Telegram Group Search
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
📗 За допомогою Excel можна не тільки робити рутинні обрахунки, а й прогнозувати розвиток компанії та ухвалювати ефективні управлінські рішення.

На онлайн-курсі «Фінансове моделювання» ви навчитеся, як прогнозувати фінансові результати, розробляти різні сценарії розвитку бізнесу та складати бізнес-плани для інвесторів або банку.

Після 10 онлайн-занять ви:
📌 оцінюєте стан бізнесу та його результати
📌 будуєте інтерактивні моделі діяльності компанії
📌 прогнозуєте прибутки та можливі збитки
📌 моделюєте структуру бізнесу або нового напрямку

Протягом курсу ви готуватимете фінальний проєкт — цілісну фінансову модель, яку зможете додати собі в портфоліо. На кожному етапі розробки фінмоделі ви отримаєте розгорнутий фідбек від викладача.

Викладач:

Віктор Рижов
— один із засновників компанії Bintels, що розробляє та впроваджує бізнес-аналітику на базі Microsoft Power BI, випустив вже понад 6000 студентів на своїх курсах.

📅 Перше заняття — 27 лютого

Детальніше про курс 👈
і щоб закінчити вже з DeepSeek на сьогодні. Побачив тут експлейнер по тому, чому DeepSeek зміг бути таким ефективним і за менші кошти, і згадав вислів: потрібно працювати не по 12 годин, а головою)

1/ First, some context: Right now, training top AI models is INSANELY expensive. OpenAI, Anthropic, etc. spend $100M+ just on compute. They need massive data centers with thousands of $40K GPUs. It's like needing a whole power plant to run a factory.

2/ DeepSeek just showed up and said "LOL what if we did this for $5M instead?" And they didn't just talk - they actually DID it. Their models match or beat GPT-4 and Claude on many tasks. The AI world is (as my teenagers say) shook.

3/ How? They rethought everything from the ground up. Traditional AI is like writing every number with 32 decimal places. DeepSeek was like "what if we just used 8? It's still accurate enough!" Boom - 75% less memory needed.

4/ Then there's their "multi-token" system. Normal AI reads like a first-grader: "The... cat... sat..." DeepSeek reads in whole phrases at once. 2x faster, 90% as accurate. When you're processing billions of words, this MATTERS.

5/ But here's the really clever bit: They built an "expert system." Instead of one massive AI trying to know everything (like having one person be a doctor, lawyer, AND engineer), they have specialized experts that only wake up when needed.

6/ Traditional models? All 1.8 trillion parameters active ALL THE TIME. DeepSeek? 671B total but only 37B active at once. It's like having a huge team but only calling in the experts you actually need for each task.

7/ The results are mind-blowing: - Training cost: $100M → $5M - GPUs needed: 100,000 → 2,000 - API costs: 95% cheaper - Can run on gaming GPUs instead of data center hardware
Знайшовся лайфхак як змусити DeepSeek працювати без збоїв
Націонал-тємщики vs лоббі Європейської Бізнес Асоціації

Скріншот анрелейтед
А взагалі, переважна більшість грошей йшла не на грантові ГОшки, а на підтримку роботи державних органів, переважно на конкретні програми типу освіти, медицини, енергетики і тому подібне.
Тому не варто радіти і ще через це
Раніше на фото замазували лише членів Політбюро і наркомів - тепер добралися і до активістів.
Про підтримку США та рідкоземельні метали

Я не знаю нащо Трамп сфокусувався саме на рідкоземельних металах (насправді рідкоземельних металів не так багато, скоріше всього Трамп мав на увазі стратегічні метали) в обмін на постачання зброї та грошей Україні.
Є теорія, що це для того аби продати підтримку України своєму електорату — мовляв ми б Україну кинули, але гляньте — там рідкоземельні метали! Го баш на баш.

Мені як економісту тут цікавий інший аспект.

Вважалось, що в Україні доволі поганий інвестиційний клімат, сюди мало хто з інвесторів хотів приходити ще до 2022 року, а після початку великої війни і поготів.
А тут за умов якщо американські фірми зайдуть сюди і почнуть розробляти ці самі метали, то виходить що інвестори по своїй волі сюди прибудуть за цим договором, не дивлячись на всілякі клімати.

Sounds like a good deal!

📈 Вісті Економіки
👉  Підписатись 👈

📱 Вісті в YouTube
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
А пам'ятаєте, як РНБО вводило санкції на Медвечука і його посіпак з ватних каналів?
Комусь було шкода Медвечука і його медійку? Мені — ні. Всі раділи, я в тому числі.
Бо хоча санкції і вводились на громадян України, але закривати канали, які ллють лайно у вуха людям через суд — довго, муторно і з нашими судами взагалі хз чи вийде. Суддя буде думати "от зараз я видам рішення на закриття каналу, а завтра влада поміняється і мені ще прилетить за це".
Тому санкції були швидким і дієвим методом закрити ватні канали.

Потім санкції ввели на якихось західноукраїнських контрабандних баронів.
Кому ж шкода контрабандистів, тим більше з західної України? Ату їх, ату!

Ну, тепер і до Петра Олексійовича добрались.

В цікаві часи живем.
Абсолютна корупція ін квешн

Серед населення частка тих, хто реально стикався з корупцією, вже три роки тримається на рівні 18-19%. У бізнесу був стрибок у 2023-му (з 15% до 23%).
Я не знайшов жодних толкових досліджень щодо впливу Магдебурзького права на економіку (ті що з економетрикою або хоча б з якоюсь статистикою). Є дослідження про торгові середньовічні міста, а от саме про Магдебурзьке право немає.

Це дуже сумно. Тема для економічних істориків по ідеї має бути доволі цікава.
Чому таких досліджень немає у дослідників з України та Білорусі — я розумію. А от чому поляки і литовці досі цього не зробили — дивно.
Хоча може щось є польською, я шукав тільки англійською і німецькою (польську я не знаю).

Може хтось десь бачив щось таке? Надішліть в коменти до цього поста або скиньте в бота в описі до каналу, буду вдячний
Цікава цитата Олександра Тіжанича, сербського журналіста і колишнього міністра в уряді Сербії Слободана Мілошевича часів війни в Югославії (перепрошую за російську, цитата з книги):

"О странном симбиозе Милошевича и сербов:

«Милошевич вообще подходил сербам. Во время его правления сербы отменили рабочее время. Никто ничего не делал. При Милошевиче расцвели черный рынок и контрабанда. Он разрешил ездить на краденых машинах. <…> Более того, Милошевич дал нам право носить оружие и решать с его помощью разные проблемы. <…> Милошевич превратил повседневность Сербии в один сплошной праздник и дал нам возможность почувствовать себя старшеклассниками на выпускном вечере, когда нет вообще ничего такого, за что тебя могут наказать»"

Колись і ми діждемось Вашингтона
з новим і праведним законом...
Карл Шмітт — в маси!
Ми бачимо зміну і розмивання ± класичного поняття лівого і правого в багатьох країнах західного світу

В США праві республіканці, нещодавні прихильники вільної торгівлі і вільного ринку з перемогою Трампа різко дрейфують в сторону протекціонізму, ввізних мит і активного втручання у ринкові процеси за допомогою промислової політики стимулювання внутрішнього виробництва.
Сприйняття американських республіканців як економічних лібералів — прихильників вільного ринку і вільної торгівлі вже перестає бути правильним.

Якщо відійти від суто економічної політики, то чи не найголовніший розумник команди Трампа, випускник Єлю і віце-президент Джей Ді Венс, як вказав Кирило Говорун, є прихильником пост-лібералізму. Я поки що не дуже розібрався що це таке, проте з того що мені зараз відомо — це такий собі новий модний консерватизм, який критикує індивідуалізм, закликає до соціальної коезії шляхом акценту на ролі сім'ї, громади та спільних цінностях суспільства, і одночасно з тим стверджує, що виражені соціальна нерівність та масова імміграція підривають цю соціальну коезію. Тут можна прослідкувати, можливо, вплив дистрибутизму — офіційного вчення Католицької Церкви. Цікаво, що Венс перейшов із евангелізму в католицизм у зрілому віці (для доволі віруючих протестантських США це велика рідкість). Серед натхненників Венса вказують Рода Дреєра, католицького та постліберального колумніста із зв'язками з РПЦ, та Кьортіса Ярвіна, американського неореакціонера.
Постлібералізм ліпить до купи необхідність зменшення соціальної нерівності, втручання держави в економіку з обмеженням імміграції та підкресленням важливості традиційних цінностей — політики, які надежать до різних сторін традиційної дихотомії "праве — ліве".

В Великобританії бачимо схожі процеси — як серед лівих, так серед правих. Звичні для Британії праві-тетчеристи, одночасно націоналісти і прихильники економічного лібералізму, поступово відходять у минуле.
На їх місце приходять націоналісти-прихильники державного втручання в економіку, та любителі мігрантів та вільного ринку.
В лівих ситуація аналогічна —інтернаціоналізм та державне втручання vs. обмеження глобального впливу та більш ліберальна економічна політика (на даний момент видається, що теперішній прем'єр Кір Стермер належить саме до останньої кагорти, що підозріло скидається на помірковано-праві погляди).

В Німеччині ситуація також схожа.
Німецький політолог-спеціаліст з партійних систем та парламентаризму Бенджамін Хьоне відзначає "зміну дискурсу" в SPD, традиційних німецьких соціал-демократів, а також у зелених — а саме дрейф вправо.
В кінці літа канцлер Шольц після теракту в Солінгені здійснив ряд заходів на обмеження нелегальної імміграції та полегшив депортацію мігрантів, які здіснили злочини, а німецькі зелені на чолі з Бербок та Хабек послідовно підтримують постачання зброї Україні — політика, яка багатьма лівими сприймається як мілітаристська.

Серед німецьких ліворадикалів, партії Die Linke, теж відбувся розкол — від послідовних соціалістів-комуністів Linke відкололась Сара Ваґенкнехт, яка одночасно із закликами до соціальної рівності та додатковим оподаткуванням багатих виступає за обмеження нелегальної міграції.

Замість висновку
Не те щоб ми бачимо подібну мішанину вперше. Правий Буш-молодший підвищував податки, лівий Обама податки знижував, а права Меркель впустила сотні тисяч сирійців.
Проте на цей раз все схоже на те, що подібні зрушення в політиках держав не є результатом політичного реалізму та прагматизму, а мають глибокі ідеологічні та електоральні корені.

Дисклеймер: я не є спеціалістом а ні в політології, а ні в міжнародних відносинах, цей допис є лише моїми роздумами на тему. Сприймати на свій страх і ризик

📈 Вісті Економіки
👉  Підписатись 👈

📱 Вісті в YouTube
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2025/02/17 03:26:19

❌Photos not found?❌Click here to update cache.


Back to Top
HTML Embed Code: