Telegram Group Search
Як було анонсовано до пам’яті святителя Миколая, ділюся сьогодні текстом ©️ «Чúну благословéнiѧ пúва» (в оригіналі — ©️BENEDICTIO CEREVISIÆ), взятого із Rituale Romanum (аналог православного Евхологіóну, альбо Трéбника) за 1️⃣9️⃣2️⃣5️⃣ рік. Молитва перекладена ЦСМ у 2️⃣0️⃣1️⃣6️⃣ році із опущенням вказівки на кроплення святою водою та має єдине доповнення, яке відсутнє в оригіналі — це кінцевий виголос-настанова пресвітера 🍻

Важливо зазначити, що східна традиція класично знає лише благословення вина, як компоненту для звершення Божествéнної Євхаристії. Благословення інших подібних напоїв, зокрема пива, починає зустрічатися на теренах історичної Київської Митрополії вже в післямогилянський період. Так, до прикладу, Унівський Евхологіон розміщує в собі Чин благословення пивниці, себто таверни, де акцент в молитві також ставиться на Кані Галілейській.
✙ НТП ✙
Як було анонсовано до пам’яті святителя Миколая, ділюся сьогодні текстом ©️ «Чúну благословéнiѧ пúва» (в оригіналі — ©️BENEDICTIO CEREVISIÆ), взятого із Rituale Romanum (аналог православного Евхологіóну, альбо Трéбника) за 1️⃣9️⃣2️⃣5️⃣ рік. Молитва перекладена…
Українська транслітерація за правилами віра.укр/ізвод/правила:

Чин благословенія пива

Поставля́ється столе́ць, на ні́мже угото́вано єсть сосу́діє ні́коє с пи́вом, от него́же бу́дуть разділя́ти во і́ни сосу́ди ме́ньшия, я́ко да всі́м от того́ благослове́ннаго питія́ наслади́тися.

По уготовле́нію почина́єть: По́мощ на́ша во ім'я́ Го́спода.

Лю́діє: Сотво́ршаго не́бо і зе́млю.
Пресві́тер: Госпо́дь с ва́ми.
Лю́діє: І с ду́хом твої́м.
Пресві́тер: Помолі́мся.

І а́біє прочи́товаєть моли́тву сію́, благословля́юще + пи́во десни́цею:

Благослови́, Го́споди, пи́во сіє́, є́же созда́ніє Твоє́ єсть, по благослове́нію Твоє́му із ту́ка зерни́чнаго проізведе́нноє. Да бу́деть о́ноє благотво́рним ору́дієм на по́льзу ро́ду челові́чеському, і чрез призива́ніє і́мене Твоє́го свята́го дару́й вся́кому, пі́ющему от не́го, обрісти́ здра́віє тіле́сноє і мир душе́вний. Про́сим чрез Христа́, Го́спода на́шего.

Лю́діє: Амі́нь.

ЗРИ́, о ПРЕСВІ́ТЕРЕ, і сіє́: я́ко по благослове́нії і́маши возректи́ лю́дем пі́ющим, сі́єсть же пивопи́йцем, і таково́ науче́ніє: Пий, наро́де, оба́че не упива́йся!

НТП
Розумна пропозиція розпочати вдумливий діалог. Утім у ній уже вкладено результат такого діалогу — усе буде відбуватися так, як відбувається зараз, а проти можуть бути лише фундаменталісти фарисеї (які поширюють московські іпсо). Так працює "відкритість" і "демократія": суспільство і церковна громада, до яких треба дослухатись, це лише ті, хто думає так, як отець Георгій, а хто думає інакше — агенти кремля, фарисеї та фундаменталісти.
• Basilica Rasologiae – Перша та єдина українська расологічна спільнота монархічного спрямування.

• Вісник Нового Риму – Випалюємо лівацтво грецьким вогнем.

• Біле Сонце – Інформаційний вісник Третьої Альтернативи.

• НТП – Народність, Традиція, Православ'я, неТиповий Православний гумор.

• НТП Новини – Неупереджені новини Православ'я та суміжних з релігією тем.

• Книгарня OTIUM – Ексклюзивні, дефіцитні та просто важливі книги.

• Скрижалі Расових Писань – Збірник знань про раси та історію їхнього розвитку.

• Київський Ізвод – Молитовник, Біблія, тропарі церковнослов'янською в українській транслітерації.
тримайте, мем з 2010-го передали
коли пред'являють за участь в підбірках і папках
Forwarded from ✙ НТП ✙
Більшовики, самі того не усвідомлюючи, зробили велику послугу популяризацією нового свята для країн колишньої Російської Імперії — свята Нового Року за щойно уведеним більшовиками новим календарем. Замінити Різдво Новим Роком, а Святого Миколая Дідом Морозом так і не вийшло, бо як тільки послабили гайки і припинили боротися з Церквою, то український народ відразу почав святкувати Різдво Христове, а українські діти знаходити подарунки під подушкою від Святого Миколая на день пам'яті цього святого. Новий Рік нікуди не дівся, а увібрав у себе всю естетику західного X-mass'у - ялинки, яскраві прикраси, масові гуляння і той самий Дід Мороз. По суті, Новий Рік — це свято зовсім відмінне від українського Різдва Христового і дня Святого Миколая, і жодним чином на них не впливає.

Що ж відбувається зараз, коли спробу більшовиків змусити Церкву перейти на новий календар таки реалізували? Зараз ми спостерігаємо заміну Нового Року на Різдво, з усією мішурою та неукраїнською естетикою. Під високою метою боротьби із більшовиками по суті відбувається те, що більшовикам не вдалося — Різдво більше не сімейне свято, українські традиції та естетика, такі як дідух, кутя, вечеря в сімейному колі — це все замінюється на галасливі ярмарки, що продають алкоголь і м'ясо протягом чи не всього Різдвяного посту, західну естетику ялинок і санта клаусів. Особливо безглуздим виглядає притягуванням до Різдва Святого Миколая, який в українській традиції ніколи до Різдва стосунку не мав, і цим самим заміну ним центральної Особи Різдва — Христа. Тепер можна відсвяткувати Різдво, подивитись купу "різдвяних" фільмів і мультиків, прочитати десятки перекладених українською дитячих книг, а про Христа не почути ні слова. Та й навіть про святого Миколая теж не почуєте — в основному про Санта Клауса (аби не персонажі слов'янських казок!).

Партія пишається вами.

НТП
Зі святом, браття і сестри!

Пра́вило ві́ри і о́браз кро́тости, воздержа́нія учи́теля яви́ тя ста́ду твоєму́ Я́же веще́й І́стина. Сего́ ра́ди стяжа́л єси́ смире́нієм висо́кая, нището́ю бога́тая; о́тче священнонача́льниче Нико́лає, моли́ Христа́ Бо́га спасти́ся душа́м на́шим.

Українська ікона першої пол. 17ст., Волинь.

НТП
Церква Миколи Набережного, Київ, Поділ

P.S. в нульових адмін, ідучи з іншими нефорами аска́ти на Узвіз, проходив повз і почув як у цьому храмі читався Псалтир. Це захопливе дійство стало одним із факторів зацікавлення Православ'ям. А в десятих приходив сюди в обідні перерви, щоб помолитися за успіхи на роботі (молитви були почуті)
так чому українська мова не державна і єдина українська бібліотека в mosque'ві закрита?
Поштова марка СРСР, 1991. Серія Культура руського середньовіччя XI—XVI ст: Остромирове Євангеліє 1056—57 рр. (написане в Києві і містить риси української вимови церковнослов'янської)

НТП
Дорогі друзі! Хочемо поділитись радісною новиною – календар Софійського братства на 2025 рік запущено у друк!

Як тільки ми отримаємо свіжонадруковану партію, одразу надішлемо всім, хто замовив та оплатив.

Нагадаємо, що наш календар має особливий формат – у ньому поєднані новоюліанський та юліанський церковні календарі. У розгорнутому вигляді ви побачите місяць, де зверху розміщено свята за новоюліанським календарем, а знизу – за юліанським.

Особливості нашого календаря:

– Основою стали офіційні богослужбові календарі ПЦУ та УПЦ, з урахуванням особливостей обох юрисдикцій.

– Особливу увагу приділено українським святим, зокрема преподобним Києво-Печерським.

– Святі українського походження, які були прославлені на російських кафедрах, подані з їхніми прізвищами за київською традицією (наприклад, свт. Іоанн Максимович, митр. Тобольський; свт. Дмитрій Туптало, Агіограф, митр. Ростовський).

Розмір календаря – 320х180 мм (у розгорнутому вигляді – 320х360 мм)

Роздрібна ціна календаря – 95 грн.
Оптова ціна (від 20 шт.) – 64 грн.

Для замовлення пишіть в Telegram адміністратору за номером (телефон адміністратора змінено): +38(066)7427417
2024/12/27 01:42:10
Back to Top
HTML Embed Code: