Telegram Group Search
Forwarded from Leonid Linden
Ось вам гном, що варить різдвяну кашу і хитро либиться . Художник Едвард Мунк
Конкурс завершено, а твори все надходять. Це - від пана Андреаса:

Сину ти суворий
Краю лангобардів,
О сумний вигнанцю
З міста своїх предків.
Не вдалось вернути
Знов до міста квітів −
Не злюбили люде
Коваля рефренів.

Та вдалось відвідать
Вогні даху грімниць
Й ті вогні, під дном що
Горниці вітрил вбивць.
Там тобі зустрілись
Й плідник справ ганебних,
Й ковалі рим давні,
Й Цар країни сонця.

Та чомусь нащадки,
Як бажають випить
Трохи меду асів,
Що ти залишив їм −
Із трьох чарок крові
Сина асів й ванів
П’ють лише найпершу,
Про катів дім впертих.

****
Край лангобардів = Італія
Коваль рефренів = поет
Дах грімниць = небо
Вбивці вітрил = вітри
Дно горниці вітрів = земля
Плідник ганебних справ = диявол
Країна сонця = Рай
Син асів і ванів = Квасир
Вперті кати = чорти
Про ремесло трактування джерел

Кинули мені тут добрі люди "дослідження" на тему сексуальних практик у темному Ярнвіді. Сенс був такий, що. Наша стара добра (не дуже добра) Анґрбода, як ми пам'ятаємо, породила йотунів у подобі вовків, "схожих на Фенріра". Люди задаються питанням: а від кого? Явно ж не від Локі?

Базуючись на фразі ok fæddi þar // Fenris kindir "і породила/вигодувала там Фенріра kindir", робиться висновок, що kindir - це "діти". А відтак Анґрбода тих вовчиків породила від самого Фенріра, свого сина. Інцест - справа, розумієте, сімейна. І воно наче нічого, наче окнорм, відки нам знати, які сексуальні торадиції квітнуть під похмурими кронами Залізного Лісу...

А проте. Сам термін kindir - не так "діти", як "родичі". Кіндіром може бути і ваш брат, і ваш кузен, і небіж. Але головне - "родич Фенріра" це... кенінґ на позначення вовка в принципі. Не якогось особливого Вовка Чудовиська Собаки Їбаки Телепня Перевертня, а самого обичного люпус, понімаєте, каніс, чи як там його. Так само, як "родич Муніна" це просто крук, а не буквально нащадок Муніна.

Це, власне, до чого. Коли вийшла "Старша Едда", певний народ кинувся її купувати в надії віднайти там Сакральне Знання Торадиції, ритуали Давньої Півночі, пізнати секрети магії Одіна і самим навчитися чаклувати. Уявіть собі розчарування публіки, ага? Ой, скільки я тоді особисто гівна скуштував. Омномном.

А тому що. Едда - це не Священне Писання. І вже точно не гримуар. Едда - це літературний, blóð, твір. І розглядати його треба - як літературний твір. Як епос. От ви серйозно хочете навчитися чаклувати на там, не знаю, "Калевалою" або "Енеїдою"? Або за Гесіодом? Рилі? Хочете постигати магію - штудіюйте Парацельса і Папюса, хуярьте західний церемоніал і не виябуйтесь. Там є досить чітка система і традиція. Хочете чаклувати по-північному? У мене для вас погані новини. Доведеться поупрівати.

Я перепрошую за менторський, зверхній тон, і вже тим паче не маю на увазі знецінювати будь-чий містичний досвід. Але давайте все ж дбати за аналіз джерела. Будьмо інтелектуально чесні. Давайте не плутати літературний прийом у літературному творі з актуальними міфологічними відомостями. Це я до того, що вовчики, яких породила Анґрбода, взагалі не факт, що родичі Фенріра буквально. Ґарма - можливо, на це є вказівка (але Ґарм - це пес). Хаті - можливо. Можливо також, що Фенрір уявлявся прабатьком усіх вовків в принципі. А може, і не уявлявся. В усякому разі кенінґ - така собі аргументація, на наш погляд.

А від кого там Анґрбода кого породила - мені, відверто кажучи, не так і важливо. Припускаю, до речі, що й від Фенріра. Просто це треба нормально аргументувати.

Знаю, знаю. Іду я в сраку зі своєю логікою. Гнозіс же ж...
І це останній допис цього року. Дякую всім добрим людям, які були з нами і підтримували канал інформаційно, фінансово і по-всякому. За цей рік ми багато досягли. Пройшли через безліч срачів і дискусій, трохи ліпше одне з одним познайомилися, реалізували кілька цікавих проєктів. У нас утворилася така-сяка громада. Я б не назвав це ковеном ані партією. Мені здається, це саме громада. Ми не завжди одне одного розуміємо, але у головному можемо знайти спільний знаменник. Користуючись нагодою, хочу подякувати завсідникам наших стрімів і учасникам дискусій у нашій пивній залі. Люди, ви просто надзвичайні. Я не жалію вас, я люблю вас всім серцем, як той казав. Це - підсумок року Затоки Круків.

Наступний рік буде важчим ніж цей, тут ні в кого не є ілюзій. Але ну і що з того. Нам своє робить. На нас попереду чекає ще багато цікавих пригод.

З новим роком, друзі. Не зважаючи ні на що. Skál!
Я вам казав що це буде останній пост у році, але я вас обдурив у кращих торадиціях Одіна і Локі. Останній - цей:
👇👇👇
А новий рік почнемо з містики, сновидінь і кельтщини

Моїй дружині щойно днями наснився сон, що її хотіли видати заміж за старого діда, тому що він був багатий і мав якусь дуже блатну хату, а вона не хотіла за діда, і тоді я її викрав, і от ми сидимо на березі річки, все дуже добре, аж раптом на обрії з'являється військо на чолі з цим дідом, я їх всіх пафосно перемагаю, ламаю діда на 100500 частин, дружина каже: ну все, кінець, фуф, а я кажу: ні, треба подивитися, заради чого все це було, що ж там за хатка блатна, і от ми йдемо дивитися те обійстя, а там не просто дім, а здоровенний, прямо таки велетенський гриб-печериця з дверцятами і вікнами, кінець, моралі не буде.

Здавалося б, до чого тут ірландська сага "Переслідування Діармайда і Ґрайне"? 😂😂😂😂😂
Новорічний подгон від коханої дружини. Коли у мене буде свій замок, то я знатиму, як там жити. Це не так епічно як гриб, але теж нічого так 😏
І на цю ніч останнє - два агрегатні стани одміна, знайдіть 10 відмінностей 😅
Шануйтеся! Зустрінемося вже за нового сонця - нині добігає кінця дванадцята ніч Йоля 😎
Forwarded from жаби (👁👃🏻👁)
нагадуємо
Факультет історії і права Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди продовжує надавати допомогу своїм випускникам, які у лавах ЗСУ.
Наразі звернувся випускник, військовослужбовець 32 бригади 2 мехбату
Потреба:
🔹Starlink Internet Satellite REV4 Gen3
🔹Рація Motorola


🎯Ціль: 27 000. ₴

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/8axWRdzRp

💳Номер картки банки
5375411432429673

Канал звітів https://www.group-telegram.com/reportgroupzbir
Нерадянське свято: Новий рік від Античності до ХХ століття у подарунках і ритуалах

Чудова стаття від провідної медієвістки (історія Середніх Віків) Стефанії Демчук. Люблю – ціную!
Новий рік – це пере-родження, а радше навіть пере-народження. Отже, чекайте на нову статтю на платформі «Пломінь» від Віталія Кривоноса за редактурою самітного дослідника Традиції, себто мене. Неймовірно кайфую від опрацювання цих метаріялів. Що не кажи, а ґенонізм – наше все!
Forwarded from Norse Galdra: Магія та легенди Скандинавії
🍻 Skål: історія застільного тосту

Скандінавський тост "Skål" — це не просто слова, це традиція, що має глибокі корені в історії.

Слово "Skål" походить від шведського та норвезького слова "skål", що означає "чаша". У вікінгські часи, коли воїни сиділи разом за столом, вони пили зі спільної чаші, переконуючись, що напій не отруйний. Таким чином, тост "Skål" став символом спільноти, довіри та дружби.

Сьогодні він відзначається під час будь-яких застільних обідів та вечірок, щоб підкреслити радість спільного часу та здоров'я кожного присутнього.

Спробуймо перенести цю традицію у наше життя, піднімаючи чашу за здоров'я та дружбу! Skål!🥂
- Скажи "паляниця"!
- Дитя млива каменю волосся нареченої Одіна, крові Міміра й обійстя ворогу листя.
- Як ти, Хальфреде, заїбав...
2025/01/10 01:47:16
Back to Top
HTML Embed Code: