Telegram Group Search
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#НАрх_практика

Сусіди зазнимкували красеня-вовка в полях за пагорбами 😊 До цього ми бачили там лише зайців та лисиць, і лише одного разу в найдальшій від автомобільній доріг балці я зустрів дитинча косулі.
"Більшість розкішних речей та багато з так званих зручностей життя не лише непотрібні, але й є серйозною перешкодою для духовного зростання."

Генрі Девід Торо
#цитата
#НАрх_ідея
#НАрх_мистецтво

Монументальний фільм History Channel про те, як виглядатиме світ без людей (за умови, що люди не вимруть, а просто вмить зникнуть). Хоча підґрунтя цього фільму доволі абсурдне, а мета полягає в тому, щоб чи то налякати, чи то розважити середньостатистичного обивателя (normies), стрічка яскраво показує, як буде розчинятися все те сміття, що люди наплодили за кілька століть індустріальної революції (і лише трохи до неї). Рекомендується для перегляду й тим, хто не вважає такі процеси руйнації "злом" або чимось "страхітливим".

https://www.youtube.com/watch?v=l11zPNb-MFg
#НАрх_штудії
#блаженні_маргінали

Девід ҐРЕБЕР про піратську символіку і етос на початку своєї ґрунтовної праці "Піратське Просвітництво, або справжня Ліберталія" (2023, опублікована посмертно):

Частина ранніх піратських команд походила від приватирів, які пішли у самовільний промисел, однак зазвичай вони народжувалися під час бунту. Дисципліна на борту європейських кораблів шістнадцятого століття ґрунтувалася на сваволі й жорстокості капітана, тому члени екіпажу часто мали вагомі підстави для повстання, проте закон на суші був невблаганним. Бунтівний екіпаж в такі моменти розумів, що підписав собі смертний вирок. Піти тернистим шляхом пірата означало прийняти цю долю. Бунтівний екіпаж оголошував війну «проти всього світу» та піднімав «Веселого Роджера». Піратський прапор, який існував у багатьох варіаціях, сам по собі показовий. Зазвичай його вважали зображенням диявола, але часто він містив не лише череп чи скелет, а й пісочний годинник, який означав не стільки загрозу («ти помреш»), скільки чисте ствердження непокори («ми помремо, це лише питання часу»); екіпажі, які бачили такий прапор на горизонті, ймовірно, вважали його ще більш жахливим. Піднятий «Веселий Роджер» був для екіпажу способом проголосити, що вони змирилися зі своїм шляхом до пекла.

Переклад Микити за моєю редакцією
НеоАрхаїка 🐾
#НАрх_штудії #блаженні_маргінали Девід ҐРЕБЕР про піратську символіку і етос на початку своєї ґрунтовної праці "Піратське Просвітництво, або справжня Ліберталія" (2023, опублікована посмертно): Частина ранніх піратських команд походила від приватирів, які…
Принагідно ділюся композицією, яка вже понад чотири роки є моєю, так би мовити, центральною музичною темою. Здавалося б, вона не має прямого відношення до піратів, однак автор у подкасті, присвяченому альбому, згадує, що контекст пісні можна уявити таким чином: хлопчик читає книгу про піратів і засинає над нею (або "провалюється" у неї), переживає неймовірні пригоди, а коли прокидається, то усвідомлює, що його життя промайнуло і тепер він старець. На рівні закладених смислів композиція представляє гримучу суміш неоплатонізму, сирійського містицизму, алхімічних ідей та радикальної теології Гейдара Джемаля. Ця композиція, як на мене, найближче підходить до вираження чистого релігійного досвіду, досвіду Священного, як і "Соль" БГ.
#НАрх_практика
#Campus_Desertum

Тихий пильний світ покинутої сторічної хати: чорно-білі світлини колишніх господарів та їхніх предків десь висять, а десь і просто валяються на підлозі; зім'яті брудні хустки, розідрані матраци; традиційно розібрана сусідами піч; крива шафа і комод, які безпомилково сигналізують про присутність відсутності, як казав Мішель де Серто. На столі чомусь лежить пізньорадянський пасквіль на тему "буржуазної масової культури" - щоправда, без сторінок. Домовичок у подобі старого хворого пса мовчки гайнув геть із хати, побачивши людей. Мої сини були у захваті: вони вперше вдерлися до колись обжитого простору, охопленого безповоротними процесами руйнації.
#НАрх_штудії
#НАрх_ідея
#екстремальна_філософія

Поки їду до свого хутору в повільнесенькій електричці, хочу поділитися враженнями від книги, яку завершив читати вчора:

p.m. боло-боло. - Радикальная теория и практика, 2014. - 224 с.

Цікавезна утопія, яка напрочуд схожа на моє бачення "омріяного майбутнього" на максималках. До слова, подорож в електричці, яка зупиняється через кожні 10 хвилин, і потім на велосипеді до хутора - це саме той спосіб пересування на більш-менш далекі відстані, який обстоює автор.

Якщо ви маєте можливість і бажання підтримати канал, буду вдячний кільком шекелям на картку:
5457082270998086
"Сучасний капіталізм створює безглузді роботи не для продуктивності, а для того, щоб ми були зайняті й не ставили запитань."

Девід Гребер
#цитата
Forwarded from Журнал НОЖ
Мы за нормальные бункеры, а не ваше «стильное выживание».
2025/02/06 09:42:35
Back to Top
HTML Embed Code: