Telegram Group Search
Forwarded from Діалог.ТУТ
«Скажу відверто: десь перші місяців чотири я сумнівався. Розумів, в яку бучу лізу, яка це конфліктна може бути тема для тих, хто захоче зробити її такою.

Саме був липень місяць, я косив траву біля церкви й розмірковував, чи варто виходити в публічне поле. Я тоді ще ніде нічого не писав, не викладав жодного відео з нашої служби. Просто займався Псалтирем. Звісно, турбувався про можливу реакцію церковної спільноти на цю тему, тому що людям важко даються будь-які зміни.

І тут…»

Так, сьогодні на Діалог.ТУТ протоієрей Олександр Клименко і його детальна розповідь про київський ізвод церковнослов’янської мови.

Майже дворічна копітка праця в цьому напрямку супроводжувалася для нього багатьма дивовижними подіями. Але нині він готовий поділитися результатами цієї праці.

Правила вимови, наголошування, посилання на першоджерела, особливості київського ізводу та, звісно ж, приклади звучання у храмі — читайте, слухайте, дивіться діліться: https://dialogtut.online/protoiyerej-oleksandr-klymenko-pro-kyyivskyj-izvod-meni-vazhlyvo-vyhodyty-na-chesnyj-dialog/

Якщо наш сайт у вас поки що не відкривається, дублюємо весь текст у Telegraph.

Мирних, плідних та творчих усім вихідних! І натхнення🥰
👍26🤡73🔥1🥱1
Завтра б мало виповнитися 60 років моєму хресному. Вчора його не стало на цій землі.

Прошу святих молитов за його безсмертну душу
🙏507😢6
Христос входить до Єрусалима. Джотто ді Бондоне, XIV століття

Кидали під ноги і свитку, і квітку,
Ісуса вітали: «Осанна царю!»
Який ти невірний, о світе ж мій, світку,
Що Сонце зміняв на потухлу зорю…

Натхнення Пафнутія
🙏25
Forwarded from Нове вино🍷
Смоква, тобто, інжир.


Сьогоднішнє читання Євангелія про нього🌱
15👍3🕊2🤡2
Євангеліє від Йоана (13:20-27) в перекладі Куліша-Нечуя-Пулюя 📖

Істино, істино глаголю вам: Хто приймає, коли я кого пішлю, мене приймає; а хто мене приймає, приймає Пославшого мене. Се промовивши Ісус, зворушив ся духом, і сьвідкував і рече: Істино, істино глаголю вам, що один із вас ізрадить мене. Ззирались тодї між собою ученики, сумнїваючись, про кого Він говорить. Був же за столом один із учеників Його на лонї Ісусовім, котрого любив Ісус. Сьому кивнув Симон Петр, щоб спитав, хто б се був, про кого говорить. Пригорнувшись той до грудей Ісусових, каже Йому: Господи, хто се? Відказав Ісус: Той, кому я, умочивши кусок, подам. І, вмочивши кусок, дав Юдї Симонову Іскариоцькому. А за куском увійшов тодї в него сатана. Рече ж йому Ісус: Що робиш, роби швидко

На мініатюрі зображено виділений епізод Тайної Вечері 🧇
🙏10😢42
«Плаче Богородиця, плаче кожного дня. Вона говорить Своєму Сину: «Сину мій і Боже мій, даруй миру мудрість, прости мир»

Преподобна Софія Клісурська
#цитати
———-
«Плачет Богородица, плачет каждый день. Она говорит своему Сыну: «Сын мой и Бог мой, даруй миру мудрость, прости мир.»

Преподобная София Клисурская
#цитаты
🙏25💔5
хай же мовчить нині будь-яке творіння, бо ця Субота є преблагословенною, коли Христос заснув, аби третього дня востати
33🙏7👍1
дорогі владики, отці, брати і сестри —

ХРИСТÓСЪ ВЪСКРÉСЕ! 🕊

вважаю, що найлаконічнішою проповіддю Воскресіння Христового були слова Ангела біля Гробу Спасителя:

Ну і що оце ви сюди прийшли? Нема ЙОГО тут — самі можете підійти і перевірити те місце, де ВІН лежав! Нема, бо ВОСКРЕС! Ідіть і згадуйте тепер, що ВІН вам говорив в Галілеї!

(пор. Мф. 28:6; Лк. 24:6)
🙏2314👍2
vhodniye_svetlayasedmitsa.pdf
47.3 KB
Входные молитвы на Светлой седмице
#полезности
👍9🙏2
🗓 10 (23 н. ст.) квітня, в день Пасхи Господньої, — був повішаний 75-літній Патріарх Константинопольський Григорій V Ангелопулос (гр. Γρηγόριος Ε΄ Αγγελόπουλος).

Святитель Григорій тричі займав кафедру Нового Рима (1797-1798 рр., 1806-1808 рр., 1818-1821 рр.) і саме його третя каденція завершилася наглою смертю: після грецького повстання на Благовіщення 25 березня 1821 року турки схопили Патріарха, звинувативши його у прихильності повстанцям, хоча це і не відповідало дійсності.

Певний час османи знущалися над архієреєм та всіляко мучили його, після чого низложили, поставивши на його місце Патріархом Константинопольським болгарина Євгенія II. 10 квітня того ж року одразу після великодньої Божественної літургії Першосвятителя у повному патріаршому облаченні повісили на воротах Константинопольської Патріархії, але через сухість старечого тіла і попередній аскетичний образ життя смерть настала не одразу — владика Григорій страждав аж до самого вечора. Саме так Євгеній II і «прийняв» керівництво Церквою у Григорія V, якого «зустрів» при в’їзді до Патріархії.

Тіло священномученика було викуплене у турків юдеями і за значно більшу суму перепродане християнам, але потім відібране і третього дня після смерті скинуте до Чорного моря, де його і знайшов мореплавець Марк Склаво, котрий і доправив мощі до Одеси. Вже в Південній Пальмірі в середині червня 1821 року Архієпископ Константинополя-Нового Рима і Вселенський Патріарх Григорій V в подарованому імператором Олександром І Романовим облаченні Патріарха Московського Никона Мініна був похований у Троїцькій грецькій церкві міста, де спочивав до 1871 року, коли мощі були передані в кафедральний собор Афін з нагоди 50-річчя Незалежності Греції, особисту, проте недобровільну, ціну за яку Патріарх Григорій заплатив власним життям, чому і пошановується греками як «εθνομάρτυρας» (народний мученик).

Слід додати, що ворота Константинопольської Патріархії, на якій священномученик Григорій був повішаний із 1821 року і донині наглухо заклепані та залишаються постійно зачиненими. Наступник священномученика Григорія, Патріарх Євгеній ІІ, помер наступного року від серцевого нападу, звершуючи гостьовий візит до Кіпрської Православної Церкви для хіротонії нових єпископів, на місце тих, котрих також повісили османи, проте ті поставлення так і не були звершенні...
🙏12😢102💔1
В Светлую Среду (среду после Пасхи) Церковь чествует икону Божией Матери «КАСПЕРОВСКАЯ».

Этот образ прославился как защитник Одессы во время Крымской войны: при осаде города британским флотом одесситы, с благословения святителя Иннокентия Херсонского, крестным ходом перенесли икону из села Касперово и пронесли по улицам города. Заступничеством Пресвятой Богородицы Одесса осталась невредимой, а через полгода осада была снята.

По преданию, на юг Украины образ был привезён в конце XVI века сербами, приехавшими из Трансильвании. Икона передавалась по наследству, пока в 1809 году её не приобрела помещица Иулиания Ионовна Касперова. Икона к тому времени значительно обветшала. В феврале 1840 года Касперова ночью молилась со слезами перед образом с просьбой помочь ей в её бедах. Вдруг женщина увидела, что икона обновилась и лик Богородицы просветлел. Спустя четыре года, после нескольких чудес исцеления, образ перенесли в сельский храм. В 1846 году Синод признал икону чудотворной.

В память о чудесном избавлении Одессы от угрозы штурма образ каждый год 1 октября стали приносить в город, где он оставался до среды Светлой седмицы в Спасо-Преображенском кафедральном соборе. С 1918 года чудотворный образ пребывал в этом храме постоянно. В 1936 году после уничтожения собора Касперовскую икону перенесли в Успенский собор, ставший позднее кафедральным. Она находится в нём и сейчас.

Другие дни чествования иконы — среда Светлой седмицы (среда после Пасхи) и 14 октября.
❤‍🔥184
Послѣ́дованiе_Панѷхíды,_быва́емыя_во_вто́рникъ_седми́цы_Антiпа́схи.pdf
6.8 MB
📖 До прийдешнього недільного дня Антипасхи і подальшої Радониці, вже традиційно, ділюся файлом «Послѣ́дованiе Панѷхíды, бывáемыѧ во втóрникъ седмúцы Антiпáсхu» із повним великоднім початком заради спочилих 🕯

Хай упокоїть на лоні Божественної милості не мертвих Господь, а живих (див. Лк. 20:38), рабів і рабинь Своїх, про яких щиро помолíмся із теплим пам’ятанням слів святого Хризостома, що Воскрес Христос — і нема в гробі жодного мертвого!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
28🤡2🙏1
Світла субота. День пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи

Страшний калейдоскоп:
в цю мить десь хтось загинув.
В цю мить. В цю саму мить. У кожну із хвилин.
Розбився корабель. Горять Галапагоси.
І сходить над Дніпром гірка зоря-полин.

Десь вибух. Десь вулкан. Руйновище. Заглада.
Хтось цілиться. Хтось впав.
Хтось просить: — Не стріляй!
Не знає вже казок Шехерезада.
Над Рейном не співає Лореляй.

Летить комета. Бавиться дитя.
Цвітуть обличчя, острахом не стерті.
Благословенна кожна мить життя
на цих всесвітніх косовицях смерті!

Ліна Костенко, "Страшний калейдоскоп"
🙏249😢2
Тернистою стала дорога, коли людина згрішила, але вона вирівнялася, коли нею Своїм Воскресінням пройшов Христос, перетворивши найтісніший шлях на шлях царствений. На цей шлях ступають двома ногами, тобто смиренням та любов’ю.

©️ святитель Цезар, митрополит Арелатський
🙏189
The Easter Canon of St. Andrew of Crete (2025).pdf
11.3 MB
З пошани до святителя Криту Андрія Єрусалимського та із проханням про молитву за мого хресного убієнного Михаїла, набрав Пасхальний канон преподобного, який був перекладений слов’янською мовою ще в часи «першої хвилі» місії п’яточисленних учнів святителів Костянтина (Кирила) Хазарського та Мефодія Паннонського у ІX ст.

📖 Цей твір був у нашому богослужбовому вжитку із XI до XV ст. поряд із Каноном преподобного Іоанна Дамаскіна. Врешті-решт лише останній в нас і залишився [і не тільки в нас, власне кажучи].

📜 Даний файл ґрунтується на рукописах здебільшого XIII ст., знайдених і обнародуваних вже у столітті XX.
___________________________
Мертвії, срітайте Гробного во мертвих Христа, воздвигшого із гроба Адама. Воста бо сице, і явися жив Христос, і прийде спасти нас во віки (Кан. 8, 4).
20🙏13🤡3👍2🔥2
Те, що спочатку жінки бачать Господа, що Він вітає їх, що вони поклоняються Йому і що Він наказує їм принести благу звістку апостолам — перевертає усталений від початку світу порядок. Рід, через який смерть увійшла у світ, тепер стає першим, якому дається прийняти славу, бачення, плід і звістку Воскресіння. Вартові, які все бачили, відкинули славу Воскресіння тим, що вступили в змову, щоб збрехати, ніби Тіло Христа вкрали. Своє замовчування Воскресіння вони продали за почесті та задоволення цього світу, бо почесті його виражаються в грошах.

©️святитель Іларій Піктавійський «Коментар на Євангеліє від Матфея»
18🙏8🕊6👍2
МОЛИТВА СВЯТОГО ВЕЛИКОМУЧЕНИКА І ПЕРЕМОГОНОСЦЯ ГЕОРГІЯ, ЯКОЮ ВІН МОЛИВСЯ ВЕЛЕМОВНО, КОЛИ ВЕЛИ ЙОГО НА СТРАЖДАННЯ У РОВІ:

Спаси‌телю скорбо‌тних, Приту‌лок гнаних, Надíє безнадíйних, Го‌споди Бо‌же мій! Почу‌й моли‌тву раба‌ Твого‌, згля‌нься на ме‌не і поми‌луй мене‌.

Ви‌зволи мене‌ від підсту‌пності супроти‌вного і дай менì дотри‌мати до кінця‌ життя‌ мо‌го сповіда‌ння íмені Твого‌ Свято‌го. Не поки‌нь мене‌, Влади‌ко, за мої гріхи‌, щоб не сказа‌ли мої вороги‌: «Де Бог його‌?».

Покажи‌ си‌лу Твою‌ і просла‌в ім’я‌ Твоє‌ в менì, негíдному рабì Твоє‌му. Низпошли‌ менì А‌нгела, храни‌теля мене‌ недосто‌йного, — Ти, Котри‌й претвори‌в піч вавило‌нську в росу‌ і зберíг Твоїх о‌троків неушко‌дженими, бо‌ Ти благослове‌нний на вíки. Амíнь!
🙏305
💨 Сьогодні в Римі розпочинає свою роботу Конклав, що має обрати нового главу Римсько-Католицької Церкви 🇻🇦

Деякі цифри із історії Римського Папства 📖

Іноді правління Понтифіків Максимусів було не настільки тривалим, як би, можливо, їм того хотілося 📉
2 дні — Стефан ІІ — 23-25.ІІІ.752
13 днів — Урбан VII — 4-19.IV.896
17 днів — Целестин IV — 25.X.-10.XI.1241
20 днів — Теодор II — грудень 897 (точні дати невідомі, оскільки понфтифікат припав на період після горезвісного Жахливого ("Трупного") Синоду)
21 день — Сизиній І — 15.І.-4.ІІ.708
22 дні — Маркел II — 9.IV.-1.V.1555
24 дні — Дамас II — 17.VII-9.VIII.1048
27 днів — Пій III — 22.IX-18.X.1503
27 днів — Лев XI — 1-27.IV.1605
33 дні — Бенедикт V — 22.V.-23.VI.964
33 дні — Іоанн Павло I — 26.VIII.-28.IX.1978

А іноді правління було мало не епохою [роки/місяці/дні] 📈
31/7/22Пій ІХ — 16.VI.1846-7.II.1878
26/5/18Іоанн Павло ІІ — 16.X.1978-2.IV.2005
25/5/1Лев XIII — 20.II.1878-20.VII.1903
24/6/15Пiй VI — 15.II.1775-29.VIII.1799
23/5/7Адрiан I — 1.II.772-25.XII.795
23/5/7Пiй VII — 14.III.1800-20.VIII.1823
21/11/24Oлександр III — 7.IX.1159-30.VIII.1181
21/11/1Сильвестр I — 31.I.314-31.XII.335
21/1/13 Лев I — 29.IX.440-10.XI.461
20/11/24Урбан VIII — 6.VIII.1623-29.VII.1644

🗂 Серед Пап було 17 бенедиктинців, 6 августинців, по 4 домініканці і францисканці, 2 цистеріанці і лише 1 єзуїт — нещодавно спочилий Папа Франциск І.
👍144🤡1🙉1
👉 Той момент, коли Папа Стефан ІІ був Понтифіком рівно стільки днів [23 грудня - 25 грудня 752 року] за скільки днів було обрано Папою Лева XIV...
👍5🤡2🤔1🙏1🌚1
2025/07/14 17:48:54
Back to Top
HTML Embed Code: