Карл Оскар Болін потрапив у заголовки світових ЗМІ, заявивши, що "у Швеції може бути війна". Ця заява викликала такий резонанс у шведському суспільстві, що тодішньому верховному головнокомандувачу Мікаелю Байдену довелося піти на дитячу телепередачу і відповідати на запитання "так" і "ні", щоб заспокоїти схвильованих дітей.

У Фінляндії заяви Швеції були сприйняті зі значним здивуванням. Будучи дуже близькими партнерами і країнами-однодумцями, і незважаючи на однакову оцінку загроз, Фінляндія і Швеція, тим не менш, здавалося, існують на різних планетах: на відміну від Швеції, багато хто у Фінляндії вважає, що поточна безпекова ситуація в країні краща, ніж будь-коли з моменту здобуття незалежності в 1917 році. Це пояснюється трьома основними причинами: збройні сили Фінляндії зараз краще оснащені завдяки постійним інвестиціям, росія відвела до 8% своєї військової техніки і військ від фінського кордону для участі у війні в Україні, і Фінляндія зараз є членом НАТО.

Різниця в оцінках між Фінляндією і Швецією в основному є результатом дуже різних точок відліку. Швеції просто було набагато краще і під час Другої світової, і під час Холодної війни – і вона скоротила свої збройні сили протягом "стратегічного тайм-ауту" 1990-х і 2000-х років до рівня, якого сьогодні не вистачає для захисту країни. У Фінляндії холодна війна ніколи не закінчувалася, так само як і призов на строкову службу та інвестиції в національну обороноздатність, хоча оборонні бюджети коливалися на рівні або близько 1,5 відсотка ВВП протягом більшої частини 2000-х і 2010-х років.

Цікавий факт: щоб заощадити кошти, у 2000-х і 2010-х роках Фінляндія закуповувала вживане озброєння у західноєвропейських країн, які скорочували свої збройні сили, наприклад, перша закупівля 22 РСЗВ у Нідерландах у 2006 році за ціною 43,5 млн євро, перші 124 танки Leopard 2A4 у Німеччині в 2002 році за ціною менше 1 млн євро кожен (загалом 120 млн євро) і наступні 100 танків Leopard 2A6 у Нідерландах за 200 млн євро.

Хоча російська агресія в "сірій зоні" триває вже десятиліттями, особливо в Скандинавсько-Балтійсько-Арктичному регіоні, вона досягла рівня, який робить термін "гібридна війна" точним.

Однак знайти правильну відповідь на це явище так важко через те, що воно, по суті, є явищем мирного часу. Суть полягає в тому, щоб перевірити рівень готовності та стійкості європейських країн, не перетинаючи поріг збройного конфлікту і залишаючи його за межами більш ефективних варіантів реагування НАТО.

росія часто використовує правові лазівки, добре знаючи, що західні країни намагаються врятувати те, що залишилося від міжнародного порядку, заснованого на правилах.

Проблема зростаючої участі російського тіньового флоту в диверсіях проти морської інфраструктури не може бути вирішена лише військовими засобами, а вимагає більш творчого підходу до пошуку законних способів вирішення проблеми доступу суден до Балтійського моря.

Фінляндія продемонструвала цікавий приклад ефективного правового методу, розпочавши конфіскацію активів російської федерації на підставі позову НАК "Нафтогаз України". Залишатися в межах власного правового поля є надзвичайно важливим, оскільки ми ніколи не повинні забувати, що ми захищаємо: наші вільні суспільства, засновані на демократії та верховенстві права.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🇵🇸 Після 15 місяців війни між Ізраїлем і ХАМАС, близько 60% Гази було знищено, CNN оприлюднило кадри міста.

Підписатись на iPress
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2025/01/22 06:11:42
Back to Top
HTML Embed Code: