Telegram Group Search
Різноманітні утакі (місця поклоніння і комунікації з духами/божествами) на островах Окінави, Японія 🇯🇵.
Рюкю-шінто.
Forwarded from Кухоль Вакха
Дерево життя з розіпʼятим Христом посередині

З бібліотеки Конгресу
МІОРИЦЯ, віща ягниця
(Румунська народна балада)

На високім плаї,
На порозі раю
Глянь-но, три отари
Надолину йдуть.
Їх три чабани ведуть:
Перший молдаванин
Другий угорянин
А третій вранчанин.
Сидить угорянин,
А з ним і вранчанин.
Радяться, змовляються
Третього зловити,
На заході сонця
Молдавана вбити.
Вправний він у всьому
Кращі вівці в нього
І коні кремезні,
І пси величезні.
Маленька ягничка
Біленька сестричка
Три дні галасує,
Їй все не смакує
Овечко білява,
Подружко кудрява,
Чому без упину
Твій плач всюди лине?
Ягничко прекрасна,
Ніжненька, пухнаста,
Тут їжа недобра,
Чи, може, ти хвора?
Чабане миленький,
Збирайся швиденько,
До темного гаю
Жени всю отару.
Там трави дрімучі,
Високі, пахучі,
Там нам насолода
Й тобі прохолода.
Хазяїне добрий,
Хай пес буде поруч,
З усіх найсильніший,
Твій страж найвірніший.
Вже сонце за гори
Сідатиме скоро.
В цей час угорянин
І з Вранчі селянин
Прийдуть, супостати,
Тебе убивати.
Ягничко врочлива,
Якщо ти правдива,
Коли я загину
На цій скорбній ниві,
Скажи тому з Вранчі
Й угорцю лихому
Щоб тіло сховали
В овечім загоні.
Подбай, щоб поклали
Позаду кошари,
Щоб був я навіки
Поблизу отари.
Мені в головах
Скажи, щоб лишили
Сопілку із бука
Ніжно мрійливу.
Із кістки сопілку,
Палку і журливу
І бузинову,
Піснярку грайливу.
Як вітер повіє,
В них стане лунати,
Збіжаться всі вівці
Мене поминати.
Завиє отара,
Заплаче кошара
І сум на весь світ
Насуне мов хмара.
Про вбивство жахливе
Мовчи, моя мила.
Скажи, що побрався,
Навік повінчався
З царівною незбагненною,
Світу нареченою.
Як свайба гуляла,
Зірка з неба впала.
Сонце і місяць
Вінець нам тримали.
Клени та сосни —
Наші звані гості,
Гори синьокрилі —
Священники на весіллі.
Пташки — музики,
Зорі — смолоскипи!
Як матір старенька
Прибіжить, рідненька
Візьметься ридати,
Стане всіх питати:
«Де пастух мій ясний
Юний і прекрасний?
Його личко біле,
Мов молочна піна,
А очі чудесні,
Як далі небесні,
І вуса біляві,
І коси кучеряві.
Ясновидна овечко,
Змилуйся, сестричко.
Розкажи без утаю
Що на вході до раю
Я навік одружився,
Урочисто побрався
З царівною бездоганною,
Красунею незрівнянною.
Не кажи їй, чуєш,
Що за гостей в нас були
Сосни і клени,
А гори величні
Правили за священників.
Що пташина музика грала,
І що на весіллі тому зірка впала.

Переклад з румунської Аліса Ложкіна
Палеоантрополог Людовик Слімак, який вивчає зустріч неандертальців і сапієнсів у Європі, тримає в руках два знаряддя: дрібне виготовили сапієнси, велике - неандертальці. Обом інструментам близько 54 000 років, - це якраз час, коли сапієнси вперше прибули в Європу, як засвідчили знахідки в печері Мандрін, які Слімак і зробив.
І ось яку цікаву відмінність між неандертальцями та сапієнсами він знайшов:
"Коли ви берете знаряддя праці неандертальців, кожне з них унікальне", - каже він, вказуючи на відмінності у формі, кольорі та розмірі. Живучи невеликими ізольованими групами по всій Європі, неандертальці проявляли креативність і чутливість до довкілля, що зовсім не схоже на ранніх Homo sapiens, чиї знаряддя праці та зброя були майже ідентичні від Леванту до Західної Європи. Неандертальці, каже Слімак, "сприймали світ і взаємодіяли з ним способами, глибоко відмінними від способів Homo sapiens".
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Церемонія відкриття Міжнародного даоського форуму (International Taoist Forum) у Мао Шані – це грандіозна подія, яка збирає представників даоських спільнот, науковців, духовних лідерів і культурних діячів з усього світу. Форум організовується в духовному центрі даосизму – Мао Шані, горі, яка вважається однією з найважливіших священних гір Китаю та однією з колисок "Школи Небесних Наставників" (Тяньши дао) 🇨🇳🐉🐲.
Forwarded from Контур
Вітаємо, дорогі читачі й читачки! Ми всі потроху занурюємося у новий рік, з яким приходять і нові ідеї. Тож саме час втілити принаймні одну ідею в життя й оголосити ефектний опен-кол!

Запрошуємо вас надсилати нам свої тексти для публікації на kontur.media: повноцінні й неповноцінні статті; розлогі й короткі есеї; роздуми; нариси про популярну культуру в стилі Жижека; короткі записи, що їх хочеться комусь показати; блоги; притчі; діалоги імені вас; трактати й афоризми, і навіть жанрові експерименти!

Головний критерій: дотичність до філософії, теорії мистецтва/теорії літератури. На жаль, строго художню літературу ми не розглядатимемо.

Для тих, хто лише починає писати, і для впевнених користувачів слова. Для тих, хто прагне поділитися чимось із однодумцями й для тих, хто хоче залишити свою працю на розгляд зацікавленої аудиторії.

За текст передбачається гонорар.

Пошта: [email protected]
Тг: @kontur_space
Скульпутрне мистецтво народу Чам, який історично проживав у центральній та південній частині сучасного В'єтнаму 🇻🇳, а також частково в Камбоджі 🇰🇭. Датується VI століття і була виявлена під час розкопок на місці Мі Тхуат у В'єтнамі.
Що значить не бути буддистом
Дзонґсар Джамʼянґ Кхʼєнце

Ця книга кидає виклик стереотипному сприйняттю буддизму як релігії йдоводить, що буддизм насамперед є унікальною нетеїстичною філософією. Чимало людей на нашій планеті можуть бути згодні з буддійським філософським поглядом і навіть сповідувати вчення Будди, але не зараховувати себе до певної буддійської традиції. Можливо, й ви також?
Приготуйтеся до комфортної та непрісної розмови з автором, котрий невимушено й просто познайомить вас із чотирма основоположними тезами буддизму про мінливість, забрудненість, порожнечу та нірвану. Усі буддійські тексти і вчення, будь-коли створені й мовлені, містяться у цих «чотирьох печатях». Чи вийдете за межі поверхових атрибутів і власних стереотипів, чи позбавитеся хибних інтерпретацій та чи сягнете самого серця вчення Будди – залежить від вас. Принаймні «Що значить не бути буддистом» дає ясне розуміння, як буддистом бути.
Конкурс на навчання в Бельгії за програмою Erasmus+ 2025
Східноєвропейський інститут теології запрошує бажаючих взяти участь у конкурсі для навчання в Бельгії за програмою академічної мобільності Erasmus+.

У рамках співпраці Східноєвропейського інституту теології та Evangelische Theologische Faculteit (ETF) (Левен, Бельгія) діє договір про спільну участь у програмі академічних обмінів Erasmus+. Зокрема, впродовж весняного семестру 2025 р. магістранти та аспіранти з України (або українці, які навчаються за межами України) мають можливість провести три місяці в Evangelische Theologische Faculteit (ETF) для проведення наукових досліджень та написання текстів (статей, окремих розділів дисертацій etc). Студенти зможуть відвідувати заняття магістерських програм в ETF та отримати консультації від викладачів цього закладу освіти. Також студенти отримають можливість долучатися до міжнародної академічної мережі, що буде плідним для їхньої майбутньої академічної кар’єри.

Критерії відбору

Кандидат повинен бути студентом щонайменше магістерської програми і планувати подальший розвиток академічної кар’єри. Це означає, що він/вона вже працює над дисертаційним проєктом або планує навчання в аспірантурі. Перевага надається аспірантам.
Кандидат повинен знати англійську мову на рівні B2.
Тема дослідження повинна бути в галузі богословʼя або релігієзнавства.
Очікувані результати участі студента у програмі залежатимуть від його/її навчальної ситуації і буде обговорюватися окремо. Це може бути стаття для “Богословських роздумів: Східноєвропейського журналу теології”, декілька презентацій, проєкт дисертаційного дослідження або навіть один чи два розділи дисертації, якщо кандидати вже перебувають на етапі написання дисертації.

Фінансові умови для студентів, які навчатимуться за програмою ERASMUS+

Підтримка протягом 3 місяців перебування в ETF (на одного студента): близько 800 євро на місяць.
Бюджет програми не передбачає додаткового фінансування для членів сімʼї учасника програми.

Якщо Ви чи Ваші колеги бажають взяти участь в цій програмі, то напишіть нам на [email protected]. У листі вкажіть своє прізвище та імʼя, де навчаєтеся і на якій програмі, а також тему наукового дослідження. Заявку на участь в програмі можна подати до 15 лютого 2025. Згодом Вас повідомлять про співбесіду з комітетом конкурсного відбору для участі у програмі. Усі співбесіди проходитимуть онлайн.
Нагадало думки Фердинанда Оссендовського "Тінь похмурого Сходу"

"Якщо примха історії має повторитися, якщо реальна небезпека знову загрожуватиме світові, то вона народиться в історичній колисці степів, а не в багатих долинах річок Хуанхе і Янцзи, і не на терасованих схилах Японського архіпелагу. Саме з теренів імперської Росії в давнину приходили готи, вандали, гуни та монголи зі своїми кочовими загонами на Європу та південну Азію. Саме серед високих трав, що колишуться на вітрі від берегів Амуру до підніжжя Уральських гір, досі вештаються безборонно сибірські козаки і татари, похмурі нащадки Чингізхана і Тамерлана. Звірства, вчинені в Пекіні та Маньчжурії, а також жахіття Кишинева, можуть показати світові, чого можна очікувати від московських солдатів, коли їхня дика природа вирветься на волю."
Окакура Какудзо, "Пробудження Японії 🇯🇵". 1904
🙏🦋🌚
У долині Рауріс, що в Австрійських 🇦🇹 Альпах, мешкають людиноподібні істоти з величезним дзьобом. Вони з’являються посеред зими і називаються Дзьобатими Перхтами (Schnabelperchten).
Перхти — це персонажі європейського фольклору, духи зими та символи зимового сонцестояння. Окрім пташиного дзьоба, вони мають мітлу та ножиці. Мітлою вони вимітають зло, а ножицями, можуть розрізати животи.
Головна функція Перхт полягала в тому, щоб стежити за виконанням прядіння та інших жіночих ремесел. У середньовіччі вважалося, що до Різдва вся ця робота мала бути завершена. Перхти також перевіряли, чи чисто вимито житло. Ця традиція з’явилася під час активного видобутку золота в регіоні: моторошний образ з величезними ножицями мотивував мешканців — численних шахтарів і їхні багатодітні сім’ї — підтримувати чистоту в будинках, що допомагало запобігати хворобам. Щороку 5 січня Перхти ходять від дому до дому, і кожен охочий може покласти монети в їхній дзьоб. Зібрані кошти йдуть на благодійність.
Forwarded from НТП Новини
В Україні збільшилася кількість людей, які вважають себе греко-католиками, - Центр Разумкова

Про це свідчать результати дослідження, які провів Центр Разумкова.

Після 2014 р. спостерігається тенденція зниження числа тих, хто відносить себе до православних (частка таких зменшилася із 70% у 2014 р. до 55% у 2024 р.).

За цей час дещо більшою стала частка греко-католиків (вона зросла з 8% до 12%).

10% назвали себе «просто християнами», а 18% відповіли, що не відносять себе до жодного з релігійних віросповідань.

Конфесійне самовизначення має виразну регіональну специфіку. Найбільше число православних є характерним для Центрального регіону (67%).

На Півдні вони становлять 56%, на Сході — 53%. На Заході країни частка православних становить 38%, тоді як 40% жителів цього регіону віднесли себе до греко-католиків.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Свято Саде (جشن سده) – зороастрійське свято вогню

Саде (або Садех) – одне з найдавніших і найважливіших свят зороастризму, що відзначається 10-го дня місяця Бахман за іранським календарем (приблизно наприкінці січня – на початку лютого за григоріанським календарем). Його історія сягає часів стародавньої Персії та пов'язана з культом вогню, який у зороастризмі вважається священним і символізує світло, чистоту та істину.

Існує кілька легенд щодо походження Саде. Одна з найпоширеніших пов'язана з міфічним царем Хушангом (за зороастрійською традицією – одним із перших правителів людства), який випадково відкрив вогонь, коли кинув камінь у змію, іскри від удару об камінь запалили вогонь. Він зрозумів, що цей дар можна використовувати для добробуту людства, і закликав своїх людей шанувати вогонь як знак божественного світла.
Коли й навіщо людина почала ходити у паломництво? Які в Україні найбільш знані місця серед прочан? Звідки взялося таке популярне сьогодні поняття “місце сили”? Де в Україні з’явився Шлях Якова і чому це важливо? Для того, розібратися у цих та інших питаннях ми запросили релігієзнавця, кандидата філософських наук і автора @obranciduchiv Віталія Щепанського.

Анна Ніколаєва розпитала пана Віталія про християнські, хасидські, мусульманські, а також про нью-ейдж паломницькі місця.

Вмикайте наш новий випуск, щоб дізнатися:
🧷 Як місця чудес стають місцями паломництва?
🧷 Звідки прийшов термін “місце сили” і до чого тут кедри Сибіру?
🧷 Навіщо ходити до мавзолеїв і чи це теж паломництво?
🧷 Що роблять паломники на могилі Оскара Вальда?

Переглянути епізод на Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=lC0vv_oKyWk

Слухати в аудіоформаті, купити календар і підтримати нашу роботу: https://linktr.ee/porobleno
2025/02/05 04:04:54
Back to Top
HTML Embed Code: