🗒 Дайджест міжнародних подій🇻🇪 Венесуела➡️ У день інавгурації режим Мадуро
закрив повітряний і наземний простір з усіма країнами.
Опозиційний кандидат Гонсалес Уррутія попри обіцянки таки не штурмував кордон та не повернувся у Венесуелу. Хоч і перебуває поруч в Домінікані, закликаючи військових та правоохоронців не виконувати накази нелегітимного Мадуро, оскільки сам Гонсалес повернеться як обраний президент.
Попри те, що Мадуро узурповано втримує владу,
венесуельська опозиція теж набрала певних можливостей.
Є тепер 3 великі проблеми для Мадуро:➡️ 1) Режим повністю ізольований на континенті, навіть давній союзник Мадуро — адміністрація Лули да Сільви в Бразилії, засудили дії диктатора (нагадаю, що до цього саме Бразилія
заблокувала вступ Венесуели у БРІКС під час саміту в Казані). Єдиний союзник з десятка країн на континенті це лише диктатура в Нікарагуа.
➡️ 2) Венесуельська опозиція привернула увагу Трампа, той вже висловився на підтримку опозиції. Тож візит Гонсалеса Уррутії у США був вдалий.
➡️ 3) Цікаво інше, саме від учора
в західних медіа почали актуалізовувати деталі про провалену операцію «Гідеон» 2020 року — спроба США ліквідувати Мадуро.
Американські спецслужби відхрестились від місії назвавши її «приватною ініціативою» охоронної фірми та кількох «зелених беретів», але вчора у мережу виклали деталі судових процесів, де один з організаторів операції, американський спецпризначенець звинувачував ФБР та ЦРУ у тому, що вони перешкоджали операції попри те, що адміністрація Трампа підтримувала таємну місію.
➡️ І, як не дивно, в
США підвищили винагороду за спробу затримати чи надати інформацію, яка допоможе затримати Мадуро до 25 млн$. Це максимально можливий рівень винагороди за законодавством США для «нових мисливців за головами».
Загалом дуже схоже, що венесуельська опозиція не бажає ризикувати надмірно і
вичікує інавгурації Трампа як потенційного чинника, який би міг актуалізувати «Гідеон 2.0».
🇸🇰 СловаччинаМожливо будете бачити
заяву президента Словаччини Пеллегріні, що він не поїде у Київ через «газову кризу». Не варто сприймати це як щиру підтримку позиції Фіцо. Тут все складніше.
➡️ Це суто електоральний мотив, який підтверджує, що словацький урядовий політикум «зважує дострокові вибори».
Всі економічні проблеми для уряду Фіцо будуть пов’язувати в першу чергу з партією SMER і самим Фіцо. Саме
невдоволення виборців діяльністю Фіцо Пеллегріні й хоче конвертувати у підтримку пропрезидентської партії Hlas.
➡️ Тому іміджево Пеллегріні має бути «близьким до позицій Фіцо», але попри все він дає певні сигнали європейській та українській стороні, що «все змінно»:
➡️ По-перше, у заяві Пеллегріні є поміркований тон «поки це недоречно». «Поки».
➡️ По-друге, в Україну їдуть представники партії Hlas та Прогресивна Словаччина (ПС). Нагадаю, що це дві конкурентні партії. Україну відвідають «гласівські заколотники», про яких ми вже з вами
говорили не раз і які раніше в знак солідарності обіцяли, що приїдуть до Києва.
Так ось. У словацькому інфополі доволі активно існує думка, а Данко прямо звинувачує, що так звані «гласівські заколотники» безпосередньо керуються президентом Пеллегріні, щоб підготувати підґрунтя для створення «пропрезидентської більшості», зменшення впливу Фіцо та усунення партії Данко від уряду.
➡️ До Києва вирушить голова словацького парламентського комітету з європейських справ Ян Ференчак (Hlas). Крім Ференчака, до складу делегації мають увійти заступник голови комітету Беата Юрік (ПС) та члени парламенту Шалітрош та Самуель Мігаль (Hlas).
3 депутати від партії президента Пеллегріні та 1 від опозиційної ПС.
⛳️ Офіційна ціль візиту теж не менш цікава:
🗣 «Візит має бути присвячений інтеграції України до міжнародних структур. Вони також обговорять, як Словаччина може стати партнером України у переговорах щодо вступу», — повідомив голова комітету Ференчак.
Тож тут саме той випадок, коли треба «слідкувати за руками Пеллегріні», щоб зрозуміти контексти.
P.S. Фіцо підтвердив, що був у В’єтнамі. Це до минулих розмов на цю тему і поїздку Орбана в Індію.
Resurgam ➰ Приєднуйся