Telegram Group Search
✙Resurgam✙
*Продовження (Частина друга 2/2) 💬 Я не буду коментувати інформацію про те, чи літало щось в небі Краснодарського краю над компресорною станцією «Руська». Немає офіційних заяв спростувань чи підтверджень — ні з нашого боку, ні від Туреччини. То звідки мені…
Новий пакет санкцій від ЄС може зачепити московський алюміній та ЗПГ

💬 Про це повідомляє Bloomberg. 

Тепер додам від себе інформації попередні санкції та тарифи вже вплинули на експорт виробів з московського алюмінію в ЄС⤵️

➡️ Так, за 10 місяців у 2024 році експорт алюмінію з московії в ЄС впав на 38% порівняно з 2023 р. Частка в європейському імпорті алюмінію з московії впала з 25% у 2018 році до 19% у 2022 році, 11% у 2023 році та 6% на 2024 рік, але це все одно дозволяє москві заробляти 2.8 млрд євро.

Якщо у 2024 році були накладені санкції на вироби з алюмінію та кольорових металів, то тепер йде обговорення про накладання повного ембарго на імпорт.

2.8 млрд євро — це відносно невеликі кошти в загальній структурі доходів московії, але це критичні кошти для відповідної галузі на московії та, зокрема, для олігарха Дерипаски. Його імперія у цій сфері найбільше постраждає у разі запровадження нових санкцій. Ця ситуація також нашаровується на значні проблеми з іншими його підприємствами.

Не так давно, до анонсів нових санкцій, стало відомо, що експорт сталевих труб з московії обвалився у 4 рази. У 2023 році московія всього експортувала 436 000 тонн сталевих труб, але після введення санкцій як ЄС, так і США у 2024 році, експортний показник впав до значень менше ніж 100 000 тонн.

➡️ Нещодавно олігарх Дерипаска звернувся з проханням до путіна, щоб держава викупила нереалізований надлишок труб та зменшила податки для виживання галузі.

➡️ Окреме питання, яке розглядатиметься в ЄС, — це дорожня карта про поступову повну відмову від московського ЗПГ, що дуже цікаво та важливо для нас. Прикріплюю цікаву інфографіку до посту. 

➡️ За результатами 2024 року найбільшим споживачем московського зрідженого природного газу (ЗПГ) є Франція, Іспанія та Бельгія, що не добре. 

З гарного, за повідомленнями ЗМІ, ці країни, скоріш за все, не будуть блокувати потенційні санкції на ЗПГ. Очевидно це пов’язано в першу чергу з бажанням «мати гарні відносини з Трампом», які розпочнуться з додаткових закупівель дорогого американського газу.

💬 Загалом всі санкції, які були накладені на московію, спричинили обвал її доходів від продажу ресурсів з 1.1 млрд євро на день у 2022 році до 652 млн євро у 2024 р. (хоча у 2024 це на 4% більше ніж середньодобові доходи у 2023 р.).

ЄС є лідером за імпортом московського трубопровідного газу та ЗПГ. Однак із 2025 року цей статус зміниться, як мінімум для «трубопровідного газу».

Хоча, порівняно з середніми показниками до 24 лютого 2022 року, об’єм імпорту газу всіма шляхами (трубопровід + ЗПГ) впав з 170-180 млрд до 49.25 млрд у 2024 році:

•  15 млрд — через Україну (вже ні), 
• 16.65 млрд — через «турецькі потоки»,
• 17.8 млрд — московський ЗПГ.

2025 рік московія розпочинає без нашої труби й тому дуже важливо дотиснути санкції на московський ЗПГ. Це ті «важливі санкції», про які натякав вчора. 

Хоч санкції на ЗПГ особливо не стосуються Угорщини та Словаччини, але з великою долею ймовірності вони будуть блокувати рішення. Тому вчора й говорив з Вами про потенційні виховні методи у взаємодії з Фіцо та Орбаном.

Доходи московії отримані шляхом продажу газу (трубопроводом чи ЗПГ) набагато вразливіші, ніж від нафти. Бо якщо нафту можна обходити тіньовим флотом, то для транспортування газу потрібні великі інфраструктурні проєкти у вигляді газогонів чи терміналів. Всі термінали ЗПГ, до яких має доступ московія, вже перевантажені, бо через них москва намагається компенсувати втрати від 2022 року. 

Газогін «Сила Сибіру-1», який йде в Китай, вийшов на максимальні потужності і компенсував приблизно половину втраченого московією експорту газу в Європу. Але це максимум. Будувати та інвестувати у газогін «Силу Сибіру -2» Китай вже тричі відмовився впродовж 2022-24 рр.

➡️ Тому «газові втрати», на відмінну від «нафтових», це такі, які московія у короткостроковій перспективі не зможе компенсувати завдяки обходу санкцій, бо відсутня інфраструктура для цього.

Ось чому рішення щодо санкцій на московський ЗПГ такі важливі не тільки в політичному плані, але й в економічному.

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇸 Адміністрація Байдена в останні тижні повноважень додатково законодавчо захистила санкції проти московії від можливості їх послаблення виключно повноваженнями президента

Адміністрація Байдена продублювала частину основних санкцій у перелік закону CAATSA 2017 року. 

Це означає, що для новообраного президента США Дональда Трампа в переважній більшості буде заблокована можливість одностороннього зняття санкцій з московії, з використанням виключно власних повноважень президента.

➡️ Тепер, навіть якщо президент ініціює виключення суб’єкта зі списку санкцій, це рішення буде відкладене на 30 днів для розгляду та слухань у Конгресі США.

➡️ Нові повноваження дадуть законодавцям можливість запобігти будь-яким швидким спробам нового Білого дому в односторонньому порядку зняти санкції. Щобільше, якщо обидві палати Конгресу ухвалять «міру несхвалення», виключення з переліку може бути взагалі заблоковане.

З огляду на мінімальну більшість республіканців у Палаті представників, відсутність 60 голосів у республіканців у Сенаті, а також доволі суттєву групу підтримки України, виглядає малоймовірно, що тепер виключно бажань президента буде достатньо для зняття санкцій.

Плюс, критика дій щодо спроби послаблення санкцій буде не «короткостроковою» (в момент лише спроби скасування), а тривати як мінімум 30 днів. Це дає опонентам часу для підготовки до слухань, критики ініціативи та організації протидії.

➡️ Щобільше, нова-стара санкційна інфраструктура буде змушувати до автоматичного накладання вторинних санкцій на нові суб’єкти у разі підтвердження порушення первинних санкцій. А у разі, якщо посадовці нової адміністрації відмовляться накладати вторинні санкції, це може стати підставою для Конгресу (зокрема, демократів) ініціювати розслідування, а згодом і судовий процес за невиконання посадових обов’язків та законів США щодо контролю за дотриманням санкцій.

«Нова правова основа цих списків також зменшить свободу дій нової адміністрації для ігнорування додаткових заходів шляхом введення «обов'язкових» вторинних санкцій для компаній, які свідомо сприяють значним транзакціям для або від імені будь-якого з цих суб'єктів».

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Відмова Центрального банку підвищити ставку в грудні прискорює інфляцію на московії

➡️ За результатами 2024 року тільки офіційна інфляція склала 9.52% на кінець року. Це значно перевищило навіть останній, четвертий перегляд прогнозів Центрального банку, коли межу було піднято до 7,42%.

💬 9.52% багатьом здається небагато, але такі оцінки не враховують 3 моменти, порівнюючи навіть з Україною:

▶️ 1. Рівень головної банківської ставки на московії.

▶️ 2. Що це лише офіційні цифри. Натомість великий прошарок як московських, так і закордонних економістів наголошують, що реальна інфляція є значно більшою. Питання тільки «на скільки».

▶️ 3. Неправильно порівнювати інфляцію в контексті економіки московії до України, бо чим більшим є об’єм економіки, тим критичнішим є ріст інфляції в контексті макроекономічної стабільності системи, і тим більше стабільність потребує додаткових ресурсів для утримання.

Тож далі⤵️

Вже зʼявились перші офіційні дані щодо інфляції за 13 днів нового року. Дані зафіксували ріст інфляції за цей період на рівні 0.67%, або при збереженні темпу 1.4% за січень, або 16.9%  за рік, при рівному темпі. 

Такий показник стане рекордним і буде далеким від обіцянки Центрального банку московії досягти 5,6% інфляції у 2025 році й повернути її до 4% у 2026 році.

➡️ Такий ріст інфляції знову підтвердив, що заяви Центрального банку про «охолодження економіки» і як наслідок відмову підвищувати ключову ставку в грудні 2024 року до 23%, були лише публічним виправданням, щоб приховати те, що рішення було продиктовано не волею самого Центрального банку, як незалежного регулятора, а тиском олігархічного оточення путіна та політичними мотивами самого путіна.

➡️ Тож залишається слідкувати за динамікою та очікувати лютого, коли ЦБ московії має  вчергове вирішувати, чи підвищувати ставку:

🛑Підвищать через інфляцію до 23% — добре.

🛑Знову спрацює тиск на Набіуліну і підвищення скасують — ще краще.  

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇨🇦 До речі, є цікава новина: Христя Фріланд ексміністерка фінансів Канади українського походження, може на цьому тижні оголосити про свій намір позмагатись за посаду голови Ліберальної партії Канади замість Трюдо.  І має не малі шанси перемогти у цих змаганнях.

Про Фріланд можна почитати багато чого.

Мені запам’ятався її виступ на полях Давосу у 2023 році:

🗣 «Президент Зеленський подякував усім світовим лідерам урядів та їх країнам за підтримку та допомогу Україні. Але насправді це ми маємо дякувати Україні та українцям. Уявіть, як виглядав би світ, якби українці не були такими надзвичайними. Уявіть, якби путін пройшов через Київ, уявіть, якби зараз був отой маріонетковий уряд (мова про Медведчука). Як би почувала себе Польща, що було б для країн Балтії?», — наголошувала Фріланд після прохань збільшити підтримку України.

➡️ «Якби Україна не була такою сильною, що б ми тоді  могли тут казати взагалі про силу демократії?», — риторично запила Фріланд посилаючись на минулі виступи про «силу демократії» проти диктатур.

➡️ «Саме тому ми маємо допомагати Україні якомога більше і давайте це робити нарешті швидко», — підсумувала Фріланд.

Навряд партія Фріланд переможе на канадських парламентських виборах, але її лідерство в головній партії (нехай, яка й стане опозиційною) було б дуже гарною новиною.

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Про стан Фонду війни путіна

Або як його ще називають, "Фонд национального благосостояния" (ФНБ). Нарешті ми маємо інформацію. 

➡️ Для покриття тогорічних видатків з ліквідної частини ФНБ було вилучено 1,98 трлн рублів, або 63 млрд юанів та 171 тонну золота, або 19,3 млрд$. На рахунках залишилось 164 млрд юанів та 188 тонн золота, що відповідає 3.81 трлн рублів, або 37.2 млрд$.

➡️ На 1 січня 2022 року ліквідних коштів у ФНБ було на 8.43 трлн рублів, або з корекцією на курс 113.5 млрд$. Тобто за неповні 3 роки фінансування було використано 68% ліквідної частини ФНБ. До цікавих моментів:

➡️ 1. Профінансований дефіцитний бюджет московії 4.3 трлн рублів. Це більше за 3.3 трлн, які я очікував. Москва приховала емісію рубля на 2.3 трлн через спеціальну схему облігацій федерального займу. Про це на каналі можна почитати тут. Фактично ЦБ змусив банки викупати неліквідні облігації за доступ до рубля, який був надрукований ЦБ. Це дозволило не витягати 2.35 трлн з ФНБ, але як і будь-який друк коштів відкладеним наслідком стане знецінення валюти та розгін інфляції.

➡️ 2. ФНБ від переоцінок буде додатково зменшуватись, бо у 2025 році ціна золота прогнозовано має трохи знизитись через ряд економічних (фондових) процесів в США. 

➡️ 3. У 2022–23 роках фактичний дефіцит бюджету московії складав 3.1-3.3 трлн рублів. У 2024, якщо додати емісію рубля, то дефіцит 4.3 трлн. Оскільки скорочення видатків на війну не спостерігається, а навпаки, то мої давні припущення, що 2025 рік стане останнім роком ФНБ, скоріш за все, будуть правильними. 

➡️ 4. Московія продає переважно золото з Фонду, оскільки береже юані переважно для підтримки курсу. Останні місяці в рамках утримання курсу ЦБ московії вливає 250-350 млн юанів на день.

➡️ 5. На часте доповнення "так у москви 600 млрд золото-валютних резервів". 

Є три моменти: 

• 1) Понад 300 млрд з 600 — це заморожені активи країнами ЄС та G7.

2) До загальних ЗВР враховують і ліквідну частину ФНБ, бо ФНБ це фактично субфонд; 

• 3) В умовах ізоляції московії від можливостей повноцінно користуватись валютним ринком, вони вимушені тримати постійний резерв коштів для обслуговування торгівлі та морального спокою тримачів московських активів (акцій, облігацій, депозитів). 

➡️ Різке скорочення ЗРВ може призвести до ефекту доміно, коли тримачі акцій, облігацій просто почнуть активно "скидати" активи через ризики. Тому москва завжди вимушена мати достатньо об'ємну частину ЗРВ, які підпирають основи їх банківської та фондової системи, якщо не хочуть повторити кризи 90-их. Тому так звана "кубишка на війну" — це виключно ФНБ, який московія накопичувала 12 років, саме за ним я переважно слідкую.

➡️ Тож у путіна, з урахуванням розвитку подій, є 9-12 місяців, після чого в економічному плані стануть вкрай помітними проблеми москви в тому числі з можливістю підтримувати поточний рівень фінансування війни.

Постане дилема: або ризикувати макроколапсом страшнішим за стагфляцію, або скорочувати видатки на війну (Скорочувати — це НЕ означає повністю втратити можливість, мова йде про зменшення обсягів можливостей).

Путіну не вигідно заходити у другу половину 2025 року, оскільки занадто важко стане приховувати економічне виснаження, а отже це послабить його позиції, в тому числі у разі розмов з Трампом. І добре, що передчасно є відповідне усвідомлення в потенційного міністра фінансів Скотта Бессента, який на слуханнях заявив, щоб "спростити перемовини" треба послабити позиції московії через посилення санкційного тиску. 

Для нас важливо, щоб санкційний тиск зберігався та, за можливості, розширювався.

➡️ Тоді ефект санкцій, із «тактичних» впливів на ворога, до кінця 2025 року перетвориться на «стратегічний»,  як і загалом стан економіки стане предметом, завдяки якому можна буде послабити переговорні позиції московії.

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇭🇺 Щодо зняття санкцій "через Орбана"

💬 Я можу зрозуміти інформаційну істерію при обговоренні наслідків, але це доречно робити, коли є факт події "Орбан заблокував". Нащо влаштовувати ці емоційні гойдалки, поки немає події, — я не дуже розумію.

➡️ Скажу одне: не переоцінюйте можливості Орбана, хоч він і може, і шкодить, як тільки може, але часто це зрештою буде впиратись в межі "роздратування" провідних членів ЄС. Дії Орбана — це "гра на межі фолу", де треба й москву задовольнити, і в Брюсселі не перегнути занадто палицю.

Яскравий приклад — "вихід Орбана в туалет" під час затвердження рішення про 50 млрд для України в грудні 2023 року, коли, за уявленням європейських лідерів, він був на абсолютній межі перегнути палицю.

➡️ Тому не варто недооцінювати можливість дій ряду європейських лідерів, особливо коли Угорщина більше не головує в ЄС. Плюс, після виборів до Європарламенту в червні 2024 структури ЄС нарешті функціонально узгоджені. Особливо, коли мова йде про заморожені активи, які мають забезпечувати виплати за облігаціями G7, від яких Україна вже почала отримувати кошти.

➡️ Друге, ЄС — це бюрократизована структура. Найчастіше це мінус, але в нашому випадку це плюс, бо я можу нагадати, як "юридичний гібрид" рішень щодо використання заморожених активів на закупівлю зброї в Україні було прийнято, і зрештою юридична формула не потребувала погодження Угорщини.

Перейматись — це нормально, але щоб емоційно гойдатись та гойдати інших, давайте дочекаємось, чи буде взагалі "факт події", через який варто було б перейматись. 

➡️ Поки санкції діють, санкції посилюються, новий пакет санкцій від ЄС (більшу частину) буде прийнято. Робимо свою справу, працюємо далі, бережемо нервові клітини, бо дорога ще далека, а йти нам треба бажано більш-менш при здоровому глузді.

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
⚡️ Бійці 217 батальйону 125 ТРО будуть вдячні, якщо ми допоможемо відсипати додаткових сімок, щоб хлопці змогли нищити піхоту більш дієвим та дешевим методом.

Вони потребують 10 од. 7-дюймових FPV з батареєю 8000 mAh. 

Вартість одиниці — 12 550 грн.

Загальна сума збору — 125 500 грн.

💰 З минулого збору на PayPal прийшло додатково 100$, коли збір вже було закрито. Тому  закидую у цей збір. Підтвердження в коментарях👇.

Назва збору "Відсип сімок хлопцям — щоб засипати окупанта!".

Реквізити збору⤵️

❗️ЗБІР ЗАВЕРШЕНО ❗️

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
✙Resurgam✙
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
✙Resurgam✙
Про Придністров’я та їх енергетично-промислову кризу 💬 Думаю, багато хто бачив новини про газ в Придністров’ї, проблеми з забезпеченням електрикою місцевої промисловості й так далі. На фоні цього почались різні обговорення, які починаються з «А що якщо…»…
Путін набрехав і лідеру невизнаного Придністров'я

💬 Під час зустрічі з головою невизнаної ПМР путін пообіцяв, що московія закриє потреби Тирасполя в газі (не повний об'єм, але на опалення та більшість виробництв мало б вистачити). Газ для ПМР буде нібито для Тирасполя "безкоштовним". Технічні деталі транспортування природного газу в ПМР не розголошувались — і не дарма. 

Але анекдот у тому, що "путін пообіцяв". Пообіцяв так само як "і Фіцо", але словак щось тепер вкрай знервований, бо коли Данко приїхав за обіцяним, то щось пішло не так. 

➡️ ПМР треба теж напружуватись, бо схоже московія й далі не проти грати в "газову кризу в Придністров'ї", використовуючи це як привід звинувачувати Молдову та Україну.

Після візиту голови Придністров'я в москву та після палких  обіцянок путіна... Маємо у спину лідера Придністров'я наступну заяву🗣: «Москва буде готова надавати допомогу Придністров'ю, натомість суто логістично, звичайно, тут мають бути вжиті дії, які забезпечують подачу газу та контрактування з боку Молдови. Тут поки що ми не чули будь-яких заяв про готовність це зробити», — перекладає відповідальність на Молдову прессекретар президента московії пєсков.

Річ у тім, що більшість вважали, що "турецькі потоки" стануть маршрутами для газу в ПМР. Але ми з вами говорили і я наводив профільні турецькі джерела, що пропускна потужність та зарезервовані об'єми в турецьких трубах використані на максимум. 

І тому⤵️

«Комерсант» із посиланням на джерела повідомив, що обговорюється схема, згідно з якою з січня до квітня газ для Придністров'я закуповуватиметься на європейському спотовому ринку. Витрати на закупівлю попередньо пропонується покривати з бюджету московії. Обсяг закупівель може становити до 3 мільйонів кубометрів на добу.

Але договір постачання має підписувати безпосередньо Молдова, щоб, якщо щось трапиться, або коли (наприклад під самісінькі вибори) москва б перестала проплачувати газ. Це б стало проблемою для Кишинева, бо відповідні комерційні зобов'язання перед постачальниками з Європи стали б проблемою Молдови. 

➡️ Такою схемою москва хоче підсадити офіційний Кишинів на газову голку, яка виглядає наступним чином: "Ми сплачуємо газ за Придністров'я доти, поки ви робите як нам треба. В іншому випадку ми перестаємо проплачувати, а нашаровані проблеми через схему залишаємо на Кишинів".

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
✙Resurgam✙
⚡️ Бійці 217 батальйону 125 ТРО будуть вдячні, якщо ми допоможемо відсипати додаткових сімок, щоб хлопці змогли нищити піхоту більш дієвим та дешевим методом. Вони потребують 10 од. 7-дюймових FPV з батареєю 8000 mAh.  Вартість одиниці — 12 550 грн.
➡️ Залишилось дозбирати менше 10% для бійців 217 батальйону 125 ТРО, щоб закрити збір.

Нагадую, що збираємо на 10 од. 7-дюймових FPV з батареєю 8000 mAh. 

🗒 Звіт #1 надходжень на Paypal в рамках збору. 

Надійшло 347$ та 130€ відповідно кошти у розмірі 14 574 грн та 5604 грн переведені у банку.

Підтвердження переведень прикріплені до допису👆.

*Всі звіти з минулих зборів можна переглянути за #звіт.

Реквізити збору⤵️

❗️ЗБІР ЗАВЕРШЕНО ❗️

Всім щиро дякую від себе та хлопців, скрин банки у коментарях 👇

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2025/02/05 19:28:52
Back to Top
HTML Embed Code: