🇬🇧 Щодо британців та їх спроби створити нову оборонну та економічну угоду з Німеччиною та Францією.
➡️ На тлі невпевненості у надійності США прем'єр Великої Британії Стармер хоче мінімізувати ризики та до кінця року
підписати велику оборонну угоду із Німеччиною 🇩🇪 та Францію 🇫🇷. Як повідомляють британські видання ця угода має:
"розвернути ВБ до Європи та мінімізувати наслідки від Brexit", створити основи для спільних військових розробок, створити основи для фінансування та розширення британо-європейського ВПК, забезпечити прогнозованість (гарантовані замовлення) та об'єми для розвитку ВПК. Як зазначають у центрі угоди також перебуває питання України, оскільки дана угода передбачає необхідність поставити у центр зовнішніх політик урядів питання безпеки Європи. Питання безпеки Європи тісно пов'язане з питанням підтримки України.
➡️ Тому Стармер хоче ще раз закріпити принцип, що
у разі відсутності підтримки від США Велика Британія та Європа мають цю підтримку компенсувати й мати для цього як заплановані ресурси та спільні фонди, так і наявні виробничі потужності.
➡️ В рамках побудови цієї угоди Стармер цього тижня поїхав у Німеччину на зустріч із Шольцом, а пізніше проведе неформальну зустріч з Макроном. Паралельно британський прем'єр проведе
зустрічі з найбільшими європейськими представниками ВПК та технологічними гігантами: генеральними директорами Rheinmetall (військове виробництво), Siemens Energy (енергетика), Mistral Ai (штучний інтелект), Eutelsat (супутниковий зв'язок), Sanofi (вакцини та медичні препарати), Thales (авіація та електроніка).
Як вплинуть дії британців на Україну? 🇺🇦
Для нас
посилення суб'єктності Європи буде означати більшу прогнозованість та надійність нашої підтримки, диверсифікацію ризиків.
Як вплинуть дії британців на США? 🇺🇸Натомість визначення "ненадійності США" і призводить до необхідності Великої Британії дивитись назад у бік Європи. Для США це буде означати:
поступово втрату європейських очей (якими історично були британці),
зменшення портфеля замовлень для американського ВПК і технологічного сектору, оскільки в рамках стратегії "повернення оборонної суб'єктності" британці та ЄС будуть намагатись локалізувати виробництва в себе і завантажити їх власними замовленнями.
Дуже важливо, що Лондон, який є історичним містком між США та Європою
нав'язує певну здорову конкуренцію між США та Європою, що зрештою буде як сприяти розвитку європейського військового та технологічного виробництва, зміні стратегій фінансування оборонних потреб, так й спонукати США трохи збавляти оберти певної зверхності та поверховості в оцінці безпеки Європи, а отже й щодо України.
Resurgam ➰ Приєднуйся