Telegram Group Search
👩‍💻 Ще поспамлю вас трішки цікавинками.

Сенаторка Емі Клобучар — голова обʼєднаного інавгураційного комітету Конгресу США, представниця Демократичної партії. Вона є однією з учасниць Групи підтримки України в Сенаті, багаторічним другом України в Конгресі США.

Доказ: наприкінці 2016 року я записувала і її, і сенатора Ліндсі Грема, і покійного сенатора Джона Маккейна під час візиту до Києва. (Вже даруйте, похвалюся, але це для мене також — про певну тяглість тем і інтересів у професії.)

Емі Клобучар — сенаторка від штату Міннесота, де проживає одна з найчисельніших українських громад.

ТРАНСЛЯЦІЯ ІНАВГУРАЦІЇ ТРАМПА
Головні тези з промови 47 президента США Дональда Трампа після присяги:

🔹 «Сьогодні я підпишу низку історичних указів. По-перше, я оголошу надзвичайний стан на нашому південному кордоні».

🔹 «Ми розпочнемо процес повернення мільйонів іноземців-злочинців туди, звідки вони прибули. Ми відновимо мою політику "Залишайтеся в Мексиці"».

🔹 «Сьогодні я також оголошу надзвичайний стан в енергетичній сфері. США будуть нацією виробників, і ми матимемо те, чого жодна інша нація ніколи не матиме — найбільшу кількість нафти та газу з усіх країн на землі».

🔹 «Я почну перегляд нашої торговельної системи, щоб захистити американських робітників та їхні сім’ї. Ми будемо обкладати податками іноземні країни. З цією метою ми створюємо Службу зовнішніх доходів, яка збиратиме всі мита».

🔹 «Я також підпишу наказ негайно припинити всю державну цензуру та повернути свободу слова в Америку».

🔹 «Відсьогодні офіційною політикою уряду США є лише два гендера: чоловічий та жіночий».

🔹 «Ми закінчимо війни, в які ми не вступали і розбудуємо найсильнішу армію».

🔹«Ми змінимо назву Мексиканської затоки на затоку Америки і повернемо Панамський канал США».
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
👀😨

Щось у мене забагато вражень, як на один день.


До речі, цікавий момент:

Я проглянула трансляцію спіча Маска і на CNN, і на Fox — очевидно, це був один і той самий стрім, який роздавали на всіх. Ніде цей момент не потрапив у трансляцію — на цих словах стрім показує залу, а потім повертається на Маска. Щоправда, коли камера повертається на Маска, він якраз повернувся і повторив те саме, просто в інший бік 🙈

Цікаво. Я думаю, технічно режисери могли це перекрити прямо в прямому ефірі, через кількасекундну затримку, яка завжди є між тим, що ви бачите як глядач у залі, і тим, що йде в ефір наживо.

А вже ось тут можна побачити Маска в усій красі.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
У неділю у Вашингтоні теж було весело, як я це пропустила.


Все, дорога громадо, добраніч. Побережімо нерви.
🤔 Американський історик, професор Тімоті Снайдер більше не викладатиме в Єлі (США) — тепер він є очільником напрямку "Сучасна європейська історія" в Школі міжнародних відносин та публічної політики імені Манка Університету Торонто (Канада).

Побачила таку новину в одного з його колишніх студентів та в колеги.

Тобто, як виглядає, професор переїжджає зі США до Канади.

Цікаво, чи це якось повʼязано з другим терміном Трампа на посаді президента, адже Снайдер є його критиком.

Історик і викладач Джон Вшетечка пише на своїй сторінці в Х, що перехід Снайдера з Єлю в Університет Торонто є "великою втратою для досліджень України у США, особливо зараз, коли вони потрібні як ніколи".

У 2022 році Тімоті Снайдер зробив цикл лекцій про історію України в Єльському університеті — вони є в відкритому доступі (зокрема — і в перекладі українською).

Там само, в Університеті Торонто, відтепер викладатиме й дружина Тімоті Снайдера, професорка Марсі Шор. Вона очолить напрямок "Європейська інтелектуальна історія".
👩‍💻Цікаво і доступно про історію Гренландії від "Історії без міфів":

https://youtu.be/w4CmMuvJnsk?si=8t6-QGaP-HoT72rB

Не смійтеся, будь ласка, але я в шоці, що Гренландія втричі більша за територією, ніж Україна. Я ніколи цим не цікавилася, щоправда, звідси і шок)

Якщо вам не зрозуміло, чому Трамп узявся за Гренландію — та й що вона таке взагалі, — виділіть півгодини на це відео.
Президент США Трамп підписав указ про розсекречення документів щодо вбивств 35-го президента США Джона Кеннеді, сенатора Роберта Кеннеді та лідера руху за громадянські права Мартіна Лютера Кінга-молодшого. Про це йдеться на сайті Білого дому.
🤔 Цікаво. Це звідси.
👩‍💻 Учора почала читати книгу «Війна» Боба Вудворда, і там у передмові автор згадує про зустріч із Дональдом Трампом у 1989 році.

Тут варто зробити невеличкий відступ. Вудворд — це журналіст The Washington Post, який зокрема написав книгу «Вся президентська рать» (разом із Карлом Бернстайном). У 1976 році по ній зняли однойменний фільм із Дастіном Гофманом та Робертом Редфордом. 81-річний Вудворд також — автор кількох книг про Трампа. Одна з них навіть перекладена українською. Сподіваюся, «Війну» також перекладуть.

Отож, у передмові Вудворд згадує про те, як у 1989 році його колега, вже згаданий журналіст Бернстайн, покликав приєднатися на вечірку Трампа у Нью-Йорку. Той іще був людиною без політичних амбіцій, але точно — з великими амбіціями в бізнесі. Трамп уже мав купу проєктів на Мангеттені і навіть написав книгу «Мистецтво укладання угод» (The Art of the Deal ).

Під час зустрічі Трамп сам напросився на інтервʼю до Вудворда і Бернстайна (які на той момент уже були суперзірками американської журналістики). Йому було 42 роки і він хотів поділитися своєю філософією в бізнесі.

Трамп, серед іншого, розповів про те, що в бізнесі «керується інстинктом». І що, можливо, не є найуспішнішим із бізнесменів, але є наполегливим і стійким — «робить удар за ударом», як він сам сказав, проводячи паралелі з боксом.

Трамп також описав себе як людину, яка «говорить із усіма». «Так я придбав Мар-а-Лаго (маєток, що став резиденцією і закритим приватним курортом Трампа). Я їхав у таксі і запитав таксиста: що цікавого у Флориді? Який найкращий маєток на Палм Біч? «Мар-а-Лаго», — відповів таксист. Я запитав його: де це? Вези мене туди».

Вудворд відшукав цей диктофонний запис у своїх архівах у 2023 році.

У цій історії не буде якоїсь моралі — це радше штрих до портрета Трампа. А також цікавий журналістський кейс: у 1989 році ти спілкуєшся з одіозним бізнесменом, а в 2023 році шукаєш архівний запис цього інтервʼю, бо колись одіозний бізнесмен от-от удруге стане президентом США.

(До речі, про Трампа у 80-х і 90-х. Чоловік нещодавно читав роман «Американський психопат» Елліса, книга вийшла у 1991 році. І там головні герої захоплюються Дональдом Трампом. Хто читав роман — чи бачив фільм — припускаю, погодиться, що це цікавий вибір кумира для героїв цієї історії.)


Дякую підписнику Andrii Zhytnikov за те, що поділився електронною версією книжки «Війна». Чесно, не збиралася її читати, бо вже ніби так багато про неї проговорено — але відкрила і потрапила на гачок.
🍸 Справжнє хюґґе. Премʼєрка Данії Метте Фредеріксен запостила в себе фото з зустрічі з премʼєрами Норвегії та Швеції, а також президентом Фінляндії.

"Ми, північні країни, завжди були разом. А з новою і менш передбачуваною реальністю, з якою ми стикаємося, тісні союзи і дружба стали ще важливішими.

На зустрічі ми обговорили регіональну співпрацю з питань оборони та безпеки. Розділяємо серйозність ситуації. І я не сумніваюся, що оборона і безпека будуть і надалі мати високий пріоритет і в самій Данії, і в північних країнах загалом, і на решті території Європи", — написала Фредеріксен.

Зустріч відбулася зокрема на тлі новин про черговий випадок пошкодження підводного кабелю в Балтійському морі. Цього разу — на ділянці між Латвією та Швецією.

Також памʼятаємо заяви президента США Дональда Трампа про Гренландію, що є автономією у складі Данії.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
«В Ізраїлі не може бути ситуації, що діти високопосадовців, міністрів чи дипломатів, не служать в армії. І це — колосальна мотивація для людей, бо вони розуміють, що всі служать в армії. Бо вони розуміють, що міністри, чи начальник Генерального штабу, чи міністр оборони відправляють своїх дітей не просто в армію, а в бойові частини. І для них це почесно. І вони готові загинути — звісно, ніхто не хоче загинути, але вони розуміють, що такий ризик є»

Відзначила для себе цей фрагмент з інтервʼю посла Ізраїлю в Україні Міхаеля Бродського Радіо Свобода.

Знаючи суперечливе ставлення українського загалу до Ізраїлю, я, може, і не ділилася б тут цим фрагментом (і відразу застерігаю від будь-якого прояву антисемітизму в коментарях, тут таке не вітається). Але слова посла нагадали мені фрагмент із книги американського генерала Макмастера, яку я нещодавно тут згадувала.

Продовження буде в наступному пості ⤵️
Ремовська Дайджест
«В Ізраїлі не може бути ситуації, що діти високопосадовців, міністрів чи дипломатів, не служать в армії. І це — колосальна мотивація для людей, бо вони розуміють, що всі служать в армії. Бо вони розуміють, що міністри, чи начальник Генерального штабу, чи міністр…
⤴️ Для тих, хто тільки-но приєднався до каналу, коротко: Герберт Макмастер був радником Трампа з нацбезпеки у його першій адміністрації, а саме — з 2017 до 2018-го. Макмастер — генерал-лейтенант сухопутних військ збройних сил США, вже у відставці. Минулого року він написав книгу "У стані війни самі з собою. Мій обов’язок у Білому домі Трампа», присвячену саме роботі з Трампом (бо в генерала є й інші книги).

Так-от, в одному з перших розділів, де Макмастер розповідає про перші дні в адміністрації Трампа, він згадує про зустріч із віце-президентом Майком Пенсом:

«Він подякував мені за службу у війську і поділився, що його син Майкл був офіцером морської піхоти і незабаром мав вирушити в Афганістан. Майкл нещодавно закінчив Університет Пердью і навчався на пілота».

А вкупі ці дві історії нагадали мені нещодавню розмову з добрим приятелем-офіцером — дуже освіченою людиною, дуже далекою від популізму. Войовничість еліти не дуже корелюється з її реальною поведінкою, якось так він сказав. Я не сперечалася.

У цьому інтервʼю посол Ізраїлю робить важливу ремарку: система служби у війську, яка є в його країні, формувалася десятиліттями — в Україні такої тяглості традиції ще немає. Які традиції сформуються в нас як держави, яка, очевидно, ще довго матиме під боком неадекватного сусіда, — питання поки що відкрите.
🤨 Хочеться запитати, що з цього здається вам більш реальним – але відповідь занадто очевидна.

У російських пропагандистських медіа тим часом – тільки й розмов що про заяву Такера Карлсона.
Ремовська Дайджест
👀😨 Щось у мене забагато вражень, як на один день. — До речі, цікавий момент: Я проглянула трансляцію спіча Маска і на CNN, і на Fox — очевидно, це був один і той самий стрім, який роздавали на всіх. Ніде цей момент не потрапив у трансляцію — на цих словах…
🤔 З огляду на виступ Маска в день інавгурації Трампа, сприйму це за метаіронію.

Детальніше: "Ілона Маска номінували на Нобелівську премію"

Бранко Грімс — депутат Європарламенту від Словенії. На батьківщині він є членом консервативної Словенської демократичної партії.

З інстаграму Грімса видно, що він був на інавгурації Трампа 20 січня і на тому самому виступі Маска. Євродепутат написав, що насправді Маск своїм жестом мав на увазі "Моє серце належить вам", натомість "ліві ЗМІ" навмисно "грубо маніпулювали" на цю тему.
🧐 Цікава історія вимальовується.

Детальніше можна прочитати ось тут.

Для мене вона цікава, перш за все, потенціалом повернення російської мови в український медіапродукт. Нині, як виглядає, йдеться про підтримку саме вже існуючих проектів — але якщо розвинути цю історію, вона може включати будь-що в майбутньому.

А ось тут іще — пост журналістки Валентини Самар. І Валентина, і Сергій Заєць (правник, залишив під постом коментар) — кримчани, я довіряю їхнім пересторогам. В тому сенсі, що вони вже бачили різні виміри прихованого (і не дуже) російського впливу і те, до чого це може зрештою призвести.
🙈 Цілий день хотіла написати цей пост, та не було коли. Трохи про закулісся роботи журналістом — несподівані виміри цієї роботи.

На фото — одна з історій, які я гуглила сьогодні. Треба було зрозуміти, що таке «атомна гармата».

Чому? Бо готуємо до публікації нове інтервʼю. Записували його англійською, і сьогодні я мала один день, щоб підготувати для режисера монтажу і оригінальну версію розшифровки (розшифровка — це текст розмови), і переклад українською, який ми будемо начитувати і монтувати з оригіналом.

Продовжу в коментарях, бо тут обмежена кількість знаків ⬇️
А ми як чекаємо, пане Келлог.

Отут повністю:

https://suspilne.media/941399-kellog-anonsuvav-svou-ucast-u-munhenskij-konferencii-j-zaaviv-so-govoritime-pro-zakincenna-vijni-v-ukraini/

Мюнхенська конференція з безпеки відбудеться 14-16 лютого.
❗️Україна отримала перші французькі винищувачі Mirage 2000. Про це у соцмережі Х повідомив міністр оборони Франції Лекорню.
Спецпредставник президента США з питань України Келлог не буде представляти план щодо закінчення російсько-української війни на полях Мюнхенської безпекової конференції. Про це він сказав в інтервʼю Newsmax.

За його словами, представити план має сам Дональд Трамп.
2025/02/23 23:35:53
Back to Top
HTML Embed Code: