Telegram Group Search
Якщо з владіміром хуйлом (який має і таке, і таке, дипломатичне псевдо) все зрозуміло, то от з комахою — не все так однозначно --

Чи відноситься моль (не путін) до категорії шкідників?

Саме це питання, як не парадоксально, стало ключовим у £36-мільйонному лондонському спорі з нерухомості, — повідомляє The Times.

У 2019 році спадкоємиця грузинського олігарха, Ія Патаркацишвілі, та її чоловік, українець Євген Гуняк, придбали £32.5-мільйонний маєток в лондонському районі Ноттінг Хілл. Як вони тепер стверджують у позові до продавця: будинок кишить міллю, а спроби її позбутися — безрезультатні. Постраждали багато речей Ії і навіть колекція вин Євгена, якому довелось вбивати по сто комах на день. Їх представник, Джон Маꥳ КС, каже, що покупці були введені в оману і вимагає зворотній викуп будинку з компенсацією збитків.

Представник продавця, Джонатан Сейтлер КС, будь-яку вину заперечує і заявляє, що в передпродажному опитувальнику покупцям чесно повідомили, що будинок "не заражений шкідниками" ("no vermin infestation"). Дійсно, була деяка проблемка з міллю, але на етапі продажу юристи продавця запевнили його, що та не відноситься до шкідників (vermin). А отже, обману не було.

Тепер крапку в цій історії поставить Високий Суд Англії та Уельсу, а для нас вона є зайвим нагадуванням про те, як часто англійське право зводиться до ось такої буквальщини і словника, що б ми там не уявляли собі про "еволюційне тлумачення права" в європах.

Сашко Мельник,
a.k.a. @melniq

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
​​Жанна із Саєнко Харенко запустила вже третій збір у #ЗбірнійDLS для свого колеги Саші Матвієнко. Попередні два ми доволі швидко допомогли закрити. Цього разу --

Жанна збирає 50ʼ000 грн на розхідники для FPV

Групи ударних БпАК підрозділу «Очі» бракує розхідних матеріалів і додаткового обладнання для FPV-дронів.

Зібрані кошти підуть на закупівлю плат, модулів звʼязку, «сировини» для 3D моделювання, ретранслятори і трохи дрібниць: армований скотч, стяжки які використовуються в промислових масштабах.

Із потрібних 250ʼ000 грн Жанна вже назбирала майже 200ʼ000, тож докинути потрібно усього 50ʼ000 грн.

Банка: https://send.monobank.ua/jar/7nvAhGaVNy
PayPal: [email protected]
Картка: 5375 4112 2211 2802

*Ну і не забувайте, друзяки: якщо ваші знайомі юристи або побратими ваших знайомих юристів на щось збирають, або роблять фонд, чи щось подібне, у чому потрібна наша допомога, то напишіть комусь знайомому із борду (комусь, хто найбільше подобається). Це і є суть проєкту #Збірна_DLS.

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Раптом хто не у курсі, то у нашій душній спільноті не лише 400 слоїв мета-пост-іронії та ситуативочки, а є й реальні юридичні вакансії.

Тож якщо когось не цінують на роботі, то у нашому окремо виплеканому каналі під назвою "Служба розшуку" юристів можна помститися і знайти чьоткому маминому пиріжечку і маминій квіточці нормальну роботу -- @DLS_career

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
На Телебаченні Торонто минулого тижня вийшов сюжет, який, схоже, варто обговорити --

Юристи наживаються на військовослужбовцях: темний бік юридичної допомоги військовим

У сюжеті мова йде:

1) Про Романа Борисовича -- юриста із ТікТоку, який взяв із військового 200 доларів за отримання від ВЧ довідки про обставини поранення, а потім, як каже військовий: "він місяць водив мене за ніс, тоді взагалі перестав виходити на звʼязок".

2) Дружина військового звернулася у Центр правової допомоги у Львові. Вона хотіла "оскаржити наклеп на її чоловіка". Дівчина каже, що послуга коштувала 22 тисячі гривень, гроші потрібно було сплатити наперед. Чек за отримані кошти фірма не видала.

Якийсь час вона не отримувала інформації про хід справи. Тоді прочитала негативні відгуки про фірму у соціальних мережах і попросила повернути кошти. Вона кілька разів приходила в офіс, викликала поліцію і намагалася привернути до цієї ситуації увагу місцевих медіа. Після публікації репортажу у Zaxid.nеt, фірма гроші повернула.

З цими двома ситуаціями мені все більш-менш зрозуміло: як мінімум, це поганий сервіс, як максимум -- якісь їблани. Розбиратися влом, бо є цікавіше.

3) Інша жінка звернулася до згаданого Центру правової допомоги. Її брат-військовослужбовець пропав безвісти, а син її брата, теж військовослужбовець, у такому разі мав право на звільнення. Фірма назвала жінці гонорар у 25К гривень, на що вона каже "25 тисяч гривень за оформлення двох рапортів це ви мене вибачте".

Журналісти проконсультувалися з іншими юристами щодо того, наскільки складно підготувати рапорт, і встановили, що це нескладно. До того ж зразки рапортів можна знайти в інтернеті безкоштовно (на сайті Юридичної сотні або ГО Принцип Масі Найєма, наприклад).

Тому ТТ вважає, що послуга ця не тягне на 25 тисяч гривень.

4) Жінка звернулася до адвоката по допомогу із оформленням одноразової виплати у звʼязку із загибеллю чоловіка-військовослужбовця. Адвокат зажадав за роботу 10% від отриманої суми (тобто отримав би у разі успішного завершення проєкту 1,5 мільйона гривень).

5) Ветеран звернувся до фірми Фещенко і партнери по консультацію щодо соціальної виплати. Юрист фірми зустрівся з клієнтом і безкоштовно проконсультував. Потім юрист озвучив поетапний план роботи й гонорар за кожен з етапів: "десь 5 тисяч за перший етап, 15 тисяч за другий ... і на четвертому етапі він просив 5% від отриманої суми виплати" -- розповів у ролику ветеран.

Юрист прокоментував ситуацію так: "цінову політику формує фірма, а не я особисто. Розмір гонорару залежить від складності справи".

На думку журналістів ТТ ця справа не була складною, отже отримати за неї близько 1 тисячі доларів фікс гонорару плюс ще 80К гривень гонорару успіху (5% від суми) це забагато.

"Ми розуміємо, що адвокати не обмежені нічим у встановленні розміру гонорару. Але здирати великі гроші з ветеранів, користуючись обставинами війни, це моральне банкрутство" -- робить висновок ТТ.

Ось сам сюжет, якщо ще не дивилися -- https://www.youtube.com/watch?v=kmPctroTidM

Особисто для мене Телеграм/ТікТок-юристи є осучасненим видом стріт-лойерів. Тож я б не вимагав від Вальки, що продає МакКофе, такого ж смаку й сервісу, як у кавʼярні на Рейтарській.

З іншого боку, хоча ТТ і зробило дисклеймер про те, що юрист вільний у визначенні гонорару, змішування в одному сюжеті історій фігового сервісу з історіями про високий гонорар створює враження про те, що юристи тільки те і роблять, що беруть величезні гроші за консультації, які можна легко нагуглити в інтернеті. А коли клієнт незадоволений послугами, то юрист просто зникає.

І, нарешті, третій бік.

Ми тут усі із понтових фірм і більшості з нас згадані суми гонорарів здаватимуться мікроскопічними. Проте військовослужбовці й ветерани це дійсно непроста категорія клієнтів, бо потрібно витримати баланс між повагою і реальністю гонорару.

Тож як ви дивитеся на таке от опитування 👇

@gadiuk

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Ще один заміс зі статистикою, цього разу незручно може почуватися ціла суддя SCOTUS --

Ніколас Кейдж і басейни

Correlation does not mean causation -- цей постулат мій прєпод зі статистики вивів на третій лекції з особливою паузою перед тим, як його повільно промовити, та ще і з наголосами на кожній літері. Раніше я цей постулат знав як парадокс Ніколаса Кейджа і басейнів; може і ви бачили мемний графік, на якому кількість смертей у басейнах дорівнює кількості фільмів із Ніколасом Кейджем.

Памʼятаєте, кілька місяців тому до нас у гості забрідав професор Шафер із в Університету Единбурга? І ми говорили із ним про справу Люсі Летбі: англійський суд призначив їй покарання у 14 довічних строків за навмисне вбивство семи немовлят та замаху на вбивство ще шістьох. Жодного прямого доказу. Головний непрямий доказ -- журнал чергувань, на який наклали статистику смертей по лікарні.

Спеціалісти зі статистики, включно із професором Шафером, не виключають того, що англійський суд міг сплутати кореляцію із причиною: те, що Люсі чергувала у лікарні у ті дні, коли помирали новонароджені, не обовʼязково свідчить про те, що саме вона стала причиною їхньої смерті.

Подібної помилки, схоже, припустилися і самі спеціалісти зі статистики.

У серпні 2020 четверо професорів чотирьох різних американських університетів опублікували працю під назвою: "Як різна раса між лікарем та пацієнтом впливають на нерівність у смертності новонароджених під час пологів".

Автори перевірили випадки народження 1,8 мільйонів малюків у Флориді між 1992 і 2015 роками та встановили, що коли за чорним новонародженим доглядала біла медсестра, то смертність була на 50% вища, ніж коли доглядала чорна медсестра. А чорних медсестер у Штатах усього 5,2%.

Ця праця стала неймовірно популярною, оскільки за три місяці до того білий поліцейський вбив чорного Джорджа Флойда, чим розпочав рух Black Lives Matters.

Настільки популярною, що на неї послалася суддя ВС Кетанджі Браун Джексон (Ketanji Brown Jackson) в окремій думці щодо рішення, яким ВС у 2023 році визнав позитивну дискримінацію (affirmative actions) під час вступу в університети незаконною.

До цього рішення університети мали право враховувати расу студентів під час прийняття рішення про зарахування і таким чином наче як збалансовували розмаїття. ВС вирішив, що університети не мають враховувати расу взагалі, бо це не передбачено Конституцією.

Суддя Джексон із цим рішенням не погодилася настільки категорично, що написала не просто окрему думку, а дуже різку окрему думку. Вона назвала своїх консервативних колег по суду страусами, які поховали голови у пісок. На її думку, те, що Конституція не ділить людей на раси, не означає, що такого поділу немає у суспільстві. Ось тут детальніше.

Одним з аргументів судді щодо побутової дискримінації було згадане дослідження про те, що білі медсестри гірше доглядають чорних малюків.

І от у вересні цього року у тому ж виданні вийшло інше дослідження. Автори нового дослідження узяли той самий масив, що і їхні колеги у попередньому дослідженні, але додали ще кілька факторів.

Вони кажуть, що перше дослідження неправильне і насправді смертність залежить від ваги малюків, а не кольору шкіри. І от якщо у статистичну модель додати вагу, то різниця у смертності між білими та чорними несуттєва.

З моменту публікації нового дослідження пройшло лише два місяці, тож рано робити висновки про те, чи відкличуть перший пейпер.

Отак от довіряти статистиці.

@gadiuk

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
"Який стандарт доказування найбільш релевантний під час оцінювання доброчесності судді і чому?" -- запитує тіп із рукою у роті.

Відповідає суддя ВАКС, кандидат у члени ВККС Віталій Крикливий (записано не дослівно):

"Ну цей той опʼять таки того що коли ну ви розумієте просто коли вже у площину доказування то потрібно надавати перевагу переконливості доказів і чому коли у матеріалах справи є докази що особа веде ну коли є проблеми зі способом його життя то особа має пояснити звідкіля ці статки у нього і у членів його родини".

Дякуємо, шановний колего, що блискуче викрутились із непростого питання, та ще й уникли вживання таких правових категорій як "чорти", "ділки", "перевертні у мантіях" і "випиздити"!

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Познайомтеся -- це Ваня, йому десять і він теж боєць.

У бійця Вані є дещо рідкісне. У кого із вас є щось дійсно рідкісне? А от у нього є -- рідкісна форма ДЦП під зловіщою назвою спастичний тетрапарез. Ця срань не тільки рідкісна, а ще і найтяжча.

Він не грається іграшками. Не тому, що у нього без перерви болить майже кожен мʼяз, а тому, що став дорослим раніше за будь-кого із нас.

Йому потрібні часті малоприємні процедури. І боляче сидіти. А лежати Вані тупо набридло. Кому б не набридло постійно лежати? Тому він любить що? Правильно, на руки. А хтось із вас -- кремезних фізичних осіб приватного права -- не любить теж посидіти у когось на руках? Отож.

Ще зовсім недавно Ваня не чув, але йому видалили пухлину та поставили імплант у вухо. Тепер він чує, що має також і псевдобульбарний синдром. Що саме із того, що у нього болить це псевдобульбарний синдром, йому пофігу, бо він боєць.

А от оком він бачить лише одним. Та це ОК, у нашій спільноті дуже навіть стильно бути таким бійцем.

Ваня не любить лишатися на самоті. Не тому, що чогось там боїться, а просто тому, що більше любить увагу, ніж самоту. У вас хіба не так, альо?

Будь-якій фізичній особі із кремезною правоздатністю моторошно чути слово операція. А Ванін календар заповнений цими операціями тагжесамо, як наші календарі заповнені необовʼязковими зустрічами.

Так от.

Вані мали робити чергову операцію в Охматдиті у вересні. Цього разу йому потрібно поставити новенький суглоб. Та ви бачили, що сталося: йобана русня, блєдіна, оце все. Будуть робити в Чернівцях між 5 і 6 грудня.

Операція коштує усього лише як половина дрона -- 93ʼ000 з копійками. Половину суми вже зібрала Ліля Секелик і її фонд "Люди Лютого".

Ліля просить докинути решту. Це усього 45ʼ000 гривень. Докинемо бійцю?

Банка: https://send.monobank.ua/jar/6wEddabFED

*Якщо ваші знайомі юристи або побратими ваших знайомих юристів на щось збирають, або роблять фонд, чи щось подібне, у чому потрібна наша допомога, то напишіть комусь знайомому із борду (хто найбільше подобається, тому і пишіть). Це і є суть проєкту #Збірна_DLS.

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Нам написав Андрій. Каже, що його розізлило учорашнє відео настільки, що він розчохлив своє перо --

Доброчесність 

Уявіть, ви заходите до приміщення. Воно наповнене ароматами і запахами. Ви вслухаєтесь носом, як це роблять парфумери. Одні аромати приємні і прості, вони вас не дратують, але й не захоплюють. Можливо, ви їх двічі не слухатимете. Інші вишукані і складні - їхні ноти розкриваються поступово і змінюються. Щоб зрозуміти, ви повертаєтесь до них знову і знову.

А є такі, які крутять у носі з порогу. У них можуть бути якісні та коштовні компоненти, однак за тією ложкою “дьогтю” ви уже не вловлюєте нот пачулі. Ви безпомилково знаєте, що це - лайно. 

З доброчесністю є, як і з запахами: люди, як і парфуми, різні і звучать по-різному. Однак є аромат, а є амбре. 

Дискусія з питань критеріїв доброчесності, стандарту доведення чи презумпцій така ж безглузда як і спроби відповісти на ці питання. Доброчесність або є, або її нема. Для перевірки на доброчесність потрібні носи, які вчасно очищують свої рецептори вдиханням аромату від зерен кави, щоб безпомилково відрізнити пачулі від якогось амбре.

✍️ Андрій Стельмащук

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Лариса Гольник вибула із конкурсу з добору членів ВККС за результатами співбесіди й написала про це невелику рефлексію у ФБ.

У ній вона, зокрема, оцінила нашу журналістську роботу. Тож ми зробили над собою чергове зусилля і таки додивилися її співбесіду і нижче пропонуємо вашій увазі недослівну нарізку найголовнішого з неї --

ЗОЛОТЕ ПРАВИЛО ДОБРОЧЕСНОСТІ ВІД ЛАРИСИ ГОЛЬНИК

Пані Гольник, ви чесна, порядна, світла, ціннісна, а найголовніше, глибоко доброчесна людина. Чи володієте ви якимись додатковими професійні якостями?
Так, я викривачка!

Не могли б ви охарактеризувати свій стиль командної роботи. 
Я викрила корупційний злочин. Я не зламалася. Я вистояла.

Якими здобутками ви пишаєтеся як правник?
Я допомогла правоохоронним органам зафіксувати корупційний злочин, який я викрила.

Що ви вважаєте своїм найбільшим професійним досягненням як суддя?
За виритий корупційний злочин я стала єдиною українською суддею, яка була відзначена міжнародною відзнакою у номінації “антикорупційну діяльність” неурядової організації. Вона знаходиться у місті Лондон! 

Для роботи у ВККС потрібно мати сильні комунікаційні навички. Поясніть комісії, чому ви вважаєте, що відповідаєте цьому критерію і чи плануєте ви надалі вживати на адресу ваших колег слово "вівці"?
Я пишу колонки для провідних ЗМІ про те, як я викрила корупційний злочин. ЗМІ вносять мене у списки впливових людей у правосудді за те, що я викрила корупційний злочин. А вівця то символ спокою, а не образа. Називати так колег -- це золоте правило дворянства. А якщо хтось і колег обурився, то нехай переглянуть мультфільм "Баранчик Шон". Якщо і після того хтось із них не зрозуміє моєї доброчесної дворянської мудрості, нехай кине у мене шматок сіна.

Ви вказали у мотиваційному листі, що доброчесність надихнула вас на те, аби податися на цю вакансію. Поясніть, будь ласка, як ви розумієте доброчесність. 
Все дуже просто. Викрити корупційний злочин мене надихає, а отже це доброчесно. Не викрити корупційний злочин мене не надихає, значить це недоброчесно. Оскільки все те, що мене не надихає, доброчесністю не є, то доброчесність це все те, що мене надихає. Ось і все!

Скільки корупційних злочинів ви маєте намір викрити, якщо станете членом ВККС?
Так сталося, що моя діяльність як викривач корупції була стигматизована суддівськими органами самоуправління. Вони створили мені образ конфліктної та несумісної для роботи у колегіальному органі особи. Тому десь пʼять. І не якщо, а коли.

Усього пʼять?
До кінця цього року.

(Адаптована під сьогодення картина пера Крістіано Банті "Процес Галілея", 1857 рік).

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Оона Гатауей (Oona Hathaway), професорка права Єльського університету, часто пише про міжнародне право війни для Forreign Affairs -- звідти її і знаю. Сьогодні її колонка про Трампа вийшла у New York Times. У нас тут як раз не було ніяких рефлексій про нещодавні здобутки цього пана, тож ловіть коротке саммарі --

Як саме переобрання Трампа загрожує світовому правопорядку

Міжнародна система правил, яка забезпечувала мир і співпрацю протягом останніх восьми десятиліть, функціонує лише завдяки вірі у спільні принципи. Ця система нічим не відрізняється від доллару: він є потужною міжнародною валютою лише доки всі у це вірять. Як тільки ця віра зникне, система швидко розпадеться.

Після Другої світової війни США виступали ключовим гравцем у підтримці глобального правопорядку. Міжнародні організації типу ООН і СОТ, а також угоди на кшталт Женевських конвенцій і Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, створили умови для мирної співпраці. Ця світова співпраця була побудована на двох головних принципах: (1) заборона війни та (2) непорушність чинних кордонів.

Якщо США припинять підтримку цих норм, світ може повернутися до практики "право сильного". Ну а що ж Трамп?

1) Неприйнятність війни
Під час свого попереднього президентства Трамп здійснив військові удари у Сирії та проти іранського генерала Сулеймані.

Після інавгурації він планує призначити на ключові посади людей із радикальними поглядами:
-- Майкл Волтц (National Security Adviser) -- він запропонував використати військову силу проти мексиканських наркокартелів.
-- Піт Хегсет (Defense Secretary) -- підтримує військових, звинувачених у воєнних злочинах.
-- Тулсі Габбард (Director of National Intelligence) -- симпатизує автократам Башару Асаду та Володимиру Путіну.

2) Непорушність чинних кордонів
Трамп планує завершити війну в Україні до дня інавгурації, що передбачає примус України до прийняття російської окупації 20% її території. Прийняття агресії росії як належне може створити небезпечний прецедент, який свідчитиме про зникнення принципу недоторканності кордонів.

Да-да, Гатауей теж визнає, що США самі часто порушували міжнародне право, наприклад, під час вторгнення до Іраку у 2003 або в ході боротьби з тероризмом у 2001-2020 роках. Проте донині саме Сполучені Штати мали найбільший вплив на захист тих двох глобальних принципів.

Вона каже, що повернення до світу, де "все вирішує сила", буде надзвичайно небезпечним і дорогим". І нагадує, що окрім США, є ще 192 держави-члени ООН, і закликає їх до активнішої участі у збереженні міжнародного правопорядку, навіть якщо Сполучені Штати відмовляться від своєї традиційної ролі.

https://www.nytimes.com/2024/11/18/opinion/trump-ukraine-china-middle-east.html

Закликаю політологів-американістів терміново зайти у чят і висловитися!

@gadiuk

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
⚡️

Міжнародний Кримінальний Суд видав ордери на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу та колишнього міністра оборони Йова Галанта.

У травні прокурор МКС Карім Хан ініціював видачу ордерів як на ізраїльських посадовців, так і лідерів ХАМАСу. На думку прокурора, Нетаньягу та Галант з 8 жовтня 2023 року вчинили воєнні злочини та злочини проти людяності: 
– голод цивільного населення як воєнний злочин;
– заподіяння страждань або тяжких тілесних ушкоджень чи шкоди здоров’ю, жорстоке поводження – як воєнні злочини;
– вбивство, як злочин проти людяності та воєнний злочин;
– напади на цивільне населення як воєнний злочин;
– винищення, у тому числі внаслідок смертей, спричинених голодом, як злочин проти людяності;
– переслідування спільноти, яку можна ідентифікувати, за політичними, расовими, національними, етнічними, культурними, релігійними, гендерними, іншими ознаками, як злочин проти людяності;
– інші нелюдські діяння, що умисно заподіюють сильних страждань чи тяжких тілесних ушкоджень або серйозної шкоди психічному чи фізичному здоров’ю як злочини проти людяності.

Основний акцент у заяві Каріма Хана — голод, відсутність доступу до води та ліків серед цивільного населення, внаслідок блокади Гази, перешкоджання доставляння гуманітарної допомоги.

Сьогодні, МКС відхилив заперечення Ізраїлю проти юрисдикції Суду. Нагадаємо, група експертів з міжнародного права, які надали висновок при ініціюванні Прокурором видачі ордерів на арешт, погодилася із тим, що МКС має юрисдикцію щодо злочинів, скоєних на території Палестини. МКС також має юрисдикцію щодо громадян Палестини, які скоїли злочини на території Ізраїлю, хоча Ізраїль не є державою-учасницею МКС. Підставою для юрисдикції МКС є те, що Палестина є державою в розумінні Статуту МКС. 1 січня 2015 року уряд Палестини подав заяву про визнання юрисдикції МКС з 13 червня 2014 року. Крім того, Палестина приєдналася до Римського статуту 2 січня 2015 року.

З метою захисту свідків і забезпечення проведення розслідування ордери мають статус «секретно».

Також, сьогодні МКС видав ордер на арешт одного з лідерів ХАМАСу – Мохаммеда Дейфа, за злочини проти людяності та воєнні злочини, скоєні на території Держави Ізраїль та Держави Палестина принаймні з 7 жовтня 2023 року.

Спочатку прокуратура клопотала про арешт трьох лідерів ХАМАСу: у списку крім Дейфа були Ях’я Сінвар та Ісмаїл Ханія. Проте, згодом підтвердилася загибель двох останніх. 

Підставою звернення Каріма Хана з заявою про видачу ордерів на арешт ХАМАСівців була підозра у скоєнні ними воєнних злочинів та злочинів проти людяності, що визначені Римським статутом, вчинені на території Ізраїлю та Палестини з 7 жовтня 2023 року:
– винищення, як злочин проти людяності;
– вбивство, як злочин проти людяності та воєнний злочин;
– захоплення заручників, як воєнний злочин;
– зґвалтування, як злочин проти людяності та воєнний злочин;
– катування, як злочин проти людяності та воєнний злочин;
– інші нелюдські діяння як злочин проти людяності;
– посягання на людську гідність, як воєнний злочин.


@vitalii_chemerys

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Трохи образливо було б почути таку фразу на адресу компанії, за яку ти гребеш, особливо, якщо це каже депутат англійського парламенту під час засідання комітету --

"Я б не найняв KPMG зробити аудит навіть свого холодильника"

Але то було давно, ще у 2018, коли тільки набирав обертів заміс щодо неякісного аудиту для англійської консалтингової компанії Quindell (ми писали тоді про це). І то був найменший із 15 скандалів, у які втрапить фірма у найближчі 6 років тільки в Англії.

У середині травня 2022 схожу тезу повторив один з акціонерів публічної фінансової компанії Legal & General під час щорічних зборів акціонерів:

"Хіба ми як компанія із неймовірною репутацією не заслужили аудиторів із такою ж репутацією" -- запитав він, натякаючи на низку скандалів, у які ледь не щороку встрягають їхні аудитори KPMG.

І не просто якісь там скандали, а цілком офіційні штрафи, які на KPMG накладав регулятор (дивіться картинку):

"Бо ці тіпи взагалі не ставлять під сумнів дії менеджменту клієнтів, у них геть відсутня культура скептицизму" -- прокоментував для Financial Times анонімний працівник регулятора.

В принципі, нічого особливо нового.

Про КПМГ багато і переважно негативно пишуть топові ЗМІ: то про штрафи, то про закриття офісу в Австралії, то про те, що вони почали наймати зеків.

Але із поступовим погіршенням репутації абсолютно протилежним чином поводився річний оборот. Ось графік від Statista, на якому з 2018 і до 2023 річний оборот зріс майже на 20%.

Щоправда, ріст відбувався потугами Advisory Practice, а практики аудиту й оподаткування майже не росли за цей період. І час від часу фірма звільняє людей. У середині цього року вони звільнили приблизно 200 душ аудиторів в Англії, на початку листопада ще 300 у США.

Ось тут велика свіжа стаття FT про те, як почувається КПМГ у порівнянні з іншими аудиторами і про те, як новий керуючий партнер "везе компанію під круту гірку в очікуванні, що от-от виїде на рівну дорогу".

У Прайсів, Делойт та Ернстів теж не все гладко. Прайси разом із Делойтом під баном у Китаї, Ернсти під баном у Німеччині. І все це через неякісні аудити.

Схоже, що Велика четвірка встояла після натиску регуляторів примусово відділити аудит від решти практик. Але я от уявляю себе на місці партнера консалтингу, або податкового партнера: моя практика зростає на 5-10% щороку, у це при тому, що на мені купа обмежень: я не можу працювати із тисячами бізнесів, бо це наш аудиторський клієнт; ще із кількома тисячами бізнесів я можу працювати із застереженнями та тільки після десятка внутрішніх погоджень. І при усьому цьому через пройоби аудиторської практики я мушу вислуховувати на свою адресу жарти від клієнтів. Я б точно думав про те, щоб ініціювати розділення практик.

Ернстам минулого року грандіозно не вдалося зробити розлучення. А от КПМГ, яка потерпає від скандалів найбільше з усіх, може і вдалося б.

Так що, хто готовий поставити гроші на те, що КПМГ наступного року розпочнуть глобальний план відʼєднання аудиторського бізнесу?

@gadiuk

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Я б поставив гроші на те, що KPMG розпочнуть e 2025 глобальний план відʼєднання аудиторського бізнесу
Anonymous Poll
14%
Так, поставив би
15%
Ні, поставив би проти цього
71%
Звідки у мене гроші, я ж український юрист
Не лише у Великої четвірки протікає репутація. Сьогодні до Financial Times долетіли чутки про те, що --

McKinsey ведуть переговори про врегулювання чергової кримінальної справи щодо опіоїдів

Департамент юстиції звинувачує МакКінсі у пособництві американській фармацевтичній компанії Purdue Pharma, власниці бренду OxyContin -- це знеболювальний засіб, який виявився опіоїдом. Цей засіб став одним із головних причин опіоїдної кризи у Північній Америці.

МакКінсі працювали над стратегією продажів Purdue Pharma -- "turbocharging sales". Турбо-стратегія продажів полягала у тому, що у споживачів виникала наркотична залежність від знеболювального із відповідними наслідками.

Компанія каже, що всі її консультаційні послуги стосувалися виключно законних методів продажів. Попри це, чуваки за роботу на виробників опіоїдів вже сплатили в районі мільярда доларів штрафів сумарно.

Цього разу сума врегулювання складе 600 лямів. Тобто, менше 5% від річного обороту за 2023 рік (16 мільярдів). Сума може і відносно невелика, але ж це не єдині втрати: через скандали з опіоїдами від фірми пішли партнери; не через тверді етичні переконання, як я зрозумів, а через зниження річного PPP, гиги.

На Нетфліксі є серіал Painkillers. Він саме про цю компанію і саме про стратегію продажів, до якої, як виявилося, доклалися МакКінсі.

До речі, а хто тут працює із фармою: у вас колись виникали етичні питання до того, як і що продають ваші клієнти?

@gadiuk

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Я працюю із фармацевтичним бізнесом і у мене, як у наглухо етичного юриста_стки, питання щодо того, кому і як клієнт продає —
Anonymous Poll
9%
Не виникають ніколи
5%
Виникають, але дуже дрібні та/або дуже рідко
5%
Виникають постійно
82%
(Просто подивитися результати)
Щойно на COP29 відбувся скандал. The Guardian кілька хвилин тому надіслав з цього приводу цілу breaking news --

Саудівська Аравія правила текст, який не мала правити

COP29 це величезна понтова щорічна конференція ООН про зміну клімату. На ній країни роблять заяви, висловлюють занепокоєння, приймають керівні принципи та займаються іншими подібними активностями, аби тільки не працювати. Ну що я вам розповідаю, ви ж усі були на конференціях.

Конфа відбувалася в Азербайджані й закінчилася у пʼятницю. За результатами майже двотижневих переговорів організатори надіслали всім сторонам фінальний текст.

Текст надіслали всім одночасно у закритому ПДФ (тобто, без можливості редагування), але із увімкненими tracked changes: щоб було видно, який текст надіслали на обговорення, і які правки узгодили на переговорах.

Уважні країни помітили, що правки у документ зробили не лише організатори, а сторона, якій ніхто не давав такого права -- Саудівська Аравія.

Саудити запропонували видалити із фінального документу таку фразу:

"encourages parties to consider just transition pathways in developing and implementing NDCs, NAPs and LT-LEDSs that are aligned with the outcome of the first global stock take and relevant provisions of the Paris agreement”.

Інші учасники збунтувалися. Бо нічого собі: Саудівська Аравія ж відома своїм деструктивно негативним ставленням до відмови від викопного палива. На конференції за таку позицію її заведено називати “wrecking ball".

Для репортажу у The Guardian міністерка закордонних справ Анналена Бербок повідомила страшне:

"Ми знаходимося у середині геополітичної гри мускулами. Та ми не дозволимо великим продавцям нафти, що якимось чином у кентах із цьогорічними організаторами COP, ображати маленькі острівні країни".

Геополітика під час конференції ООН! Одні країни впливають на інші країни Німеччина вступилася за маленькі острівні країни! Хтось проїбався із версіями документу! Неймовірно, оце breaking news!

@gadiuk

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
"Незважаючи на політику максимальної відкритості роботи ВРП, у певних медіа, у низці анонімних телеграм-каналів та на деяких сторінках в соціальних мереж уже не перший місяць здійснюються інформаційні атаки щодо дискредитації ВРП та її членів.

[...]

Ми живемо в часи постправди, «правдолюбці», які невтомно, денно й нощно вишукують «компромати» на членів ВРП, насправді не маючи за мету донести до суспільства правду, а діють винятково у приватних чи корпоративних інтересах."

-- написало вчора ВРП, певно, натякаючи на ПодМантией, які останнім часом систематично козлять членів ВРП, що зрозуміло з огляду на те, що ВРП нещодавно відсторонило Павла Вовка.

Я дуже сильно не прихильник анонімних каналів, бо якісна інформація не може бути анонімною; точніше, якщо ти публікуєш якісну інформацію, то немає жодної перешкоди, аби підписуватися своїм іменем, і навпаки.

Тому моя думка тут буде максимально заангажованою: блять, просто припиніть зливати анонімним каналам інформацію, припиніть звертати увагу на те, що пишуть анонімні канали і, нарешті, просто відпишіться від всіх анонімних каналів.

Відмежуйте себе від інформаційного сміття типу Окремої думки, ПодМантией, Бріджертонів та інших правдолюбців, і тоді анонімного трешаку просто фізично не буде у вашому інформаційному полі та не потрібно буде писати такі от пресрелізи.

@gadiuk

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Схємкі Тємкі

Чому ніхто ніколи не казав, що біля Дніпровського суду можна обкашляти ділюгу з кєнтами?

Дякуємо Андрієві за наводку на цей грьобаний сором.

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
А зацінили, як ВККС і ГРД сьогодні розрулили конфлікт?

Вчора ГРД написало у ФБ, що між ними і ВККС була якась домовленість, за якою ВККС мали погоджувати із ГРД дати розгляду кандидатів, типу аби дати ГРД час на підготовку висновку. Це було потрібно через те, що ГРД не встигає аналізувати інфу про кандидатів, а не встигає через те, що їм не дають доступу копіювати матеріали досьє. І друга колегія ВККС систематично цю домовленість порушувала.

Памʼятаєте часи, коли у суді не можна було копіювати матеріли справи, а тільки ознайомлюватися у приміщенні суду? І зі зручностей у тому приміщення був стіл, рідше ще і стілець. Тут схожа ситуація, наскільки я розумію, тож прохання ГРД внести зміни до Порядку мали під собою логіку.

Так от, вчора ГРД написало у ФБ це трохи огидну з точки зору рівня маніпулятивності погрозу, що буде без розбору писати всім кандидатам, співбесіди із якими призначить ВККС без погодження із ГРД, негативний висновок.

Сьогодні ж ВККС і ГРД випустили спільну заяву про те, що вони все узгодили:
-- ГРД скасує незаслужені негативні висновки,
-- ВККС розробить зміни до Порядку, необхідні ГРД для копіювання досьʼє,
-- ГРД розроблять політики роботи з персональними даниими, зокрема, сподіваюся, візьмуть на себе зобовʼязання видаляти всі дані після ознайомлення.

ГРД, активісти і анонімні канали з їхніми маніпуляціями, "Козьяковщиною", "ображеними дітьми" ще досі показують доволі низький рівень діалогу. А ВККС демонструє високий рівень впертості у доволі очевидних питаннях. З таким набором чеснот навряд це перемирʼя надовго.

@gadiuk

ПиСи. Переговірникам від обох сторін мій лічний респект.

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
2024/11/30 09:54:05
Back to Top
HTML Embed Code: