🇸🇾 У зв'язку з подіями в Сирії ворожі канали згадали сьогодні за порт «Тартус» в Сирії...🗣У цьому порту неодноразово фіксували на супутникових знімках російські балкери-крадії українського зерна. Також росіяни використовували цей порт для перекидання військової техніки у рамках так званого «Сирійського експресу» (регулярні походи російських десантних кораблів до Сирії через Чорне та Середземне море з метою постачання озброєнь і боєприпасів Сирії). А навесні цього року було помічено російську військову техніку у
лівійському порту Тобрук, яку доставили з порту Тартус.
🗣У сирійському місті Тартус крім порту є й військово-морська база військово-морських сил Сирії.
Тут також знаходиться військовий судноремонтний завод, а також 720-й пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ, єдина «військова база» РФ в Середземному морі. Спочатку 720 ПМТЗ був частиною тилового і матеріально технічного забезпечення кораблів ВМФ СРСР, а згодом і РФ.
🗣720 ПМТЗ забезпечує постійне оперативне з'єднання ВМФ РФ у Середземному морі, яке створене у 2013 і підпорядковується командувачу ЧФ РФ. Відповідно до рішення МО рф з кінця минулого року усі російські флоти та Каспійська флотилія перейшли у підпорядкування главкому ВМФ рф – адмиралу
Моисееву Александру Алексеевичу.
🛑Цікаво, що у 2012 році
The New York Times писали, що саме в безпечний на той час Тартус перебиралися прихильники Асада в масовому порядку. Вважалося, що у випадку якщо опозиція захопить Дамаск туди перебереться Асад зі своїм оточенням. Журналісти припускали тоді, що сирійський диктатор може попросити притулку у російської військової бази або втекти за кордон на російському судні.
🛑У 2017 році російський диктатор
підписав закон про розширення території пункту матеріально-технічного забезпечення ВМФ РФ в районі порту Тартус та заходах військових кораблів РФ у територіальне море, внутрішні води та порти Сирійської Арабської Республіки. За умовами договору, ПМТО ВМФ у Тартусі передається РФ у безоплатне користування, отримуючи повний імунітет від цивільної та адміністративної юрисдикції Сирії. Угода розрахована на 49 років та автоматично продовжується ще на 25 років.
🛑Нагадаємо, що минулого року ЄС ввів санкції проти компаній із
розслідування OCCRP про сирійські фосфати. У списки санкцій внесли «Стройтрансгаз» олігарха Геннадія Тимченка, сирійську компанію «Gecopham», а також «СТГ Логистика» та «СТГ Инжиниринг» — російські фірми, які за контрактами з урядом Асада управляють портом Тартус і інвестують у фосфатні родовища неподалік Пальміри.
🛑Додатково зауважимо, що присутність російських кораблів в Середземному морі відстежує
Frederik Van Lokeren (
former officer of the Belgian Navy, naval analyst) і регулярно публікує нову інформацію у мережі X.
❤️🩹 Підписатися | Пошук росіян |
Сайт |Зв'язок та співпраця