Telegram Group Search
Forwarded from Небайдужа
🍲Нематеріальна культурна спадщина України — це більше, ніж знання, навички чи обряди. Українська кухня — частина цієї спадщини. Вона зберігає не лише рецепти, а й нашу історію.

У матеріалі "Рубрики" — рецепти приготування страв, які дбайливо зберігають у різних куточках нашої країни. Серед них — гартаначка, авдіївська каша та світязький пончик.

Нехай смакує! ❤️

💜 Небайдужа
​​Сьогодні ми вшановуємо памʼять мільйонів безневинних жертв Голокосту 🕯️

27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.

За даними Українського інституту національної памʼяті, під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, яких нацисти вважали загрозою або "неповноцінними". Близько 1,5 мільйона з них були вихідцями з території сучасної України 💔

Пам’ять про трагедію Голокосту є нагадуванням про боротьбу проти геноциду, жорстокості та злочинів проти людяності.
Пам’ятати — означає боротися за справедливість та свободу.

🔹 @rubryka
🕯️ Напередодні Міжнародного дня вшанування пам’яті жертв Голокосту у Виставковому центрі "Жива пам’ять" у Києві відкрили виставку "Українсько-єврейське століття: фотографії та історії 1920–2024"

Вона присвячена сторіччю життя єврейських громад в Україні. Зокрема, одна з її частин базується на понад 260 інтерв’ю та 3 000 архівних фотографіях, що документують життя єврейських громад України до та під час Голокосту, а також розповідає про Голодомори в Україні.

📍Виставка триватиме до 28 лютого. Більше деталей — у матеріалі "Рубрики".

🔹 @rubryka
📢Ми працюємо вже сьомий рік поспіль. Пройшли з вами крізь воду й вогонь, але зараз — увійшли в особливу зону турбулентності.

Команда "Рубрики" реалізувала сотні великих контентних та адвокаційних проєктів, вплив наших матеріалів не обмежується інформуванням, він спонукає до дій.

Наша місія — бути інформаційним партнером розвитку, відновлення, а також сприяти конструктивним змінам в Україні. Це майже неможливо реалізувати без фінансової підтримки.

Ми звертаємося до вас з проханням підтримати "Рубрику". Дякуємо усім читачам за прихильність та віру в нашу справу💙

Детально про те, як нас підтримати: https://rubryka.com.com/donate/
107-ма річниця бою під Крутами🛡

Сьогодні Україна вшановує молодих добровольців, які у 1918 році стали на захист незалежності України. Студенти та курсанти зіткнулися з переважаючою силою більшовиків і стримували їхній наступ на Київ.

Тоді близько 100 українських хлопців віддали своє життя за рідну країну.

Головний урок Крут – уникнути розбрату та помилок минулого. Лише єдність і спільна боротьба приведуть сьогодні нас до Перемоги.

Пам‘ятаємо історію, єднаймося задля України🇺🇦
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🪑💔 "Порожні стільці: знайти, звільнити, пам’ятати": українці показали перформанс у Іспанії, аби нагадати світу про війну в Україні

У Валенсії українці на чолі з організацією "Bandera de Ucrania" провели акцію із закликом до світової спільноти знайти зниклих безвісти, звільнити українських полонених і вшанувати пам'ять загиблих героїв України.

На центральній площі Вірхен розташували 25 стільців, кожен із яких репрезентував конкретну людську долю.

Учасники акції поширювали підготовлені листівки іспанською та англійською мовами, де була інформація про умови утримання та тортури у російському полоні.

📸: Анна Шишкова, Антон Шевченко, Станіслав Гуськов
🌤 Чи помічали ви, як зміна погоди здатна зіпсувати ваш настрій чи самопочуття?

Раптовий головний біль, стрибки тиску, біль у суглобах або спині, загальна слабкість і навіть відсутність апетиту — усе це може бути проявами метеочутливості. Багатьох такі дні надовго “вибивають з колії” і навіть найпростіші завдання починають здаватися складними.

🔗 Як запобігти або полегшити біль, пов'язаний із погодою, "Рубрика" поговорила з сімейною лікаркою, спікеркою навчальних платформ для лікарів і пацієнтів Надією Барзак.

🔹 @rubryka
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
❤️‍🩹 Як у Києві працює та допомагає іншим ветеранська кавʼярня TYTANOVI

Федір Самборський долучився до війська на початку повномасштабного вторгнення. Під час бойового завдання чоловік втратив ногу, дві руки та отримав проблеми з зором. Але це не завадило йому відкрити власну кав’ярню в одному з київських ТРЦ.

Половину прибутку з неї ветеран передає однойменному протезному центру TYTANOVI.

Кав'ярня TYTANOVI підтримує ветеранів не тільки фінансово — це також місце, яке допомагає повертатись їм до цивільного життя.

"Рубрика" поспілкувалась з Федором і розповідає, як кав’ярня підтримує реабілітацію, допомагає соціалізувати ветеранів та пояснює їхні проблеми. Деталі — у нашому матеріалі.

🪟Все про відновлення читайте тут.
#ВікноВідновлення #RecoveryWindow
🌲 Село Мархалівка, що за пів години їзди від Києва, зустрічає густим лісом. Саме в цей ліс у квітні 2024 року заїхали десятки одиниць спецтехніки. Згодом почалася вирубка дерев під будівництво Національного військового меморіального кладовища.

Мархалівський ліс під будівництво НВМК обрали не одразу. Спершу планували побудувати кладовище безпосередньо в Києві, на Лисій горі. Від цієї ідеї відмовилися після критики активістів, екологів та депутатів.

Згодом КМДА пропонувала й інші варіанти. Однак з різних причин ділянки не затверджували.

Загалом, з 2022 року рідні загиблих чекали на обіцяний меморіал. Однак і тут все пішло не за планом: конкурс на будівництво вважають непрозорим, а жителі громади, в якій будують кладовище, побоюються — військових будуть ховати на заболоченій ділянці.

Що відбувається з будівництвом наразі — у матеріалі та фоторепортажі "Рубрики".

🪟Все про відновлення читайте тут.
#ВікноВідновлення #RecoveryWindow
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🌊Український морпіх-ветеран та волонтер перетинають Атлантичний океан на веслах заради реабілітації військових

Учасники благодійної експедиції Invictus Ocean / Row4Ukrain — ветеран 503-го ОБМП Іван Гаврилко та майстер-кораблебудівник, веслувальник, капітан Дмитро Резвой, що власноруч збудував човен на ім'я "Софія", на якому й проходить океанічний перехід.

Їхня мета — вкотре привернути увагу світу до війни в Україні, а також зібрати 2 500 000 гривень на операції з реконструкції облич 36 українських захисників із мінно-вибуховими травмами ❤️‍🩹

Перехід стартував 21 грудня, його дистанція складає 3000 морських миль, а учасники планують фінішувати в період із 17 по 22 лютого залежно від метеоумов.

🔗 Детальніше про експедицію та про те, як долучитися до збору на підтримку українських воїнів, — за посиланням

Фото: Invictus Ocean/Row4Ukraine

🔹 @rubryka
​​5 головних рішень тижня — щотижневий дайджест від "Рубрики"

🪖 Міноборони запустило ліцензоване виробництво FPV-дронів. Виготовлені БпЛА передаватимуться підрозділам Сил оборони. А після відпрацювання технології підприємство зможе самостійно брати участь у тендерах Агентства оборонних закупівель.

🇫🇮 Фінляндія надає Україні новий пакет допомоги майже на €200 млн. З метою безпечної доставки, жодні деталі щодо точного змісту, способу та термінів не розголошують. Враховували як потреби України, так і ресурсну ситуацію в Силах оборони.

🇨🇦 У супермаркетах Канади облаштували полички з українськими товарами. Відтепер на полицях найбільшої роздрібної торговельної мережі Loblaws представлена продукція українських брендів, таких як, "Ніжин", Наш сік", "Солодкий світ", "Верес", "Київхліб", "Галка" та інші.

🇺🇦Український комік Марк Куцевалов зібрав 1 млн гривень для ЗСУ за 8 днів. Він жив у наметі в лісі, приймав гостей та транслював це на одній із онлайн-платформ. Усі кошти спрямують на закупівлю засобів РЕБ та РЕР для захисту систем ППО від російських атак.

🦾Сержант взводу роти ударних БпЛА створив систему диспетчеризації FPV-дронів. Максим "Еней" Білий розробив систему LEVITATION, яка допомагає координувати переміщення БпЛА, що особливо важливо на ділянках фронту, де одночасно діють кілька підрозділів.
⚡️ 23 січня 2025 року суд звільнив військового Сергія Гнезділова з-під варти та задовольнив клопотання щодо повернення на службу

Сергій Гнезділов ще у вересні 2024-го публічно оголосив, що йде в самовільне залишення частини. Його метою було привернути увагу влади та суспільства до проблеми відсутності строків служби в армії.

Через пів місяця його взяли під варту, однак висунули підозру в дезертирстві, а не СЗЧ.

Адвокатка військового каже, що справа мала елементи політичного тиску, але цьому, зокрема, зарадив суспільний розголос.

Більше деталей, а також про те, які висновки можемо із цього зробити, — у матеріалі "Рубрики".

🔹 @rubryka
4 лютого — Всесвітній день боротьби проти раку

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, одним з найпоширеніших видів онкології та водночас найбільш смертельним є рак легені.

Близько 25% смертей від онкологічних захворювань спричинені вживанням тютюну.

Щобільше, тютюнові вироби та рідини до е-сигарет містять нікотин, який може стимулювати розвиток пухлин. Тому безпечного куріння не існує.

За посиланням — більше про те, як вживання тютюну впливає на формування раку та як зменшити поширеність хвороби в Україні.

Бережіть себе!

🔹 @rubryka
Рубрика | Медіа рішень
4 лютого — Всесвітній день боротьби проти раку За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, одним з найпоширеніших видів онкології та водночас найбільш смертельним є рак легені. Близько 25% смертей від онкологічних захворювань спричинені вживанням…
❤️‍🩹 Зібрали для вас лінки на матеріали, які допоможуть дізнатися більше про онкозахворювання, як запобігти розвитку хвороби, а також розповідаємо про рішення від української ініціативи, що спрямоване на допомогу в боротьбі проти раку в часи війни

🔹 Про українську ініціативу, яка допомагає онкопацієнтам під час війни.

🔹 Про те, чому потрібно знижувати рівень споживання тютюну та нікотину.

🔹 Як розпізнати меланому та врятуватися від раку шкіри.
Фандрейзинг без американських донорів: "Рубрика" з Connection Agency організовує захід

Поговоримо про:

✔️ перспективи фандрейзингу без американських донорів;
✔️ нові підходи до залучення коштів;
✔️ пошук альтернативних джерел фінансування.

Спікерка: Уляна Мовчан – засновниця Connection Agency, експертка з фандрейзингу.

Запрошуємо до участі:
📌 представників громадських організацій,
📌 журналістів та медіа,
📌 грантменеджерів,
📌 усіх, хто шукає можливості для сталого розвитку проєктів.

Коли: 7 лютого (пʼятниця) о 18:00
Де: онлайн
Посилання для реєстрації — тут.
2025/02/23 09:05:45
Back to Top
HTML Embed Code: