Telegram Group Search
ПРАКТИЧНИЙ ПОСІБНИК З ІУДАЇЗМУ
 
Посібник має на меті надати необхідні знання про традиції, свята та інші культурні аспекти іудаїзму. Ці традиції часто зобов’язують членів єврейських громад дотримуватися деяких елементів повсякденного життя. Ми твердо впевнені, що важливо забезпечити правоохоронців цією інформацією, щоб останні краще розуміли життя єврейської громади та ефективніше діяли на місцях та забезпечувати безпеку своїх співвітчизників єврейського походження. Цей посібник дає відповіді на багато цікавих питань - Чому євреї ходять до синагоги молитися на Шабат? Що таке Рош Га Шана? Чому на дверях деяких будівель щось закріплено? Що таке антисемітизм, і як його розпізнавати?
SACC_by_EJC-Guide-To-Judaism-Ukranian-web.pdf (sacc-ejc.org)
Мак-Мінн М. Психологія, теологія та духовність у християнському консультуванні. Херсон: Таврійський християнський інститут, 2023. 344 с.
ISBN 978-617-8295-11-0

Від моменту своєї першої публікації в 1996 році «Психологія, теологія та духовність у християнському консультуванні» швидко стала сучасною класикою — практичним посібником для інтеграції знань з психології, теології та впливу, який вони мають на наше повсякденне ходіння з Богом. Оновлене видання цієї знакової книги допоможе як консультантам-практикам, так і майбутнім християнським консультантам, побачити й оцінити ефективні способи інтеграції молитви, Святого Письма, сповіді, прощення та викуплення у власне життя й практику консультування.
Робінсон Б. Основи християнського консультування. Київ: Книгоноша, 2024. 112 с.
ISBN 978-617-7930-48-7

Книжку було написано з метою озброїти пасторів необхідними навичками консультування, щоб їхнє служіння парафіянам, які потребують підтримки, було ефективним і не суперечило Божим законам. Хоча люди постійно звертаються до священників із питанням, які зазвичай розвязують у процесі консультування, мало хто зі священників має достатню підготовку в сфері стратегій і технік консультування. У цій книжці ви знайдете короткий огляд процесу консультування й різних типів втручання в цьому процесі. Книжка містить словник термінів, які можна зустріти на її сторінках і в деяких інших виданнях, які також використовуються у сфері консультування.
Єленський В. Велике повернення: релігія у глобальній політиці та міжнародних відносинах кінця ХХ – початку ХХІ століття. Львів: УКУ, 2013. 504 с.
ISBN 978-966-2778-01-4

Головна тема цієї книги – бурхливе відродження релігії в сучасному світі, її потужне вторгнення у сферу великої політики та міжнародних відносин, її роль у глобальних трансформаціях та процесах регіональних змін. Найяскравішими виявами такого «повернення релігії» стали ісламський вибух, євангелічне і католицьке піднесення, релігійне пробудження в посткомуністичному світі, Китаї та Індії, наступ релігійного націоналізму й загрозлива хвиля релігійно вмотивованого терору. Особлива увага приділена Україні, де «повернення релігії» щільно пов’язане з націєтворенням і суспільно-політичними перетвореннями.
Кіктенко В. «Школа Джозефа Нідема»: дискусії навколо китайської науки та цивілізації. Київ: Гельветика, 2020. 412 с.
ISВN 978-966-992-263-2

Монографія детально досліджує техніку філософського аналізу, формування понять, методологічні принципи та теоретичні висновки «школи Джозефа Нідема». Розглянуто специфіку раціоналістичного гуманізму, що виник завдяки синтезу методів біології та гуманітарних наук. Аналізуються гіпотези і теоретичні положення про історичну динаміку і соціокультурні чинники розвитку китайської науки в контексті соціальної епістемології як боротьби з європоцентристським підходом. Встановлено ключові положення соціології знання в реконструкції традиційної китайської науки. Проаналізовано теоретичні основи і результати реконструкції природознавства в роботах «школи Джозефа Нідема». Досліджено також взаємодію китайських і західних наукових традицій, що розширює розуміння глобальних наукових процесів і їх вплив на сучасну філософію.
Коротка практика Уддіяни Ґуру Зцілення з терми Дуджома Рінпоче Джиґдрела Єше Дордже / Пер. М. Васильєвої. Dharma Treasure Corporation: Видавництво «Dharma Ebooks», 2024. 21 с.

«Зовнішня практика звершення Магаґуру як Уддіяни Ґуру Зцілення» – це коротка садгана Ґуру Рінпоче Падмасамбгави, проявленого в формі Будди Медицини.

Ця практика зосереджена на якостях зцілення просвітленого ума з метою позбавлення від усіх страждань, викликаних хворобами, їхніх причин, а також зумовленої ними передчасної смерті. Вона призначена для часів занепаду, під час яких посилюється дисгармонія зовнішніх та внутрішніх природних елементів, і тому виникають раптові епідемії та інші перешкоди, які загрожують ілюзорним тілам істот та породжують в них страх смерті.

Книга доступна тут.
Санніков С. Огляд історії християнства: Навчальний посібник. Одеса: Одеська богословська семінарія, 2024. 632 с.

Посібник є другим оновленим і доповненим виданням, що містить загальний огляд історії християнства від першого до кінця двадцятого століття у політичному, церковному, місіонерському, богословському й культурологічному контекстах. Користуючись цим посібником можна зрозуміти, де коріння християнства, як воно з'явилося, як виникали різні течії в християнстві, як формувалось християнське богослов'я і світогляд. Можна розібратися у розвитку християнської обрядовості та місії, осмислити християнську культуру та вплив християнства на політику і політики на християнство. Посібник розрахований на студентів богословських учбових закладів, на науковців та всіх, хто цікавиться історичним шляхом самої розповсюдженої світової релігії.
Сухар Р. Покликані Христом : Молодіжне служіння баптистів в Україні : Історія. Аналіз. Перспективи. Луцьк: Християнське життя, 2021. 304 с.
ISBN 978-617-503-221-3

Ця книга – перша комплексна праця, присвячена історії, сучасності та перспективам молодіжного служіння у ВСЦ ЄХБ. Вона досліджує розвиток молодіжної роботи від кінця 80-х років XX століття до сьогодення і пропонує погляд на майбутнє. У книзі згадуються понад 200 імен, які зробили вагомий внесок у молодіжне служіння. Для її створення було проведено близько 70 інтерв’ю з ключовими служителями та лідерами. Також міститься понад 130 глибоких цитат про молодіжну роботу, більшість з яких опубліковані вперше. Особлива увага приділяється соціологічним дослідженням: у національному опитуванні взяли участь 255 лідерів молоді, що охопили понад 8 тисяч молодих людей. До книги включено архівні документи, зокрема перший молодіжний статут, що регламентує молодіжне служіння у церквах.
Кралюк П., Шкрібляк М. Історія релігієзнавства в Україні. Київ: Центр учбової літератури, 2022. 164 c.
ISBN 978-966-373-827-7
 
Підручник містить курс лекцій з історії релігієзнавчої думки в Україні від її витоків – часів Київської Русі і до наших днів. У ньому проаналізовано основні напрямки, ключові постаті та провідні тенденції розвитку національних релігієзнавчих студій і шкіл в Україні й діаспорі. Окремі блоки підручника розкривають історичне, психологічне й світоглядне підґрунтя становлення українського релігієзнавства як науки і навчальної дисципліни. Матеріал підручника допомагає успішно засвоїти історію становлення та розвитку українського релігієзнавства й стане у нагоді студентам гуманітарних спеціальностей і, зокрема, богословських, культурологічних, релігієзнавчих і філософських галузей знання.
Богданенко А., Мартишин Д. Історія УАПЦ і процеси українського державо­творення. Київ: Ліра-К, 2022. 48 с.
ISBN 978-617-520-344-6
 
Книга є державно-управлінським та теологічним дослідженням історії Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) і її ролі у процесах українського державотворення. Схарактеризовано загальну історію церковної автокефалії у XX столітті, взаємодію церкви та українського суспільства, узагальнено позиції православних церков України з питань державотворення, патріотизму, збереження історії, мови та культури, а також простежено процес створення комунікаційної політики церкви, теологічні аспекти буття українського православ’я та формування практичних взаємовідносин між державою і релігійними організаціями.
ANALECTA ORDINIS S. BASILII MAGNI З нагоди 250-ліття коронації Почаївської ікони Богоматері (1773-2023)

З нагоди 250-ліття коронування папськими коронами Почаївської ікони Божої Матері 29–30 вересня 2023 року в Зарваниці відбулася наукова конференція «Почаївський феномен: василіянський монастир Успіння Пресвятої Богородиці в історії та культурі України».
Зібрані матеріали дозволяють з відстані віків краще й глибше зрозуміти василіянську добу в історії Почаєва, яка тривала близько 120 років. Почалась вона після того, як у підсумку тривалого періоду вагань (починаючи від 1670-х років) місцева чернеча спільнота у 1711/1712 р. прийняла рішення приєднатися до Унійної Церкви, а закінчилася у 1831 р., коли російська царська влада силою відібрала монастир у його законних власників – василіян, щоби передати підконтрольній собі російській православній Церкві.
Туров И. Ранний хасидизм: История. Вероучение. Контакты со славянским окружением. Киев: Дух i лiтера, 2003. 254 с.
ISBN 966-7888-43-6
 
Возникновение и распространение религиозно-мистического движения «хасидизм» во второй половине XVIII — начале XIX вв. бесспорно было одним из наиболее значительных и загадочных явлений в истории восточно-европейских евреев.
Предлагаемая вниманию читателей книга содержит обзор наиболее значительных событий истории раннего хасидизма (1760-1815 гг.). В ней рассматриваются основы вероучения основоположников этого религиозного движения.Большое внимание автор уделяет анализу гипотез о влиянии на хасидизм верований и культов славян, проживавших на территории Украины, Белоруссии и Польши в указанный период.
Афанасій (Стрельцов), архім. Літургічне боговлов’я: навчальний посібник для студентів. Київ: Київська духовна академія і семінарія. 2024. 304 с.
 

Навчальна дисципліна «Літургічне богослов’я», яка сформувалася в Київській духовній академії у напрямі вивчення історії та богослов’я давніх анафор, виробила свою концепцію завдяки працям багаторічного викладача цієї дисципліни проф. І. Ю. Михалка. У продовження його справи з вивчення історичного розвитку давніх літургій складено цей навчальний посібник, що вміщає в собі весь доступний на сьогодні матеріал із наукових статей, досліджень і праць за темами лекцій.
 
У тексті роботи наводиться особистий авторський переклад літургійних термінів і текстів давніх анафор, зроблений виключно для кращого засвоювання матеріалу.
Феофан (Меджидов), архім. Синопсис Євангельскої історії. Київ: Київська духовна академія і семінарія. 2024. 170 с.
 
Мета цього Синопсису полягає в тому, щоб дати чітке уявлення про хронологічний порядок подій земного життя Гос­пода Іісуса Христа. Синопсис також допоможе читачам краще розуміти Євангелія, що читають за богослужінням, і легко усвідомлювати, до якого періоду суспільного служіння Господа належить те чи інше зачало.

Синопсис являє собою таблицю, в якій містяться п’ять колонок. Перша  колонка ліворуч містить опис євангельських подій у хронологічному порядку. У наступних чотирьох колонках містяться посилання на фрагменти чотирьох Євангелій (Матфея, Марка, Луки та Іоанна, відповідно), що описують зазначену подію. Якщо певну євангельську подію висвітлюють кілька євангелістів, то найважливіше читання, на основі якого наводиться стисле тлумачення в першій колонці, виділено жирним шрифтом.
Розміні-Сербаті А. Християнська філософія. Львів: Місіонер, 2023. 178 с.
ISBN 978-966-658-514-4
 
В антології серії «Скарби християнської мудрости» вперше українською мовою пропонується розмініанська тематика: переклади життєпису блаженного Антоніо Розміні пера о. Джузеппе Боццетті (Profilo di Antonio Rosmini), Розмініанського трактату (Massime di perfezione cristiana) та дослідження з теодицеї італійського мислителя.
Марінкола М., Каржер Л. Консервація середньовічної поліхромної дерев'яної скульптури: історія, теорія, практика / пер. з англ. С. Ґорелік. Київ: Родовід, 2024. 288 с.
ISBN 978-617-7482-64-1

Перша монографія, яка всебічно обговорює історію та методологію збереження середньовічної поліхромної дерев'яної скульптури. Ці скульптури є носіями історичних значень, які пройшли крізь багатовіковий процес перемальовування, погіршення стану, реставрації та консервації.
 
Зміст книги включає дискусію про історію, техніки та значення цих робіт. Розділи включають обстеження та документацію, в тому числі розділи з ідентифікації як дерев'яної основи, так і самої поліхромії – шарів фарби, металевого листа та інших матеріалів, які використовуються для цих скульптур. У книзі також висвітлюються багато аспектів обробки: процес визначення найкращого підходу; закріплення та адгезія фарби, ґрунту та основи; видалення перемальовок та очищення поверхні; і компенсація.
Теодот, схимон. Життя і служіння отця Доліндо Руотоло. Львів: Місіонер, 2023. 320 с.

Народився о. Доліндо в багатодітній сім’ї і був п’ятим з одинадцяти дітей Рафаеля Руотоло і Сільві Валле. У дитинстві маленький Доліндо дуже страждав від тиранічного характеру свого батька, який часто бив його і закривав у темній коморі з щурами, але і там, перебуваючи в страху, молився до Ісуса. Вже з раннього дитинства Доліндо відчуває живого Ісуса на устах у мами, запах Спасителя на її одязі, коли повертається зі Служби Божої. У тому ж ранньому дитинстві вистругав власними руками хрест і цілував його з любов’ю до Муки Ісуса Христа. Який же інший священник, усунений на двадцять років від відправлення Служби Божої та Святої Сповіді, не тільки позостане у Церкві, але буде Її любити і не дозволить нікому сказати про Неї жодного поганого слова, і не тільки про Церкву, але й тих, хто зводив на нього наклепи, буде клякати перед ними і благословлятиме їх. Таким був о. Доліндо, про якого о. Піо стверджував, що він – святий.
Огнєва О. Павло Ріттер: талант і доля. Одеса: Астро­принт, 2024. 28 с. (Серія «Спадщина України». Вип. 7).
ISBN 978-617-8381-38-7
 
Павло Григорович Ріттер (1872–1939) — видатний український сходознавець, знаний індолог, перекладач. Йому належать переклади, без мови-посередниці, безпосередньо зі санскриту, бенгальської, пракриту на українську. Трагічне життя вченого пов’язане з Харківським університетом, установами Академії наук України. Видання презентує увазі читача повернення імені Павла Ріттера в українське сходознавство. Зазначається, що особисті інтереси Ріттера виходили за межі спеціальності індолога. Набагато менше відомо про його зв’язки з Харківською публічною бібліотекою, музичним училищем, про його діяльність як редактора газети та кореспондента зі своєю газетною рубрикою. Звертається увага на можливу реконструкцію його дитячих і юнацьких інтересів, які заклали основу особистості майбутнього науковця, оскільки відповідних документів на сьогодні не знайдено.
Пітр Б. Ісус Христос та єврейське коріння пресвятої Євхаристії. Львів: Місіонер, 2024. 224 с.
ISBN 978-966-658-529-8
 
Останніми роками християни повсюди заново відкривають єврейське коріння своєї віри. Щороку у Великодній час багато віруючих святкують Пасхальні трапези (відомі як Седери), прагнучи зрозуміти, що саме відбулося під час останньої Пасхи Ісуса, в ніч перед тим, як Його розіп’яли. Ця книга по-новому проливає світло на розуміння Останньої Вечері в її єврейському контексті. Використовуючи своє глибоке знання Святого Письма та єврейських традицій, автор дає відповіді на запитання: Якою була Пасха в часи Ісуса? Які були месіанські очікування євреїв? З якою метою Ісус встановлює Євхаристію під час свята Пасхи? Щоб відповісти на ці запитання, Пітр досліджує стародавні єврейські вірування про Пасху Месії, Манну та Хліб Появлення. Він демонструє, що ці три ключі: Пасха, Манна і Хліб Появлення, уможливлюють розкрити першопочаткове значення євхаристійних слів Ісуса.
Забашта Р. Культ і образ Онуфрія Великого. Київ: Родовід, 2021. 464 с.
ISBN 978-617-7482-44-3
 
Повнокольорове монографічне дослідження Ростислава Забашти присвячене образу Онуфрія Великого – ранньохристиянського пустельника-аскета, одного з найшанованіших святих. У центрі уваги автора – причини поширення й піднесення його культу на вітчизняних землях та особливості іконографічного втілення його образу в малярстві, скульптурі, творах декоративно-вжиткового мистецтва, ін. Період: розвинуте Середньовіччя – кінець Нового часу. Oсновний акцент зроблено на висвітленні сакральних та художніх ритуальних практик ХVІІ–XVIII ст. 390 дрібних і великоформатних ілюстрацій із музейних, приватних, храмових збірок України, Польщі, Італії, Англії, Греції, ін. країн.
2024/12/28 04:31:04
Back to Top
HTML Embed Code: