Telegram Group Search
Forwarded from Zelenskiy / Official
Повернення наших людей з російського полону – це завжди дуже хороші новини для кожного з нас. І сьогодні один із таких днів: нашій команді вдалося повернути 189 українців додому.

Це військові – захисники «Азовсталі» та Маріуполя, ЧАЕС, острова Зміїного, із різних напрямків фронту. Серед них солдати, сержанти, офіцери. Це нацгвардійці, у тому числі «азовці», прикордонники, тероборонівці, воїни Військово-Морських та Збройних Сил. І також двоє цивільних, які були захоплені в Маріуполі. Кожного вдома чекають рідні та близькі. І це радість, що нам вдалося їх повернути. Сьогодні ще 189 родин щасливі.

Ми працюємо, щоб звільнити з російського полону кожного й кожну. Це наша мета. Ми нікого не забуваємо. Дякую команді, яка робить усе, щоб наші люди поверталися. Дякую всім партнерам, зокрема ОАЕ, хто допомагає нам у цьому.

🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Сьогодні мене призначено Указом Президента України на посаду начальника Київської міської військової адміністрації. Це велика честь і водночас величезна відповідальність. Усвідомлюючи всі виклики, які стоять перед столицею, готовий працювати для безпеки та розвитку міста.

У стані повномасштабної війни Київ живе майже три роки, проте деякі питання залишаються в пріоритеті — захист та безпека містян, енергетична стійкість, стабільна робота громадського транспорту і, звісно, бюджет, який має використовуватися ефективно та з урахуванням воєнних викликів.

Я народився і виріс у Києві. Це моє місто. Для мене велика честь докласти всіх зусиль, аби зробити його кращим, навіть у такий складний для нашої країни час. Київ має залишатися містом, яке дає можливості для людей і бізнесу, зберігати свою історичну спадщину та створювати гідні умови для життя.

Дякую за довіру Президентові і надзвичайно вдячний ЗСУ за можливість жити та працювати.

Попереду багато роботи, але це те, чим горить моє серце.
1 січня. росіяни атакують Київ ударними дронами.

Наразі відомо про п'ятеро постраждалих, двоє з них госпіталізовані. На місцях падіння уламків працюють екстрені служби.

У Святошинському районі пошкоджено трамвайні колії, вибито вікна у житловому будинку, виникла пожежа в нежитловій будівлі. Також постраждали 6 автомобілів і 2 гаражі.

У Печерському районі частково зруйновано два поверхи багатоквартирного будинку, уламки також впали на нежитлову будівлю.
Від самого ранку триває ліквідація наслідків удару по столиці. Особисто був на місцях падіння уламків.

На жаль, вже маємо двох загиблих. Мої співчуття рідним та близьким.

Рятувальна операція у Печерському та Святошинському районах триває.
2 січня.

Вже другу добу триває ліквідація наслідків, роботи не припинялись і вночі. Зараз на Печерську продовжує працювати техніка. Був на місці, особисто перевірив хід робіт.

Вдячний рятувальникам, дякую Збройним Силам за спокійну ніч для киян.
Внаслідок ворожої атаки, попередньо є падіння уламків в Голосіївському районі.
Всі служби прямують на місце.

Повітряна тривога триває, перебувайте в укриттях.
У Дарницькому районі внаслідок падіння уламків виникла пожежа у приватному будинку.

Рятувальники загасили пожежу, інформація про постраждалих встановлюється.
3 січня.

Терористи продовжують цілеспрямовані атаки на мирних мешканців. Цього разу ворог завдав удару БпЛА по столиці. Тривога розпочалася о 4-й ранку і тривала понад три години.

Сили оборони знищили більшість ворожих БпЛА ще на підступах до Києва, проте маємо падіння уламків в Голосіївському та Дарницькому районах.

На щастя, значних руйнувань вдалося уникнути. Постраждала молода жінка, яка отримала опік руки, від госпіталізації вона відмовилася.

Вдячний всім службам за оперативність та злагоджену роботу.
П’ятниця, вечір.
Працюю з документами, передані попередньою командою.

Аналізуємо накази та розпорядження. Вивчаємо раніше ухвалені рішення, поточну ситуацію та нагальні питання.

Аналіз і точна оцінка ситуації — це відправна точка, яка стане основою для правильної стратегії нашої команди.

Щодо пріоритетів — Київ має бути безпечним містом.
Це цивільний захист та оборона.

Ще це також:

• Екологічна безпека,
• Економічна безпека,
• Доступність і безбарʼєрність,
• Охорона культурної та історичної спадщини.

Уже завтра — спільна нарада з головами районних у місті Києві адміністрацій. Тема зустрічі — ситуація в районах столиці. Далі визначимо пріоритетні задачі і оперативно спрямуємо ресурси для вирішення критичних питань по Києву.

Інформуватиму про ухвалені рішення та всі важливі процеси.

Тихої ночі, кияни.
Чергова атака БпЛА на столицю.

Працюють сили ППО.
Будь ласка, залишайтесь в безпечних місцях!
В застосунку “Київ Цифровий” доступна мапа укриттів та функція подачі скарг на зачинені укриття.

Однак, як я переконався особисто, оперативної реакції на ці скарги немає. Зворотний зв'язок я вже очікую цілу добу.

Проблема зачинених укриттів залишається надалі гострою. Трагічні події 1 червня 2023 року, коли через зачинені двері загинули дві жінки та дитина, стали болючим нагадуванням про необхідність негайних рішень. Після тих подій було ухвалено рішення РНБО про створення цифрових інструментів для забезпечення безперешкодного доступу до укриттів.

Моя позиція чітка: укриття мають бути відкритими та доступними.

Дав сьогодні відповідне доручення — зробити аудит щодо доступності столичних укриттів, напрацювати відповідний алгоритм реагування у випадку неможливості потрапити до укриття та головне: негайне інформування заявників.

Цей механізм має забезпечити оперативність і дієвість, щоб мешканці Києва могли бути впевнені у безпеці життя власного та близьких. Ми повинні створити умови, за яких кожен буде впевнений, що у критичний момент доступ до укриття буде гарантований.

Безпека громадян не може бути предметом компромісів.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Сьогодні провів робочу нараду із головами районних державних адміністрацій міста Києва. Обговорили поточний стан справ та визначили подальші кроки.

Керівники РДА представили звіти про свою роботу у 2024 році. Зі свого боку окреслив ключові напрями діяльності Київської міської військової адміністрації на 2025.

Особливу увагу зосередили на розробці алгоритму дій для ліквідації наслідків ворожих ударів. Це питання вимагає пріоритетного підходу, адже такі дії повинні базуватися на чітко визначеному та ефективному механізмі.

Питання облаштування укриттів залишається одним із ключових напрямів.

Досвід країн-партнерів показує, що така інфраструктура є важливою навіть після завершення воєнних дій. Зараз частка інклюзивних захисних споруд у Києві є критично низькою. Маємо змінити цю ситуацію на краще якнайшвидше.

Водночас на третьому році війни мешканці Києва досі не отримують оперативного зворотного зв’язку про стан укриттів. Дав доручення керівникам районів долучитися до розробки такого чат-бота на базі застосунку «Київ Цифровий». Як приклад, у Мінстратегпромі ми успішно запустили чат-бот, який був профінансований виключно нашими ресурсами, але показав високу ефективність.

Також важливе — енергетична стійкість та забезпечення населення достатньою кількістю Пунктів незламності. Зараз ми проходимо зиму і повинні бути готовими до будь-яких викликів, наші сусіди, на жаль, можуть завдати удару будь-якої миті. Очільники відзвітували щодо забезпечення альтернативними джерелами електроенергії та озвучили потреби.

Дякую головам районів за конструктивну зустріч. Налаштований на результативну співпрацю та постійну комунікацію.
Багато коментарів та звернень, які не можу залишити без уваги, адже вони відображають актуальні проблеми громади.

Серед питань:
- екологічна ситуація у столиці, зокрема збереження Совських ставків, екопарку Осокорки та урочиша Горбачиха.
- робота громадського транспорту під час тривог – це викликає найбільше дискусій у коментарях та повідомленнях.
- ліфт на станції Шулявська, який досі не сертифіковано
- збереження архітектурної та культурної спадщини столиці.

Є й точкові звернення — усі взято до уваги.

Вже з понеділка розпочнемо активну роботу над аналізом рішень і документації, пов’язаної з цими питаннями. Крім того, планую зустрічі з профільними заступниками та проведення першого засідання Ради оборони міста Києва.

Фото з місця ліквідації наслідків ворожого удару 1 січня. Сьогодні там завершили розбір завалів на 6 поверсі. Прошу вас реагувати на тривоги і залишатись в безпечних місцях.

Тихої ночі.
Forwarded from Zelenskiy / Official
Розмова з Лексом Фрідманом.
Вперше – майже тригодинне інтерв’ю для відомого американського подкасту.
Змістовні відповіді на непрості питання. Українське бачення справедливого миру, яке важливо знати всім у країнах-партнерах.

Розповів про силу наших людей, витоки злочинної російської агресії та нашу готовність працювати разом із Президентом Трампом і всіма партнерами, щоб установити надійний і тривалий мир.
Укриття важливі.

Безпека – це право кожного, і ми маємо зробити все, щоб кияни не лише скаржилися, а й були почуті.

Повітряні Сили повідомляють про велику кількість дронів в нашому небі, тож поки очікую на зміни в «Київ Цифровому», за своїм дорученням — оперативно створили чат-бот @KyivShelterBot, за таким принципом як це було раніше. Наголошую, це тимчасове рішення.

Якщо укриття зачинене – з вами зв’яжуться. До роботи бота підключені всі голови РДА, а я особисто відстежую кожен запит.

Відповідальність – це не просто слова, а реальні, конкретні дії. На жаль, загроза з боку сусідньої країни залишається, і ми повинні бути готовими до будь-якого сценарію. У таких умовах люди мають право на оперативний і чіткий зворотний зв’язок, особливо коли йдеться про їхню безпеку.

Спокійної та мирної ночі, кияни.
На найближчому засіданні Ради Оборони вношу на розгляд такі питання:

1. Напрацювання алгоритму функціонування наземного громадського транспорту під час повітряної тривоги.

2. Розгляд питань щодо службових відряджень за кордон усіх представників органів місцевого самоврядування територіальної громади міста Києва та працівників КМВА за погодженням Ради Оборони.

3. Ліквідація пошкоджених внаслідок обстрілів автомобілів з вулиць міста.

Проінформую щодо подальших кроків найближчим часом.
Щодо пункту про службові відрядження за кордон для представників органів місцевого самоврядування Києва та працівників КМВА.

На сьогодні узгодження виїздів посадовців та співробітників військової адміністрації здійснюється без залучення Ради оборони міста. У контексті воєнного стану вважаю доцільним розгляд таких питань на Раді оборони.

Окрім того, варто наголосити: усі відрядження фінансуються коштом громади Києва. Тому кожен виїзд повинен бути обґрунтованим і необхідним. Кожен такий випадок розглядатиметься індивідуально.

Ініціюю залучення Служби безпеки України та Національної поліції до розгляду службових відряджень. Такий підхід вже успішно використовується військовими адміністраціями в сусідніх областях.
В Києві працює ППО! Перебувайте в безпечних місцях!

Якщо укриття зачинене
@KyivShelterBot
Доручив створити робочу групу «Прозорість і підзвітність».

Такі групи вже створено з метою забезпечення здійснення заходів щодо прозорості та доброчесності в обласних військових адміністраціях і вони показали свою ефективність.

Головними завданнями групи будуть: контроль за використанням бюджетних коштів, моніторинг виконання антикорупційного законодавства, зокрема ЗУ «Про запобігання корупції» та запобігання, виявлення та врегулювання конфліктів інтересів, тощо.

Окрема увага також до власників та користувачів земельних ділянок у Києві. Група «Прозорість та підзвітність» працюватиме над виявленням ухилення від декларування, оподаткування та належного документального оформлення землі. Окрім цього здійснюватиметься моніторинг щодо цільового використання ділянок.

До складу групи увійдуть також представники Служби безпеки України, Бюро економічної безпеки, прокуратури, Національної поліції та інших правоохоронних органів.

В умовах війни ефективне, прозоре використання ресурсів є важливою складовою безпеки та стійкості.
2025/01/09 04:25:17
Back to Top
HTML Embed Code: